Ratched (2020)
Ratched: Sezon 1 Ratched Sezon 1, Odcinek 6
Odcinek Ratched (2020)

Kukiełki

Got No Strings 46m
7,5 469
ocen
7,5 10 1 469
Ratched
powrót do forum s1e6

Błędy??

ocenił(a) serial na 10

Serial jest niezłym majstersztykiem. Z wielką przyjemnością obejrzałem hurtem wszystkie odcinki.
Natomiast w 6 odcinku na samym starcie wydaje mi się że zauważyłem 2 wpadki.
Podczas ucieczki i przechodzeniu przez rzekę para ściąga ubrania żeby zgubić trop. I tutaj panna mówi, że tak się robi bo widziała to w wielu filmach.? W 1947 roku to ile ona filmów widziała i w ilu rzeczywiście były takie sceny? Oczywiscie mogę się mylić. Ale rzuciła to tak swobodnie jakby mówiła o czymś całkowicie powszednim.
Ok druga sprawa to respirator w szpitalu. Dosłownie w kolejnej scenie leży postrzelona kobieta podłączona do respiratora. To samo - 1947? W tych latach to zdecydowanie nie było i nie mogło być standartowym wyposażeniem. Wtedy to chyba jeszcze żelazne tuby stosowali. Ale oczywiście i tutaj mogę się mylić...
Chętnie posłucham opinie na ten temat

Piotr_De_10

W 1947 roku nic nie wyglądało jak w tym filmie. Scena przejścia przez rzekę na pewno zamierzona - puszczenie oka do widza. Respirator - a kto by się przejmował. Cukierkowość, kolory jak z wyobrażonej powojennej Ameryki - wszystko by przykryć wszelkie brudy świata.

Piotr_De_10

W 1947 r. szeroko pojęte kino ma już kilkadziesiąt lat, około trzech pokoleń widzów i tysiące zrealizowanych produkcji, a Hollywood wkracza w swoją złotą erę

ocenił(a) serial na 9
vander1

Dokładnie. Wielkie gwiazdy Hollywood to właśnie lata 30 i 40 :D

Piotr_De_10

Mnie to bardziej zastanowiło to, że pacjentka po lobotomii czyta sobie na luzaku książkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones