serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Tygrysy Europy

1999
1h
6,4 10 731
ocen
6,4 10 1 10731
5,8 5
ocen krytyków
Jacek zatrudnia się jako kierowca biznesmena Nowaka i poznaje świat warszawskiej śmietanki. więcej mniej
Tygrysy Europy zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

11-odcinkowy serial Jerzego Gruzy z satyrycznym zacięciem weryfikujący mity, związane z polskim kapitalizmem i kultem "robienia pieniędzy". Reżyser, ukazując od kulis świat rodzimej elity finansowej, portretuje jej śmieszności, snobizmy i kompleksy. Miano "tygrysa Europy", którym co pewien czas międzynarodowe media określają Polskę, jest11-odcinkowy serial Jerzego Gruzy z satyrycznym zacięciem weryfikujący mity, związane z polskim kapitalizmem i kultem "robienia pieniędzy". Reżyser, ukazując od kulis świat rodzimej elity finansowej, portretuje jej śmieszności, snobizmy i kompleksy. Miano "tygrysa Europy", którym co pewien czas międzynarodowe media określają Polskę, jest bowiem w dużej mierze zasługą sprytnych oszustów podatkowych, przemytników i rozmaitych "przewalaczy". Przez ostatnie dziesięć lat dorobili się oni nie tylko budzących zazdrość gigantycznych fortun, lecz także własnego modelu kultury i obyczajowości. Modelu, który bezlitośnie obnażył ich intelektualne ubóstwo i prymitywizm. To właśnie z niego przede wszystkim śmieje się Gruza, dowodząc, że gdyby "tygrysy Europy" pozbawić pieniędzy, byliby co najwyżej wynędzniałymi kotami, żerującymi po śmietnikach. [www.filmpolski.pl]

na podstawie
Jerzy Gruza (dialogi) / Michał Ogórek (dialogi)
studio
Agencja Filmowa Telewizji Polskiej
tytuł oryg.
Tygrysy Europy
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetna satyra na przemiany gospodarcze i społeczne lat 90-tych z dużą dawką humoru i nostalgii, okraszona wspaniałą muzyką. Taki serial przydałby się dziś, jako satyra na Polskę w XXI wieku.

Każdą powtórkę ogląda się z przyjemnością!

A obsada rewelacyjna!

Praktycznie tylko Nowak byl tygrysem, a gdzie reszta? Moim zdaniem pozostale watki fabularne, ktore nie dotyczyly
nowobogackich, obnizyly poziom tego serialu. Aktorzy starszej daty grali bardzo dobrze i mieli ciekawe role, ale dostali malo
czasu na planie.
Głowna role w serialu odegral Pawel Delag, bo jemu bylo...

więcej

Lata 90-te

ocenił(a) serial na 10

Idealny obraz lat 90 w Polsce. Czysty, raczkujący kapitalizm polski "nie skażony" Unią Europejską i ich wymaganiami. Polskie USA. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones