PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875816}

Obserwator

The Watcher
6,4 28 212
ocen
6,4 10 1 28212
5,2 4
oceny krytyków
Obserwator
powrót do forum serialu Obserwator

Słabizna

ocenił(a) serial na 3

Absurd goni absurd, nic się tu kupy nie trzyma, bezsensowne zwroty akcji i w ogóle wtf o_O do tego przede wszystkim wielki minus za robienie świrów z ludzi wierzących w teorie spiskowe i nazywanie ich poniekąd "obłąkanymi narkomanami, którym łatwo coś wmówić" ^^" nagłe wyjęte z kontekstu wątki o piciu krwi noworodków i adrenochromie, reptilianach, a potem o tym że co 80 lat coś się dzieje na świecie - czemu to miało służyć? Jak to się wpisało w odgrywaną akurat scenę? Mam wrażenie, a raczej pewność, że to podprogowy przekaz serwowany przez Netflixa, żeby podświadomie wpoić ludziom takie "prawdy" dzisiejszych zakłamanych czasów ;) Żeby jak ktoś usłyszy takie teorie spiskowe, to powie od razu "aaa słyszałem o tym w serialu, to jakieś obłąkane gadanie świrów". Ogólnie serial spoko nakręcony, ale cała reszta beznadziejna. Za głowę się czasem łapałam co za bzdury się tam odwalały. Pod koniec też podejrzewałam, że sprawa nie zostanie rozwiązana, a przy okazji wydaje mi się, że te "na faktach" filmy to też niby na faktach, żeby zrobić film na starcie bardziej ciekawym. Bezczelna SŁABIZNA :D

hollaback

Właściwie to film jest oparty na faktach, było głośno o tych listach swego czasu. A oparty znaczy, że czerpie z jakiegoś źródła (tutaj został zaczerpnięty sam motyw listów od obserwatora), a nie że jest odwzorowaniem w 100%. A co do nierozwiązanej sprawy, to było to nawiązanie do prawdziwych wydarzeń, gdzie również ta sprawa nigdy nie została rozwiązana. Jednak my widzowie przecież wiemy kto był obserwatorem, chociaż patrząc na Twoją wypowiedź to mam pewne wątpliwości czy wszyscy. :-)

ocenił(a) serial na 3
Sessvisto

No ja nie wiem kto ;d już się pogubiłam. A więc któż to taki?

hollaback

Pearl, John i Jasper (choć ten tylko pomocniczo przez swoje upośledzenie). Oni pisali listy, wydzwaniali itd. Nauczyciel i Mo dołączyli dopiero do ich "stowarzyszenia" później, widać to po scenie rozmowy w salonie gdy "nowi" członkowie się przedstawiają a nauczyciel dziwi się, że ta grupa chce ingerować w wystrój wnętrza domów. W realu sprawy nie rozwiązano, ale to przecież serial więc twórcy mogli sobie swobodnie wymyślić rozwinięcie historii i to zrobili.

A Dean i Nora nie stają się kolejnymi obserwatorami, tylko ofiarami sytuacji, bo przegrali a jednocześnie ten dom ich dalej przyciąga, nie mogą się od niego oderwać, podobnie ten wdowiec wraca i rozpacza. Ale to inna kategoria niż Pearl i John.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones