PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547035}
7,8 173 055
ocen
7,8 10 1 173055
6,2 17
ocen krytyków
The Walking Dead
powrót do forum serialu The Walking Dead

SANCTUARY FOR ALL. COMMENTARY FOR ALL. THOSE WHO ARRIVE - SURVIVE.

Cotygodniowy temat dla wszystkich chętnych do wspólnego dyskutowania, wyrażania opinii, zachwytów oraz krytyki na temat czternastego odcinka szóstego sezonu TWD oraz przewidywań na temat dalszego rozwoju akcji w jednym miejscu. Korzystanie z tematu - jak zwykle - dobrowolne.

Previously on AMC's The Walking Dead:
- tajna skrytobójcza misja asasynki Carol pod przykrywką religijnej płaczki-jeńca
- wykluczenie z waszyngtońskiej puli genowej Zbawców porywaczy-amatorów
- "We are all Negan..."

ocenił(a) serial na 7
Valdoraptor23

Mamy śmierć od strzały z dokończeniem zdania. Podobno tak było w komiksie (Nie wiem, nie czytałem). Utrata jedynej lekarki zadziwiająca i przez to nie wyszła sztucznie. Taka "naturalna" śmierć. Będzie produkcja bulletsów i zaostrzenie świadomości Ricków: "I should kill you" w wykonaniu Daryla dobitnie pokazuje zmianę mentalności osady i brak miejsca na sposób myślenia Morgana. Szkoda, że Carol uciekła, ale jeśli nijaki Daryl ma przez to stać się Darambo i odzyskać jaja to jestem za.

dominik3128

W komiksie było SPOILERRRRRRRRRRRRR Abraham dostał ze strzały,także ja jestem zawiedziony że zmienili.

ocenił(a) serial na 7
Adorianu

Wszyscy byli nastawieni na Abrahama. Abraham zginie i kropka. Gdyby Abraham zginął miałbym uczucie w stylu: Miał zginąć to zginął i tak był drugo/trzecioplanowym bohaterem w serialu. A tak mieliśmy odcinek, który w moim odczuciu wlókł się jak flaki za zombiakiem, myślisz, że już nic cię nie zaskoczy, dostajesz kolejną gadkę filozoficzną, z której nota bene nic nie zrozumiałem pomimo oglądania z angielskimi napisami i tu nagle łubudu. Przez pierwsze kilka sekund nie wiedziałem co się dzieje. Właśnie tego uczucia, tj. zaskoczenia mnie, oczekiwałem od TWD od ostatnich 4 sezonów. Ostatnio każda śmierć rosła do rangi wielkiej uroczystości filozoficznej np. Becia, Tajrisek, a nawet ostatnio Deanna Monroe. Obyśmy nie mieli jak w przypadku Beci tj. wspominania jej przez co najmniej pół sezonu.

dominik3128

Wspominanie będzie pewnie jedynie na zasadzie "O kurde, szkoda że zabraliśmy jedyną lekarkę z osady i daliśmy jej zginąć, teraz może uratowała by umierającego [tu wstawić dowolne imię]" ;D

ocenił(a) serial na 9
Valdoraptor23

Dlatego jak zawsze grałem w DayZ to unikałem niepotrzebnych postojów i oczywistych skrótów. Zawsze czaili się bandyci którzy pakowali kulkę w łeb. Myślałem, że chociaż zabierze ze sobą tą lodówkę np.na transplantację, a tu ona zabiera zawartość. Gdy nie ma prądu taka lodówka jest na wagę złota, jedzenie się w niej nie psuje(którego tak brakuje), ale oczywiście dali naiwną postać pod odstrzał, żeby filozoficznie opłakiwać. Teraz są bez lekarza.

I jeszcze te sceny jak Dzień Świstaka, myślałem, że przez przypadek przewijałem na początek.

ocenił(a) serial na 8
HIKOL

A myślałem, że tylko mi się tak wydawało, że przypadkowo mi się serial przewinął :D

ocenił(a) serial na 9
HIKOL

Mnie od początku odcinka denerwowała Denis, cały czas chciała "pomóc" i się wymądrzała czy to ze skrzynią biegów czy z torami. Dziwiłam się że Daryl z takim bagażem doświadczeń zgodził się na powrotną drogę torami - "hmmmm, posłuchajmy kogoś, kto pierwszy raz jest za murem, niech się ucieszy" ..... Odłączyć się od grupy, grać odważną, zabić zombiaka i wziąć ..... PUSZKI NAPOJU noszzzz, poziom kretynizmu poziom ekspert. W ogóle nie jest mi jej żal, szkoda tylko że Daryl łyknął jej przemowę o starszym bracie i jeszcze bardziej zacietrzewił się na tę grupę .

ocenił(a) serial na 5
blueberry295

A mnie ta gruba świnia od początku wkurzała. Gruba okularnica i jeszcze wszystko wie lepiej. Ucieszyłem się że wreszcie zginęła, a życzyłem jej tego od momentu w którym z ciekawości wlazła do tych pomieszczeń obok apteki. Wlazła i już tam miałem nadzieję że zginie, ale ona jeszcze musiała sie czegoś przestraszyć, o coś potknąć i narobić hałasu.
Czy wam też sie wydaje że ilość głupoty u kobiet wzrasta proporcjonalnie z ilością sadła na du..pie.
Bo wśród tych które znam, to jest potwierdzona reguła. No chyba że mam większą tolerancję na głupotę u tych ładnych. Może być że u ładnej głupota jest tylko małą głupotką i drobiazgiem, a tłustej świni nie wybacza się żadnych błędów.
Mam takie ulubione powiedzenie o takich spasionych babach. Zawsze kiedy taka zrobi jakąś głupotę, mówię tak: "Ona jest głupsza niż grubsza".

ocenił(a) serial na 10
dominik3128

A mnie to zwyczajnie wkur*iło, od chwili kiedy Eugene i Abraham wyszli za mury myślałem sobie "o, czas już żeby Abraham zeżarł strzałę" - po czym nagle wyskakują z taka ch*jnią... W ogóle się tą śmiercią nie przejąłem, jedyne co to się wkurzyłem że na siłę zmieniają wydarzenia. A ledwo minutę później wkur*wiłem się już do którejś wręcz potęgi, jak zobaczyłem jak ch*jowo Dwighta zrobili.

Pierwszy raz jestem na twórców obrażony.

ocenił(a) serial na 9
rozkminator

Dwight wygląda jak jakiś chudy schorowany pacjent ze szpitala...

ocenił(a) serial na 10
MrAnderson101

Wygląda jakby Macaulay Culkin zrobił dziecko Michałowi Milowiczowi i to dziecko jeszcze dostało białaczki i AIDSa. I otarło sobie lewą stronę mordy zakładając sweterek.

rozkminator

Zawsze jak mam zły humor, to lubię sobie poczytać takie wpisy:D:D:D

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

A ja lubię je czytać nawet jak mam dobry humor ;D

ocenił(a) serial na 10
MrAnderson101

Jak wam tak do śmiechu, to pragnę przypomnieć że w komiksie Dwight stał się jedną z najważniejszych postaci i jest z nami do dzisiaj :P Jeśli twórcy nie odwalą jakiejś akcji jak dzisiaj z Denise, to towarzystwo pana Chciałem Wyglądać Jak Sawyer Z Lost'ów Ale Mi Nie Wyszło będziemy musieli znosić jeszcze kilka lat :/

rozkminator

Czyli według Ciebie miał być wysmażony Well Done a jest tylko Medium Rare? :D

ocenił(a) serial na 10
Valdoraptor23

Miał być kebab wręcz :D

ocenił(a) serial na 8
Valdoraptor23

a właściwie to czemu on taki podsmażony, bo albo coś przegapiłem albo już nie pamiętam. Pamiętam tylko tyle, że zabrał motor Daryla z jakąś laską i tyle.

z góry dziękuje za odpowiedź

ocenił(a) serial na 9
rozkminator

Ee, czyli że on staje się jednym z Ricków czy jest dalej jednym ze złych?

ocenił(a) serial na 10
MrAnderson101

Nie wiem na ile chcesz spoilery, powiedzmy ogólnikowo że żyje sobie jeszcze dłuuuuugo po zakończeniu przygód z Neganem

ocenił(a) serial na 10
rozkminator

a powiedz mi czy Negan to będzie jakiś osobnik czy grupa ludzi?

Kornela

Konkretna osoba.

ocenił(a) serial na 10
Valdoraptor23

czyli ostatnio rozbili tylko jedną z baz Negana? A on zginie?

Kornela

Tak, to był tylko jeden z posterunków, a Negan żyje i jeszcze go nie widzieliśmy.

ocenił(a) serial na 10
Kornela

http://www.strefawalkingdead.pl/fabula-komiks-the-walking-dead/

ocenił(a) serial na 7
Kornela

Dwight dogada cię z Rickami, Negan to osoba z krwi i kości, tak to był jeden posterunek, ma ich kilka i nawet własną bazę główną, nawet po zakończeniu wątku Negan żyje. Po coś klatka Morgana się przyda....

ocenił(a) serial na 5
MrAnderson101

Dziwisz się? Jak facet zabija każdego napotkanego lekarza, to wygląda jak wygląda ;)

ocenił(a) serial na 9
acidity

I z tego co wiem przy okazji ktoś mu coś przypalił :3

ocenił(a) serial na 8
acidity

dobre :) bardzo dobre

ocenił(a) serial na 8
rozkminator

Jak dla mnie wporzo jest taki element zaskoczenia. Jakby szli 100 % komiksowo to nie było by Daryla, Carol już by dawno gryzła ziemię itd.

Mateusz_Paczek

A w ostatnim odcinku komiksu ginie Rick ;)

ocenił(a) serial na 7
spo

Nie było jeszcze ostatniego odcinka komiksu mądralo i Rick nie ginie :)

rozkminator

ten odcinek mnie wkur^%&^%%&%*&&*ił jak żaden inny.
OSZUKIWANIE WIDZA.

ocenił(a) serial na 9
Adin93

<------------ to nie oglądaj :D

shabi

jak już tyle obejrzałem to jak mam skończyć? na przymus trzeba ;p

Adin93

czemu ?

ocenił(a) serial na 9
rozkminator

jak już raz twierdziłem, dlatego nie opieram się na komiksach bo mnóstwo w nich zmieniają, tak było ze śmiercią Andrei i innymi rzeczami, wiedziałem że to nie Abraham dostanie strzałę tak jak cały czas uważam że to nie Glenn skończy z rozwalonym łbem ;D

ocenił(a) serial na 6
Rrouge

Ja stawiam, że Glenn będzie nieboszczykiem. Ale zejdzie też jakaś druga osoba prócz niego w końcówce sezonu . Glenn + Carol

ocenił(a) serial na 5
rozkminator

Zrozum. To jest serial a nie komiks. Tutaj zawsze coś będzie inaczej. Ja tam się z tego cieszę bo to oznacza że ludzie którzy piszą spoilery mogą się mylić ;).

JohnnyRyper

Zrozum to tylko serial, nie ma sensu się tak ekscytować ;)

ocenił(a) serial na 10
JohnnyRyper

Zrozum. To tylko forma wypowiedzi. Nie pochlastam się przez to przecież.

ocenił(a) serial na 10
rozkminator

nie ma za co, lepsi dawno poszli do piachu, przypomnijcie nam którzy??

ocenił(a) serial na 7
dominik3128

Lekarka też zginęła w komiksie ale dopiero potem.

ocenił(a) serial na 6
Adorianu

Twórcom brakło jaj, by uśmiercić Abrahama. A wszystko wskazywało,
że to on zginie od strzału z kuszy. Jego monologi i rozkminy nad sensem życia z 6 sezonu.

returner

Myślę że to nie brak jaj,Kirkman autor komiksu powiedział że żałował że go zabił w komiksie tak wcześnie,więc wysuwam wnioski że to była jego decyzja by go pozostawić przy życiu w serialu,chociaż ja osobiście wolałbym żeby zginął(mimo że go lubię).

ocenił(a) serial na 6
Adorianu

Teraz pytanie czy Negan ubije Glenna czy Daryla.

returner

Nom,taka piosenka ma lecieć w finałowym odcinku:https://www.youtube.com/watch?v=_EYqnY0UW4A&app=desktop

Po słowach piosenki i wspomnieniu o rodzinie i legacy wydaję mi się że Glenn,ale Daryl też jest możliwą opcją,bo lekceważył Negana drwiąc z niego.

ocenił(a) serial na 6
Adorianu

Póki co na 100% wiadomo tyle na temat 6x15:
Daryl hunts down Dwight.
Back at Alexandria, Morgan sets out in the search for Carol.

returner

To ma sens. Daryl zapoluje na Dwighta i dotrze przypadkiem do obozu Negana. Carol trafi do Whispersów i stanie się ich Alphą. Myślę że Carol zniknie na cały sezon i wróci za rok.

ocenił(a) serial na 7
spo

Carol nie będzie Alphą, bo jaki by miała motyw potem wyrżnąć większość osób w Aleksandrii i ponabijać ich głowy na pale ustawione wzdłuż granicy?

ocenił(a) serial na 8
returner

Ani jednego ani drugiego....mam swoją teorię odnośnie tego kto to będzie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones