PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=820771}
7,0 9 663
oceny
7,0 10 1 9663
Odwróceni. Ojcowie i córki
powrót do forum serialu Odwróceni. Ojcowie i córki

1 i drugi

ocenił(a) serial na 5

Szczerze... To kiszka. Młodzi aktorzy, niezbyt pasują.
Jeżeli dalsze odcinki będą jak dwa pierwsze, to kiszka.

rad_75

Kaszana straszna ! Nawet drugiego odcinka nie obejrzę bo już wiem ,że nie będzie o wiele lepszy.Jak patrze te oceny ludzi to mam niezłą bekę :) hahah dałbym ocene 1 ale nie będę oceniał serialu po 1 odcinku.Ten serial jest tak słaby ,że mam ochotę go zlikwidować z powierzchni ziemi !!!

ocenił(a) serial na 8
LWC

Najpierw zlikwiduj konto za takie żałosne komentarze trollu

kiepski2012

haha niezły kasztan z CB :)

ocenił(a) serial na 8
LWC

Miło że mówisz o sobie

kiepski2012

No są tacy ludzie co tylko narzekają

ocenił(a) serial na 6
LWC

"hahah dałbym ocene 1 ale nie będę oceniał serialu po 1 odcinku.Ten serial jest tak słaby ,że mam ochotę go zlikwidować z powierzchni ziemi !!!"

Właściwie te dwa zdania podsumowują twój poziom inteligencji i ignorancji. Piszesz, że nie będziesz oceniał serialu po jednym odcinku, po czym za chwilę dosłownie to robisz. Nie ma jak to zaprzeczać sobie samemu. Ładnie się zamotałeś :D

ocenił(a) serial na 8
rad_75

Wg mnie dwa pierwsze odcinki bardzo dobre, rasowe. Podoba mi się wprowadzenie nowych, nieoklepanych aktorów, ładne zdjęcia, ciekawie zaczynająca się fabuła. Fajne nawiązania do opowieści sprzed lat.

ocenił(a) serial na 6
LukaszJarosz25

jacy oni są nie oklepani? xD
Popatrz na ich filmografie. Każda z tych "córek" i każdy "młody gangster" mają niezły dorobek. I nawet jak tak patrzę widziałem z nimi kilka produkcji, a wrażenie mam jakbym ich pierwszy raz na oczy widział. Są po prostu słabi, kobity recytują zwłaszcza paragrafy jak wywołane do tablicy, roli chłopaczków nie rozumiałem dopóki mi ktoś nie powiedział na ekranie, że to są "gangsterzy", bo jakieś takie siuśmajtki próbują groźnych udawać.
Naturszczyk "Kuba' ze Ślepnąc od świateł, pierwszy raz na ekranie, a i tak wypadł lepiej od nich... od nich wszystkich razem wziętych.

ocenił(a) serial na 6
rad_75

Trzeci też nie jest dużo lepszy ;)
Pierwszych odwróconych kocham. Kontynuacji za to brak tej mroczności, intrygi, tajemniczości, dramy i dowcipu (w sumie Skalpel go tam wnosił :D ). Mi osobiście, bardziej to przypomina telenowelę z elementami akcji. Poszli w zabawę "masy/blachy" w celebrytę i może nie byłby to zły wątek. Może nawet wydarzenia nie są złe, tylko całość nie ma już takiego klimatu jak jedynka.

P.S.
Jazda koparką po trasie szybkiego ruchu, aby rozkopać grób mnie powaliła na kolana. Nie wierzyłem, że wcisneli taką głupotę do filmu. Jak gangster z dużym doświadczeniem, mógłby zrobić coś takiego?

ocenił(a) serial na 5
urbi29

Jak dla mnie, trzecia część bije na głowę dwie poprzednie. Mnich "de best" ;)

urbi29

Absurd z koparką to tylko jeden z wielu przykładów braku pomysłu na scenariusz. Pierwszy sezon to majstersztyk - można wracać do niego w nieskończoność. Po trzecim odcinku II-go sezonu wiadomo, że "Kowal nie żyje" - to tyle w temacie samej akcji, o grze aktorskiej nie wspominając.

dolmis

po 4 Cyga nie żyje, ciekawe kto polegnie w 5 :)

ocenił(a) serial na 10
Shaker82

NAPRAWDĘ CYGA TEŻ???

ocenił(a) serial na 10
Emilia1986

JAK ZABIJĄ BLACHĘ TO PRZESTAJĘ OGLĄDAĆ...

ocenił(a) serial na 5
Emilia1986

Blacha jest głównym bohaterem, więc jeśli zginie to dopiero w ostatnim odcinku.

McGyverPL

myślę, że w 5 odcinku czas będzie na Rysia, a jeśli trzymają się choć trochę faktów to Blachę zamkną w ostatnim odcinku za wyłudzenia kredytów i fałszywe zeznania tak jak ma to miejsce w przypadku Masy. Te jego zeznania to całe się kupy nie trzymają... proponuję na yt włączyć sobie "Misiek z Nadarzyna"...

ocenił(a) serial na 4
Shaker82

Daj spokój, jeden i drugi są siebie warci. Z tą różnicą, że Masa zrobił z tego sposób na życie i coś z tego ma, a takie "Miśki z Nadarzyna" szukają atencji, bo nic im nie zostało. Tylko ośmieszają się wypuszczając jakieś idiotyczne nagrania do sieci czy pisząc książki. Małolaty oglądają to i łykają jak pelikany. Prawdziwy pruszkowski nawet nie pomyślał o tym żeby o takich sprawach komuś mówić, a co dopiero iść do internetów.

rad_75

Pierwszy odc taki se. Drugi juz mocny. Ciekawe co pokaza kolejne. Trzeba dac szanse. Przykladowo: dwa pierwsze odcinki Slepnac od Swiatel tez takie se, a serial okazalo sie najlepszy jaki chyba w polsce nakrecono

lukasq_2

Ślepnąc od świateł od samego początku trzymało poziom i dało się wyczuć, że zapowiada się dobry serial.
Odwrotnie z kontynuacją Odwróconych... od samego początku zamiast mrocznej gangsterki jest telenowela na poziomie "Lekarzy". Kiepska obsada (nowi nudni aktorzy), miałka muzyka, i jak na razie nudny scenariusz.
Jestem po 3 odcinku i szczerze... dramat. Pierwszy sezon jest genialny ale drugi to porażka.

ocenił(a) serial na 4
Neo_Geo_2

Obsada jest tragiczna, szczególnie te "młode wilki" z "Barw szczęścia". Kompletnie nie pasują do serialu.

ocenił(a) serial na 3
corsa90

Powiem więcej nawet Więckiewicz i inne stare tuzy nie powalają swoimi kreacjami, jak na razie słabiutko, kuleje scenariusz , niestety - dam mu jeszcze ostatnią szansę , ale wodzę to szaro.

ocenił(a) serial na 8
kinofanka_2

Dokładnie co to KUR ma byc... 3 bocie dzieci zastraszaja cygy ten nie dość że h.. gra to w 4odc popełnia samb... wtf?
Mnich gra jak dziecko... Boże w 1 sezonie A 2 to nie ten aktor.. zamiast 8 odc nakręcić po tylu latach z rozmachem to krecicie barwy szczęścia... jeb telenowele poza blacha to jest jakaś tragedia

nea_filmweb

Skończ podstawówkę, potem pisz komentarze na forach, cymbale.

rad_75

Jestem po czterech odcinkach, niestety wszystkie pojawiające się zarzuty są dość mocno typowe dla przywracania serii po latach, nikt nie próbował się w najmniejszym stopniu ich wystrzegać w wielu ważnych aspektach. Casting dla nowych ról położyli. Młoda ekipa to absurd goni absurd. Może mnie ktoś poprawić, ale skoro Mnich ma nową trasę dla koki, to po co jego "ćpuny" mieli by handlować z małolatami od Cygi, a wyraźnie po oklepaniu 3 dryblasów zabrał hajs i towar mówiąc, że więcej towaru nie będzie? Po co mieliby od niego kupować??? Scenariusz ma luki, ale można by przymknąć oko, natomiast łatanie ich poprzez krecenie dronem rejsu na łodzi, żeby coś było wydają się jakimś nieśmiesznym banałem. W tej serii najbardziej doceniam
Pana Żmijewskiego, jego kreacja Sikory zyskuje jeszcze bardziej, Więckiewicz dalej bawi się blachą. Niestety całość mocno poniżej oczekiwań. Oglądam dlatego, że zawsze liczyłem na kontynuację, niestety coraz bardziej się zmuszam aby dokończyć tą serię.

Czapster

Dokładnie tak 4 grzechy główne tego serialu
1 Słaby scenariusz . Jest tyle historii do opowiedzenia z grup mafijnych choćby taki Wołomin co w pierwszym sezonie został ograniczony do jednego Ptaśka a oni nie muszą ciągnąć temat , który jest naciągany jak guma w majtkach .
2 Muzyka - dlaczego zrezygnowano z tak świetnej muzyki co była w sezonie pierwszym . Tamta muzyka dodawała klimatu wraz z lektorem z alfabetu mafii . Tak mamy jakieś brzdąkanie , które nie pada w ucho i przynudza .
3 Casting - Leży i kwiczy. Stara gwardia jakoś ciągnie jeszcze wózek , ale oni też ledwo co dają radę przez badziewny scenariusz i mało ciekawe dialogi a nowi aktorzy( córki i te młode wilczki) to cóż bieda i tyle .
4 Komediowość - w pierwszym sezonie też było trochę komedii , ale tam były błyskotliwe dialogi a tu jest tylko k ...a ja p.. i to tyle nic ciekawego nie zapada w pamięć
Może twórcy czytają filmweb i wezmą sobie do serca to co tu się pisze ? W jednym wywiadzie było , że mają materiały pomysły na następne sezony , ale za takie pomysły na takim poziomie to ja dziękuje . Jednak pewnie słupki oglądalności zadecydują ...

rad_75

Jest bardzo słabo, tym młodym ostatnią rolę jaką bym powierzył, to rola gangsterów. Budzą uśmiech politowania. Cyga zastraszany jak dzieciak, do tego nie wiadomo po co (razem z Dereszowską) biorący udział w pogrzebie Kowala. Sztuczne dialogi typu ten między córkami czy Mnichem i Cygą. Nudny Gołąbek itd., itp.

ocenił(a) serial na 5
pawelnr01

Akurat Gołąbka, bym nie nazwał nudnym. Ma swój urok.

rad_75

mnie te córki nie pasują, jakieś mdłe

ocenił(a) serial na 5
bystra45

Straszne są. Do tego mylę jedna z drugą. Tak samo grają i wyglądaja

ocenił(a) serial na 5
KhyraVolain

Psują cały odbiór, grają w ogóle takie co to one nie są, ale jak się dupa pali to POMOCY i nie wiedzą co robić. Do tego aktorki same potęgują beznadziejność tych postaci.

ocenił(a) serial na 5
MaXXi

Dokładnie! :)

ocenił(a) serial na 4
rad_75

Przede wszystkim I seria była oparta na faktach i choć nie był to dokument można byłoby go nazwać dokumentem fabularyzowanym. Z prawdziwego życia pozmieniano nieistotne dla odbiorcy szczegóły, ale resztę pozostawiono bez zmian. Jak w rzeczywistości Pershinga=Szybkiego odstrzeli to i w serialu cudownie nie przeżył tylko musiał zginąć. Tak samo odszedł Kiełbasa=Skalpel, który co prawda w realu nie zginął pod warsztatem samochodowym tylko warzywniakiem ale zasadniczo wszystko się zgadzało. Nikt go nie ożywił tylko dlatego, że ludzie lubili jego postać i to dzięki temu odbiór był tak autentyczny. Teraz mamy (nota bene) odwrócenie wszystkiego do góry nokami czyli typowo fabularny serial jakich w TV jest cała masa o niczym, z dorzuceniem pojedynczych faktów z życia, tak aby zachęcić widza do oglądania akurat tego i próbować wmówić że to ten sam serial co dawniej. Tak nie jest i dlatego całość wychodzi bardzo słabo. Jak widz dowiaduje się, że giną ludzie typu Kowal, któremu w rzeczywistości nic takiego się nie stało, albo że Cyga żeni się z wdową po Skalperze to od razu pyta WTF? Tak naprawdę ten serial powinien mieć zupełnie inną nazwę coś w stylu W12, Kryminalniacy itp. Jeżeli chodzi natomiast o tych młodych to jest to dokładne potwierdzenie mojego komentarza bo w rzeczywistości faktycznie taka generacja przejęła "rynek", ale w zupełnie inny sposób, czyli znowu przedobrzyli z fabułą, ale coś z faktów wrzucili.

ocenił(a) serial na 6
kinoniemaniak

Możesz wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc "faktycznie taka generacja przejęła rynek"??
Rzadko piszę negatywne komentarze, bo zazwyczaj to moje subiektywne oceny, ale tutaj muszę się wypowiedzieć.
Pierwszy sezon to dla mnie 10/10, jeden z lepszych seriali, drugi też mi się podobał (szczególnie historia "celebryty Masy/Blachy), ale ta trójka chudych gejowatych chłopaczków jako "najwyższy gangsterski level"??
Rurkowcy, z wyglądu pasywne geje mordują ludzi, tłuką większych od siebie, zastraszają Cygę??
Typy w za krótkich spodenkach z odsłoniętą kostką, co 3 sekundy poprawiają sobie włoski, w nocy mógłbym ich pomylić z chudymi dziewczynkami z liceum.
Twarzyczki śliczne, nawet w polskim więzieniu robiliby za kobiety, tu się chyba każdy ze mną zgodzi.
Oczywiście nie dyskryminuje ich jako aktorów ale rola gangsterów to ostatnia rola w jakiej ktokolwiek, kiedykolwiek powinien ich obsadzić.
Za te 3 piękne gazele dwie gwiazdki niżej...

mateusztsr

Też nie mogę strawić tych trzech leszczy. Specjalnie wszedłem na filmweb żeby sprawdzić w jakim są wieku. Przy kręceniu serialu byli przed 30 rokiem życia. Biorąc pod uwagę ich delikatny wygląd, można się grubo zastanowić kto i dla czego obsadził ich w takich rolach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones