PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868019}

My, dzieci z dworca Zoo

Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
5,4 4 743
oceny
5,4 10 1 4743
4,3 3
oceny krytyków
My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum serialu My, dzieci z dworca Zoo

w 2018 roku przeczytalem ksiazke "My dzieci z dworca Zoo" ktora zrobila na mnie ogromne wrazenie tym bardziej, ze przeczytalem ja z wlasnej woli juz jako dorosly a nie w szkole kiedy ktos mi kazal.

W ksiazce jest ukazana cala ciemna strona uzaleznienia od heroiny, rozpad rodziny, bezdomnosc i caly ten syfiasty swiat podejrzanych ludzi ktorych narkoman predzej czy pozniej spotyka. Do tego takim "facebookkem" narkomanow byla lokalna gazeta i dzial z nekrologami gdzie sprawdzali kto ze znajomych wladowal sobie zloty strzal w zyle i zostal wyniesiony z dworcowego kibla  w czarnym worku.  Ale jeszcze ciekawsza byla proba wyjasnienia co pcha mlodych ludzi do uzaleznienia i wchodzenia w ten swiat narkotykow o czym warto przweczytac sobie samemu i porownac te rozwazania z dzisiejsza rzeczywistoscia.

I teraz ten gowniany kolorowy serial w zestawieniu z takim mrokiem ksiazki ktory jest tylko cukierkowa wydmuszka pozbawiona calej zawartosci merytorycznej i podany jako lekkostrawna papka z ktorej mozna tylko wywnioskowac ze branie narkotykow jest cool a osoba ktora to robi wyglada jak hipster albo lekki autsider zamiast jak bezdomny to jest zlo samo w sobie.Wszystkie remaki oryginalow ktore wychodzily blisko 2020 to byla kupa zawinieta w ladny papierek ale tylko umacnialy pozycje oryginalu ale tu juz jest przesada

.PS, Nie mam zamiaru odpisywac nic w tym watku ktory zostanie zaatakowany przez boty, multikonciarzy i baranow siejacych ferment. Jesli ten watek przekona przynajmniej jedna osobe do siegniecia po oryginalna ksiazke to bylo warto to napisac. Czesc.

ocenił(a) serial na 1
gnat8010

Może jeśli ktoś uzna to coś za produkcję kompletnie odrębną lub nie czytał książki i nie widział filmu z 1981 to są szanse, że mu się spodoba. Dla mnie też ten serial jest szkodliwy i w jakimś stopniu nie fair wobec osób uzależnionych. Sluchalam ciekawej audycji w ToK FM o nim. Dziennikarki mówiły, że twórcy chyba stali okrakiem między gruba osób, która czytała te książkę iks lat temu a młodym pokoleniem, które inaczej patrzą na narkotyki. I nie wyszło. Jedne dostaną nęcącą papkę a drudzy kompletne oderwanie od historii. Tak czy siak słabo. I taka ciekawostka, aktor grający ojca Christianne to w życiu codziennym brat aktorki grającej Stellę. Parę lat różnicy. No naprawdę przemyślane :D wcale nie wydać, że jest młody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones