PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

47 366
chce zobaczyć
6,6 14
ocen krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Seriale i miniseriale HBO wyznaczyły nową jakość w historii seriali jako takich. W zasadzie deklasują całą konkurencję choć The Walking Dead FOXa czy nawet nasz świetny "Belfer" zbliżają się. Tym nie mniej jeśli chodzi o ilość seriali na wysokim lub bardzo wysokim poziomie HBO nie ma sobie równych. Westworld jest małym arcydziełem. Gra aktorska i to nie tylko weteranów jak Ed Harris i Anthony Hopkins jest na miarę oscarów. Rewelacyjna akcja, ale przede wszystkim niejednobarwne świetnie zarysowane postacie. Dla mnie genialne było pokazanie ścieżki Williama. W ostatnim odcinku byłem tak zaskoczony, że tą scenę kiedy wyjaśnia co i jak obejrzałem 3 razy. I mimo takich zakrętów i zawirowań wszystko jest logiczne pokazane. Do tego liczne odniesienia do etyki, moralności, religii, sensu naszego życia. Czyż nie jest tak, że wszyscy tkwimy w takich samych pętlach ? - pada w jednym z odcinków. Wciąż popełniamy podobne błędy, nie ryzykujemy - trzymamy się nieudanej pracy czy związku, który nas rani, a tylko nieliczni się z tego wyrywają jak Dolores.

Na koniec taka mała hipoteza - sam Ford był hostem i zobaczymy go w 2 sezonie. Arnold go zbudował jako pierwszego hosta. Wciąż jednak nie wiadomo kim jest Wayett. Serial ma ogromny potencjał bo oficjalnie nic nie wiadomo na temat świata zewnętrznego po za parkiem. Zapowiada nam się na kolejne lata kolejne małe arcydzieło HBO ! Zakazane Imperium, Gra o Tron, Rodzina Soprano, polskie Bez Tajemnic to są naprawdę seriale robione na najwyższym poziomie. Tutaj dodatkowo mamy 2 wielkich aktorów filmowych co potęguje tylko i tak wysoki poziom. POLECAM każdemu - to jest poziom wymiatający. W zasadzie mógłbym dać 10, ale poczekam na wszystkie sezony, no i wtedy ile by trzeba dać Grze o Tron ?

ocenił(a) serial na 8
hubio

Jak tak tylko dla sprostowania - z tego co mi udało się wywnioskować po seansie, Wyettem była Dolores - więc ta kwestia została już chyba wyjaśniona :D

Co do zbliżania się The Walking Dead do poziomu produkcji HBO. Tutaj mam silną ochotę polemizować. Niemniej z całą resztą się zgadzam - Westworld absoultnie zachwyca :D

hubio

"Ford był hostem. Arnold go zbudował jako pierwszego hosta"
To by było niezłym posunięciem, tylko wiesz, po chwili pojawia się myślenie o tym, że przecież widzieliśmy młodego Forda, a hosty się nie starzeją. Trzeba by tę hipotezę jakąś rozwinąć i próbować wyjaśnić ten powyższy aspekt. Pomysły mogą być różne, że np. Ford wiedział o tym od początku, że jest hostem, a że Arnold zginął, to dla zachowania wrażenia, że jest człowiekiem, Ford powiedzmy co kilka lat w tych swoich podziemiach tworzył nową wersję siebie (uaktualniał się fizycznie dodając sobie lat). Rzecz w tym, że mało sensowne by to było i raczej wydaje się mało prawdopodobne - jakich by innych pomysłów kto nie miał, aby wytłumaczyć, że był młody host Ford, a potem się zestarzał. Oczywiście trzymając się myśli, że wiele rzeczy nie jest tym, co się na pierwszy rzut oka wydaje, to wiadomo, że mogą nam w każdej chwili odpalić jakąś petardę i niebywale zaskoczyć. Jedno co się wydaje pewne, że jeśli teraz Ford zginął, to albo widzieliśmy śmierć hosta, albo zginął rzeczywisty, a jako host powróci.

ocenił(a) serial na 9
paperski

Zwróciłem uwagę jak grał Anthony Hopkins swoją postać. Zauważmy, że Ford mówił dosyć spokojnie, beznamiętnie, rzeczowo - jak Bernard. Nie pomyślałem, że widzieliśmy już młodego Forda, a hosty się nie starzeją, ale w ciągu 35 lat wiele mogło się wydarzyć np. sam Ford mógł na tyle dać się oczarować hostom jak Arnold, że się któregoś dnia "przeniósł" do hosta... Mogą twórcy z tego wybrnąć. W filmach s-f naprawdę jest łatwo wytłumaczyć rzeczy niewytłumaczalne w przeciwieństwie do innych gatunków filmowych.

ocenił(a) serial na 5
hubio

jakos nie bedzie mnie chyba ciekawilo co tam sie dalej wydarzy w tym tasiemcu ale zakladam ze schemat bedzie podobny do sezonu 1 .. beda retroskpekcje z Fodem zeby Hopkins dalej byl na ekranie ... podobnie jak William i MiB ... a alterego FORDA bedzie wlasnie WAYETT . Tak wszyscy tu pisza ze niby zostalo wyjasnione ze Dolores to Wayett ale przez caly sezon mowi sie o nadejsciu Wayetta i dla mnie to wlasnie to jest to co drukowal Ford w szopie , Hosta dla siebie . Podepne pod to jeszcze teorie ze technologia ktora chca wykrasc to wlasnie przenoszenie swiadomosci do hosta .... tak ze analogicznie jak William MiB bedziemy mieli obrazy Forda z czasu "terazniejszego" sezonu pierwszego przeplatane z obrazem Wyaetta i pod koniec sezonu sie wyjasni ze to jedna i ta sama osoba ... nuuuudaaaaa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones