PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528992}

Sherlock

8,6 222 195
ocen
8,6 10 1 222195
8,0 19
ocen krytyków
Sherlock
powrót do forum serialu Sherlock

Ranking odcinków :)

ocenił(a) serial na 10

Mam pomysł aby każdy z fanów Sherlocka podał w tym wątku swój indywidualny ranking
odcinków (od najlepszego do najgorszego). Za tydzień podliczymy głosy :) Tak prezentuje się
mój:
1. Skandal w Belgrawii
2. Demony Baskerville
3. Niewidomy Bankier
4. Wielka Gra
5. Studium w Różu
6. Upadek z Reichenbach

Pilota nie bierzmy pod uwagę.

ocenił(a) serial na 9
ziomal0906

1. The Reichenbach Fall (ten odcinek był i jest genialny i wątpię by kiedyś spadł u mnie z pozycji lidera ;))
Dalej zaczynają się schody..
2. A Scandal in Belgravia
3. The Empty Hearse
4. His Last Vow
5. The Great Game
6. A Study in Pink
7. The Sign of Three
8. The Hounds of Baskerville
9. The Blind Banker

(Co do miejsca 3 i 4 mam wątpliwości czy na pewno taka kolejność, oba odcinki bardzo mi się podobały. Gdybym mogła dałabym je ex aequo na 3 miejscu :))

ocenił(a) serial na 8
ziomal0906

trochę się pozmieniało. Mam jeszcze mętlik w głowie ale po jakimś miesiącu i przetrawieniu sezonu wszystko się poukłada :)

1. A Scandal in Belgravia,
2. Reichenbach Fall (nadal totalny masterpiece ale jakoś tak po ‘wyjaśnieniu’ odrobinkę stracił w oczach ale to mi przejdzie ;)),
3. His Last Vow ( mam problem z tym odcinkiem bo tylko zakończenie i wątek Mary mi się nie podoba a tak to pod każdym względem absolutnie genialny),
4. The Great Game,
5. A Study in Pink,
6. The Sign of Three ( boski Mind Palace, zdecydowanie moja ulubiona wersja z wszystkich serii i ogólnie montaż, wplątanie sprawy w mowę itd. Ale nie zcierpię nigdy wieczoru kawalerskiego, tym dla mnie spadł w rankingu),
7. The Empty Hearse (za sprawę z bombą. Przez to jak wszystko było humorystycznie poprowadzone miałam wrażenie, że to też był żart a nie prawdziwa sprawa i tak jakoś nie traktuję tego odcinka poważnie),
8. The Hounds of Baskerville,
9. The Blind Banker.

ocenił(a) serial na 10
ziomal0906

Szczerze mówiąc miałam olbrzymie kłopoty z wybraniem pierwszego miejsca, bo oba odcinki uwielbiam i oglądałam miliony razy. Jednak to Upadek wycisnął ze mnie łzy i kompletnie zaszokował, więc zasługuje na pierwsze miejsce. Z wyborem pierwszej czwórki nie miałam żadnych problemów, dalej było już trochę ciężej. Ciężko jest ocenić The Sign of Three, bo jest taki mało "sherlockowy", mimo że leżałam na nim ze śmiechu :)

1. The Reichenbach Fall
2. A Scandal in Belgravia
3. His Last Vow
4. A Study in Pink
5. The Hounds of Baskerville
6. The Sign of Three
7. The Empty Hearse
8. The Great Game
9. The Blind Banker

ocenił(a) serial na 9
ziomal0906

Ja obejrzałem 3 sezony w 2 dni i powiem, że każdy kolejny odcinek jest coraz lepszy i lepszy. Pierwsze odcinki nudne i słabe, ale zakończenie 2go sezonu i cały 3ci sezon to mistrzostwo.

ocenił(a) serial na 7
manga_maniak

Jaki tytuł miał odcinek w którym Sherlock szukał "człowieka jętki" i akcja toczyła się także, na weselu Wattsona?

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Nwm, nie znam żadnego tytułu, nawet nie wiem czy były podawane, ale to był s03e02

ocenił(a) serial na 9
christinearron

S03E02 The Sign of Three.

ocenił(a) serial na 9
ziomal0906

1. Skandal w Belgrawii (10/10)
2. The Great Game
3. A Study in Pink
4. The Reichenbach Fall
5. The Sign of Three
6. The Empty Hearse
7. The Hounds of Baskerville
8. His Last Vow
9. The Blind Banker

ocenił(a) serial na 9
ZGR

Ranking Filmwebu:

1. s02e03 - The Reichenbach Fall 9,41 oceniło 7 951 osób
2. s02e01 - A Scandal in Belgravia 9,12 oceniło 8 455 osób
3. s03e03 - His Last Vow 9,06 oceniło 4 421 osób
4. s01e03 - The Great Game 9,02 oceniło 8 795 osób

ocenił(a) serial na 10
ZGR

w jaki sposób sprawdzasz ranking filmwebu?

ocenił(a) serial na 9
talka12

Na samym dole po lewej stronie masz: Dowiedz się więcej o Sherlocku a jeszcze niżej odcinki wg. oceny i wg. popularności :) Dodatkowo gdy klikniesz na jakikolwiek sezon u góry to po lewej pojawią Ci się podstawowe informacje.

ocenił(a) serial na 10
ZGR

o, dzięki serdeczne :)

ocenił(a) serial na 10
ziomal0906

1. His last vow
2. Scandal in Belgravia
3. The Sign of Three
4. The Hounds of Baskerville
5. Study in Pink
6. The empty hearse
7. The reichenbach fall
8. The Big Game
9. The blind banker

ziomal0906

To i ja swój dorzucę , z uwzględnieniem The Abominable Bride :)
1. The Reichenbach Fall
2. His Last Vow
3. The Sign of Three
4. A Scandal in Belgravia
5. The Abominable Bride
6. The Empty Hearse
7. The Great Game
8. The Hounds of Baskerville
9. A Study in Pink
10. The Blind Banker

ziomal0906

Difficult decision... But I'll try.

1. 2x03 The Reichenbach Fall - gdy go zacznę oglądać to nie mogę przestać, bo praktycznie każda scena jest świetna.
2. 2x01 A Scandal in Belgravia - spotkanie w Buckingham Palace, Ashtray, Vatican Cameos, "Because I took your pulse", jealous John, The Flight of Dead, "And exactly how many times did he fall out of the window?" etc. ; )
3. 4x00 The Abominable Bride
4. 3x02 The Sign of Three - za stug night i speech .
5. 2x02 The Hound of Baskerville - choć Henry był raczej annoying to za H.O.U.N.D. i to jak wyjaśniono zagadkę należy się wyższe miejsce.
3x03 His Last Vow - jednak postać Magnussena, Mind Palace SH, scena z Moriartym oraz w drug den i ta na Baker Street po powrocie z Leinster Gardens- genialne - nie podoba mi się jak pociągnięto dalej wątek z Mary i to, że nie wiadomo co było na pendrivie A.G.R.A. Może 4 sezon to zmieni.
6. 1x01 A study in Pink
7. 1x03 The Great Game- choć swimming pool scene to mistrzostwo oraz w tym odcinku jest dialog "Don't make people into heroes John (...)" to wątek Goluma jest tu zbędny (albo źle rozegrany)
8. 3x01 The Empty Hearse -
9. 1x02 The Blind Banker - ostatnie miejsce jedynie za główną zagadkę (co i tak nie oznacza, że był to zły odcinek)

użytkownik usunięty
ziomal0906

1.Reichenbach fall
2.The hounds of Baskerville
3.His last vow
4.Scandal in belgravia
5.The sign of three
6.A study in pink
7.Abominable bride
8.The great game
9.The empty hearse
10.The blind banker

ocenił(a) serial na 10
ziomal0906

Ech... Zadanie posegregowania odcinków Sherlocka od najbardziej do najmniej uwielbianych można moim zdaniem porównać do rozkazania wybrania matce, które dzieci kocha bardziej, a które mniej, ale podejmuję wyzwanie.
Moja kolejność:
1. The Reichenbach Fall - niezaprzeczalnie i bezapelacyjnie to jest mój najukochańszy odcinek Sherlocka. Na zmianę śmieję się przy nim i płaczę (z przewagą tego drugiego). Arcydzieło moim zdaniem <3
2. His Last Vow - kocham za sprawę, za cytaty, za dużo Sherlocka w Sherlocku... Przegrał z Upadkiem bitwę o pierwsze miejsce tylko przez wątek z Mary :/
3. A Study in Pink - jakoś tak mam straszny sentyment do tego odcinka... No bo w końcu tak to się wszystko zaczęło <3
4. A Scandal in Belgravia - no chyba oczywiste jest, że powodem do kochania tego odcinka jest wspaniała panna Adler, która jest jedną z dwóch kobiet, które naprawdę lubię w tym serialu (Pani Hudson jest drugą) :)
5. The Abominable Bride - siedzenie w głowie Sherlocka było bardzo ciekawym przeżyciem, a do tego te wszystkie smaczki i nawiązania, których odkrywa się coraz więcej przy każdym seansie... I tyle Johnlocka <3
6. The Hounds of Baskerville - za bardzo ciekawe i nietypowe rozwikłanie zagadki, za dobre postacie, no i za cytat o przyjaciołach :3
7. The Great Game - odcinek właściwie zrobiony niemal na tej jednej, wspaniałej, niezapomnianej scenie basenowej... Znaczy ogólnie też jest cudny, ale nie ma co się okłamywać - basen wygrywa :D
8. The Empty Hearse - przepraszam, że ten odcinek jest tak nisko... To nie jest tak, że nie lubię powrotu Sherlocka, bo ja go naprawdę kocham... Z tym że jakoś tak nie mogłam go postawić wyżej. Zwalmy to na znienawidzoną przeze mnie Mary :p
9. The Sign of Three - kocham ten odcinek, a jednocześnie za nim nie przepadam. Kocham bo tyle Johnlockowych feelsów (te tęskne oczy Sherlocka mówiły same za siebie). Nie lubię z tego powodu co zwykle - Mary. Co gorsza jeszcze zabiera Sherlockowi Johna na "zawsze". No co ja poradzę, że jej nie znoszę? :/
10. The Blind Banker - naprawdę nie nie lubię tego odcinka. Jest zabawny jak zwykle, wciągający jak zwykle, genialnie dopracowany technicznie jak zwykle... Ale jednak czegoś brakuje, wydaje mi się że w samej sprawie. I dlatego on zamyka listę :/

ziomal0906

1. Upadek z Reichenbach
2. Wielka gra
3. Studium w różu
4. Skandal w Belgrawii
5. Niewidomy bankier
6. Jego ostatnia przysięga
7. Znak trzech
8. Pusty karawan
9. Demony Baskerville

Dziwi mnie, że ślepy bankier tak u wszystkich ma niskie oceny, mi osobiście nie podszedł 3 sezon.

ocenił(a) serial na 6
ziomal0906

najlepszy pierwszy odcinek a reszty nie potrafię ocenić to było tak dawno

ocenił(a) serial na 9
ziomal0906

Nie pamiętam wszystkich, więc podam tylko najlepszy - Upadek z Reichenbach. Ten odcinek był kozacki, niesamowity, genialny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones