The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us Sezon 1, Odcinek 6
Odcinek The Last of Us (2023)

Rodzina

Kin 58m
7,7 5 426
ocen
7,7 10 1 5426
The Last of Us
powrót do forum s1e6

...sposób w jaki Joel zostaje zraniony mnie bardzo rozczarował. Rozumiem, że serial rządzi się innymi prawami i scena z gry byłaby trudna w realizacji, ale nie mogę odeprzeć wrażenia, że można to było zrobić, nawet jeśli inaczej, to lepiej jaki i cała sekwencja na Uniwersytecie powinna być dłuższa, wraz ze scenami po zranieniu, gdy od kampusu dopiero muszą dotrzeć do konia, Joel traci siły a Eli jest zdana na siebie. To wszystko wywoływało dużo emocji, a tu.. Szybko, szybko, dotarli - check, jest gang (czyli czterech gości z pałkami) - check, jest rana - check. Jestem daleka od oczekiwania akcyjniaka, ale czuję po tym odcinku jakby ten moment został "poświęcony" choć jest jednym z ważniejszych momentów w historii.

niebieskiedwaoka

Dokładnie. Ogólnie serial z odcinka na odcinek wygląda coraz biedniej. Nie wiem na co poszedł tak szumnie zapowiadany budżet.

devo78

Pewnie na finalny odcinek, oszczędzanie widać już od dawna. Z drugiej strony to w miarę logiczne - więcej grzybów w mieście, żyją kilka miesięcy max itd. Osobiście podoba mi się taka pustka postapokaliptyczna.

Chociaż odcinek bardzo mi się podobał i był chyba jak do tej pory najlepszy (no może na równi z 1), to całościowo serial nie zasługuje na 10 (tak samo na 1). Ludzie, którzy tak oceniają są raczej zmanipulowani socjal-mediami i niedojrzali. Oczywiście nawiązuję tu do 3 odcinka - nikogo zdrowego nie obchodzi że to dwóch facetów, ale sam wątek romantyczny na cały odcinek to za dużo czasu zabranego głównej fabule i temu dlaczego oglądamy ten serial - główni bohaterowie.

Można TLOU osobiście uwielbiać (od tego są "serduszka" na fw), ale do arcydzieła na 10 mu trochę brakuje.

ocenił(a) serial na 10
Fryzomaniak

Oszczędzanie od dawna? Więc chcesz mi powiedzieć, że piąty odcinek, który był przepelniony zarażonymi, był purchlak itp, to był biedny odcinek? Tam cały czas się coś działo, a końcówka to już w ogóle sztos, więc nie wiem jak możesz tak uważać.. Widzę, że masz odmienne oczekiwania w stosunku do zamysłu całej historii.. Te "nudne" Odcinki są po to, żebyśmy skupili się na relacji Joela z Ellie, po to, żeby poprzez te ich rozmowy się do nich bardziej przywiązać, ja wiem po co to robią twórcy bo grałem w gre i śmieszy mnie to jak ludzie, którzy w nią nie grali nie kumają w ogóle zamysłu całej historii, tylko oczekują na każdym kroku wybuchów, strzelanin, zarażonych itp niczym World War Z.. To nie jest film o zombie, a o ludziach i ich relacjach w czasach apokalipsy, o tym jest serial, a nie o hordach zarażonych i ich wytlukiwaniu w każdym odcinku.. Chcesz tego to sobie obejrzyj The Walking Dead, a nie farmazonisz..

ocenił(a) serial na 9
Walker94

Odnośnie tych oszczędności to tylko dodam, że sam kostium purchlaka z 4 odcinka kosztował bagatela 500k zielonych :)

m_szymon

Jak się naszywa na kostium egzemplarze chronionych grzybów nadrzewnych to później kary idą w grubsze sumy ;-) A tak serio, to mimo wszystko - nie wyglądał. Ale cóż, na wiosnę się zrobi... protokół zniszczenia.

Walker94

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Zgadzam się też, czemu nie można zaprzeczyć, że poskąpili w tym odcinku akcji, której było więcej w grze. Więc może i nie biadowali wcześniej, ale tu przyoszczędzili na walkach i charakteryzacji, wkładając 4 kolesi z pałami zamiast skomplikowanych walk i różnych problemów na uniwerku. Chociaż małpki były super :) Generalnie odcinek fajny. Stoi na własnych nogach, chociaż dużo wycięte z gry.

ocenił(a) serial na 9
Walker94

Samo sedno.

Walker94

Może tak najpierw naucz się pisać poprawnie.

Też grałem w grę i jakoś tylko momentami są podobne odczucia.

No ale widzę że dajesz 10 bo ekranizują ci grę a potem dobierasz argumenty. Chociaż argumentów w twoich wypowiedziach nie ma zza wiele, tylko przekrzykiwanie się jak typowy polaczek z dostępem do internetu :)

"Te "nudne" Odcinki są po to, żebyśmy skupili się na relacji Joela z Ellie" - czyli 3 odcinek był po to żebyśmy się skupili na głównych bohaterach? Wow, podziwiam logikę. Tylko ty chyba rozumiesz zamysł całej historii, która się nawet jeszcze nie skończyła.

No naprawdę, "sztos". Jak ktoś śmiał mieć inną opinię niż ty :)

ocenił(a) serial na 7
Walker94

Przepełniony zarażonymi? Scena trwała 5 minut. Jak już napisałem w innym komentarzy w całym serialu mamy może 15 min scen z zarażonymi. 15 min na 6 odcinków serialu.

ocenił(a) serial na 8
niebieskiedwaoka

I czemu Tommy nie pojechał z nimi? Czemu tego gangu bez broni palnej nie załatwili z własnej ?

ocenił(a) serial na 7
dannymalarz

Przecież to już kolejna scena gdzie Ellie ucieka strzelając za siebie i nie trafia nikogo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones