serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Przygody Sherlocka Holmesa

The Adventures of Sherlock Holmes
1984 - 1985
1h
8,0 2 985
ocen
8,0 10 1 2985
Sherlock Holmes jest jedynym na świecie detektywem-konsultantem. W tropieniu zbrodni pomaga mu jego przyjaciel, doktor John Watson. więcej mniej
Przygody Sherlocka Holmesa zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Bardzo dokładnie odtworzona seria przygód wikorianskiego detektywa do najmniejszych detali czasami do odtwarzania ilustracji które towarzyszyły oryginalnej publikacji historii w Strand magazynie z końca XIX wieku. Trzynaście opowiadań z Holmes'em zostały zaadaptowane na potrzeby tej serii. Później zekranizowano jeszcze Return i Casebook.

na podstawie
Arthur Conan Doyle (książka) (opowiadanie)
studio
Granada Television
tytuł oryg.
The Adventures of Sherlock Holmes
inne tytuły
Sherlock Holmes Australia
więcej
W odcinku "The Final Problem" - w finałowej scenie upadku Sherlocka Holmesa i prof. Moriarty'ego widać zabezpieczenia podtrzymujące obu kaskaderów.
Serial kręcono w Kanutsford (Anglia, Wielka Brytania).
Normalna waga Jeremy'ego Bretta wynosiła od 79 do 83 kg, do roli Holmesa schudł do 73 kg.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Obejrzałem ponownie pierwszą serię i muszę powiedzieć, że jest to chyba jedno z najwybitniejszych dokonań w historii telewizji. Kolejne części, w których jako Dr Watson występuje Edward Hardwicke, są już słabsze, na co złożyło się zapewne kilka czynników.

Jednak pierwsza seria jest wybitna - wszystkie czynniki są...

więcej

1. Columbo 2. Herkules Poirot 3. Sherlock Holmes 4. Adrian Monk 5. Braciszek Cadfael 6. Theo Kojak 7. Ojciec Brown 8. Mulder i Scully 9. Jules Maigret 10. Don Matteo.

Zaczne od wyrazów uszanowania dla tych z Panstwa, ktorzy czytali Doyla a potem ogladali serial z Jeremy Brett'em, a nie dzialali w odwrotnej kolejnosci jak ja... tutaj prosze o wyrozumialosc. Siegnelam po raz pierwszy po lekture Doyl'a w wieku 7 lat i mnie.. znuzyla :) nastepnie w wieku dojrzalym po przekartkowaniu...

Burke vs Hardwicke?

ocenił(a) serial na 10

Który według was lepszy i dlaczego? Ja stawiam na Burke. Był bardziej dynamiczny, mniej
"dziadkowaty"...

Jeśli to miasto w UK to Knutsford

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones