PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442849}
7,8 886
ocen
7,8 10 1 886
Sayonara Zetsubō Sensei
powrót do forum serialu Sayonara Zetsubō Sensei

Jeżeli moglibyście się wypowiedzieć na temat tego anime, dla osób które chcą zacząć
oglądać, a by chcieli się przekonać jakie ono jest z punktu widzenia innych widzów.

Moim zdaniem jest to bardzo słabe jak na dramat, więcej tu komedii. Są sytuacje z których się
można pośmiać. Powiem że jakoś to Anime po opisie zainteresowało mnie, lecz po
obejrzeniu nie włączył bym tego drugi raz... Opis troszeczkę odbiega od tego co się dzieje w
tym serialu, chociaż po tym opisie jaki jest na Filmweb'ie dużo się nie dowiemy. Dla tych co
mają czas to mogą se to obejrzeć, lecz Ja nie polecam, ale także nie zniechęcam. Jedynie co
dobre w tym jest to Nauczyciel. Moja ocena 7/10, więcej za groma bym nie dał.

Po za tym każdego kto obejrzy to Anime proszę o wypowiedzenie się w tym temacie. x]
Powodzonka....

biro85

Muszę przyznać, że anime jest wręcz KOMICZNE, ale napewno nie jest zdrowy humor, lecz wisielczy, ale nie mówię tego negatywnie, absolutnie nie! Bardzo fanie zrobione anime, grafika prosta, a urzeka, scenariusz super, czego tu więcej chcieć? Bardziej przystępnego kulturalnie odpowiednika. Dam sobie głowę uciąć, że Jopończycy bardziej się zasmiewali z tego niż pierwszy lepszy gaijin (jap. cudzoziemiec). To to jest wada (dla gaijina) serii: trzeba byc piekielnie inteligentnym i obeznanym w kulturze światowej, a przede wszystkim japońskiejm, żeby zrozumieć dowcipy, gagi i odpowiedniki o jakich mówią bohaterowie.

Polecam mały internetowy podręcznik z odnosnikami kulturowymi z całej serii Sayonara Zestubou Sensei:

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/SayonaraZetsubouSensei

Muszę przyznać że przy niektórych odcinkach wręcz leżałam ze śmiechu i do łez rozbawiały mnie niektóre gagi jak np. Nazomu Itoshiki jako Columbia Pictures lub niesmiertelny tekst Senseia 'Zetsubou shita!!' (Jestem z desperacji! ) albo pierwszy opening wyglądający mniej więcej tak:
STAFF
Nazomu Itoshiki-Nazomu Itoshiki
Kafuka Fuura- Kafuka Fuura
etc.
Ale często się zdarzało, że po prostu nie rozumiałam danego dowcipu i czułam się, lekko mówiac, głupio....Ale nadal seria mi sie podobała =)

Polecam ludziom światłym, mającym poczucie humoru i jakie takie pojecie o kulturze Japonii.

PS. Czy ktoś u jasnej Anielki powie mi kim jest ten łysy facet w okularach pojawiający się na pieniądzach, szkolnym zegarze itp? Autor? Scenarzysta? (?). Ni diabła dowiedzieć się nie moge...

baltowolf

Jak dla mnie pięknie i cudnie wręcz zryte. Uwielbiam taki humor, niemal wchłonęłam od razu cały sezon. Ubóstwiam już i nie omieszkam obejrzeć kiedyś jeszcze raz.

użytkownik usunięty
biro85

bardzo dobre, wciągające anime z ciekawym poczuciem humoru... aż muszę obejrzeć kolejne dwa sezony...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones