postać

Dr Watson

Lekarz wojskowy w stanie spoczynku, bliski przyjaciel Sherlocka Holmesa prowadzący dziennik z opowiadaniami na temat rozwiązywanych przez nich spraw kryminalnych. Bohater wielu filmów, seriali i gier wideo. W najważniejszych współczesnych adaptacjach wcielają się w niego Jude Law (w serii filmów Guy'a Ritchie'ego) oraz Martin Freeman - jako jeden z dwóch głównych bohaterów serialu "Sherlock" produkowanego przez BBC (wykreowanego przez Stevena Moffata i Marka Gatissa).

John przez trzy lata służył jako lekarz wojskowy. Po postrzeleniu w ramię wrócił do Anglii. W ramach zmagania się ze stresem pourazowym, terapeutka poleciła mu prowadzenie dziennika. Później spisywane przez Johna opowiadania, oparte na rozwiązywanych przez niego i Sherlocka sprawach kryminalnych, przyczyniły się do popularności duetu. Ich znajomość rozpoczęła się od wspólnego wynajęcia mieszkania na Baker Street 221B. Bardzo szybko Holmes zaangażował Watsona do pomocy przy rozwiązywaniu spraw kryminalnych. John przede wszystkim pozostał jednak najwierniejszym przyjacielem detektywa. Dbał o niego, a czasem nawet pilnował, zwłaszcza w kwestii używek. Zawsze był bardziej praktyczny i troszczył się o relacje Sherlocka z innymi ludźmi.

Do zmiany ich relacji przyczynił się związek Johna z tajemniczą Mary. Po wielu perypetiach John i Mary ostatecznie się pobrali. W filmie Ritchie'ego Watson poświęca się kronice dziejów Holmesa i żyje wspólnie z narzeczoną. W serialu Moffata mroczna przeszłość Mary daje o sobie znać, a kobieta ginie, zasłaniając swym ciałem Sherlocka.

Więcej Mniej
Twórca Arthur Conan Doyle data powstania 1887 pochodzenie Wielka Brytania
Sherlock Holmes: The Devil's Daughter
Zwiastun nr 4 - E3 2016
Pan Holmes
Zwiastun nr 1
Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara
Zwiastun nr 7

Sherlock Holmes

William Sherlock Scott Holmes
TOP
TOP Guy Ritchie - najlepsze filmy kultowego reżysera
Dr Watson jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones