PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 931
ocen
8,1 10 1 21931
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

Wiem, że w obu książkach nie było naszych słynnych detektywów, ale wiele adaptacji innych książek Christie zrobili dorzucając ich wątek, mimo że ich pierwotnie nie było w oryginale.
A może jest jakaś adaptacja filmowa którejś z nich, może coś przeoczyłam?

Książka mężczyzna w brązowym garniturze jest jedną z moich ulubionych :) fajnie by było gdyby ktoś zrobił adaptacje

ocenił(a) serial na 10
jane91

No i jeszcze "i nie było już nikogo"? :(

ocenił(a) serial na 9
jane91

Niestety chyba w ostatnich latach brak tych trzech. Rzeczywiście, w niektórych powieściach były tak daleko idące ingerencje w główne postaci, że aż się prosi o zpoirotyzowanie tych, co wymieniliście. Ale patrząc, z jakimi problemami logistyczno-budżetowymi i jak po grudzie dopinali ostatni sezon, nie mam wielkiej nadziei:(

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Ehh, zgaduje że po Kurtynie nic nie zrobią, no i Suchet też chyba ma już swoje lata, ale szkoda bardzo :(
szczególnie "i nie było już nikogo"

ocenił(a) serial na 9
jane91

Myślę, że z ekipą reżysersko-aktorską w składzie ostatnich sezonów to już nierealne. Ale nie można przecież wykluczyć, że znajdą się naśladowcy, a jak np. wcale nie uważam, że Suchet jest niezastąpiony, to jest mit. Też liczę na "I nie było już nikogo/10-ciu Murzynków" i myślę, że ta książka prędzej czy później doczeka się ekranu.

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

znaczy ona była akurat wiele razy ekranizowana, oczywiście bez postaci poirota, ale np ja nigdzie nie znalazłam napisów polskich do żadnej z wersji

ocenił(a) serial na 9
jane91

Ale cała, w miarę wierna oryginałowi? Bo kojarzę jakąś ruską podróbę z dawnych lat (nie widziałem) i wiem, że multum filmów czerpało z tego motywu wyspy + grupy ludzi ginących po kolei, ale nie wpadłem na pełną ekranizację pod tym samym tytułem.

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

kiedyś znalazłam też jakąś amerykańską czy też brytyjską wersję, ale jej nie oglądałam, wiec nie wiem na ile jest wierna

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

O ta http://www.filmweb.pl/film/A+potem+nie+by%C5%82o+ju%C5%BC+nikogo-1945-110952

ocenił(a) serial na 9
jane91

Dziękuję za link. Ale to staroć straszny, nie lubię. Dziwne, że nie było żadnego odświeżenia brytyjskiego, np przy okazji wszystkich tych produkcji Suchetów...

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

też się dziwie bardzo :( To jedna z najlepszych ksiażek, choćby sam fakt jak często ten motyw był później wykorzystywany... szkoda

ocenił(a) serial na 9
jane91

Ale z Twojej inspiracji obejrzałem dzisiaj ten "10 małych Indianiątek";) Muszę przyznać, że całkiem przyzwoity i bardzo wierny książce, na ile ją pamiętam.

ocenił(a) serial na 8
adipiscor

Powstała 3-odcinkowa ekranizacja "I nie było już nikogo" http://www.filmweb.pl/serial/I+nie+by%C5%82o+ju%C5%BC+nikogo-2015-750970
Moim zdaniem bardzo udana (świetny klimat i aktorstwo na wysokim poziomie). Polecam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones