Outlander (2014)
Outlander: Sezon 1 Outlander Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Outlander (2014)

Sassenach

1h 4m
7,8 1 187
ocen
7,8 10 1 1187
Outlander
powrót do forum s1e1

Duch Jami'ego

ocenił(a) serial na 9

Przyszła mi do głowy pewna dygresja dotyczącą ducha Jamie'go z pierwszego odcinka. Diana potwierdziła, że był to Jamie i wiemy, że był to on po bitwie pod Culloden (miał około 25 lat). Może przeżył śmierć kliniczną i na chwilę jego dusza wydostała się na zewnątrz i wtedy mógł i chciał zobaczyć Clair po raz ostatni. W chwili gdy Frank go zaczepił - przerwał jego umieranie i mógł wrócić do ciała i ożyć. Prawdopodobnie zrobił to nieświadomie, ale być może uratował w ten sposób życie Jami'emu. Może to był jeden z powodów, dla których Frank był tak ważną postacią w tej historii. Jamie go uratował, bo czekał z zabiciem Black Jacka Randala, a Frank niechcący odwdzięczył się życiem za życie. W książce Claire przeszła przez kamienie 1 maja 1945 r., bitwa pod Culloden miała miejsce 16 kwietnia 1746 r. – są to daty przybliżone. Co o tym sądzisz?

barbara_graban

Skąd wiadomo że to duch jamiego po cullloden? Czyżby mi coś umknęło ;)?
I teoretycznie Randala nie uratowal Jamie ( mimo że obiacal nie wyzwać Randala na pojedynek )tylko Clarie bo przerwała ich walkę 

ocenił(a) serial na 9
karolina_kowalska_25

Diana potwierdziła, że jest to duch Jami'ego. Natomiast kwestia, że to duch po Culloden, to jest tylko moja spekulacja :), ponieważ nie wygląda on na starszego Jami'ego, tylko takiego z okresu jak się rozstawali z Clare. "Jedna z teorii dotyczących bohatera odnosiła się do tego, że potrafi on podróżować w czasie. A co było jej podstawą? W pierwszym odcinku serialu pojawił się duch Jami'ego. Diana Gabaldon przyznała, że jest to duch bohatera, jednak stanowczo zaprzeczyła, iż jest on kolejnym podróżnikiem w czasie." - cytat z jednego z artykułów. A teoretycznie masz rację, że to Clare uratowała Franka odwlekając zemstę Jami'ego, ale pojedynek przerwała gwardia Francuska, która wkroczyła w momencie, gdy Jamie dostrzegł Clare i aresztowała walczących. Pytanie, czy Jamie w tamtym momencie zabił by Jacka, czy pozostawiłby go rannego jako zemsta za to, co zrobił Fergusowi. To są też tylko moje spekulacje na zasadzie "co by było gdyby", ale wracając do tematu, ciężko byłoby wytłumaczyć ducha Jami'ego w tamtym okresie. Chyba, że to kolejna jakaś nadprzyrodzona kwestia, która zostanie wytłumaczona na koniec serii.

barbara_graban

Też mnie ten wątek ciekawi. Wiadomo też że Jamie też ma " moce " bo w snach widzi rzeczy z przyszłości, jak np. telefon stacjonarny :) jestem ciekawa jak zakończy się seria :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones