PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793839}
7,2 3 318
ocen
7,2 10 1 3318
Philip K. Dick's Electric Dreams
powrót do forum serialu Philip K. Dick's Electric Dreams

Super serial - każdy odcinek inaczej opowiedziany dzięki czemu nie ma monotonni, a co daje nam ciągły efekt "suprise";)..Historie można interpretować w wieloraki sposób i to jest właśnie majstersztyk literatury Philip K. Dick'a..;) Przyznaję się - przeczytałem może jedną powieść (lub dwie;)) tego autora i facet serio ciekawie opisuje świat, postacie i sytuacje bez zbędnych szczegółów, pozostawiając wyobraźni czytelnika "wolną rękę"..Podobnie jest w tych ekranizacjach opowiadań- sami możemy popisać się dopowiedzeniem historii, analizowaniu itd itp...

ocenił(a) serial na 5
dvddvd

Kretyni z Channel 4 nie zamówili kolejnych odcinków Black Mirror, a gdy stwierdzili, że serial staje się coraz bardziej popularny byli już w dupie, bo Brooker dogadał się z Netliksem. Wystartowali więc z czymś podobnym. Oby tylko znowu nie ucięli łba po kilka odcinkach.

ocenił(a) serial na 5
dvddvd

Ja, niestety, mam zupełnie inne wrażenie. Opowiadania PKD zostały bezlitośnie pozmieniane, ich sens i wymowa utracone. Większość odcinków to łzawe romansidła upstrzone dziurami logicznymi. Plusem jest doborowy zespół aktorów i niezłe scenografie, tym bardziej boli zmarnowany potencjał. Nie ma szczęścia Dick do ekranizacji.

ocenił(a) serial na 6
majorzenhorst

Dokładnie, określenie "oparte na" opowiadaniach Dicka jest grubym nadużyciem.

majorzenhorst

czy ja wiem?
łowca androidów to dla mnie mistrzostwo świata.

ocenił(a) serial na 6
dvddvd

Lepsze niż Black Mirror

ocenił(a) serial na 5
dvddvd

Perełka serio? Ty w ogóle nie masz pojęcia jak i o czym pisał Phillip K. Dick. Jak można nie wiedzieć ile powieści się czytało danego autora, masz 80 lat czy co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones