PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752002}
5,5 604
oceny
5,5 10 1 604
Web Therapy
powrót do forum serialu Web Therapy

wiem, że cała fabuły i teksty są skopiowane niemal w 100%, ale Kulesza, Smołowik, Kolak, a w ostatni odc. i Woronowicz - stworzyli mistrzowskie kreacje! Oryginału zobaczyłam z ciekawości jeden odcinek i po kilku minutach wyłączyłam, włączyłam trzeci i piąty z myślą, że może w kolejnych odcinkach będzie lepiej, ale to samo - zarówno Lisa Kudrow, jak i cała reszta typowo "amerykańska", sztuczna i mało śmieszna. W polskiej wersji aktorzy są dobrani idealnie, a ta ich dziwaczność i przerysowanie są pokazane w bardzo naturalny sposób. Jeśli ktoś docenia inteligentny humor i zwraca uwagę na szczegóły kreacji danej postaci to nie wierzę, że serial mu się nie spodoba :)

ocenił(a) serial na 7
aquarious

zgadzam się całkowicie! gdy przeczytałam tutaj negatywne opinie, porównania i odsyłanie do oryginału, od razu włączyłam pierwszy odcinek z Lisą spodziewając się rewelacji. Niestety bardzo się rozczarowałam, według mnie wypada dosyć słabo w porównaniu z polską wersją.. Kulesza i Smołowik są genialne w swoich rolach! :)

ocenił(a) serial na 3
_asymptota_

Chyba jednak trochę nadużywacie słów "mistrzowski" i "genialny".

boolion

Powtórzę się: " jeśli ktoś docenia inteligentny humor i zwraca uwagę na szczegóły kreacji danej postaci" - właśnie te szczegóły decydują o tym, że rola może być genialna, ale roli nie ocenia się (w przypadku serialu) na podstawie jednego odcinka, tylko co najmniej kilku

ocenił(a) serial na 3
aquarious

Oglądałem 10 odcinków, czyli chyba wszystkie. Możesz rozwinąć myśl o tym inteligentnym humorze i szczegółach kreacji danej postaci? Co Cię ujęło w tych papierowych postaciach? (chociaż chciałoby się powiedzieć postaćkach)

ocenił(a) serial na 7
boolion

Hej:) jeżeli chodzi o moją opinię, to po prostu to co zobaczyłam na ekranie natchnęło mnie do użycia określenia 'genialny'. Kuleszę bardzo lubię, o Smołowik wcześniej nie słyszałam, ale aż wyguglalam z wrażenia! Dziewczyny ujęły mnie swoją grą, a gdy przyrównałam polską wersję do fragmentu oryginału, utwierdziłam się w przekonaniu, że bardzo dobrze zagrały swoje role. Raz jeszcze podkreślam - według mnie odegrały swoje postacie w świetny sposób. Anna Smołowik jako stereotypowa głupiutka blondynka w mojej opinii wypadła bardzo przekonująco ;)

ocenił(a) serial na 3
_asymptota_

Moim zdaniem ta aktorka grająca Monikę nawet nie gra, tylko się wydurnia. Ja też bardzo lubię Kuleszę, ale tu mnie nie przekonuje. Ten serial to zbitek reakcji, więc się nie dziwię, że tu nie ma gry aktorskiej. Nie ma tu ciągłości, są tylko riposty. Oryginału nie oglądałem, więc nie wiem na ile scenariusze są identyczne. Wiem tyle, że oryginał był improwizowany i w polskiej wersji też widać albo improwizację, albo zerżnięcie z czyjejś improwizacji. Widać to po tym, że odpowiedzi na siłę próbują być zabawne natychmiast, a nie posuwają scenki do przodu.

ocenił(a) serial na 7
boolion

Może po prostu potrzebowałam takiej naiwnej, głupiutkiej rozrywki w momencie kiedy oglądałam te odcinki.. Te postacie takie były, były przerysowane, ale w danej chwili mnie rozśmieszały :) Odnosząc się do Twojej wypowiedzi - zbitek reakcji, brak ciągłości, tylko riposty - taki zamysł twórców oryginału, bo nasza odpowiedź jest 1:1. Jak znajdziesz kiedyś minutkę lub dwie, które bez żalu mógłbyś stracić, to zerknij proszę na którykolwiek odcinek z Lisą (i koniecznie na jakiś fragment z pierwowzorem Moniki!). Jestem ogromnie ciekawa Twojej opinii, zwłaszcza w kwestii porównania z polską wersją. Spotkałam się z mnóstwem wypowiedzi o wyższości oryginału, a w moim odczuciu jest odwrotnie..

ocenił(a) serial na 3
_asymptota_

Na pewno obejrzę oryginał, bo jestem ciekaw jak wypada Lisa Kurdow w innej roli niż Phoebe. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones