PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556595}

Rodzina Borgiów

The Borgias
7,8 36 808
ocen
7,8 10 1 36808
5,8 4
oceny krytyków
Rodzina Borgiów
powrót do forum serialu Rodzina Borgiów
ocenił(a) serial na 8
lpeaw

To była właściwie jedyna postać, która miała w sobie to "coś", była ciekawa, a nie mdła. Tak naprawdę oglądałam serial tylko dla niego :P

Marysza

no tak, coś w tym jest, ja też raczej bardziej chciałem oglądać ten serial z jego powodu.

ocenił(a) serial na 8
Marysza

Czy Michelleto popełnił samobójstwo razem z tym "swoim" ?
Na początku byłam przekonana, że tak...
a teraz już nie jestem wcale taka pewna, nie wiem czy on tam w końcu leżał czy nie.
Powiedzcie.

ocenił(a) serial na 8
coolhanded

Nie, on nie popełnił samobójstwa, tylko odszedł. Potem pod koniec ostatniej serii się jeszcze pojawia, ale potem już odchodzi na zawsze (w sensie od Cezara) :( .

ocenił(a) serial na 8
Marysza

Byłam tak przekonana, że on nie żyje, że myślałam, że to sen Cezara, zresztą Michelleto powiedział wtedy, że jest martwy. Dopiero gdy obejrzałam drugi raz te odcinki to zaczęłam mieć wątpliwości...

ocenił(a) serial na 8
coolhanded

W tym odcinku, kiedy Cezar zaczął go szukać, to znalazł ciało, ale tego kochanka Mikaletto, a nie jego samego.
Wydaje mi się, że po prostu to była ostatnia misja Mikaletto, że martwy się stał, bo musiał zabić kogoś, kogo pokochał. Zauważ, że on był bardzo skomplikowany. Dobry, acz swoje zadania wykonywał z zimną krwią. Ale zabicie tego jego kochanka było dla niego równoznaczne z zabiciem siebie. I nie był już w stanie pracować dla Cezara.
Chociaż oczywiście mogę się mylić i to Ty masz rację, jednak wydaje mi się, że gdyby to był jakiś sen, to by to zaznaczyli ;) .
No nie wiem, ja myślę, że on po prostu odszedł, bo się wypalił, ale może Ty masz rację? Nie wiem.

ocenił(a) serial na 8
Marysza

wiadomo, stał się martwy w środku...
a o nim samym powiedziałabym raczej, że zły i okrutny, ale z jakimś zasadami, choćby to, że był lojalny i wierny wobec Cezara (przynajmniej w filmie). A o pierwowzorze jego postaci [Michelleto] pisano, że był "największym nikczemnikiem wśród zbrodniarzy i największym zbrodniarzem wśród nikczemników".

ocenił(a) serial na 8
coolhanded

Bo nie miał skrupułów by zabić - to mogło czynić go złym. Aczkolwiek ja uważam, że był jedną najbardziej pozytywnych postaci tego serialu. Myślę, że zły człowiek nie jest w stanie być lojalny wobec kogokolwiek.
Nie wiem, jak w życiu, ale wiem jedno - nic i nikt nie jest czarno-biały ;) .

ocenił(a) serial na 9
lpeaw

Mnie się podoba to, że Micheletto jest w pełni świadomy tego, gdzie jest jego miejsce w układance. Nie robi z siebie nędznego robaka, nie robi z siebie pana wszechświata. Jest robota do zrobienia, to się ją robi. W pewien sposób pozostaje czysty w błocie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pazurrr1501

mikaletto wymiata ale nie w łóżku. opacznie zrozumiałeś

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lpeaw

a mnie draznila ta postac pod katem nie realności, tworzenia postaci, która zachowuje się jak ludzie XXI wieku. widać, ze trafili tworcy, bo pustka i edukacja niska pozwala wierzyć w takie postaci. Od tego co było w łaźni, aż po zabójstwo króla, które było ultra łatwe do udowodnienia, ze to on, bo każdy widział, ze odeszli gdzie poszli itd., to tutaj każdy jest jak debil, tylko on taki mądry, mimo, że nie miał prawa taki być, nie wspomnę, że nic nie tłumaczy się tutaj. Dlatego to tak słabe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones