PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684445}

Pozostawieni

The Leftovers
7,4 21 373
oceny
7,4 10 1 21373
8,6 9
ocen krytyków
Pozostawieni
powrót do forum serialu Pozostawieni

Naprawdę warto

ocenił(a) serial na 10

Na serial trafiłam dość przypadkiem - słuchałam muzyki Maxa Richtera, usłyszałam nową kompozycję i okazało się, że jest ze ścieżki dźwiękowej do tego serialu.
Przepadłam po pierwszym odcinku.
Jak już wiele osób wspomniało - tematem nie jest rozwikłanie zagadki zniknięcia, tylko konsekwencje tegoż wydarzenia, z którymi muszą zmierzyć się pozostawieni. Smutek, bezsilność, pustka to jedyne "fundamenty" jakimi dysponują i na których muszą budować swoją przyszłość.
Przejmujący, do tego świetne zdjęcia i najlepsza muzyka ever.

anytram13103

Zgadzam się w 100%. Serial dla empatycznych i myślących ludzi, trzeba się wczuć całym sobą w ten serial i przeżywać każdą rozterkę wspólnie z głównymi bohaterami. Muzyka rozwala człowieka na łopatki coś przepięknego, pozwala człowiekowi zagłębić się w te emocje które towarzyszą nam w każdym odcinku. Dawno, bardzo dawno nie przywiązałem się tak emocjonalnie do serialu i dawno tak mocno nie przeżywałem serialu. Dla mnie to Perła w swoim gatunku, brak słów do opisania tego serialu, to na prawdę trzeba przeżyć, ale przede wszystkim trzeba stracić coś bądź kogoś bardzo ważnego w życiu żeby zrozumieć w pełni ten serial, takie są moje odczucia po pierwszym sezonie. Chapeau Bas dla twórców tego Arcydzieła.

ocenił(a) serial na 10
John__88

Do tej pory myślałem o Housie, Dexterze, Suits, i Detectywie jako o genialnych serialach, ale Pozostawieni to jest FENOMEN.
Ścieżka dźwiękowa jest genialna, bohaterzy (nawet Pati) gra aktorska - na najwyższym poziomie.
Dałem serialowi ocenę 10 (za pierwszy sezon) po raz pierwszy.
Tego serialu się nie ogląda, go trzeba przeżywać (sam nie wiem jak to opisać) ,nie wolno tylko patrzeć

ocenił(a) serial na 7
lyndonmilan

Z samych seriali HBO wyżej cenione są
Oz, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią, The wire, Deadwood, Rzym, Gra o tron czy Detektyw.
Sopranos czy The wire obok Twin Peaks czy Breaking Bad to najczęściej wymieniane jako serial ever.
Z całym szacunkiem ale Pozostawieni przecież jest gorsze od Sześć stóp pod ziemią,
a gdzie im do Sopranos czy The wire.

ocenił(a) serial na 10
returner

Obejrzałem 1 sezon SFU i 2 już nie zacząłem, gdyż się wynudziłem, bohaterowie kompletnie do mnie nie trafiali i sama tematyka podobnie. Tutaj jednak jest zupełnie inaczej a dobitnie o wielkości serialu przekonał mnie sezon drugi

ocenił(a) serial na 7
Sim0n

Pozostawieni to średniak wśród najlepszych seriali.
1 sezon przeciętny, drugi dopiero bardzo dobry.
A jakie ma znaczenie twoje zdanie jakie nie obejrzałeś całości ?
Sześć stóp pod ziemią ma najlepsze zakończenie serialowe ever.
Od seriali HBO takich jak Oz, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią, The wire, Deadwood, Rzym
ludzie odbijają się z początku i rezygnują, bo za ciężkie, a to seriale wybitne jako całość.
Sopranos czy The wire to absolutny Top. A Oz, Sześć stóp pod ziemią, Rzym też czołowka.
Pozostawieni nigdy nie będą wymieniani wśród najlepszych seriali.

ocenił(a) serial na 10
returner

akurat nie trafiłeś, bo obejrzałem wszystkie wyżej wymienione w tym niektóre 2x.
Mam prawo oceniac SFU przez pryzmat 1 sezonu, który absolutnie niczym specjalnym się nie wyróżniał oprócz tematyki. Problemy głównych bohaterów za przeproszeniem gówno mnie interesowały podczas gdy w Leftovers jest zupełnie odwrotnie. Zakończenie SFU akurat obejrzałem a konkretnie ostatnie 5min, które są świetne mimo, że całego serialu nie obejrzałem to nawet po obejrzeniu pierwszego sezonu mogę uznac za wybitne.
Krytycy mówią coś innego o Leftovers i sam skłaniam się do ich zdania m.in na temat tegorocznego sezonu

ocenił(a) serial na 10
returner

wiekszosc to woli klan ranczo , czy inny tam jakis szpital na ksiezycu, i jest taki podobno ponad 7 milionow ciemniakow....

returner

Tak to napisałeś jakbys był pewny że wszyscy podzielają Twoje zdanie - nic bardziej mylnego. Rozumiem że piszesz według własnego gustu, ale pisz tego tak, jakbys pisał za wszystkich. Dla Ciebie ten serial średniak, dla innych wzorem dla innych seriali a jeszcze dla innych kompletne dno. Ilu ludzi, tyle opinii. Ocena takich portali jak imdb czy fw mało znacząca, rózni ludzie daja ocenę - mało wiarygodne. Ja na przykład kiedys dawałem wszystkiemu co obejrzałem 10, teraz pozmieniałem 90% na 1, nie daję oceny filmowi czy serialowi, ale odznaczam sobie że oglądałem ten film czy serial. Także masz tu przykład że różni ludzie daja różne oceny i nie jest to w żaden sposób wiarygodne.

rool72

Aha, czyli dla Ciebie istnieją tylko 1 i tylko 10. Nie ma seriali przeciętnych, nie ma dobrych czy słabych. Są tylko wybitne i na totalnym dnie. A krzywa Gaussa ci coś mówi?

bredny

Kiedyś tak było, pododbal sie albo nie - 1 albo 10. Teraz to mój pieprzony spis filmów które oglądałem - jedno cholerne 1. A że komus to przeszkadza bo coś tam, mało mnie to obchodzi.

ocenił(a) serial na 7
Sim0n

Najlepsze seriale HBO
Oz 1997-2003 imdb 8,9 najlepszy serial o więzieniu
Sopranos 1999-2007 imdb 9.2 najlepszy serial o mafii
Sześć stóp pod ziemią 2001-2005 imdb 8,8
The wire 2002-2008 imdb 9,3, kiedyś nawet 9,7 - syste miata Baltimore, surowy realizm,
praca policji, getto, najlepszy serial tv jaki powstał, moim zdaniem lepszy od Twin Peks, Sopranos i Breaking Bad.
Deadwood 2004-2006 imdb 8,8
Rzym 2005-2007 imdb 8,9, kiedyś nawet 9,2
Zakazane imperium 2010-2014 imdb 8,6
Gra o tron 2011-2018 imdb 9,5
Detektyw 2014-2015 imdb 9,2

Pozostawieni imdb 7,8

ocenił(a) serial na 10
returner

wklejasz to w każdym temacie i nie wiem co chcesz udowodnic? Serial jest jeszcze trudniejszy w odbiorze niż powyższe i większośc dawała niską ocenę na podstawie paru pierwszych odcinków a żeby ocenic to najpierw trzeba zobaczyc caly sezon.

ocenił(a) serial na 7
Sim0n

"Serial jest jeszcze trudniejszy w odbiorze niż powyższe i większośc dawała niską ocenę na podstawie paru pierwszych odcinków"

Słaby argument. Wszystkie seriale HBO są ciężkie i do siebie w dużym stopniu podobne pod wieloma względami. Stawiają na surowy realizm, brak tabu, wielowątkowość, ciekawy scenariusz, dobre dialogi i aktorstwo.
Takie było Oz, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią, The wire, Deadwood, Rzym.
Większość z początku odbijała się od nich, bo były cięższe od seriali do których się przyzwyczaili innych stacji, ale gdy ktoś przebrnął przez 7-15 odcinków zaczął wchodzić w ten świat i przepadał dla niego prawdziwy świat, bo oglądał odcinek za odcinkiem, by zobaczyć całość czy to było Oz (56odc), The wire (60 odc) czy najdłuższe Sopranos (86 odc). I był wielki smutek, że to koniec i zaczął dopiero później doceniać powolne tempo pierwszych epizodów, które stawiało na bardzo wiele wątków co plusowało w dalszych etapach serialu.

Ok serial Pozostawieni est stosunkowy młody, dość krótki (20 odc) i
jeszcze nie dokończony.
A serial powinno się oglądać, gdy już jest zakończony i jest całość.
Także dam mu szansę przy 3 sezonie, który ma być ostatnim.
1 sezon średni, ale miał klimat i świetne momenty. 2 sezon dużo lepszy.
Tyle, że istnieją seriale HBo, które były krótkie, a bardziej mi zaimponowały np: Deadwood (36odc), Rzym (22 odc)

Na filmweb ocena Pozostawieni jest słaba. Nie mieści się w Top 400 nawet najlepszych seriali. Lost ma lepszą ocenę, a ma miejsce w 4 setce.
Ranking obejmuje 100 pozycji serialowych.
http://www.filmweb.pl/rankings/serial/world#
Ja obejrzałem te z rankingu filmwebowego:
1 Gra o tron (HBO)
2 Breaking Bad
3 Kompania braci (HBO)
4 Sherlock
5 House of cards
6 Detektyw (HBO)
9 Twin Peaks
10 Narcos
12 The wire (HBO)
13 Wikingowie
15 Peaky Blinders (bardzo mocno zawyżona pozycja)
16 Sopranos (HBO)
17 Dexter
24 Fargo
25 Pitbull
26 Utopia
28 Czarne lustro
31 Alternatywy 4
32 Planeta Ziemia
35 Spartacus
38 Gomorra
39 Zakazane imperium (HBO)
46 Walking dead
47 Kosmos
50 Luther
51 Dochodzenie
52 Rzym (HBO)
66 Mad men
67 Hannibal
70 Most nad Sundem
77 Better Caul Sall
92 Sześć stóp pod ziemią (HBO)
95 Tudorowie
Niektóre z tych seriali mają za niską pozycję, a niektóre z wysoką.
Kilka z tych seriali, które obejrzałem i mieszczą się w Top 100 seriali filmwebu były gorsze od Pozostawieni, ale jak bardzo lubię styl seriali HBO.

Dużo lepszy ranking ma IMDB Tam oceny dość adekwatnie odzwierciedlają poziom filmów czy seriali. Nie ma w Top 50 przypadkowych pozycji.
Obejmuje poza tym Top 250 seriali.
http://www.imdb.com/chart/toptv?ref_=cht_ql_5
Obejrzałem te:
1 Kompania braci (HBO)
2 Planeta ziemia 2006
3 Breaking Bad
4 Gra o tron (HBO)
5 The wire (HBO)
6 Kosmos 2014
8 Sopranos (HBO)
10 Historia 2 wojny światowej 1973 (leciało w tv dawno temu)
11 Sherlock
14 Detektyw (HBO)
17 Dekalog 1988 (Kieślowskiego)
23 Duma i uprzedzenie 1995
24 Fargo
30 House of cards
32 Narcos
36 Twin Peaks (tu przez ostatnie 3 lata za sprawą Detektywa czy Fargo ocena spadła serialowi z 9.4 na 8.9 i serial wypadł z Top 10 i spadł na 36, a przecież to najlepszy serial lat 90 i krytycy uważają go za Top 5.
41 Oz (HBO)
43 Rzym (HBO)
52 Better Call Saul
60 Dexter
64 Świat gliniarzy
67 Deadwood (HBO)
69 Czarne lustro
72 Sześć stóp pod ziemią (HBO)
79 X-files
91 Peaky Blinders
111 Mad Men
119 Zakazane imperium (HBO)
134 Luther
135 Jezus z Nazaretu 1977
137 Hannibal
138 Jaś Fasola
140 Most nad Sundem
141 Spartakus
148 Gomorra
150 Wikingowie
151 Carnivale (HBO)
161 Walking Dead
174 Utopia
177 Korzenie 1977
198 Lost
202 Skazany na śmierć
227 Ania z Zielonego Wzgórza 1985
239 Allo Allo 1982
241 Cudowne lata 1988

Tu też patrząc na oceny, że Top 250 kończy się na serialach z ocenami 8.3 można stwierdzić, że Pozostawieni z oceną na imdb 7.8 jest poza Top 300.

ocenił(a) serial na 10
returner

Jak się bawisz w wyliczanki to z seriali z listy imdb nie obejrzałem w całości(dokumentów nie liczę): dekalog, duma i uprzedzenie, Twin Peaks(na 9,10 odcinku przerwałem), Oz(odpuściłem po paru odcinkach, ale może kiedys wróce do niego), SFU(1 sezon), Jezus z nazaretu, Hannibal(przerwalem po paru odcinkach 3 serii), Walking Dead(po 1 sezonie głupota serialu nie pozwoliła na dalszą kontynuację), Korzenie i 3 ostatnie pozycję.
Seriale HBO, które wymieniasz powstawały, gdy dobrych seriali nie było i stąd też wysokie oceny. Dopiero Lost generalnie odmienił seriale, które stały się ambitniejsze. Teraz konkurencja o widza jest dużo większa więc łatwiej wybrac serial, który daną osobę interesuję więc po paru odcinkach ludzie dali sobie spokój z Leftovers, bo to jednak serial specyficzny i różniący się od wielu innych, które z widza starają się robic idiotę. Problem w tym, że większośc lubi oglądac te mniej ambitne projekty, gdzie więcej się dzieję.
W sumie jedyny serial do którego mogę porównac Leftovers to właśnie SFU, ale w przypadku Leftovers nie przymuszam się do oglądania i postaci są moim zdaniem dużo bardziej wyraziste i złożone. Sam pomysł z 140mln osób, który znikły uważam za jeden z najciekawszych jakie widziałem w TV.

ocenił(a) serial na 7
Sim0n

Lost odmienił seriale ?
Niezły żart. Największy wpływ miał Twin peaks i Sopranos.

Leftovers ma wyraźnie lepszy drugi sezon.
Pierwszy zwyczajnie nie zachwyca i wśród najlepszych seriali przez to nie jest wymieniany. W ostatnich kilku latach jednak było parę seriali, które od początku miały wysoki poziom i zachwycały np:
Czarne lustro 2011-2013
Utopia 2013-2014
House of cards 2013-2016
Detektyw 2014 (1 sezon)
Fargo 2014-2015 (oba sezony)
Gomorra 2014
Narcos (2015)

ocenił(a) serial na 10
returner

tak LOST odmienił seriale i nie jest to tylko moja ocena, bo boom na seriale zaczął się po tym jak Zagubieni osiągnęli niebywały sukces. Po Twin Peaks żadnego boomu nie było, co najwyżej powstało kilka wartościowych seriali. Sopranos odmieniło TV, ale to nadal był serial kodowanego HBO niedostępny dla reszty. Lost za to był w niekodowanej ABC i od razu oglądalnośc sięgnęła 20 mln a nawet ponad. Wiele osób, które zaczęły przygodę z serialami własnię rozpoczęli ją od Zagubionych i 1 sezonu w TVP(w Polsce). Po Lost powstała masa świetnych seriali i wiele TV ze Stanów zaczęło stawiac na ambitne pozycję, których fabuła jest rozciągnięta na 1 lub więcej sezonów.

Black mirror to świetny serial, ale ciężko nazwac go nastawionym na kolejny sezony. Utopia moim zdaniem ma gorszy drugi sezon. HoC zgadzam się, Fargo tym bardziej, Detektyw poziomu nie utrzymał choc moim zdaniem 2 sezon jest conajmniej dobry. Gomorra, Narcos mają 1 sezon więc jeszcze nie wiadomo czy będzie trzymał poziom

ocenił(a) serial na 8
Sim0n

Zdesperowane gospodynie domowe... jednocześnie z Lost'em rewolucja jeżeli chodzi o wielowątkowe prowadzenie akcji z kilkoma bohaterami jednocześnie - zastosowane po raz pierwszy właśnie w gotowych na wszystko.

ocenił(a) serial na 9
returner

a co kogo obchodza te rankingi. To tylko średnia gustów. Leftovers tam nie ma bo jest specyficzny i nie kazdego pochlonie bez reszty tak jak, na przykład mnie. Od jakiegoś czasu przestałam sie sugerowac ocenami na filmwebie i dobrze, bo bym straciła przez to sporo fajnych seriali i filmów. Leftovers ma to "coś" co nie pozwala odejść od ekranu, ale oczywiście dla ludzi poszukujących rozrywki będzie nudny, bo trzeba go uważnie oglądać. Gdyby wszystkim podobało się to samo, to nie byłoby potrzeby kręcenia nowych filmów, bo można by w kółko oglądać jeden, który się podoba wszystkim...

ocenił(a) serial na 10
frigid

daje plusa...

ocenił(a) serial na 8
frigid

jeden ten sam to nie, raczej kręcić takie same na jedno podobające się kopyto

ocenił(a) serial na 8
returner

Dziwne jest dla mnie to, że oglądasz coś co jest uznane wg jakiegoś enigmatycznego sposobu ocen za podobno wartościowe i godne obejrzenia. Musisz mieć dużo zbędnego czasu, piekielnie duży rozrzut zainteresowań i chyba coś nie tak z poglądem na rzeczywistość bo w dużej mierze zastępujesz ją fikcją serialową. Tak to zrozumiałem jeżeli się mylę to nawet te kilka seriali, które uparcie wymienisz jako "the best ever" świadczy wg mnie o swego rodzaju wypaczonym guście... Nie interesuje mnie "życie" w więzieniu, "perypetie" mafii, jakieś pseudohistoryczne pierdołe czy działalność zakładu pogrzebowego, że nie wspomnę o zmaganiach z żywymi trupami, dla mnie to są gów.a i ich oceny nie robią i nie zrobią na mnie wrażenia. Coś jest świetne i genialnie i tak ktoś będzie uważał bo komuś się to podoba nawet jeśli ma ocenę tylko 7.4 jak pozostawieni czy inne jeszcze niżej oceniane.

ocenił(a) serial na 9
John__88

zgadzam sie to niesamowity jedyny w swoim rodzaju obraz, porusza temat wiary, ten klimat tajemnicy niesamowity perfekcyjnie zmontowany, trzeba uważnie ogladac np w drugim sezonie byla mowa o hotelu i jaskini w TV niby nic nieznaczące parę sekund w tv o tym oraz mieście Perth w Australi w drugim sezonie we wczesnych odcinkach, potem epicko poszlaki wychodzą na wierch o co chodziło ale jesli ktos jest nieuwazny i przegapia takie szczegóły albo je ignoruje to nawet po oglądnięciu sezonu całego nie bedzie wiedzial wszystkiego, pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
John__88

Nie sądziłam, że można zrobić taki majstersztyk. Na serial trafiłam przypadkiem, bo kupiłam ksiązkę i dowiedziałam się, że HBO robiło serial. Szkoda, że o takich serialach nie jest głośniej. To najlepszy, jaki do tej pory widziałam. Nałdowany emocjami i alegoriami, nieszablonowy, gdzie zadaje się pytanie a ty pojego obejrzeniu w sumie nie musisz usłyszeć odpowiedzi, bo już ją znasz. 2 sezon nie był na podstawie ksiązki, większość wątków została wymyślona. Tym większy szacunek dla scenarzystów. Scena ze studnią i zostanie mi w głowie na bardzo długo.

anytram13103

Ile masz lat?

ocenił(a) serial na 10
bulbaa

28, bo?

anytram13103

Nic, szukam drugiej połówki.

ocenił(a) serial na 10
bulbaa

I za stara jestem?

anytram13103

Raczej ja za młody :(

ocenił(a) serial na 10
bulbaa

do kina chodze od dziecka dkf itp , z kina wychodzilem zawsze jako ostatni , po koncowych napisach , zawsze musialem przeczytac wszystko do konca, i tez szukalem podobnej polowki , nie udalo sie, niestety.................

ocenił(a) serial na 10
anytram13103

mogła byś mi podać jaki to był kawałek bo w tym serialu muzyka jest mitrzowska

ocenił(a) serial na 10
MentalnaPasqda

Paskudo(:)) wpisz sobie w spotify albo youtube Max Richter - The Leftovers.

Inaczej nie jestem w stanie pomóc, bo nie wiem o który konkretnie fragment ścieżki Ci chodzi.

Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 10
anytram13103

A jeśli chodzi, o tę, która sprawiła, że zaczęłam oglądać serial to był to utwór "The profundis" <3

ocenił(a) serial na 10
anytram13103

serial miazga dzis obejrzalem 1 odcinek drugiego sezonu nic tylko czekać na następny a muzyka jak zwykle powalająca

ocenił(a) serial na 9
MentalnaPasqda

zgadzam się! :)

ocenił(a) serial na 10
MentalnaPasqda

Intro do drugiego sezonu jest zaskoczeniem, moim zdaniem zbyt '' kolorowe i wesołe '' ale idealnie pasuje jako że akcja dzieje się w Teksasie

ocenił(a) serial na 10
lyndonmilan

Drugi odcinek bardzo ciekawy

ocenił(a) serial na 8
lyndonmilan

Drugi odcinek bardzo intrygujący. Czuję,że 2 sezon będzie lepszy od 1.

robin17

Kevin chyba idzie w ślady ojca. Głosy itp. A mi się w tym odcinku najbardziej podobała scena odgrzebania ciała Patty i ta piosenka "where is my mind" cudo

ocenił(a) serial na 8
kamas_web

Kevin to w ogóle najciekawsza postać w serialu. Zastosowali też ciekawy zabieg z zaburzeniem chronologii odcinków,drugi odcinek powinien być moim zdaniem pierwszy,ale fajnie to wyszło w sumie.

robin17

no i końcówka 2 odcinka. mozna wywnioskować ze kevin podczas lunatykowania chciał popełnić samobójstwo (przyczepiony kamień do nogi) i woda nagle znikneła

ocenił(a) serial na 10
kamas_web

W pewnym sensie Kevin '' przywiózł '' do Miracle te odejścia, tak mi się wydaje, bo w tym nowym miasteczku nikt nie odszedł, do momentu w którym Kevin próbował popełnić samobójstwo w jeziorze - 3 dziewczyny zaginęły a woda wyparowała albo wypłynęła z tego jeziora (gdzieś przeczytałem że ktoś zauważył ze na dnie jeziora są jakieś szczeliny przez które ta woda mogła gdzieś popłynąć - ja sam nic takiego nie zauważyłem)
Na pewno będzie bardzo ciekawy sezon.

ocenił(a) serial na 10
lyndonmilan

Po seansie 2 pierwszych odcinków nowego sezonu nie mogę doczekać się na więcej.
Nie jestem zawiedziona, bynajmniej.
Tak bardzo mi ich szkoda.

Myślę, że całe Miracle będzie obwiniało nowoprzybyłych "naznaczonych" o tę sytuacje - a szczególnie ich dziwny sąsiad.

ocenił(a) serial na 9
lyndonmilan

no dzieje sie w teksasie to co odnośnie intra?

ocenił(a) serial na 9
anytram13103

w 3 odcinku 2 sezonu, where is my mind wersja piano, MOJ BOZE CO TO ZA ARCYDZIELO

JackJuly

Przez Ciebie i Twoją informacje o where is my mind(moja ulubiona piosenka) będę musiał obejrzeć te 3 odcinki a miałem taki plan żeby zacząć 2 sezon dopiero jak już wyjdą wszystkie epizody ale teraz się tak podjarałem tym info że odpalam 1 odcinek 2 sezonu. ;]

ocenił(a) serial na 9
John__88

2 odcinku wersja oryginalna, w 3 cover piano jeszcze lepszy niz oryginal IMO

anytram13103

Ja własnie wczoraj też przypadkiem trafiłem na ten serial i obejrzałem pierwszy odcinek.Powiem szczerze że miałem mieszane uczucia po tym pierwszym odcinku.Z jednej strony intryguje z drugiej trochę się dłużył.Wszedłem właśnie na Filmweb żeby się zapytać czy warto go kontynuować czy sobie odpuścić i po przeczytaniu tego tematu myślę że dam mu jednak szansę skoro piszecie że warto :) Może nie wciągnął od razu jak to było chociażby z "The Walking Death" czy "Breaking Bad" gdzie po obejrzeniu pierwszego odcinka natychmiast puszczałem następne ale zainteresował i będę kontynuował.Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
AlojzyBe

Według mnie od czwartego odcinka zaczyna się doceniać ten serial, ten odcinek jest genialny a potem jest tylko lepiej.

ocenił(a) serial na 7
AlojzyBe

Póki co Pozostawieni są w tyle za najlepszymi serialami HBO.
Oz, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią, The wire, Deadwood, Rzym, Gra o tron, Detektyw.
Pozostawieni imdb 7.8
Oz imdb 8.9 (najlepszy serial o więzieniu)
Sopranos imdb 9.2 (najlepszy serial o mafii)
Sześć stóp pod ziemią imdb 8.8 (zakład pogrzebowy, najlepsze serialowe zakończenie ever)
The wire imdb 9.3 ,kiedyś nawet 9.7 (realizm, getto murzyńskie, praca policji, najlepszy serial )
Deadwood imdb 8.8 (realistyczny dziki zachód)
Rzym imdb 8.9, kiedyś nawet 9.2 (system starożytnego Rzymu)
Gra o tron imdb 9.5 (na podstawie sagi pieśń lodu i ognia, gdzie autor bazuje na średniowiecznej Europie)
Detektyw imdb 9.2 (kryminał)

A ile jest świetnych seriali innych stacji np:
Twin Peaks imdb 8.9 ,kiedyś nawet 9.4 (najlepszy serial lat 90, Sopranos, The wire i Breaking bad zbliżył się poziomem do niego)
Dexter imdb 8,9
Breaking Bad imdb 9.5
House of cards imdb 9,0
Fargo imdb 9,0
Czarne lustro imdb 8,8
Utopia imdb 8,5
Lost imdb 8,5
Robin of Sherwood imdb 8,5
Vikings imdb 8,6

ocenił(a) serial na 10
returner

Twin Peaks............. to było coś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones