Słowo na L

2004
Słowo na L
7,8 8 764
oceny
7,8 10 8764
5 043
chce zobaczyć

Serial opowiada o grupie młodych kobiet z Los Angeles, o ich życiu, pracy i romantycznych związkach zarówno homoseksualnych jak i heteroseksualnych.
Jenny jest młodą pisarką, która właśnie skończyła studia i przyjechała do Los Angeles, aby rozpocząć dorosłe życie ze swoim chłopakiem Timem (wkrótce narzeczonym). Tim i Jenny mieszkają w zachodnim Hollywood, a ich sąsiadkami są Bette i jej życiowa partnerka Tina. Bette i Tina są razem od siedmiu lat i planują mieć dziecko, dlatego też poszukują właściwego dawcy spermy. Przyjaciółkami Bette i Tiny są: Shane (lokalna łamaczka damskich serc), Dana (zawodowa tenisistka, nadal w ukryciu), Alice (biseksualna dziennikarka), Kit (siostra Bette, piosenkarka i powracająca do zdrowia alkoholiczka) oraz Marina (uwodząca Jenny, właścicielka kawiarenki)

A_D_A_
opis użytkownika

Serial "Słowo na L" opowiada o życiu kilku młodych kobiet z Los Angeles. Poszczególne odcinki ukazują ich codzienne życie, karierę i skomplikowane związki zarówno homo- jak i heteroseksualne.
Głównymi bohaterkami są przyjaciółki Jenny, Batty, Tina, Dana, Shane, Alice i Kit.
Bette Porter (Jennifer Beals) to kobieta sukcesu, dyrektorka kontrowersyjnego muzeum sztuki nowoczesnej. Od 7 lat pozostaje w trwałym związku z Tiną Kennard (Laurel Holloman). Kobiety pewne swoich uczuć, planują założenie rodziny, ale los nie okazuje się dla nich zbyt łaskawy.
Jenny Schecter (Mia Kirshner) - młoda pisarka, żyjąca na pograniczu jawy i snu, otwarta na nowe doświadczenia, które niejednokrotnie prowadzą ją w tarapaty.
Shane McCutcheon (Katherine Moennig) - niezależna buntownicza, łamaczka kobiecych serc.
Dana Fairbanks (Erin Daniels) jest zawodową tenisistką. Początkowo ukrywa swoją orientację, później dzięki udziale w jednoznacznej reklamie staje się idolką lesbijek.
Alice Pieszecki (Leisha Hailey) - biseksualna dziennikarka, poszukująca ciekawych partnerów niezależnie od płci. Często jednak lokuje uczucia w nieodpowiednich osobach.
Kit Porter (Pam Grier) to przyrodnia siostra Betty, piosenkarka, zmagająca się z alkoholizmem i niechlubną przeszłością.

Patt
opis użytkownika