PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750359}
8,3 286 726
ocen
8,3 10 1 286726
7,3 36
ocen krytyków
Stranger Things
powrót do forum serialu Stranger Things

Ostatnie minuty odcinka, Jonathan i Nancy są w lesie. Ona znajduje dziwną jamę w drzewie, woła Johnatana, lecz ten nie odpowiada, a ona mimo to włazi tam jak skończona idiotka :D No co złego może się stać? Albo Nancy jest super odważna albo super głupia... Mimo tego, że całą historię łapię jak głupi, bo takie tematy w filmach i serialach jarają mnie bardzo, nie czaję czemu scenarzyści dopuścili się takiej głupoty. We wcześniejszych odcinkach nie zwróciłem uwagi na nic podobnego, przede mną 3 ostatnie i mam nadzieję, że taka akcja się już nie powtórzy...

ocenił(a) serial na 9
Froozyy

Może chciała się wykazać, jaka to jest odważna ;) Dla mnie ta cała Nancy w ogóle była meg sucha :D

Tigercub

true

ocenił(a) serial na 9
Pawelek777888

typowa nastolatka, czy każdy nastolatek racjonalnie postępuje?

ocenił(a) serial na 10
posith

Nastki może i jakieś tak. A te dzieciaki, ta genialna paczka małych fanów koimiksów? Zwróciliście na nie uwagę? Mają przemyślenia godne dorosłych, ba, nawet i lepsze od niejednego Kowalskiego. Znajdźcie mi w realnym świecie tak inteligentne dziecko, które potrafi tak rozumować i rozmawiać. Mimo, że serial genialny to takich przejawów głupoty wyłapałam już kilka. Darłam się do Winony by otworzyła tą pieprzoną trumnę ale nie chciała słuchać. Brak słów. :X

ocenił(a) serial na 9
ambiwalentna

Znam takie inteligentne dzieci :)

ocenił(a) serial na 8
Cyrylla

w tamtych latach takie właśnie dzieci były ;)

odbierały świat troszkę szerzej niż ekranik telefonu

użytkownik usunięty
ambiwalentna

Z trumną to ja miałam to samo :D A jeśli chodzi o dzieciaki, to fajnie jest podpuszczony wątek Dungeons & Dragons - chłopcy inspirowali się grą i wykorzystywali rozwiązania z rpg'a w prawdziwym świecie, a nie od dziś wiadomo, że dzieciaki są bardziej kreatywne od dorosłych. Ale też może na to inaczej patrzę, bo przegrałam swoje godziny w D&D i czułam się, jakby twórcy puszczali do mnie oczko ^^

ocenił(a) serial na 10

ja myślałem że wrócą wnocy na cmentarz i zajrzą do trumny, ale nic takiego się nie stało ;) co do sceny z Nancy i dziurą w drzewie to dokładnie to samo pomyślałem. Już po wciągnięciu jelenia uciekłaby gdzie pieprz rośnie.

ocenił(a) serial na 9
Froozyy

https://www.youtube.com/watch?v=RO6iv5WiQvw tu masz zawartą odpowiedź :P

ocenił(a) serial na 10
Froozyy

W tym momencie gdy sarna zostaje "porwana" to przeżyłem mini zawał serca : c

użytkownik usunięty
krewetka119

Ta scena została rewelacyjnie przemyślana. Uśpiono czujność widza, który czekał w napięciu na zastrzelenie rannego zwierzaka.

ocenił(a) serial na 9
krewetka119

Jeżeli podobna scena nie występowała w żadnym filmie fantastyczno-przygodowym z lat 80, to możliwe, że została zaczerpnięta z gry Until Dawn (skąd inąd bardzo dobrej i fabularnie działającej na podobnej zasadzie powielania cliche horrorów z nastolatkami w rolach głównych).

Skowi13

Nie tylko z tej gry czerpali inspiracje ;)

Froozyy

No weszła z ciekawości. Sama bym weszła. Mnie zastanawia bardziej, czemu matka Willa nie powiedziała szeryfowi o tym, że rzekome ciało jej syna nie ma znamienia. Lepiej było biegać po mieście, wydzierać się i wmawiać sobie, że się jest wariatką.

LeiaSkywalker

Przypatrz się dobrze tej scenie. Ona pyta osobę prowadzącą "sekcję" o to znamię, nie widzimy co się potem dzieje czyli nie wiemy czy to ciało miało owe znamię. Potem gdy ona wybiega z tego budynku to krzyczy że to nie jest jej syn i nie podaje konkretów przecież.

darkowski93m_2

No tak, masz rację. Właściwie nie było pokazane czy to znamię tam było, czy nie.

LeiaSkywalker

Ja jebie.. chyba logiczne, że jak się zapytała o znamię, żeby mieć pewność czy to syn czy nie, a później wybiega i krzyczy, że to nie jest jej syn, to znamienia nie było !!
I też nie rozumiem dlaczego o tym nie powiedziała.. jest troszkę niuansów, do których się można przyczepić, ale ogólnie filmik gitara :)

zenon_kolano

No właśnie mogło tak być, że znamię jednak było. I wtedy to logiczne, że nikomu o tym nie powiedziała. A krzyki, że to nie jest jej syn opierała jedynie na własnych przekonaniach

ocenił(a) serial na 8
darkowski93m_2

A mnie zastanawiało czemu nie zwrócili uwagi że ciało nie ma charakterystycznych blizn po sekcji zwłok.

ocenił(a) serial na 9
LeiaSkywalker

Ja bym nie wlazła. xD

ocenił(a) serial na 8
LeiaSkywalker

"Sama bym weszła" HAhahhaa tak tak ;)

LeiaSkywalker

Ona widziała jakieś dziwne, nawet upiorne stworzenie, które on sfotografował i razem je tropią. Są sami w nocy w ciemnym lesie. Jego brat funkcjonuje jako martwy, jej przyjaciółka zaginęła (w sumie że matka przyjaciółki nie świruje to też dziwne). Uzbrojeni w kij i broń palną. Coś chyba jest jednak na rzeczy. Jak na mój gust mniej ciekawości a więcej strachu by nie zaszkodziło.

Vettii

No tak, ale jakbyśmy szli tym tokiem myślenia, to tak naprawdę nie powinna w ogóle wychodzić z domu:)

LeiaSkywalker

Skoro miała tajemnice, to tym bardziej sama by chciała się dowiedzieć co i jak. Wydaje mi się tylko, że zapomnieli o granicach. Ciemny las, nikt nic nie wie, idzie z kimś i nagle porzuca towarzysza. Niech już nawet będzie taką "twardzielką", jak ją tam nazwali, ale trzeźwa ocena sytuacji u tak - podobno - inteligentnej dziewczyny nie popsułaby jej reputacji.

W sumie wszystko jedno, bo tam co chwile były takie sytuacje. Chłopak zaginął, a nawet zginął, a rodzice kolegów nic sobie nie robią i dzieciaki notorycznie biegają same po nocy. Ogólnie mnie to nie razi, taki serial.

ocenił(a) serial na 8
Froozyy

Ogólnie cieszyłem się z tego powodu, nie zrozum mnie źle ale strasznie mnie irytowała jej osoba i gra w tym serialu. Zresztą w filmach gra podobnie. Chyba ona jest na samym dole jeżeli chodzi o grę, No1 oczywiście mistrzowska gra Winona Ryder która została zapomniana przez Hollywood. Nawet te charyzmatyczne dzieciaki lepiej wypadały niż ona.....

ocenił(a) serial na 9
MaXXi

przecież Winona gra wszystko za bardzo ekspresyjnie, strasznie to razi. każda jej reakcja jest przesadzona i koloryzowana do granic przyzwoitości.

ocenił(a) serial na 8
Froozyy

Spoiler! Zacznijmy od tego, że najgłupszy wybór to podjęła w ostatniej scenie z nią finałowego odcinka ;)

ocenił(a) serial na 9
lew890

Hmm... może w 2 sezonie zmieni zdanie ? ;)

ocenił(a) serial na 9
PeggyBrown27

Też mi się wydaje, że w 2 sezonie zmieni chłopaka xD

ocenił(a) serial na 8
lew890

eeee ale nie spoileruj tutaj w tym temacie mówimy o 5 odcinku :D

ocenił(a) serial na 8
Pan_Dr

No przecież cicho siedzę :D

ocenił(a) serial na 8
lew890

Akurat to był normalny wybór.

ocenił(a) serial na 10
Froozyy

Mówisz , że jarają cię takie tematy , to może polecił byś mi jakieś podobne seriale na równie wysokim poziemie . Ktokolwiek kto to czyta i zna coś bardzo dobrego i tak samo wciągającego jak Stranger Things i oczywiście z tej samej półki , proszę o info.

ocenił(a) serial na 8
mateush87bpa

Obczaj serial Utopia.

ocenił(a) serial na 8
BialyBialas

Jako, że Utopię skończyłem parę dni przed oglądaniem Stranger Things, zauważyłem sporo bliźniaczych wątków. Choćby motyw córki, na której ojciec przeprowadzał eksperymenty czy tajemnicza organizacja ścigająca wrogów idei. Nie wiem, czy to przypadek, czy może jakaś większa inspiracja, ale wydaje mi się to godne zaznaczenia.

ocenił(a) serial na 9
mateush87bpa

Z serialami to ciężko :D prędzej filmy i książki :P Interstellar, Prometeusz... może coś takiego. Chociaż ja więcej czytam niż oglądam :)

ocenił(a) serial na 10
Froozyy

Interstellar ! Super ! Prometeusz dobry choc czegos mi tam zabrakło . Możesz podrzucić tytuly dobrych książek w takim razie . Ja Ci polecę z książek - Rainer Erlner- Mięso a z filmów stary i świetny Ukryty Wymiar

ocenił(a) serial na 9
mateush87bpa

Tytułami rzucał nie będę, ale jeśli nie czytałeś Stephena Kinga to na pewno u niego znajdziesz coś w podobnych klimatach :)

ocenił(a) serial na 10
Froozyy

Byl kiedys jeszcze taki serial Awake , z Isacksem super klimat i, świetne kino ale niestety skasowany po pierwszym sezonie.

ocenił(a) serial na 9
mateush87bpa

A jesteś już po klasykach typu Twin Peaks czy Z Archiwum X ?
Bo to najbardziej przypomina mi te klimaty...
Supernatural też jest niezłe ale to już zupełnie inny rodzaj ...

ocenił(a) serial na 10
PeggyBrown27

Tak oczywiście , z tym ze oglądałem to w dzieciństwie . Mialem sie niedawno zabierać za Archiwum X 10 ale obejrzałem pierwszy odcinek i jakos mnie nie wciagnelo , w sumie niewiem czemu

ocenił(a) serial na 9
mateush87bpa

Dla mnie nowy sezon X-Files całkiem zacny. Aż się zawiodłem, że tylko kilka odcinków liczy i nie wiadomo czy powstanie kolejny :(

ocenił(a) serial na 9
mariuszym11

Kolejny powstanie. Ale zgadzam się z mateuszem. Te nowe 6-odcinkowe Archiwum X słabiutkie.

ocenił(a) serial na 9
mateush87bpa

Ja polecę stary dobry "Lost"

sylwia_pawliszyn

Chyba mimo wszystko najlepszy serial:)

ocenił(a) serial na 9
elfka77

najlepszy serial ever

ocenił(a) serial na 9
sylwia_pawliszyn

Też kocham Lost :D Chyba obejrze jeszcze raz hahah

ocenił(a) serial na 9
Froozyy

Hhahah dokładnie, też to zrobie :D

ocenił(a) serial na 9
mateush87bpa

LOST ROOM mini serial. Kosmos!

ocenił(a) serial na 7
mateush87bpa

W tym klimacie baardzo polecam "Historię Lisey" Stephena Kinga. Film na podstawie chyba też jest, ale nie oglądałam. W książce jest podobny motyw z potworem i innym wymiarem, a zakończenie miażdży. No i jeśli dobrze pamiętam dzieje się mniej-więcej w tych samych latach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones