Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 3

Adar

1h 9m
5,4 2 595
ocen
5,4 10 1 2595
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e3

Odcinek s01e03

ocenił(a) serial na 8

Powiem tak: wbrew powszechnemu hejtowi pierwsze dwa odcinki oceniałem wysoko. Świetny klimat, zdjęcia i zapowiedź czegoś dobrego...

Ale trzeci odcinek to kompletna tragedia!

1. Niby familijny serial, który naraz zaczyna nas raczyć scenami z łamaniem ręki na ścianie czy wygryzaniem flaków przez warga - przesada :/
2. Kompletne nudy fabularne i dno w dialogach. Szczególnie wzruszyła mnie scena jak córka Elendila została przyjęta do gildii budownicznych, Galadriela niemal dostająca orgazmu na koniu, czy odkrycie prawdziwej tożsamości łachudry z łajby, który już po 1.5 h serialu zostaje zaginionym królem, a wszystko dzięki krótkiej wizycie w wieży elfów, gdzie znajdziemy zapiski o wszystkim.
3. Idiotyczne nawiązanie do dwóch wież minas morgul w Mordorze a przecież Sauron najpierw został czarnoksięznikiem na północy a potem wybrał jako siedzibę Dol Guldur. Do Mordoru przeniósł się znacznie później.
4. No i wisienka na torcie. Nieznajomy który przez drugi odcinek dawał nadzieję na coś ciekawego dalej gra imbecyla, który nauczył się jednego słowa, spalił kartki z mapami nieba, a przez pół odcinka pchał wózek z harfootami. Jesli to ma być Gandalf to scenarzystów powinno się wrzucić do klatki z wargami.
5. No i WARG zrobiony tak tandetnie i groteskowo że aż mnie brzuch rozbolał.
6. A i jeszcze jedno. Animacje na statku spadały do 10 fps. Dziwne. Obraz "skakał" w niektórych scenach.

DNO DNA.

PS Nie mam nic do czarnych elfów z Portoryko bo akurat ten aktor wypada nieźle. Ale nie lubię jak ktoś sprzedaje chałturę i pisze dialogi na poziomie 2 klasy szkoły podstawowej.

voltaire78

U Harfootow nic się nie działo ciekawego w tym odcinku, aż się chciało przewinąć, do wątku głównego. Galadriela z odcinka na odcinek jest wg mnie coraz mniej sympatyczna, a scena, gdzie wysuwała żądania przed królową była idiotyczna. Uratowali jej życie, a ta zamiast uszanować to chociaż, to jeszcze ma pretensje i stawia warunki. A scena na koniu mogłaby być reklamą podpasek.

ocenił(a) serial na 8
forek23

być może celowo ją tak przedstawiają by potem pokazać jej upadek i przemianę, coś jak z Ahsoką

ocenił(a) serial na 8
voltaire78

Kto powiedział że ma to być kino familijne? Urealnienie tego świata działa tylko na korzyść serialu.

Sauron natomiast miał pierwotnie siedzibę w Barad Dur, w Mordorze. Dopiero gdy podbił niemal całe Śródziemie, i został rozbity przez Numenor, gdy wrócił na kontynent krył się w Dol Guldur. Więc tu akurat błędu twórców nie ma, a i lepsze takie wyjaśnienie tego znaku, niż dorabianie jakichś symboli Saurona na siłę.

Warg jak to Warg, widać że siły 'zła' są jeszcze dość słabe, bo był strasznie wychudzony.

ocenił(a) serial na 2
truegod

Tak zupełnie pierwotnie, to grandził razem ze swoim szefem.

ocenił(a) serial na 8
nazuul

No tak, ale to już zupełnie inna bajka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones