PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801283}

Ty

You
7,0 76 255
ocen
7,0 10 1 76255
6,0 11
ocen krytyków
Ty
powrót do forum serialu Ty

Skąd ta szklana klatka wzięła się w tym schowku? Kiedy ją zbudował i jak? Nie mógł zrobić tego sam, a te szklane tafle były ogromne. No i skąd miałby na to pieniądze?

monikastogowska

Z tego, co zrozumiałam, to w scenie, gdy po raz pierwszy widzimy klatkę, Joe wspomina, ze budowa jej zajęła 2 dni (stąd wnioskuję, że to on ją budował). Domyślam się jedynie, że musiało to nastąpić tuż po ogłuszeniu Willa (Joe musiał go gdzieś zacząć przetrzymywać). Klatka mogła być złożona z plastikowych prefabrykatów, więc teoretycznie kawałek po kawałku mógł ją poskładać. Skąd miał pieniądze - uciekając z Nowego Jorku zabrał swoje oszczędności, może mu starczyło i na klatkę, i na czynsz ;-) Jak by nie było - ten pomysł scenarzystów odbieram jako bardzo mocno naciągany.

ocenił(a) serial na 8
monikastogowska

nie szkło, a plastik

monikastogowska

I w drugim sezonie chyba faktycznie musi to być plastik bo są otwory na dopływ powietrza - co umożliwia rozmowę przez telefon czy wyrzucenie klucza. Przypuszczam, ze początkowo źle zinterpretowałam wypowiedź Joego "nikt cię nie usłyszy" i założyłam, że klatka jest wygłuszona, jak w pierwszej części. Raczej chodziło mu o to, ze to hangar na odludziu.

ocenił(a) serial na 6
monikastogowska

Dla mnie to chyba najsłabszy i najmniej prawdopodobny element fabuły - on z takiej klatki korzystał, nie budował jej wcześniej, więc skonstruowanie czegoś takiego w 2 dni jest co najmniej nieprawdopodobne, nie wspominając o funduszach – a potem nie mógł zebrać 3 tysięcy dolarów dla tego Jaspera?
Nie wspominając o tym, że klatka była widoczna z korytarza, którym jednak nikt nigdy nie chodził, a w jednym odcinku leżała tam nawet jakiś czas martwa dziewczyna (potem magicznie stamtąd usunięta, razem ze śladami) – bywałam kiedyś często w takim storage space (czasem po 2,5 godziny na raz, bo mieliśmy tam magazyn sklepowy) i praktycznie zawsze ktoś tam się kręcił :)

ocenił(a) serial na 7
monikastogowska

dokładnie, dla mnie też obniża to wiarygodność serialu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones