PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 108 443
oceny
7,9 10 1 108443
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Co tu się dzieje...

ocenił(a) serial na 3

O ile pierwszy sezon zakończył się wielkim pieprznięciem i zgodnie z maksymą Hitchcocka teraz powinno być trzęsienie ziemi, to drugi jest takimi flakami, że ciężko wytrzymać przed telewizorem. Bożesztymój, tu na 6 odcinków było 4.5 odcinka fillerów nie pchających fabuły nijak.

To taki odpowiednik wybuchu Namek w DBZ. Masa pięknych, ale bezużytecznych scen i wątków, łażą w lewo, wracają w prawo... Pierwszemu sezonowi dałem 8, temu aktualnie dałbym mocne 3.

ocenił(a) serial na 5
polek

Dokładnie - miałem obawy jak zobaczyłem jego nazwisko, ale 1 sezon zwieńczył 99% wątków co mnie bardzo zdziwiło. za to 2 sezon, to wypisz wymaluj końcówka Lostów XD

ocenił(a) serial na 8
Geohound

Dokładnie. Przekombinowali. Ten sezon nie trzyma się kupy. Jest mało logiczny ... ciężko cokolwiek zrozumieć.

ocenił(a) serial na 9
Asia101993

To obejrzyj jeszcze raz. Fakt, że nie rozumiesz nie oznacza, że jest mało logiczny xD

Cyferion

Dla mnie najwieksza padaczka tego sezonu jest motyw "niesmiertelnosci" i tworzenie ludzkich hostów. Niby kto poszedlby na taki deal dla ciebie to nie nieśmiertelność tylko glupia zabawa. Ty jako osoba giniesz twoj mózg sie rozkłada i mamy end of story co z tego ze na swiecie bedzie sobie biegac zaawansowana ai z twoja tożsamością. Mialoby to sens tylko w przypadku dobra ogółu i jakis wyjatkowych jednostek np stworzenie kopii jakiegosn wybitnego lekarza albo naukowca tak by dalej mogl kontynuować pracę. Serial opieransie na starym filmie westworld i futureworld ze scenariuszem, we futureworldzoe Delos takze tworzylo kopie swoich gości alebw zupelnie innym celu zabijali lub wiezili oryginaly a kopie wysylano w swiat tak by Delos mogl potajemnie przejac kontrole nad światem, i taki motyw kuźni to ja bym rozumial.

ocenił(a) serial na 9
kubapol21

@kubapol21 Przecież ten wątek o gościach jeszcze nie jest zakończony. Gdzie w drugim sezonie oprócz nieudanego projektu Jamesa Delosa widziałeś "ludzkie hosty"? Jedynym udanym przykładem jest przeniesienie świadomości Forda do sieci, co też nie zostało do końca wyjaśnione. Nikt nie mówi, że to ten sam Ford który umarł. Raczej tak jak napisałeś, jest to jego klon który może kontynuować pracę. No, jest jeszcze motyw ze sceny po napisach gdzie w odległej przyszłości to William prawdopodobnie jest pół hostem, pół człowiekiem, ale tutaj nic nie zostało wyjasnione więc nie wiem skąd wytrzasnąłeś te wywody.

Cyferion

Stąd ze caly sezon mowili o tym ze to projekt majacy dsc ludzia nieśmiertelności. Tak powiedziala choćby Elsie do Bernarda nie bede ginąć za to by jakis dupek mogl żyć wiecznie. Sam James Delos powiedzial do Williama ty nie musisz sie spieszyc bo tobie nie zostalo pol roku zycia. Projekt ludzkich hostów zakonczyl sie sukcesem o czym poinformowal Dolores i Bernarda systwm kuźni. Ostatni dialog miedzy Williamem i ostatnia kopia Delosa mial miejsce tuz przed wydarzeniami z pierwszego sezonu. Tak wiec wielu gosci w tym William ktorzy jeszcze żyli mialo juz swoje kopię. Dolores twz kilkakrotnie powiedziala ze najpierw nas stworzyliscie a poten nam zaczeliscie zazdrościć i chcecie teraz byc tscy jak my. Watpie by ktokoliwk zaplacic chocby zlamanego centa za swoja posmierna kopie a co dopiero miliardy dolcow jakie pewbie by chcial Delos.

Cyferion

Też sądzę, iż William to pierwsza udana hybrydą (ludzki mózg+ ciało hosta). Z Delosem nie dało rady ale co jak z Williamem już tak?

ocenił(a) serial na 9
kubapol21

Naprawdę przeceniasz ludzi. Wielu tak bardzo boi się śmierci, że poszłoby na coś takiego, a im są starsi i bardziej przywiązani do ziemskiego padołu, tym bardziej się boją. Rockefeller zmarnował parę ludzkich serc, żeby sobie sztucznie przedłużyć życie. Im bogatszy, im większy materialista, tym bardziej chce żyć w nieskończoność.

muguiying

Tak zgodze sie ludzie boja sie smierci. Ale taki zabieg smierci nie oszukuje. Kopiuje twoja osobowoac i zmienia ja w Ai. Nic ci to nie daje i nic nie zmienia. Dla przykładu zeby to zobrazować moglbys tego hosta wypuscic jeszcze za swojego życia i co znaczyloby to ze jestes w 2 miejscach na raz ?? Jak umrzesz to umrzesz naprawdę end of the story. Ludzie chcacy nieśmiertelność sklaniali by sie bardziej w strone inzynierii genetycznej komórek macierzystych i regeneracji komorek nerwowych a nie w strone swoich Ai

ocenił(a) serial na 9
kubapol21

A mnie się wydaje, że skłanialiby się w każdą stronę, w którą się da. :)

ocenił(a) serial na 6
muguiying

wiem że po czasie, ale nie wiem czy zrozumiałeś/aś. kubapol21 chodziło o to że nawet kiedy masz swoją cyfrową kopię, to twoją świadomość i tak umiera. Tylko kopia żyje sobie dalej twoim życiem. Taki sam motyw był w Black Mirror i również nie rozumiem jak ludzie moga top brać za sposób na nieśmiertelność. To jest bardziej nieśmiertelność osobowości, a nie samego człowieka

ocenił(a) serial na 10
Matiz96

Dla osoby zmarłej to nie będzie mieć wartości, ale to nie oni stanowią grupę docelową. Klientami gotowymi zapłacić za dokładnego klona zmarłego, są jego bliscy. Ból po śmierci bliskiej osoby jesst tak ogromny, że ludzie, aby uśmierzyć ból, będą w stanie wmówić sobie, że w kopii, którą nabyli - jest właśnie ich prawdziwy krewny :) o to w tym wszystkim chodzi. Jest to logiczne.

ocenił(a) serial na 6
Geohound

Najciekawsze, że ludzie z historycznymi rewolwerami tak łatwo załatwiali uzbrojonych po zęby w kamizelki członków oddziałów specjalnych z karabinami maszynowymi.
I jeszcze to, że przy takiej rozpierdusze, w której zginęło tylu ludzi, w tym z pewnością wielu bardzo wpływowych (kogo stać na bilet do Westworld?), od razu nie weszła tam armia i nie pozamiatała wszystkiego w tempie znacznie szybszym niż powolna fabuła któregokolwiek z odcinków.

ocenił(a) serial na 5
Geohound

dla mnie ten serial jest po prostu pretensjonalny .....
wolę Humans ...

Geohound

Dla mnie 2 sezon jest znacznie ciekawszy. Nie chodzi o to że ktoś jest głupi tylko o inny odbiór. 2 sezon narracją dotyczy hostów a nie ludzi, ale tylko z pozoru. Podobnie było w Lost gdzie wyspa, wydarzenia były tylko tłem do tego co przeżywają bohaterowie. Oczywiście ze zwykłego SF zrobił się trochę melodramat podobnie jak w Interstellar, ale ma to swój urok i mi osobiście podoba się takie połączenie. Ludzie, którzy tworzą filmy od scenarzystów po reżysera mają może inną wrażliwość i trudno spodziewać się że zrobią hard SF, który na dodatek miałby być dla mas.

ocenił(a) serial na 8
Geohound

Dokładnie. Jak można spaprać tak dobry serial..

ocenił(a) serial na 6
Geohound

To mi właśnie 1 sezon się dłużył aż do końcówki dlatego 2 sezonu nawet nie oglądałem.

Geohound

A tymczasem mamy pierwszą zapowiedź trzeciego sezonu!
https://www.youtube.com/watch?v=deSUQ7mZfWk
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) serial na 8
Geohound

Pierwszy sezon wgniótł w ziemię, a drugi to totalna porażka. Tyle niespójności, głupich wątków, niewyjaśnionych kwestii, ckliwych historyjek. Nic tam nie zaskakuje, jedne rzeczy zaprzeczają kolejnym, finał to totalna klapa. Za drugi sezon to mogę dać co najwyżej ocenę 4. Nie polecam nikomu wychodzić poza sezon 1, bo się tylko rozczaruje.

ocenił(a) serial na 6
rafalmanasterski

Ja tak niestety zrobilem,przemeczylem 6 odcinkow i dostalem festiwal kiczu i banalu,oprocz moze kilku scen.Nawet nie bede kontynuowal,dosc!A skusilem sie przez zapowiedz trzeciego sezonu.Nie wiem jak mozna chwalic ten 2-gi.

Geohound

Nowy zwiastun trzeciego sezonu!
https://www.youtube.com/watch?v=64CYajemh6E
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Geohound

Tak czułem, ze W Polsce zrobić film, który pozwala by widz po prostu czerpał z filmu nie tylko puste płot twisty, a jednak budowanie świata, gdzie tu właśnie tego dokonano ci pięknie zobrazowal cały sezon, to oczywiście argumenty, które świadczą jak bardzo to nie jest serial dla takiego widza. 1 sezon już pokazał czym będzie 2 nabrał rozpędu, w 3 będzie pewnie tego eskalacja I BAZAOWANIE NA WIEDZY WIDZA

Geohound

Premiera trzeciego sezonu - 15 marca 2020
https://www.youtube.com/watch?v=aeEn609nkRs

Falkor1

Kolejna zapowiedź...
https://www.youtube.com/watch?v=pDJbFA32_QY&t=4s

ocenił(a) serial na 9
Geohound

Drugi sezon ledwo udało mi się dociągnąć do końca, nie wiem jak można aż tak bardzo zjechać z formą w ciągu jednego sezonu. Co gorsze - zwiastun 3 sezonu zapowiada rozwałkę w stylu Terminatora, obym się mylił i będzie to powrót przede wszystkim do dopracowanej fabuły z pierwszego sezonu.

ocenił(a) serial na 6
jaffat

Raczej rozwalka,juz nie wroca do stylu pierwszego,tyle,ze dobra akcja juz lepsza od tych banalow z drugiego.

ocenił(a) serial na 3
Geohound

To już jest takie dno, że zmieniłem ocenę. Powinno się oceniać sezony, żeby ludzie wiedzieli gdzie już dać sobie spokój.

ocenił(a) serial na 5
Geohound

niestety masz rację ( pierwszy post ) - przebrnąłem jakoś przez pierwszy sezon bo jeszcze było jakieś zainteresowanie w drugim doszedłem do 4 odcinka i podziękuję temu serialowi - żegnaj niezbyt cudowny serialu.

użytkownik usunięty
janusz_wojciak

Moim zdaniem od 5 czy 6 odcinka 2 sezonu dopiero zaczynają się konkrety i konkretny kierunek zaczyna się klarować.

Geohound

Pierwszy sezon również jest słaby. Mocna trójka.

ocenił(a) serial na 8
Geohound

To lepiej nie oglądaj trzeciego :D Jak drugi był średni tak trzeci jest TRAGICZNY. Chaos, brak logiki, głupota, a przede wszystkim nuda i nijakość. Wstyd. A jeszcze czwarty ponoć kręcą. PO CO?

użytkownik usunięty
Hustla

Nie odradzaj, bo mnie serial zaczął się podobać od połowy 2 sezonu a w szczególności 3 sezon. Każdy dostrzega tu coś innego i gust też się liczy.

ocenił(a) serial na 8

Przepraszam, że śmiałem wyrazić własną opinię ;)

użytkownik usunięty
Hustla

...ale i odradzałeś ;) Oczywiście rozumiem Twoje stanowisko, czasem burzy się w mózgu od nadmiaru emocji :D

ocenił(a) serial na 8

No problem, easy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones