Shtisel
powrót do forum 3 sezonu

Śmierć Libbi

ocenił(a) serial na 9

Dlaczego Libbi zmarła? Wiadomo, że dwa miesiące po urodzeniu córki. Ale dlaczego? Wydaje się, że nikt z bohaterów nie wypowiedział się na ten temat...

ocenił(a) serial na 7
chambreur

Też mnie to zastanawia.
Myślałem, że umknęło mi to z 2 sezonu, ale raczej takie wydarzenie by się pamiętało. Do 4 odcinka 3 sezonu nie jest to wytłumaczone.

ocenił(a) serial na 10
chambreur

Libbi zmarła na potrzebę nowej fabuły. Kolejne miłosne smaganie Akive . No, a tak z ciekawości to sam bym chciał wiedzieć.

ocenił(a) serial na 9
chambreur

Stawiam, że zginęła w jakimś wypadku razem ze swoją matką, Nukhem cierpi na depresję z powodu straty i córki i żony jednocześnie. Jak inaczej dwie kobiety miałaby nagle umrzeć? Myślę, że ten wątek wyjaśni się w 4 sezonie. Mam taką nadzieję. Przynajmniej dotychczas wiele spraw z przeszłości wyjaśniało się w retrospekcjach.

ocenił(a) serial na 7
lena_lye

Coś pomieszałaś. Żona umarła już dawno, Nuchem wychowywał samotnie Libbi już we wcześniejszym sezonie, czyli na długo przed ślubem z Kive
.
W 3. jest mowa o tym, że Akiva wciąż nie dostał odszkodowania za śmierć Libbi, chyba nawet wspomnieli słowo wypadek. A nawet jeśli nie, to samo odszkodowanie podpowiada nam, że niemal na pewno chodziło o jakiś wypadek.

I też uważam, że mogliby stworzyć 4. sezon. Jeszcze wiele tematów jest niedopowiedzianych. Kwestia tego, czy twórcy zakontraktują kolejne odcinki.

littlelinkinquar

nie masz racji, Libbi w drugim sezonie wtraznie mówi, ze jedzie zrobić zakupy w tel Aviv na prosbę matki.

ocenił(a) serial na 9
aniadudek_2

No właśnie ja już sama teraz nie wiem. Wydawało mi się, że w drugim sezonie Nukhem pojechał do Izraela odnaleźć męża dla córki właśnie na wyraźną prośbę żony. Nie było wtedy nigdzie powiedziane, że ona nie żyje, przynajmniej ja tego nie pamiętam. No i ten wątek z zakupami w Tel-Avivie na pewno był. Z drugiej strony były tez takie aluzje jakoby Libbi była wychowana głównie przez samotnego, zgorzkniałego ojca melomana. Nie jestem pewna, która z tych ścieżek jest właściwa.

ocenił(a) serial na 7
lena_lye

W sumie teraz ja też zgłupiałam. Cały czas byłam przekonana, że ojciec ją sam wychowuje. Nie pamiętam tych wątków a pamiętam tylko, że od początku byli tylko oni. Może to tak samo jako z dziećmi i wnukami Shulema? Raz na sezon się chwalił, że ma ich znacznie więcej niż pokazano w serialu. Więc matka może faktycznie raz na jakiś czas była od niechcenia wspominana?
Pamiętacie dokładnie w których odcinkach (najlepiej numery) była o niej mowa?

A jeżeli faktycznie zginęła z Libbi to i tak w serialu głównie mówią o śmierci córki. O matce, z tego co pamiętam, tylko raz jest mowa na wejściu Nukhema.

ocenił(a) serial na 7
littlelinkinquar

Jest jeszcze opcja, że oni z tą matką jak Akiva z nieżyjącą Libbi - wydawało im się, że ona wciąż z nimi jest i czeka w tej Belgi xD

ocenił(a) serial na 9
littlelinkinquar

Matka Libbi najprawdopodobniej zmarła dużo wcześniej. Wydawało mi się, że ojciec samotnie ją wychowuje. Gdyby żyła, to na pewno by ją pokazano.

Dzieci Shulema - również zastanawiał mnie ten wątek. W serialu pokazano tylko czworo z nich, a wspominał, że ma ich chyba sześcioro?

ocenił(a) serial na 9
bula97

Jestem właśnie po seansie wszystkich sezonów i też pamiętam te rozmowy o matce - wyraźnie w czasie teraźniejszym, kontekst wyraźnie wskazywał na to że żyje, w 3 sezonie natomiast mowa jest o stracie jednocześnie córki i żony przez Nukhema. Też obstawiam wypadek.

ocenił(a) serial na 9
chambreur

Czy tytuł tematu nie jest sam w sobie spoilerem? :)

ocenił(a) serial na 10
chambreur

Zostały mi jeszcze 2 odcinki, więc nie wiem, czy jest to wyjaśnione? Ja obstawiam jeszcze depresję poporodową i samobójstwo :(

ocenił(a) serial na 8
TamGra

Eee nie sądzę.

chambreur

W pierwszym czy drugim odcinku Libbi mówi, że chciałaby ją jeszcze chociaż raz nakarmić piersią co IMHO sugeruje raka.

ocenił(a) serial na 8
kadeyuss

Niezła nadinterpretacja xdddddddddd

ocenił(a) serial na 7
chambreur

Dzięki za spoilerujący tytuł ;/

ocenił(a) serial na 9
triss_5

Przepraszam!

ocenił(a) serial na 8
chambreur

Nie da się tego tytułu edytować albo w ogóle usunąć postu? Jestem po pierwszym sezonie i właśnie dopadła mnie ta spojleroza. Może na końcu powinien być licznik ilu osobom ten tytuł zepsuł oglądanie :(

ocenił(a) serial na 10
chambreur

W ktoryms z odcinkow (nie pamietam ktorym) ktos pyta Akive, czy dostal pieniadze z odszkodowania z wypadku. Mysle, ze chodzilo wlasnie o smierc Libbi, moze zginela w wypadku samochodowym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones