PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684445}

Pozostawieni

The Leftovers
7,4 21 488
ocen
7,4 10 1 21488
8,6 9
ocen krytyków
Pozostawieni
powrót do forum serialu Pozostawieni

2x08

ocenił(a) serial na 8

Jak tam wrażenia po najnowszym odcinku? U mnie przez większość odcinka rysowalo sie na twarzy WTF:). Serial idzie chyba trochę bardziej w sci-fi. Wczesniej chcialem , żeby serial tak wygladal a teraz nie jestem do konca przekonany.Koncowka jak Kevin wygrzebuje się z piasku i reakcja młodego;).
PS: ktoś chyba pod tematem z poprzedniego odcinka napisał, że wydarzenia tak mogą sie potoczyć.

ocenił(a) serial na 9
malziyk29

Jak dla mnie 2 sezon zdecydowanie lepszy od drugiego. Fajnie przedstawiona jest "tamta strona", widać że bohater cały czas ma wybór, chociaż jak widać nie ważne co powie i tak wszystko idzie zgodnie z jakimś zarysowanym planem, a na koniec to zmartwychwstanie (!)

ocenił(a) serial na 10
malziyk29

osoby z którymi tam spotyka się Kevin , to osoby które już nie żyją ,ale miały związek z ludźmi którzy odeszli.
mnie nurtuje pytanie jeżeli chodzi o latającego ptaka , musiało to mieć jakiś ukryty sens , ptak który przeżył jako jedyny zakopany przez żonę Murphy'ego? To ,że Kevin powstał było wiadome , cel miał postawiony jasno , jeżeli pozbędzie się Patty to wróci do świata , jednak na moście pod koniec odcinka mężczyzna mówi mu ,że jeżeli to zrobi nigdy nie będzie już taki jak wcześniej , syn Murphy'ego też jest całkiem ciekawą postacią , moim zdaniem zniknięciem siostry się nie przejął , a z dziadkiem musiało go łączyć coś więcej niż wspólne modlenie i namawianie innych do wiary. Poza tym ciągły alarm pożarowy w hotelu , wydawało mi się ,że ciągle słyszę głos Murphy'ego , co odcinek mówię,że każdy kolejny jest lepszy , ale nie wiem czy cokolwiek jest w stanie przebić odcinek dzisiejszy , super sprawa i lekki szok

ocenił(a) serial na 9
asamoah47

Odcinek majsterstück ;) co jednak robiła po tamtej stronie Mary..? Ucieszył mnie powrót Wayne'a..choć na chwilę

ocenił(a) serial na 10
evillynn

jak to co robiła Mary ,przecież tak naprawdę nie wiadomo w jakim jest stanie i czy to ,że naprawdę wróciła na jedną noc to prawda czy Matt po prostu to sobie uroił , Mary utrzymuje się przy życiu chyba tylko ciałem , a duszą znajduje się w tym innym świecie:)

ocenił(a) serial na 9
evillynn

Przypomnij w jakiej scenie widać Mary bo nie kojarzę tego momentu

ocenił(a) serial na 8
GTA5pl

W hotelu goniec niósł jej baloniki, jakby urodziła?

ocenił(a) serial na 7
GTA5pl

Ten koleś z balonami pyta się Kevinowi czy nazywa się Mary Jamison, a potem gdzieś idzie prawdopodobnie do pokoju gdzie znajduje się Marry

ocenił(a) serial na 10
GregorHak

tak gość z balonami w trakcie pożaru z którym rozmawia Kevin zanosi kwiaty i balony Mary.

ocenił(a) serial na 10
asamoah47

ps. bardzo łatwo można z tego wywnioskować ,że po urodzeniu dziecka umrze sama lub wraz z nim , co dla Matta chyba będzie mega ciosem..

ocenił(a) serial na 9
asamoah47

Aa i Kevin nie bedzie taki sam po akcji w studni bo zrozumiał czemu Patti, której musiał sie pozbyć, wynalazła GR..cholernie ściskające gardło sceny:(
Hmm i ciekawe co sie działo z tymi, którzy wyzionęli ducha już po tamtej stronie vide Neil czy Wayne...

ocenił(a) serial na 9
evillynn

Ci co wyzioneli ducha po tamtej stronie może przejdą poziom dalej jak w Incepcji :) a tak na serio to ojciec Kevina kontaktował się z nim z naszego świata czy już z tego w którym był Kevin? Widać byli przy ognisku chyba 3 osób czy przypadkiem nie tyle głosów słyszał ojciec w 1 sezonie będąc w psychiatryku?

ocenił(a) serial na 9
GTA5pl

W dodatku stary gadał, że Kev jest w tym samym pokoju...

ocenił(a) serial na 10
asamoah47

Alarm się włączał bo pewnie stary ciągle ognisko palił żeby się komunikować z Kevinem :D Ten odcinek, jak dla mnie, przebił wszystkie do tej pory. Majstersztyk! Niesamowita historia, świetnie zagrane role, nie można oczu oderwać od Kevina i Patti, super duet i w ogóle wybitny klimat, czasem jak u Lyncha, wspaniały scenariusz i w ogóle serial. Teraz książka, jeśli ktoś jeszcze nie czytał, to obowiązek ;)

ocenił(a) serial na 9
jestem_mefistofelesem

A książka też ma swoją kontynuację?

ocenił(a) serial na 10
evillynn

Chyba nie, jest zdaje się tylko jedna część.. szkoda.

ocenił(a) serial na 9
jestem_mefistofelesem

Eh:/ aa propos tatuśka Kevina to czy on mu powiedział "jestem naje*any bożym językiem" czy jakoś tak?? Wuut? ( oglądałam z lektorem)

ocenił(a) serial na 10
evillynn

Tak, coś w tym stylu. Masa symboli ;) Oby wszystko dobrze się układało i zrobili kolejne sezony: http://tvseriesfinale.com/tv-show/the-leftovers-season-three-and-beyond-teased-f ive-seasons-possible-38940/

ocenił(a) serial na 10
jestem_mefistofelesem

mam nadzieję , że drugi sezon nie będzie sezonem finałowym i kolejne sezony będą trzymały poziom! Kevin w serialu to po prostu przeaktor!

malziyk29

Ja jestem ciekawa po co syn Murphiego czatował przy zakopanym Kevinie? Wiedział że "zmartwychwstanie"?

ocenił(a) serial na 9
BlackRose58

Wydaje mi się że tak czekał na niego bo dziadek powiedział mu ze tak się stanie

ocenił(a) serial na 10
malziyk29

A ja nadal nie rozumiem jak ten serial może mieć ocenę poniżej 7. Przeciez to co się dzieje w 2 sezonie to jest jakiś roz***dol, bo innych słów nie mogę użyć. Po 8 odcinku chciałbym by ten sezon miał ich z 30.

malziyk29

U mnie ciągle "WOW".

Dla mnie przebił odcinek nawet z księdzem. Chyba najlepszy dotychczas. Oglądało się to jak jakiś film z ciągłym zwrotem akcji.
W ogóle każdy odcinek to coś innego.

ocenił(a) serial na 8
sewerynsenior

Dla mnie jednak najlepszym pozostaje odcinek z ksiedzem ... !

malziyk29

ja zdecydowanie muszę coś brać przed kolejnymi odcinkami bo poziom emocji, jakie mi towarzyszą jest ekstremalny. ten odcinek 2x08 to geniusz sam w sobie. fenomen. każda scena jest potrzebna. nie ma nic za dużo. tak samo jak wszystko, to co ma być, jest powiedziane. symbolika tego serialu i jej uniwersalny charakter powodują, że robi się z tego serialu arcydzieło. oglądając s02e08 byłem zaskakiwany każdą sceną. po raz pierwszy oglądając dzieło filmowe nie byłem w stanie przewidzieć co stanie się za kolejną minutę. dalsze słowa nie mają sensu. trzeba oglądać!!!

ocenił(a) serial na 10
malziyk29

Zaleciało LOSTEM

ocenił(a) serial na 8
malziyk29

WHAT A MIND FU * K !!
Jeden z lepszych odcinków serialu!

malziyk29

" Czy to dzieje się naprawdę, czy tylko w mojej głowie?
- Ależ oczywiście to dzieje się w twojej głowie, tylko skąd, u licha, wniosek, że wobec tego nie dzieje się to naprawdę?"

ocenił(a) serial na 7
malziyk29

Zajebisty odcinek!!! Świetnyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, już nie może być lepszy :)

ocenił(a) serial na 10
malziyk29

hehe każdy kolejny odcinek jest lepszy od poprzedniego, po odcinku z Mattem myślałem, że nie dadzą rady go przebić, ale ten z Norą również był przekozacki, poprzedni nosił znamiona geniuszu, a ten to po prostu totalny mind-fuc*er... Lindelof i Perrotta poszli po bandzie w tym sezonie, oby tak dalej:)))

użytkownik usunięty
malziyk29

poczekam jeszcze do finału i podnoszę ocenę

ocenił(a) serial na 9

ja zmieniam już dziś!

ocenił(a) serial na 8
bananski

Ja też poczekam do odcinka finałowego.
Jeżeli 9 i 10 epizod będzie tak samo dobry jak ósmy, to inni scenarzyści, produceni, reżyserzy powinni brać przykład - jak należy budować napięcie i atmosferę w sezonie (od pierwszego do ostatniego odcinka).
Myślałem, że to wszystko potoczy się zupełnie inaczej. Zaskoczenie było ogromne. Choć nadal nie mam pewności, czy to nie bylo jedynie wymysłem wyobraźni Kevina :)

ocenił(a) serial na 8
malziyk29

A ja dla odmiany uważam, że odcinek ten trochę burzy harmonię całej tej opowieści i jest lekkim zgrzytem. Rozumiem ideę pokazania "drugiej strony", ale czegoś w tym zabrakło. Może powinno to być bardziej oniryczne, coś a'la David Lynch i jego "Twin Peaks". Zamiast tego było to lekko pretensjonalne i zbyt dosłowne. Zabrakło odpowiedniej poetyki. Tym bardziej, że historia "naszej strony" opowiadana jest znakomicie, z pewnym artystycznym zacięciem.

per333

Zgadzam się.

ocenił(a) serial na 9
per333

Po części się zgodzę na początku odcinka też mi czegoś brakowało i uważam że można było pokazać więcej w tamtym świecie ale nie zmienia to faktu że twórcy mega mnie zaskoczyli takim rozwiązaniem... liczę na jakieś nominacje do globów w tym roku bo 2 sezon niszczy konkurencje

ocenił(a) serial na 9
malziyk29

Ktos wie jak sie nazywa ten motyw co prawie przez cały odcinek leci? :)

ocenił(a) serial na 9
sayid jarrah

Nabucco: Act III – Chorus of the Hebrew Slaves “Va pensiero, sull’ali dorate” – London Symphony Chorus, London Symphony Orchestra & Richard Hickox

ocenił(a) serial na 9
Railelou

https://www.youtube.com/watch?v=Sc7mlQkV9R4

ocenił(a) serial na 10
malziyk29

Czy na tym kadrze Kevin Garvey kogoś wam przypomina? :)

http://i.imgur.com/eTEzVi8.jpg

ocenił(a) serial na 10
Mayki

Jack Shephard;) ?

ocenił(a) serial na 10
malziyk29

Cieszę się, że nie muszę zmieniać oceny, którą wystawiłem już po pierwszym sezonie. Chapeau bas dla twórców, bo serial jest naprawdę wybitny.

ocenił(a) serial na 8
wito_filmweb

Drugi sezon ZDECYDOWANIE lepszy od pierwszego...!

ocenił(a) serial na 10
malziyk29

czy ktoś wie co oznaczal ptak w hotelu? najpierw dziadek mowi do Kevina, ze lepiej zeby go nie zlapali (ptaka) (tak sadze, ogladalam bez napisow), a na koncu sam dziadek zabija ptaszka, wszyscy sie ciesza

ocenił(a) serial na 8
kostek_an

Dziadek napil sie wody....

ocenił(a) serial na 10
jacek2

wiem wiem ale co symbolizowal ten ptak? dlaczego dziadek na poczatku nie chcial zeby go zlapali?

ocenił(a) serial na 8
kostek_an

Nie chciał pewnie dlatego, żeby ptak przeżył i życzenie osoby która w realnym świecie go zakopała się spełniło. To jedyne co przychodzi mi do głowy.

ocenił(a) serial na 10
_onlyhope_

to moze byc to! dzieki :)

ocenił(a) serial na 10
kostek_an

Myślę ,że symbolizował prawdziwe życie dla przypomnienia..dla tych co zapomnieli, że umarli a takich w tym "hotelu" było wielu.

ocenił(a) serial na 10
joanoa

Nie wiem co Ci ludzie mają w głowach, takiego scenariusza nie da się napisać.Rewelacja absolutna.

ocenił(a) serial na 10
Maverick0069

i wlasnie tak sie zastanawialem ze sam prawie pol but wywalilem a potem ten paskudny sen ........... kosmos ten film to kosmos........

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones