PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724861}

Wersal. Prawo krwi

Versailles
7,9 5 500
ocen
7,9 10 1 5500
Wersal. Prawo krwi
powrót do forum serialu Wersal. Prawo krwi

Duet

ocenił(a) serial na 7

Pozytywne zaskoczenie, jaki wspaniały duet aktorski stworzyły te dwa jasnolice chłopaczki. G. Bladgen- ma fantastycznie odpychający grymas na twarzy, A. Vlahos super oddaje dysonans natury Filipa Orleańskiego. Oglądanie ich wspólnych scen sprawia mi prawdziwą radość.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Kurcze, tęskni mi się za nimi. Jaka szkoda, że trzeba tak długo czekać na 2 sezon.

violin_j

Mnie też, ale uznałam, że nie będę po raz kolejny oglądać pierwszego sezonu. Pozostaje nam tylko czekać. I obyśmy się nie rozczarowały.

violin_j

Doszło do tego, że śnił mi się pierwszy odcinek drugiego sezonu...

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Zazdroszczę. Chciałabym żeby oni mi się przyśnili... I jak się wobec tego zapowiada drugi sezon???

violin_j

Mrocznie. Życie Ludwika i Filipa było poważnie zagrożone. Do zbyt przyjemnych ten sen nie należał :/

ocenił(a) serial na 8
violin_j

Lubię mroczne opowieści. Nutka pikanterii oczywiście będzie mile widziana.

AngelicaMaria

Ich tylko dwóch, a nas trochę. Ludwika nie bierzemy?:)


spondylodeza

Ludwik też z nami idzie :D

AngelicaMaria

Bardzo mi się podoba ta perspektywa spędzenia czasu w towarzystwie tych trzech panów. Zaraz wyślę zalakowany liścik do Filipa, by tak łatwo nie oddawał mnie bratu. Dlaczego? Bo kręci mnie to jego poplątanie z pomieszaniem jak mało co. Boże, wybacz!

spondylodeza

Hahaha I bardzo dobrze, ale jest jeden mały problem, wszystkie byśmy chciały spędzić trochę czasu z Filipem... Będziemy grać w Papier, kamień, nożyce? :D

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Ok, odstąpię Filipa na rzecz Kawalera, ale nie na długo hehe

violin_j

To Kawaler jest mój? :P

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Myślę, że oni wszyscy są wolnymi ptakami do nikogo nienależącymi, ale można się powymieniać.

violin_j

Wymiana jak najbardziej mnie satysfakcjonuje.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

O kurcze, skoro idzie też Ludwik, to może być gorąco, bo ja nie wiem jak ułoży się ta sypialniana relacja między nim i Filipem...

violin_j

Ludwika trzeba trzymać na dystans od Filipa, za dużą rywalizację wyczuwam ;) Skończyłoby się na tym, że biedny Filip byłby biernym obserwatorem poczynań swojego brata.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Strzeliłaś w 10! Ludwik na terenie sypialni pewnie by się rozkręcił i zdominował innych. Coś mi się tak wydaje...

violin_j

Tym bardziej, że z niego taki kochanek był... Mogę się założyć, że korzystałby ze swojej władzy i wskazywał palcem - Co, kto, kiedy.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Dokładnie. Biorąc pod uwagę źródła historyczne - ani Kawaler, ani Filip być może na tym terenie by go nie przepili hehe.

violin_j

Ale istnieje szansa, że jednak źródła historyczne zakłamały nieco fakty, aby to Ludwik był najbardziej błyszczącą postacią owych czasów. Tego się trzymajmy ;-)

AngelicaMaria

Hahaha i jeszcze w tych przyjemnościach królewskie dyrektywy!!! Dech mi zapiera. Ale myślę, że nie doceniacie naszych top modeli. To chłopaki z temperamentem. Ludwik nie byłby tu pawiem w koronie. Ale na pewno też dałby sobie radę.

spondylodeza

Oddychaj głęboko, bo panowie na nas czekają, albo to raczej my czekamy na nich (jakkolwiek dziwnie to nie brzmi).

violin_j

Kręci mi się w głowie. Co ja bym chciała? Na jakie ustępstwa pójdę? Co i kogo mogę na krótko Wam odstąpić? Nie wiem, nic już nie wiem. Ale jednak.... Biorę wszystko, oj przepraszam Wszystkich. Potem zostawiam sobie Filipa. Na jak długo? Póki dwa plus dwa wciąż nie będzie trzy.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Generalnie oni wszyscy są tak fantastyczni, że trudno jest dokonać jednoznacznego wyboru. Piękni i bardzo różni od siebie.

violin_j

Oj tak. Bardzo różni, ale też sporo ich łączy. Są niezwykle niejednoznaczni. Wszyscy też raczej dość filigranowi, żaden z nich nie ma 180 cm wzrostu ( ja mam w domu raczej Wikinga i stąd pewnie ta fascynacja odmianą). Wszyscy są wrażliwymi łobuzami o powalającym uśmiechu, każdy z tych uśmiechów inny, ale każdy słodki jak tureckie desery. Plus mega piękne kudły na głowie i szabla u boku. Gdzie znajdziesz takiego w realu? A tu delikatna uroda, wręcz w niektórych ujęciach dziecięca w mariażach z tym, co kobiety kochają najbardziej.... Beczka miodu z pieprzem.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Takich panów trudno zgłębić w jeden wieczór. Są zagadkowi i tajemniczy więc to nas do nich przyciąga. No i tacy sexy.

violin_j

Otóż to, jeden wieczór nie wchodzi w grę. Ja się już określiłam w temacie. Chcę się zestarzeć z Filipem. Zadbam, by dłużej pożył i nie padł na ten nieszczęsny wylew. Mam na to dobry i przyjemny plan...

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

A ja nie dookreślam swojego wyboru... Po co się ograniczać, kiedy tylu fantastycznych facetów w tym Wersalu. Z jednym można rozmawiać, z drugim tańczyć i pić, a z trzecim... ech...

violin_j

No, ale wiesz z czego wynika to moje dookreślenie?

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Zauroczyło Cię jego spojrzenie, ta głębia. Oczarował i zaczarował.

violin_j

Miło, że mnie rozumiesz. Chcę się uwolnić od tego oczarowania. Nie wychodzi. Normalnie wypisz wymaluj Miłość. Nie wiem już, co mnie tak zaczarowało. To spojrzenie, haczykowaty nos, czy uśmiech z nieco krzywymi zębami. A, jest jeszcze głos, ten zatrzymuje mi pracę organów wewnętrznych, poza sercem ma się rozumieć. Zdejmijcie już ze mnie tę niedolę, bo skończy się to w moim domu rozwodem....

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Samo przejdzie po pewnym czasie. Spokojnie. To Twoja prywatna strefa marzeń. Coś pięknego

violin_j

No musi przejść. Zauroczenie od pierwszego wejrzenia, to zawsze śmieszna historia. Dobrze, że w realu nie dziabnęła mnie tak głęboko strzała amora. A już myślałam, że jestem zakonserwowana na takie cuda.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Myślę, że żyjąc na tym dworze i patrząc na Filipa, nie strzeliła by Cię strzała amor. Już pnie bardziej kierowalabys swe spojrzenia w stronę. .. Ludwika.

ocenił(a) serial na 8
violin_j

Przepraszam za literówki, zawsze tak mam jak piszę na tablecie.

violin_j

Tylko w pokoju?:>

ocenił(a) serial na 8
Kasss1711

Na początek...

violin_j

Zgadzam się z ze wszystkim, o czym tu właśnie dyskutujecie. Ludzie nie rozmawiają, nikt ich tego nie uczy. W szkołach nie ma erystyki, czyli sztuki prowadzenia sporu, a więc niczego innego, jak konstruktywnej wymiany myśli. Napotykasz na mur, kiedy chcesz wytłumaczyć komuś głębię problemu, który znalazł się między wami.. Ten jegomość już dawno, po dwóch twoich zdaniach jest urażony i zamknięty na wszelkie argumenty. Nie chce i nie umie myśleć. Póki wszyscy wysyłają sobie ,,buźki" znajomość się kręci. Biedne to najmłodsze pokolenie. Ciężko się żyje w tych czasach, ciężko pracuje, bo każdy sobie rzepkę.... Też bym zwiała do Filipa i pomieszkała z nim nawet na bagnach pod Wersalem. Co w tym życiu liczy się prócz miłosnych uniesień? Nic. Nawet jak po paru miesiącach, dniach, godzinach nic już z tego nie ma.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

My możemy tylko o stanie naszej kultury językowej podyskutować i na tym się kończy niestety. Ewolucja niechybnie idzie w stronę obrazu i milczenia. Wszystko wyrażone jest poprzez zdjęcia, a w filmie efekty specjalne, komputerowe sztuczki. Brakuje głębi, psychologii, brakuje miejsca na przemyślenia i zadumę. Poszedłem (na film), zobaczyłem, zapomniałem.

violin_j

Faktycznie coraz więcej produkcji dla ogłupionej masy. Zero głębi, zero katharsis. Ale zdarzają się też filmy, które niosą jakieś przemyślenia, i sięgają po konkretną problematykę. Komu zależy, na czymś więcej to po nie sięgnie, a kto ogląda filmy tylko dla zabicia czasu i dla samej rozrywki, to kino niszowe mu wystarczy. Tak samo jest z muzyką, książkami. Każdy znajdzie coś dla siebie. To też jest dobre, takie zróżnicowanie. Ale prawda jest taka, że mamy to, co chcemy mieć. W końcu to my sami tworzymy świat.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Ciężko jest wygrzebać coś wartego uwagi. Fakt, że dla każdego będzie to coś zupełnie innego dlatego ta różnorodność jest wskazana. Osobiście lubię, żeby kino przeniosło mnie jakby w "inny wymiar", inny świat, by oderwało mnie od codzienności. Niniejszym Wersal to czyni:-)

violin_j

Też lubię zagłębiać się w inne światy, to nawet wskazane zważywszy na naszą niekiedy szarą codzienność, ale tak jak jeszcze niedawno broniłam się przed niektórymi filmami, tak teraz daję im szansę. Szukam, czegoś wartościowego, jakiegoś przekazu, ale nie w każdym coś takiego jest. Mimo wszystko człowiek jest bogatszy o czyjeś spojrzenie na świat.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

U mnie jest podobnie. Kiedyś nie posądziłabym się o to, że sięgnę np. po sciene fiction. Teraz daję szansę praktycznie wszystkim gatunkom filmowym (no, może oprócz komedii romantycznych, bo jakoś ich nie trawię). Nieraz obejrzę coś, co widział znajomy z portalu by zobaczyć, czy nasze spojrzenia na ten sam obraz się pokryją. Czasami wolę jakiś lekki film od przeintelektualizowanego, ciężkiego pseudo dzieła. Człowiek z wiekiem otwiera się na różne przekazy i to jest dobre.

violin_j

Ja po komedie romantyczne też nie sięgam, zresztą po standardowe komedie też nie, jeśli już obejrzę to poniekąd z przypadku. Resztę chętnie chłonę. A przeintelektualizowane dzieła często nimi są, bo społeczeństwo tak twierdzi. Myślę, że warto samemu ocenić takie filmy, nie odnosząc się w żaden sposób do komentarzy ludzi. Zauważyłam, że niektóre filmy są za takie brane przez nadinterpretację, po prostu zakłada się, że reżyserom zależało na stworzeniu super mądrego dzieła, a fakty są inne, nie zawsze znajduje się ukrytą głębię, bo jej nie ma.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Tak. Niektóre filmy z góry uznane są za dzieła, bo powiedzmy reżyseruje je człowiek o znanym nazwisku. A ludziska dają wysoką notę, , bo nie chcą wychodzić na ignorantow, tych, co to się na sztuce nie znają. Ja oceniam filmy ze swojej własnej perspektywy tylko i wyłącznie. Jeśli wrażenie zrobi na mnie gniot, to tak czy inaczej dam mu 8-10 punktów. Jeśli znudzi mnie jakieś dzieło. .. daję niską notę bez żalu.

violin_j

Ja mam dokładnie tak samo, aczkolwiek nie ukrywam, że niektóre głośne filmy ostatnich lat mi przypadły do gustu i oceniłam maksymalną notą. Mimo wszystko warto też po takie kino sięgnąć, bo często się słyszy - nie obejrzę, bo wszyscy oglądają i zachwalają, albo omija się jakiś film szerokim łukiem z całkiem innego powodu - niska nota, na pewno zły.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Lubię wybierać filmy, które podochodzą mi tematyką. Fakt, że czasami można stracić coś wartościowego z powodu negatywnego nastawienia. Wg mnie ostatnimi laty filmy lecą w dół, natomiast seriale są coraz lepsze.

violin_j

Za dużo efektów specjalnych, może też pewne wypalenie. Ciężko stwierdzić, dlaczego poziom idzie w dół. Żyjemy jednak w takich czasach, że można z łatwością wracać do dawnych produkcji.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Wydawać by się mogło, że wszystko już było i ciężko jest stworzyć coś nowego, ale moim zdaniem twórcy za mało wglebiaja się w kwestie nienamacalne i żerują na obrazie.

violin_j

Bo niestety rzeczywiście wszystko już było, teraz można bawić się już tylko szczegółami, formą, kształtem. To już na starcie jest rzeczą trudną, pewnym minusem, a my jako widzowi wymagamy wciąż więcej i więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones