PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697374}

Wataha

8,1 107 480
ocen
8,1 10 1 107480
7,5 13
ocen krytyków
Wataha
powrót do forum serialu Wataha

Pytania po finale 3 sezonu

ocenił(a) serial na 8

Czy tylko mi się wydaje, czy nie dostaliśmy odpowiedzi na wiele zagadek 1 sezonu?
1. Kto zabił Ewę, Natalię, tego typa którego imienia zapomniałem który w 1 odcinku gadał w pubie z Rebrowem i został zastrzelony przez kogoś w kapturze? Grzywa przyznał się do wysadzenia w powietrze strażnicy watahy, ale twierdził że to nie on zabił resztę. Nie miał w tym momencie powodu by kłamać, więc kto to zrobił jak nie on?
2. Kto wysłał Rebrowoei SMS-a 'BUM!' ?
3. Kto był 'szefem wszystkich szefów'? Dobosz twierdziła że przez śmierć Halmana złapali tylko płotki, a teraz z ważniejszych postaci złapali tylko Barkową, która przecież nie jest na szczycie hierarchii. Wspominano że dokumentu które Ewa podwędziła Gauzie są dowodami na wpływowych ludzi, ale...to tyle? Jeśli tak to jestem rozczarowany. Wyobraźcie sobie np. odcinek Sherlocka w którym pod koniec odcinka zamiast nazwiska i twarzy sprawcy zbrodni słyszymy jak Sherlock mówi Watsonowi "no sprawa zamknięta, stał za tym pewien bardzo zły człowiek którego dopadlem" [roll credits]

Odcinek mi się mimo wszystko podobal, tak jak i cały serial, ale wydaję mi się że twórcy postanowili porozpoczynac mnóstwo intryg i tajemnic bez pomysłu na ich rozwiązanie i sami się pogubili

ocenił(a) serial na 8
Lajtu

Serial ma świetny klimat i muzykę. Jest rewelacyjny aktorsko. Niestety scenariusz nie dotrzymuje kroku całej reszcie aspektów produkcji. Zwłaszcza gdy chodzi o wiązanie ze sobą różnych sezonów i wyjaśnianie różnych zawiłości. To właściwie problem wielu seriali . Scenariusze są pisane z sezonu na sezon na tu i teraz przez różnych ludzi z różną wizją. Przez to są niespójne. A rozwiązanie logiczne całej intrygi wprawiające w zachwyt to o wiele trudniejsze zajęcie niż jej prowadzenie.


Na twoje pytania to nie wiem czy sami scenarzyści znają odpowiedź.

AD1. Cholera wie. To właściwie kuriozalne, tyle trupów w 1szym sezonie, sprawa niewyjaśniona lub umorzona. Tylko ludzie , którzy pracowali przy 1szym sezonie wiedzą kto grał typa w kapturze i zabił w 1szym odcinku Kosowskiego. ( może ktoś będzie tak miły i zdradzi kto to był) I być może rzuci to nam jakiś cień wyjaśnień

Wyjaśnienie wysadzenia watahy nie ma dla mnie sensu. W sezonie 1 i 2 to ponoć zamach na Siwego który zrobił się zbyt chciwy i grał na dwa fronty. Ładunki zostały podłożone przez Ewe. I dla mnie ma to większy sens niż to co w 3cim sezonie mówi Świtalski, że to niby zamach na nią przeprowadzony przez cholera wie kogo i , że ona jest jednak z tych dobrych. WTF?! Na dodatek Świtalski wie lepiej od Grzywy, który siedział po uszy w tym syfie?

AD 2. Bum w Smsie. To był tak durny motyw, że już od 2sezonu wcale o nim nie wspominali.

AD 3 Szefem wszystkich szefów był chyba Stary, który odpowiadał za całą granice Pol-Ukr . A Barkova, a wcześniej jej mąż odpowiadali za jej kawałek. Chociaż i tak trochę mi się to kłoci ze sceną, w której Barkowa jest zmuszona do oddania kawałka swojego terenu.

Pytań bez odpowiedzi jest znacznie więcej. Oto kilka moich
1. Dlaczego Korda informuje Kalite w smsie , że Dobosz go znalazła?
2. Dlaczego Korda i inni w tym cień, muszą płacić jakiemuś tam Gauzie? Skoro działają niezależnie. Ten zeszyt rzekomo spajający fabułę nie ma dla mnie sensu.
3. Komu właściwie donosił Świtalski? Mówił , że donosił od początku, ale komu skoro każdy sezon jest o czym innym.
4. Czy Świtalski-Grzywa-Hallman o sobie wiedzieli?
5. W jakim celu zamknęli tą Selime w jakimś bunkrze i w dodatku nie zabili?
6. Gauza jako taki boss, który wie o każdej lewej działalności jest odstrzelony w tak prosty sposób?!!
7. Kuczer poważnie chciał by Wiśniak był wiecznym szoferem Barkowej? Serio to był jego plan?!!
8. Na co czekali Ukraińcy od Gauzy w tej jaskini? Na smierć? Tematu uciekającej dwójki też nie pociągneli...

Odcinek i serial również mi się podobał i to pomimo dość frajerskiej śmierci Markowskiego, Wiśniaka i Sorokina.

ocenił(a) serial na 8
Parablos

>W jakim celu zamknęli tą Selime w jakimś bunkrze i w dodatku nie zabili?

wydaje mi się, że ona tam uciekła i zabójcy Markowskiego jej nie zauważyli i dowiedzieli się dopiero od Świtalskiego, że tam była i wszystko widziała. Serial nie powiedział tego wprost, ale to jedyne sensowne wyjaśnienie, inaczej przecież na pewno zostałaby odstrzelona jako świadek

>Szefem wszystkich szefów był chyba Stary, który odpowiadał za całą granice Pol-Ukr

tylko kto to jest ten Stary? to był ten typ który podczas jednego ze spotkań opieprzał Barkową że jej mąż by to ogarnął a ona daje dupy? Jeśli tak, to strasznie rozczarowujące, postać ktora pojawia sie na 10 sekund i o ktorej nic nie wiemy jest ostatecznym 'villainem' ?
Szczerze mowiac juz wolalbym zeby to Kalita okazał się być 'Starym', byłoby zabawnie i interesująco gdyby capo di tutti była niepozorna postać którą Rebrow cały czas miał pod nosem i którego podejrzewał o szemrany biznes, ale nigdy nic mu nie udowodnił... powiedzmy, że w moim 'headcanonie' Kalita to 'Stary' ;)

ocenił(a) serial na 8
Parablos

cos sie dzieje z komentarzami, nie moge dodac komentarzy, ten komentarz to test

ocenił(a) serial na 8
Parablos

postanowilem sobie sciagnac napisy (bo nie mam akurat pod reką starych odcinkow) i przejrzec konfrontację Rebrowa z Grzywą (niestety nie znalazlem napisow w oryginale, ale zakladam ze tlumaczenie na angielski nie przeinaczyło znaczenia jakos mocno):

Rebrow:You motherf*****r.
Rebrow:Wanna kill me?
Rebrow:Do it!
Rebrow:Kill me!
Rebrow:Go on!
Rebrow:Like you killed Ewa.
Rebrow:And Natalia.
Grzywa: I didn't kill them.
Grzywa: I've betrayed you.
Grzywa: I blew up the pack. That's it.
Rebrow:That's it?
Rebrow:Who the f**k are you?
Rebrow:You've ruined my life.


Czyli Grzywa jasno mówi, że to on 'zdradził Rebrowa' i wysadził Watahę..... pytanie, jak to zrobił będąc w Warszawie od kilku lat?

dalej


And they killed Ewa because she let you live!
Who are "they"? Who trafficked guns?
Former military. A powerful organisation.
You just don't get it. I returned to save you.
You'd be dead by now!
They killed Ewa, Natalia, Kosowski...

Czyli Ewę zabił Korda? No ok, to by jeszcze miało sens gdyby była z nim umoczona w szemrany biznes, to samo Kosowski, ale co z Natalią? Ona nie miała nic wspolnego z całą aferą z tego co wiemy. Wiemy tez ze to byl ktos kogo znała, ale ponoć nie był to Grzywa... więc kto? Co to za nienazwani 'ONI' ? Po prostu jacyś oni? To ma być finał serialu? ehhh

ocenił(a) serial na 8
Lajtu

może jednak powstanie czwarty sezon :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones