PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875987}

Reacher

7,4 19 690
ocen
7,4 10 1 19690
7,4 9
ocen krytyków
Reacher
powrót do forum serialu Reacher

Nim zaczną się różnego rodzaje, ochy i achy że nie jest pełne odzwierciedlenie książki, lub że tak nie pracuje policja (oczywiście że nie) lub inne służby, a w razie takiego zamieszania szybko... Dajmy tu już spokój. Też lubię jak film lub serial jest najbardziej zbliżony do rzeczywistości, i też mnie głupoty denerwują pokroju tych w serialu. Ale tu nie o to chodzi. W tym serialu chodzi, hmm... jakby tu powiedzieć, jest to kino typu... Indiana Jones. Przypomnijmy sobie jakim "łobuzem" był Indiana, i jak walczył o dobro. Jakich metod używał aby osiągnąć cel. I tu mamy to samo tylko w małym miasteczku. Tylko inne czasy, inny bohater, inne kłopoty.

AKlR4

Dyskusje o wierności już były, także z moim udziałem, bo jestem na tyle dużym fanem, że czytałem książki z tej serii (niektóre więcej razy) dopóki pisał je Lee Child. Obejrzałem tylko 1 odcinek (i, po wielu miesiącach, chcąc dać szansę, 3 minuty drugiego). Zmian od groma, także w samym Reacherze. Niby duży, ale ma twarz tępaka, do tego przeklina (mówi "zamknij się" i "mam to gdzieś", w pierwszych minutach drugiego odcinka pada "K*rwa"). Od początku wszystko jest nie tak. Joe zostaje zabity w biegu, a nie w samochodzie i to Kliner Senior zabiera łuski, choć w książce zrobił to Morrison już po tym, jak Kliner Junior go skopał, Joe ma włosy (choć w książce ogolony był na łyso, i, żeby było śmieszniej, w kostnicy włosów już nie ma), w barze Reacher je jajko w ostatniej chwili (i ma przy sobie gazetę, którą później nadal czyta), tutaj część wiadomości z gazety widać w telewizji, w serialu nie zdąża zjeść ciasta. W książce Stevenson miał strzelbę, a Baker rewolwer, tu jest odwrotnie, na dodatek w książce wpadli przez jedne drzwi, przez drugie wpadła para stanowiąca wsparcie, odczytanie praw i jazda na komisariat całkowicie pominięte, głupi gag z opaską uciskową zamiast kajdanek, trzy rozmowy Reachera z Finlayem (tu są żałosne dwie), Reacher z wolnymi rękami wychodzi na zewnątrz (książkowy wskoczyłby w radiowóz i uciekł), rozmowa z Hubble'em odbywa się w jego domu zamiast na komisariacie, sceny wspomnień (potwierdzające dodatkowo uwspółcześnienie), sceny w więzieniu - zagrożenie dla Hubble'a było lepiej budowane, tu jest na szybko. W książce Hubble mówi Reacherowi o swoich kłopotach w celi, w serialu - na powietrzu, gdzie każdy może usłyszeć. Reacher i Hubble w książce pozostali we własnych ubraniach, tu zmieniają ciuchy tylko po to, by Reacher mógł wygłosić gadkę o konstytucyjnych prawach i zagrozić Spivey'owi. Walka w łazience - w książce Reacher myślał, że bractwo aryjskie przyszło go zwerbować i miał trudności z pokonaniem przeciwników, tu leje na luzaku i następuje przy okazji nawiązanie do książki "Poszukiwany", nie pada zdanie "To ten w okularach" - bardzo ważne w późniejszej części książki. Na posterunku jeszcze Roscoe zdjęła Reacherowi odciski, a Baker przyniósł mu kawę Reacherowi kawę, a w serialu kawę przynosi mu Roscoe. W kostnicy w książce Reacher rozpoznaje brata po tatuażu, a nie bliźnie, którą mu niby sprawił i prawie mdleje, tu tłumaczy wszystko na spokojnie i zaraz potem mówi, że zabije wszystkich. No i z jakiegoś powodu dodali kuzynka Klinera Juniora. Dalej znęcać się nie będę.

ocenił(a) serial na 8
Shiloh

Dlatego ja do seriali, filmów na podstawie książek podchodzę na luzie. Tej książki akurat nie czytałem. Z czego się cieszę. Co się tyczy głupot. Trup ściele się gęsto, w miasteczku do maximum 2000 ludzi,... :? Ale już najbardziej zachowanie Roscoe mnie denerwowało i śmieszyło zarazem, najbardziej w odcinku 6. Bieganie po lesie jak z biegunką, krzyczenie uciekać,, ugh... Z Ale w tym samym odcinku stwierdziłem, aha to taki serial, to nie Ojciec Chrzestny. Ot mądry twardziel co dorwie złych. Taki serial do oglądania na luzie i za to dałem mu wysoką ocenę. Ciekaw jestem na podstawie której książki będzie Drugi sezon.

AKlR4

"Elita zabójców", ale już dla fana są widoczne zmiany, choć zwiastun prezentuje się lepiej, niż ten z pierwszego sezonu.

ocenił(a) serial na 8
Shiloh

Dziękuję. U mnie na półce są: Jednym strzałem (od niej zaczęła się moja znajomość z Reacherem), Uprowadzony, Czasami Warto Umrzeć i W tajnej służbie. Zobaczymy. Nie mogę się doczekać premiery :)

AKlR4

Jeśli czytasz, to ponieważ niektóre książki kolejno stanowią stanowią jedną historię, radzę przeczytać tak:
1) Wróg bez twarzy, Podejrzany (chronologicznie i postaciami powiązane), Echo w płomieniach, W tajnej służbie (nieco luźniej 2)61 godzin, Czasami Warto umrzeć, Poszukiwany, Nigdy nie wracaj 3)Zmuś mnie, Nocna runda.

ocenił(a) serial na 8
Shiloh

Po przeczytaniu, nie pamiętam której, zauważyłem właśnie, że po uratowaniu chyba córki generała? miał duże możliwości finansowe. A których chyba wcześniej nie miał w jednej z książek.Dawno temu czytałem książki, więc mogę do nich wrócić. Skopiuję sobie listę jak polecasz i w wolnym czasie przeczytam. Dziękuje :)

AKlR4

"Wróg bez twarzy" to trzecia z kolei, po "Uprowadzony", d. "Umrzeć próbując", gdzie ma miejsce to, o czym wspominasz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones