PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875816}

Obserwator

The Watcher
6,4 28 099
ocen
6,4 10 1 28099
5,2 4
oceny krytyków
Obserwator
powrót do forum serialu Obserwator
ocenił(a) serial na 7
krzywodzioby

Też mnie to dziwi, na imdb teraz ma 8,2 średnią 6,0 a 8,2 to ogromna różnica. Ale może to się może mocno zmienić przy większej ilości głosów

dojwpl

a co tu jest do dziwienia się? :) normalne filmwebowe "ocenianie" , wiadomo że pod tym kątem lepiej sprawdzać konkurencyjne zagraniczne serwisy niż niestety nasz rodzimy..

dojwpl

Widzę, nie znam się a wypowiem. Imdb ma tendencje do zawyżania ocen i to dzieje się już od razu. Tam wielu daje bez problemu 10/10 i średnia ze startu jest wysoka. Dopiero z czasem zaczyna spadać i teraz do widać - jest 7/10 i średnia leci dalej w dół. Na Filmweb jest odwrotnie - średnia zazwyczaj idzie w górę. W każdym razie od dawna średnie na filmweb są dziwne, podobnie jak na imdb. Wiec nie tylko tutaj jest taka masakra bo na imdb również. W każdym razie serial jest kiepski i tak

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
krzywodzioby

No właśnie!

ocenił(a) serial na 2
krzywodzioby

Mi się nie podobał. Po drugim odcinku zaczął się dłużyć. Poza tym na początku zaznaczyli, że na podstawie prawdziwych wydarzeń. A jedyne co było związane z prawdą to to, że był dom i rodzina dostała listy. Cała reszta jest zmyślona. Znając prawdziwą historie, ciężko ocenić ten serial pozytywnie.

ocenił(a) serial na 7
Azsjas

Prawdziwa historia nie jest zbyt interesująca. Tzn. byłabym zaniepokojona i zirytowana otrzymując takie listy, ale poza listami nic się nie działo, rodzina trochę pomieszkała i się wyprowadziła.
Musieli napisać fabułę od podstaw, bo inaczej serial nie miałby szans na wybicie się.

ocenił(a) serial na 2
Azzurro

Wiem, że prawdziwa historia nie jest porywająca. Tylko nie podoba mi się wmawianie widzom, że serial ma coś wspólnego z prawdą. Po co informacja, że inspirowane faktami jak 90% jest zmyślone?

Azzurro

Oni nawet nie zamieszkali tam, remontowali i spędzali czas w związku z tym.

Azsjas

podchodząc do tego serialu jak do kolejnej netflixowej zapchaj dziury do puszczenia w tle uważam, że wypada całkiem nieźle! i w takiej właśnie subiektywnej kategorii wystawiam mu dobrą ocenę!

ocenił(a) serial na 6
Azsjas

Wyjąłeś mi z ust, to co właśnie myślę o tej ekranizacji, bo sprawę watchera znam z podcastu Agi Rojek. I po oglądnięciu wszystkich odcinków mam mieszane uczucia.

krzywodzioby

Historia nie jest na faktach, tzn listy sie zgadzaja ale nic poza tym. Urozmaicili to na potęgę, nawet historia Johna Lista została wpleciona.

ocenił(a) serial na 6
silvix

Bo to serial fabularyzowane, a nie dokumentalny

ocenił(a) serial na 7
krzywodzioby

Wydaje mi się że przez zakończenie, bo jednak wolałabym inne.

ocenił(a) serial na 10
krzywodzioby

Bo to filmweb - polacy maja wygorowane oczekiwania wprost przeciwnie do polskich produkcji ktore z regoly maja na filwebie wyzsze niz na IMDB

krzywodzioby

Serial bardzo nierówny. Na początku wciąga jak szalony tak, że nie można się oderwać. Fabuła pędzi szybkim tempem, po czym nagle zaczyna się dłużyć, ostatecznie zmierzając do nikąd, czego zwieńczeniem jest totalnie randomowe i frustrujące z perspektywy zaabsorbowanego początkowymi epizodami widza.

ocenił(a) serial na 5
krzywodzioby

Zakończenie odpowiada prawdziwej historii, na której serial bazuje. Ale jak na klasyfikację horror, to jednak średnie to było... więc ocena nie dziwi.

ocenił(a) serial na 4
krzywodzioby

Bo nie ma zakonczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones