PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697374}

Wataha

8,1 107 480
ocen
8,1 10 1 107480
7,5 13
ocen krytyków
Wataha
powrót do forum serialu Wataha

Kilka słów o zakończeniu

użytkownik usunięty

Serial sam w sobie bardzo dobry, fajna akcja, niezła gra aktorska, mroczny klimat. Niestety bardzo zawodzi zakończenie. Ujawnia ono, że serial był pisany na kolanie, te super zwroty akcji które budowały nadzieję na ciekawą zagadkę i jej rozwiązanie okazały się pustymi obietnicami. Tak naprawdę podsumowując z zakończeniem to cały film nie miał sensu. Dlaczego główny bohater dostaje tego sms'a? Od kogo? Dlaczego dziewczyna głównego bohatera jest ranna po wybuchu, skoro to ona sama miała go przeprowadzić? Co, była w budynku który wysadzała w powietrze? Po co cały ten wybuch, przecież wiadomo było że przyjdzie nowa wataha i też będą pilnować granicy... Kto zabił dziewczynę głównego bohatera? (No dobra, możemy się domyślać że Zenek Pereszczako, ale to w sumie tylko domysły) Dlaczego zabili tę strażniczkę która jechała do ocalałej dziewczynki? Dlaczego samochód Zenka z Puszczy wylatuje w powietrze, kto chce go zabić? Kto jest ojcem jego dziecka?(To chyba taka furtka do drugiego sezonu) Ogólnie czuję się oszukany, na koniec dostajemy ochłap i nadzieja na to że fabuła ma jakiś sens pryska...

ocenił(a) serial na 6

Uff, bałam się, że tylko ja nie zrozumiałam zakończenia. :P

ocenił(a) serial na 8

Zgadzam się, że serial miał sporo nieścisłości. Wątek z smsem - bardzo hollywoodzki, brzmi jak okrutny żart którejś z zaangażowanych w proceder osób, którym Rebrow zaszedł za skórę i którzy akurat byli po ukraińskiej stronie. Nie zastanawiało mnie to bardzo, bo nie jest zbyt istotne. Ewa była ranna, bo mimo przeszkolenia saperskiego, trudno jest jednak ocenić skalę takiego wybuchu, została w budynku nieco zbyt długo (może po to, by uratować Rebrowa) i jej się dostało. Rebrow czekał na zewnątrz i miał duże obrażenia, trudno gdyby ona uszła bez szwanku. Dlaczego wysadzili starą watahę to wyjaśnia się w drugim sezonie. Myślę, że Ewę zabił jednak Grzywa, bo dostała z bliska, ktoś podczas śledztwa mówi, że ufała mordercy. Myślę, że przed kimkolwiek poza Grzywą by wiała. Strażniczkę zabili, bo wkrótce miała się dowiedzieć, kto zabił matkę tej dziewczynki. Motyw z seryjnym mordercą był świetną okazją do zatuszowania tej sprawy. Lepiej było ją zabić w drodze na lotnisko, bo później mogła zadzwonić i powiedzieć komuś prawdę. Wybuch samochodu to ostrzeżenie i rzeczywiście wstęp do kolejnego sezonu, bo rodzina stanowi motyw postępowania Grzywy. A sytuację z ojcem dziecka faktycznie mogli wyjaśnić, bo z jednej strony żona Grzywy mówi Rebrowowi, że ten romans nic nie znaczył i był zemstą za romans Ewy i Grzywy, a jednak wysyła do tego typa smsy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones