The Knick

2014
The Knick
8,0 29 842
oceny
8,0 10 29842
26 652
chce zobaczyć
8,4 8
ocen krytyków
{"rate":8.375,"count":8}
{"type":"film","id":698138,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/The+Knick-2014-698138/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu The Knick
 • Wszystkim, których zafascynowała ta filmowa opowieść a lubią też czytac książki, polecam "Stulecie chirurgów" Jurgena Thorwalda. Wspaniała lektura!

 • grzybolub Czytałem, również polecam, ale niestety książka zaginęła :/

 • amorph ocenił(a) ten serial na: 9

  grzybolub Polecam również inne książki tego autora o podobnej tematyce: "Triumf chirurgów" i "Kruchy dom duszy"

 • amorph Czytałem "Triumf" - jest super.

 • grzybolub Jakiego typu to książka? Opisy konkretnych przypadków? Nawet nie wiem o co pytać bo nie umiem sobie wyobrazić jak w ciekawy sposób książka nie będąca przedstawicielem beletrystyki mogłaby przedstawić tę tematykę.

 • soxterix To prawdziwa historia dochodzenia do wielu dziś trywialnych praktyk, historia odkryć i prawdziwych lekarzy napisana bardzo zajmująco. "Thorwald przenosi czytelników w czasy, gdy zarówno znieczulenie, jak i przekonanie, że mycie rąk przed zabiegiem zmniejsza ilość zakażeń, były wyśmiewane jako bzdury. zmiany rozpoczęły się dopiero 16 października 1846, kiedy to w Massachusetts przeprowadzono pierwszą udaną operację pod narkozą. To początek tytułowego stulecia żywiołowego rozwoju chirurgii, której odważne i często ryzykowne poszukiwania porywająco kreśli Thorwald. Barwnie i intrygująco napisana książka wciąga niczym najlepsza powieść nic więc dziwnego, że doczekała się już wielu wydań i przekładów na całym świecie, a kolejne pokolenia czytają ją z wypiekami na twarzy"- cytat z opisu

 • grzybolub Czytałem opis książki, ale mam wrażenie że nie mówi nic ponad to iż książka opowiada o chirurgii. Tak czy inaczej dzięki. Pewnie trzeba będzie się przekonać na własnej skórze czy to coś dla mnie ;)

 • soxterix Czytałam zarówno "Stulecie" jak i "Triumf" i muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak dobrych książek. Nie wyobrażam sobie jak można lepiej połączyć poszczególne przypadki chorób/ odkryć naukowych, a historie zwykłych ludzi. Tę książkę czytałam jednych tchem, tak bardzo można się wczuć w klimat tamtych lat. Naprawdę to zadziwiające, że opisy chorób, czy operacji nie są nudne, nawet ciekawią bo dzięki nim można zrozumieć te historie w pełni, wszystkie rozterki lekarzy jak i pacjentów. Ja osobiście bardzo, bardzo polecam :)

 • Lodovata ocenił(a) ten serial na: 9

  soxterix "Stulecie" nie jest książką tylko i wyłącznie o chirurgii. Thorwald daje dużo do myślenia o konserwatyzmie, rywalizacji między starszym i młodszym pokoleniem, często dużych dylematach moralnych. Mimo, że nie jest to lekka lektura, czyta się błyskawicznie dzięki dobremu stylowi autora i magicznej atmosferze. Do tego daje nadzieję, że postęp medycyny jeszcze bardziej polepszy nasze życie.
  Dobry, ale łatwiejszy w czytaniu jest kryminał Tess Gerritsen "Ogród Kości" - połączenie studiowania medycyny w dziewiętnastowiecznym Bostonie i wciągającego kryminału.

 • Razengoroth ocenił(a) ten serial na: 9

  Lodovata Przede wszystkim opisuje jak zmieniala sie medycyna a tym samym cale spoleczenstow i swiat, lektura daje swiadomosc jak olbrzymi skok zrobila cywilizacja ludzka w zaledwie 100 lat

 • soxterix Napisał też super książkę "Stulecie detektywów". Tam byly opisy konkretnych spraw.

 • feniks_14 ocenił(a) ten serial na: 8

  grzybolub W takim razie ja też polecę coś o zbliżonej tematyce. "Łowcy mikrobów" Pawła de Kruif.

 • skiba68 ocenił(a) ten serial na: 8

  feniks_14 Czytałem powyższe książki i jeśli choć trochę ktoś interesuje się medycyną i jej historią, nie może ich nie przeczytać.
  Tak poza tym ze "Stulecia chirurgów" byłby świetny serial. Nikt nie wspomniał o (chyba) najlepszej książce Thorwald'a "Pacjenci"! Gorąco Polecam

 • aniutkaa ocenił(a) ten serial na: 9

  grzybolub A u mnie było odwrotnie: najpierw zachwyciła mnie książka a dopiero później trafiłam na serial. Jest mega! :)

 • fabio ocenił(a) ten serial na: 8

  grzybolub ...i ginekologów!