The Walking Dead
powrót do forum 3 sezonu

W poprzednich komentarzach pisaliście ze to już jest finał sezonu ale z tego co widzę za 11 dni (z tego co pisze na filmweb) będzie kolejny odcinek i wydaje mi się ze ten kolejny odcinek będzie finałem sezonu. A co do komiksu czy jest on gdzieś dostępny w języku polskim czy tylko ten komiks jest w języku angielskim ??

ocenił(a) serial na 10
Mantalepa

za 11 dni to pokaze dzisiejszy odcinek polska telewizja -___-

cala reszta widziała odcinek z torrentów albo stron z serialami, bo wczoraj mial premiere w usa

ludzie myślcie...

ocenił(a) serial na 1
morgana000

Ciekawe czy ktoś wytrzyma i poczeka te 11 dni az wyemitują w polskiej telewizji :)

ocenił(a) serial na 10
KUBATRIX

mnie tez to wkurza, z wielka przyjemnoscia kupilabym cala serie na blue ray, o ile jest juz na bank w usa to w polsce nie mam jak jej znalezc, a oni potem sie dziwia jak ludzie sciagaja

nie ma to jak wypuscic trailer na caly swiat, a potem kazac nam jak robalom czekac 3 lata az serial do nas dojdzie

ocenił(a) serial na 8
morgana000

jak robalom :D

ocenił(a) serial na 10
Aleera_2

bo to jest traktowanie innych krajow jak bande rumunów za przeproszeniem, to tak jakby stała za szklana sciana i pokazywała ci cukierka albo obiad na talerzy a ty umieralbys z glodu i mogl tylko popatrzec a nigdy skosztować

po co wypuszczac trailer na kazdy kraj, jezeli bedziemy mogli sobie pozwaolic na obejzenie legalnie dopiero za 3-4 lata?

ocenił(a) serial na 8
morgana000

w Polsce mamy ogromne opóźnienia z premierami, potem się dziwią, że ludzie tyle piracą ...
Trzeba przyznać, że jako nieliczna stacja to hbo daje rade i np gra o tron będzie emitowana w Polsce zawsze na drugi dzień po premierze w usa

ocenił(a) serial na 10
PuDZ

dokładnie, szukałam walking dead na merlinie i innych serwisach z plytami i ksiazkami, nie ma nic, chcialam sciagnac z i tunes badz stron amc za oplata lub wykupic streaming NIE DA sie bo jestem w polsce, nie da sie, tak jak na tym komiksie o grze o tron ktory byl dosc popularny niedawno, a potem dziwia sie ze ludzie piracą

a jak juz pokaza jakis serial to tak jak polsat pokazywal merlina, odcinka porozwalalne, puszczane bez wlasciwej kolejnosci i 5 razy powatrzany ten sam sezon by z nikad zaczac sezon 3 w polowie

ocenił(a) serial na 4
morgana000

Nie mieszkasz w Polsce, kraju cywilizowanym, a w Narnii lub Nibylandii :3

A na Amazonie UK lub Niemieckim nie ma?

ocenił(a) serial na 10
Badly

jest! : D da sie z tamtad zamowic? o.O

tylko czemu nie moze byc tutaj, w polsce

ocenił(a) serial na 4
morgana000

Tylko zobacz czy cię do amerykańskiego nie odesłało, bo to są małe ku.weki i nie dają na Polskę często (ja tak miałam z płytą Julien-K, z Fr, de czy uk mogłam, ale już z com nie -.-). Bankowo konto musisz mieć założone.
Mi net się tnie, więc nie dam rady sama sprawdzić :/

ocenił(a) serial na 10
Badly

ale jaja D: tam jest nawet taniej niz na same polskie D:

mój świat sie zmienil xD

dziekuje! : D

ocenił(a) serial na 4
morgana000

Zamawiając na ebay'u płytę znalazłam przy okazji sklep. redtagmarket.com o ile się nie mylę przesyłka 3$ i naprawdę idzie od 7-9 dni roboczych. Sprawdź tam, czy nie ma taniej.

Z tego co pamiętam to naliczanie przesyłki na amazonie jest głupie.

ocenił(a) serial na 9
morgana000

U nas jest później bo z lektorem :)

ocenił(a) serial na 10
Rafal98

wiesz co lol, ja jestem w stanie cały sezon przetłumaczyć w 2-3 godziny bezbłędnie , a dorwanie jakiegoś kolesia który to przeczyta za kasę na bank nie jest problemem, to jest robota JAK SIĘ CHCE oczywiście na jeden dzień, maks 2

zresztą nienawidze polskiego lektora i dubbingu w żadnym filmie, dlatego preferuje angielskie wersje bez udziału elementu polskiego

ocenił(a) serial na 9
morgana000

No wiem, ja też nie lubię z lektorem oglądać, ale ten lektor jest bardzo znany i taką gwiazdkę ściągnąć do nagrania to wiesz :P

ocenił(a) serial na 10
Rafal98

jak sie mu zapłaci to sie powinien starac, zreszta jak mu sie nie chce to 100 przyjdzie na jego miejsce

ocenił(a) serial na 7
morgana000

W 2-3 godziny bezbłędnie przetłumaczyć? Żeby dobrze przetłumaczyć jeden godzinny ep potrzeba 3+ godzin... Już widywałem takie bezbłędne tłumaczenia...
Poza tym takie dziwienie się jest bez sensu. Jest później bo AMC chce najpierw uzyskać maksymalne zyski u siebie (najwyższą oglądalność), a dopiero potem sprzedaje dalej (w PL Walking Dead puszcza FOX należący do innej firmy niż AMC).

ocenił(a) serial na 10
Dealric

glupoty gadasz, ja na zywo tlumacze swojej matce jak ogladamy serial
wystarczy byc tak dobrze zaznajomionym z angielskim jak ja, przynajmniej nie wiem jak wy ale ja juz czasami w tym jezyku mysle, nie w polskim, z tad tez moze wywodzic sie moj dziwny sposob skladania zdan po polsku do ktorego czasami sie czepiaja ludzie, albo sam fakt myselnia typowo nie polski co ostatnio sama zauwazam ^^

to nie jest dziwienie sie, jedynie niesmak, ze tak jak to napisalam wyzej pokazuja ci cos fajnego co chcesz miec, ale zamykaja to przed toba w pancernej szafie, mozesz sobie jedynie poczytac albo pomarzyc na jeszcze bardzo bardzo dlugi czas

ocenił(a) serial na 7
morgana000

O to chodzi, że to nie będzie dobre tłumaczenie wciąż...
Ja mówię o porządnym tłumaczeniu do którego najpierw ogląda się całość, by potem tłumaczyć scenami (oglądasz scenę -> tłumaczysz) i na końcu oglądasz całość z napisami i wyszukujesz błędów. Wtedy można mówić o niezłych napisach, a wciąż brakuje jeszcze korekty od drugiej osoby.
Sama znajomość języka to dużo za mało (sam twierdzisz, że masz pewne problemy ze składaniem zdań po polsku).
I nie kwestionuje Tutaj Twojej znajomości języka, a jedynie fakt, że nie wiesz jak się tłumaczy filmy, seriale itp (żaden przytyk).
Co do niesmaku to tak wygląda sytuacja od zawsze. Może się nie podobać, ale wątpie by się to zmieniło.

ocenił(a) serial na 10
Dealric

nie zgadzam sie z toba, to jest jedynie robienie problemow z prostych rzeczy ktore wymagaja prostych szybkich rozwiazan i tyle lol komplikujecie sobie zycie i niepotrzebnie zwiekszacie wydatki

jasne nie wiem jak sie tlumaczy , co tam ze pracuje w tej branży xD

ocenił(a) serial na 7
morgana000

W Polsce nie warto blu-rayów kupować, bo zwykle są znacznie droższe. Nawet wliczając koszt przesyłki.

ocenił(a) serial na 4
Dealric

Jak tak czasami porównuję ceny w Polskich sklepach, a te z Amerykańskich, gdzie przesyłka obejmuje nasz kraj to stwierdzam, że mam to koło wentla pakowanie kasy w Polskę i kupuję za granicą.

Badly

Dzięki losowi, że trafiłam na ten temat. Jestem po maratonie porównywania cen płyt z muzyką/filmami na zagranicznych stronach typu allegro. No bez kitu... przebitka cen nawet z przesyłką jest momentami miażdżąca. :/

A propos 3 sezonu... pół roku oczekiwania. Trzeba sobie na ten czas znaleźć jakieś twórcze zajęcie. :D

ocenił(a) serial na 7
Dahlia_Noir

No ja tu mówię akurat o blu-ray GoT gdzie w Polsce mamy cene ponad 300zł. Dla odmiany w Ameryce mamy 40$ co z przesyłką da nam mniej niż 150zł...

ocenił(a) serial na 10
Dahlia_Noir

Polecam kilka ciekawych lektur o podobnej tematyce :) "Day By Day Armageddon" J. L. Bourne i "Zombie Survival" Max Brooks

ocenił(a) serial na 10
Dealric

Ej bez kitu, teraz siedze tak i szukam z zagranicznych stron i jak to przeliczam to czasami wychodzi z 20-30 zlotych taniej lol to jest tak smieszne, ze az straszne

jedyne co tak na serio w polsce jest w miare tanie to ksiazki bo cena jest w granicach 30-40 zeta, ale filmy i seriale to masakra lol jesli wogole da sie te nowsze znalezc

ocenił(a) serial na 8
morgana000

30-40 złotych to tanio? Ceny książek to wariactwo, podobnie jak zresztą wszystkiego innego.

ocenił(a) serial na 10
Bodzepor

A co bys chciał? za 10?
marzenia sa dla ludzi ale juz chyba latwiej by bylo wysłac tuska w kosmos

ocenił(a) serial na 8
morgana000

Za 20 byłoby spoko. Tyle kosztują w przeliczeniu książki w Czechach - ok.100 - 150 koron czeskich.

ocenił(a) serial na 10
Bodzepor

ja ci powiem, ze z moja zalosna pensja te 30-40 zlotych raz na miesiac jestem w stanie przezyc, ale co do seriali i plyt z muzyka to rzeczywiscie porazka, kiedys z 4 lata temu chcialam kupic album amy winehouse ale kosztowal chyba 80 zlotych, a na kieszen studenta to majątek, albo sezon bing bang theory na blue ray ponad 130 zlotych, czy zwykly film dvd 80-90, kiedy mieszkalam we wloszech i wlasnie wtedy wyszedl Lost to udalo mi sie kupic cale 2 sezony chyba za 20 euro co w przeliczeniu na wloskie zarobki jest cos a la tic taci w polsce,

ocenił(a) serial na 8
morgana000

W porównaniu do zarobków, za wszystko płacimy 4-8 razy więcej niż na zachodzie.
I potem gadka, że dzieciaki piracą filmy.:P

ocenił(a) serial na 10
Bodzepor

no dokładnie lol
jezeli mialabym cala swoja rozrywke i pojecie o swiecie poswiecic polskiej telewizji i serialom edukacyjnym jak to samo TVP powiedzialo jak Klan czy Plebania to wolalabym robic na 3 etaty, nie ogladam polskiej telewizji, wrecz jej niecierpie,

chcialabym aby dano mi mozliwosc wyboru jakie kanaly chce ogladac bez durnych pakietow, nie interesuje sie sportem nie chce 40 kanalow sportowych wcisnietych mi w pakiet z kablowka, nie chce olgadac polskich stacji, nie chce za nie placic

chce wybrac sobie 20-30 kanałow zagranicznych typu BBC, AMC, ABC, FOX i nawet płacic za nie w ich krajowej walucie, ale wybranie przezemnie nie przymuszone przez system

ocenił(a) serial na 8
morgana000

Dokładnie, te pakiety są beznadziejne. Najlepsze jest to, że masz np. w pakiecie polskie stacje i płacisz za nie dostawcy, to TVP i tak domaga się abonamentu. Mam w dupie to zasrane TVP, nic tam kompletnie nie ma, a oni chcą za te gówniane kanały 200 zł na rok? Na dodatek teraz wchodzi telewizja cyfrowa i przy przydzielaniu miejsca stacjom porobili takie wały, że to się w pale nie mieści.

ocenił(a) serial na 10
Bodzepor

dlatego od 4 lat nie mam telewizji i w domu telewizora xD
jakie wały?

ocenił(a) serial na 8
morgana000

Np. nie przyznali wielu stacjom koncesji na nadawanie, twierdząc, że nie dały dostatecznej gwarancji na pokrycie kosztów (totalny absurd), a tak naprawdę to po prostu objaw walki o monopol na informację w telewizji publicznej.

ocenił(a) serial na 10
Bodzepor

tv trwam? xD

ocenił(a) serial na 8
morgana000

No to co z tego, że TV Trwam? Jest masa ludzi w Polsce, która ją chce oglądać i mi nic do tego. Rządowe dupki odwaliły trzodę między innymi w jej przypadku, ale tych stacji było więcej.
P.S.
Nie chcę być złośliwy, ale dopisywanie tych lolów i XD w każdym poście nie stawia cię w zbyt dobrym świetle.

ocenił(a) serial na 10
Bodzepor

łamiesz mi serce taką dyskryminacją XD-ków ;'O
niszczysz moje ja :( mój styl, moje ego ;'O

a teraz drogie dzieci wszyscy powtarzamy razem ze mną taaaak ty też Bodzepor , to naprawdę bardzo łatwe!

i X i D i X De De i X i D i X De De! salto, obrót, lewa prawa!

ocenił(a) serial na 8
morgana000

Planktonizm cię dopadł?

ocenił(a) serial na 10
Bodzepor

jednokomórkowe ameby gwoli ścisłości <3

ocenił(a) serial na 7
Bodzepor

Akurat to jest nie tylko nasz problem. Ze względu na Unię musimy mieć ceny książek, filmów, płyt itp w podobnej cenie w całej Europie bez względu na zarobki, bo inaczej "ucierpiałyby" rynki krajów gdzie zarobki są wyższe (sprowadzano by rzeczy z krajów biednych). Jest to kompletnie bez sensu, prowadzi do strat ludzi, państw biednych, ale za to wielkie koncerny są do przodu (a gdyby usunąć piractwo to w ogóle by byli... tylko usilnie nie chcą widzieć, że naukowcy już potwierdzili, że brak piractwa nie przyniesie im zysków, a może przynieść straty...).
Brzmi to jak kiepska teoria spiskowa, ale niestety rynkiem władają duże koncerny i mogą narzucać ceny...

ocenił(a) serial na 10
Dealric

idealnie to co chcialam powiedziec ale braklo mi slow lol

ocenił(a) serial na 8
Dealric

Tak to już jest niestety, żyjemy w imperium totalitarnym (stawiającym na korporacjonizm, a więc skojarzenia z faszyzmem mile widziane), które usiłuje sterować absolutnie wszystkim, nie zważając na to, że w większości regionów przynosi to straty, a nie zyski.
Najciekawsze jest to, że każdy badacz rynku, który nie ma gówna w głowie, powie, że jeśli towar typu książka kosztuje np. 20 zł, to klient kupi 3-5 w ciągu kwartału. Jeśli książka kosztuje 40-50zł, to klient nie kupi żadnej, tylko ściągnie z neta za darmo. Ale, jak widać, korporacje mają na ten temat swoje zdanie, że zamiast obniżyć ceny i w efekcie więcej zarobić, lepiej iść na noże z dzieciakami, ściągającymi z torrentów.

ocenił(a) serial na 9
morgana000

Problemem polski jest to że ceny wszystkiego <prawie> są europejskie a zarobki maaaaałe.

Rafal98

I to jest sedno problemu. :(

ocenił(a) serial na 10
Rafal98

problemem jest to ze towary sa importowane jesli coz kosztuje 20 euro u nas bedzie musialo byc zrowanane z przelicznikiem walutowym czyli w przypadku euro x 4 plus marża plus przewoz plus zlodziejstwo, dlatego wychodzi po 300 czy 200 zlotych ^^

ocenił(a) serial na 9
morgana000

ja osobiście też zamawiam z Amazona UK jeśli nie przeszkadza Ci brak polskiej wersji językowej to tylko tam. Premiery światowe. A polskie wydania są średnio DWA RAZY droższe i trzeba czekać na nie dwa razy dłużej do tego czasami nawet nie chce im się zrobić napisów w innych językach. Dodatkowo przy zakupie powyżej 25 funtów na Amazonie UK - przesyłka gratis!!!. I można płacić zwykłą kartą płatniczą. Jedynie trzeba doliczyć niewielką opłatę wynikającą z wyrównania Vat-u. W UK jest trochę niższy VAT.

ocenił(a) serial na 9
Rafal_film_web

A już najbardziej mnie wkurza jak w polskim wydaniu zrobią tylko polskiego lektora.

ocenił(a) serial na 10
Rafal_film_web

i teraz mi powiedz jak to możliwe , ze o tym nie wiedziałam xD
ojejku jejku, moja biedna wypłata z następnego miesiąca X_X

a brak polskiej wersji językowej to tylko i wyłącznie zaleta, nienawidze lektora, to jest jakby zniszczenie aktorstwa, pozbawienie postaci wyrazu, nie wyobrażam sobie nie słyszeć gry aktorskiej u shane'a np podczas sceny z szopą i sophią, a zamiast tego jakiegoś sztywnego lektorzynę, a poza tym sam plus bo uczysz się języka i nowych zwrotów, akcentu

ocenił(a) serial na 9
morgana000

zgadzam się z Tobą w 100% odkąd jakiś czas temu zacząłem ponownie się uczyć angielskiego i w związku z tym przerzuciłem się na oglądanie filmów z angielskimi napisami nie wyobrażam sobie teraz oglądania z lektorem.
Tak jak napisałaś jest to trochę zniszczenie aktorstwa oraz sensu bo przecież nie wszystko da się przetłumaczyć.
Tylko czasami trochę dłużej zajmuje obejrzenie odcinka bo muszę czasami zatrzymać i sprawdzić w słowniku jakieś słówka. Chociaż akurat Walking Dead ma dosyć proste słownictwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones