PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 502
oceny
7,1 10 1 180502
5,6 35
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Nie bardzo rozumiem jak z tak zgrabnego materiału źródłowego jakim są dwa pierwsze tomy opowiadania i późniejsze tomy sagi zrobić tak niezdarny miszmasz... Ten serial ma zadatki na bycie dobrym ale jest tragicznie pocięty, podejmuje milion wątków, które wychodzą przed szereg i w danym momencie są niepotrzebne a gdy są potrzebne to ich nie ma. Czemu nie zabrali się najpierw za opowiadania a później za sama sagę? Plus za walkę z kompanami Renfri i relację Jaskier-Geralt. reszta to takie meh...

NieMamSwojegoZdania

Typowa żydowska uroda, jak dziewczyna dr. Housa, no co, taka wschodnia egzotyka :) Miałam chłopaka żydowskiego pochodzenia, więc mi tu nie antysemituj :)

ocenił(a) serial na 9
brzask_8

Przepraszam, Antysemitko miało być w takim razie.
Wybacz że założyłem z góry Twoją płeć.

NieMamSwojegoZdania

"dobra niunia na jego laskę, gorąca czekolada do nilfgradgu" - supermen tolerancji w akcji...
Ilu Słowian zagrało w serialu? W USA nie ma Słowian?
Ilu Azjatów zagrało w serialu? W USA nie ma Azjatów?
Ilu... itd.
A wordowe* gadanie
(* - austriackie, tak się kiedyś określało "mówienie bez głębszego sensu i celu, nieważne, próżne, niewarte uwagi")

ocenił(a) serial na 9
orion_2

Byli Azjaci! Pewnie że byli, może nie oglądałeś serialu po prostu.
A Słowian to chyba masa, wszyscy tam biali, bo rodowitego Niemca, Czecha, Francuza czy Polaka po wyglądzie odróżnić że nie wiem.
A dobre niunie to podstawa, i dobry wygląd bochaterów w ogóle! O kolesiu też pisałem że supermen mega.
No chyba że trollujesz po prostu, bo nie wierzę że to na poważnie napisałeś.

NieMamSwojegoZdania

Trolujesz? Mam podobne odczucia, kiedy czytam to co piszesz.
A jakie to ważne role grali Azjaci.
Słowian CHYBA masa? Chyba jednak nie.

"Ż word to Ż word. N word to N word."

B word, czyli bełkot.

"wyznawcy judaizmu odpowiedniej sobie narodowości używają wobec samych siebie Ż word, nie znaczy że ktokolwiek inny ma prawo tego używać."

Oczywiście, że ma prawo, bo to najzwyklejsze w świecie słowo, które występuje w słonikach i nie ma charakteru obelżywego.

"a u nas za Ż word wykluczenie społeczne, i tak powinno być."

U was, czyli gdzie? W krainie ciężkich dragów?

"Nikt nie powinien ranić uczuć ofiar w żaden sposób, a już szczególnie tak podły.
A facet który z taką swobodą przytoczył Ż word to antysemita i szowinista wykorzystujący swoje uprzywilejowanie do znęcania się nad mniej uprzywilejowanymi, i jeszcze umniejszająco pisze że nie ma nic przeciwko, i tak tylko zdyskryminował ofiarę społecznej opresji."

Szczególnie podły???
Ktoś posługujący się zwykłym słowem określającym narodowość, to antysemita??? I szowinista???
Wykorzystuje swoje uprzywilejowanie??? To znaczy jakie?
Do znęcania się??? W jaki sposób się znęca?
Nad mniej uprzywilejowanymi??? Aktorki pochodzenia żydowskiego są mniej uprzywilejowane?
I umniejszająco pisze??? To znaczy w jaki sposób umniejsza? Że narodowość podaje? To wstydliwa narodowość, czy co?
Zdyskredytował ofiarę społecznej opresji??? To już w ogóle dramat jest.
Umieszczenie w jednym zdaniu tylu głupot w rzeczy samej śmieszne nie jest, tylko smutne.

W książce "Tajemnice dzieł sztuki" jest takie zdanie: "Znam osobę, która nie cierpi słowa "trencz" i może trzema długimi zdaniami opisywać, o co chodzi, aby go nie wypowiedzieć." Ludzie mają różne dziwactwa, ale żeby narzucać swoje dziwactwa innym, to już przegięcie jest.

ocenił(a) serial na 9
orion_2

O cholera. Nie będę Ci odpowiadał na ten bełkot bo to zajmie kolejne pół strony, i zaczynam bać się o siebie.
Dobrze że nie ma tu więcej moich danych bo musiałbym zatrudni ochronę.
Jeżeli nie rozumiesz uprzywilejowania reprezentantów większości, to powinieneś poznać choć trochę historii XX wieku, nazistowskich mordów a potem chorych stereotypów jako narzędzia społecznego do wykluczania innych etnicznie grup.
Pewnych słów nie należy używać, w stosunku do Romów, Izraelitów czy Judaistów, Afroobywateli czy Azjatów, jako ofiar opresji społecznej.
Jeżeli tego nie rozumiesz, to idź na jakąś terapię i wyrób sobie wreszcie choć namiastkę superego.

NieMamSwojegoZdania

Masz mocny odlot na rozumie. Z aktorki żydowskiego pochodzenia zrobił się Hitler, mordy i wykluczanie grup. W stwierdzeniu, że aktorka jest Żydówką jest tyle wykluczającego, co w stwierdzeniu, że jest Kurdyjką. Czyli NIC.
Hitler, wybił mnóstwo Polaków i nie zauważyłem, żeby pies z kulawą nogą się tym interesował. Ale gdyby się zainteresował jakimś cudem, to uznałbym za niespełna rozumu każdego, który bałby się mówić do mnie Polak, bo jestem ofiarą opresji społecznej.

"Pewnych słów nie należy używać, w stosunku do Romów, Izraelitów czy Judaistów, Afroobywateli czy Azjatów, jako ofiar opresji społecznej."

Rozumiem, że jesteś ofiarą opresji medialnej. Słabo znasz język polski. Więcej ci się wydaje, że wiesz niż rzeczywiście wiesz i na dodatek powinieneś przejrzeć słownik, ponieważ wciąż bujasz gdzieś w oparach ciężkich dragów.
Używasz zamienników, jakby były lekiem na całe zło, co jest dość typowym nonsensem. To nie słowa są złe, tylko stereotypy.
Bez odbioru.

ocenił(a) serial na 9
orion_2

Co za ignorant... Całe szczęście.
Bez odbioru!

NieMamSwojegoZdania

A ta aktorka wcale nie jest Żydówką xD

ocenił(a) serial na 9
brzask_8

To akurat bez znaczenia wobec antysemickich komentarzy na forum.
Ważniejsza niż walka o prawdę jest ta z nienawiścią.

ocenił(a) serial na 5
orion_2

Dobre, ale on i tak nie zrozumie. A tak w ogole to ona zdaje jest indianka.

orion_2

daj spokój kretynowi - poczytaj o płatkach śniegu ("snowflakes") - są chorzy jak nie mogą się poczuć obrażeni albo ich uczucia zostały zignorowane. Toczą krucjaty o to czy powiedzenie "zielone świątki" przypadkowo nie obraża ufoludków a zamówienie przy nich w kawiarni zwykłej kawy z krowim mlekiem powoduje u nich histerię, bo odbierasz mleczko cielątkom - wariat i tyle. Szkoda prądu

NieMamSwojegoZdania

o matko - zima ciepła, ale pierwszy płatek śniegu się pojawił...

ocenił(a) serial na 9
Xenonek

Szczęściarz z Ciebie. U mnie płatków śniegu brak, ale może przed północą coś jeszcze spadnie :)
Szczęśliwego nowego roku dobry człowieku :)

orion_2

Ta aktorzy i aktorki Ż sa tak ucisnione ze wystepuja w kazdej holywoodzkiej produkcji na kazdym etapie tej produkcji. Od rezysera po aktora. Tak to jest jak producentem jest osoba pochodzenia zydowskiego ktora nienawisc swojego narodu udowadnia tym ze cokolwiek dobre z polski wypierze z jakiejkolwiek wartosci. A potem sprzeda to glupim amerykanom dzieki popularnosci gry wiedzmin. Tylko neflitxowe fantasy z wiedzminem ma wspolny tytul i wlasnie o to im chodzilo.

NieMamSwojegoZdania

straszne masz uprzedzenia :))

ocenił(a) serial na 7
brzask_8

Sprawdź, zanim skomentujesz - Anya Chalotra ma korzenie indyjskie, nie żydowskie. Jej ojciec pochodzi z Indii a matka jest Angielką.

Col__Kilgore

Racja cholera, cały nowy wątek się chyba z tego zrobił, tak powstaje plotka, jak w głuchym telefonie...

ocenił(a) serial na 10
brzask_8

Jej rodzina pochodzi z Indii...

ocenił(a) serial na 10
NieMamSwojegoZdania

ta same łądne niunie bo albo polskie albo sprowadzili ladne aktorki z zagranicy, ale po polsku i tak mowia plynnie jak mickiewicz jakis albo slowacki

pierdantes

Omg, nie łapcie tego kiepskiego baita, plz. "Niunie"/ "hurr durr ludzie nie czytajo, tylko grajo w gry". Koleś, jak już chcesz robić gównoburzę to rób to choć minimalnie wiarygodnie :D

ocenił(a) serial na 9
a_n_onim

Dokładnie, coś dziwnego napisał, pewnie troll kolejny jakiś, zignoruj gościa.
Wiadomo że amerykanie raczej nie mówią po Polsku... -.-
O.o

ocenił(a) serial na 10
NieMamSwojegoZdania

sam jesteś trol , jak nie mowią ogldalem na netflix kazdy odcinek 5 razy i wszyscy aktorzy mówią po polsku, moze tez wlaczyc angielski dubing ale po co?

ocenił(a) serial na 5
NieMamSwojegoZdania

Ty chyba gorącej czekolady w życiu nie widziałeś, ta która gra Fringillę to pasztet

ocenił(a) serial na 9
pingwin_z_Madagaskaru

Dobra czekoladowa :D Pasztet to Triss była.
Ta może nie taka niunia jak Jenefer, ale na fondue bym ją zabrał.

ocenił(a) serial na 6
Meldondg_Lord

To może przyczepimy się do smerfów tam wszyscy niebiescy... Dajmy z kilka czarnych i kilka czerwonych no i żółtych. A co musi być urozmaicenie... Po co trzymać się pierwowzoru jak USA ma problemy ze swoim Czarnym stadkiem i musi wynagrodzić lata niewolnictwa i dyskryminacji. Ja czekam na film gdzie Niemcy w czasie wojen mieli w szeregach swych czarnych, żółtych itd. A w oóle może samego Adolfa zrobić jako rasowego transa. A dla czego śpiąca królewna nie jest jeszcze Azjatką. A mnie osobiście się marzy biały Kaczor Daffy :)

ocenił(a) serial na 9
voodoo666

Powinieneś dostać bana rasisto, skoro przeszkadza Ci że serial wychodzi ponad podziały rasowe i nie dyskryminuje mniejszości.
Skoro w stanach jest takie zróżnicowanie to dobrze że dali po równej reprezentacji mniejszości, to nie Polska gdzie 99,9% populacji jest biała. Jakby wiedźmin był robiony w mozambiku absolutnie zrozumiałe byłoby że 99 % obsady to Afromozambijczycy.
To wspaniałe że różne kraje na swój własny sposób zajmują się oddaniem tego wspaniałego Polskiego dzieła.
Nie chcesz oglądać ludzi o ciemnej karnacji - nie jedź do Afryki, nie chcesz oglądać azjatów - nie jedź do azji.
Nie dokładaj do tego podziałów rasistowskich tylko dla tego że w innym kraju żyją inni ludzie i na swój sposób zgodny z ich rozkładem społecznym robią arcydzieło i Tobie się to nie podoba. Przełknij albo nie oglądaj, a nie dyskryminujesz rasisto jeden.

ocenił(a) serial na 4
NieMamSwojegoZdania

jeszcze jedno, chyba bana....nie po świecie niejeździłeś, bo nie wiesz że im większe zróżnicowanie w społeczeństwie tym większe napięcia między rasowe. Wcale nie muszą być głośne. A te pierdu pierdu o Polsce i rasizmie to bzdura. Wmuszanie czarnych i innych na siłę gdzie nie ma to sensu to wybielanie się pozorne, a nie leczenie rasizmu. Za parę lat będą talibów na siłę pokazywać aby się zrehabilitować. Tacy ludzie jak ty walczą o coś co ich nie dotyczy, a jak znam życie to pewnie zjadasz marchewki, aby świnki żyły i masz kolegów pedałów aby nikt nie powiedział że ich nie lubisz.

ocenił(a) serial na 9
smutnyS

A czy ja coś o napięciach piszę?
Piszę że dobrze kiedy społeczeństwo sprawiedliwie oddaje swoją strukturę w przełożeniu na tak liczny w obsadę i oddający społeczeństwo obraz jakim jest serialowy świat wiedźmina.
U nas była by 99,9% biała obsada i nikogo to nie dyskryminuje a w stanach społeczeństwo jest inaczej skonstruowane więc dobrze że oddają ten konstrukt w filmach zgodnie z własnym rozkładem - to sprawiedliwe, nie dyskryminuje nikogo.
Nie wiem czy prowokujesz i trollujesz, czy po prostu nie przeczytałeś ze zrozumieniem bo odnosisz się jakby do swojej własnej wizji tego co napisałem.

ocenił(a) serial na 10
NieMamSwojegoZdania

TO polski serial przecież, wiec co ma do tego spoleczestwo w amneryce. Ale z drugiej strony fajnie ze wzieli troche zagranicznych aktorów i spoko jest tez to ze oni po polsku mówią płynnie niczym mickiewicz jakis albo slowacki :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
remi1982

Ludzie o ciemniejszym kolorze skóry nie mogą być rasistami, to technicznie nie możliwe!
No i powinna powstać jakaś jednostka policyjna do zwalczania przestępczości internetowej - takiej jak Twoja! Szerzenie nienawiści wobec innych i mniej uprzywilejowanych nie powinno pozostawać bezkarne.
W normalnym kraju pozwałbym Cię, a przynajmniej złożył zawiadomienie na policji i szybko by się z Tobą uporali rasisto!

NieMamSwojegoZdania

Mam nadzieje, że jesteś trollem. Bo chyba nie można byc aż tak głupim jak Ty. A składaj sobie co chcesz i gdzie chcesz. O ile mi wiadomo mamy wolnośc słowa. No i póki co nie ma ustawowowego nakazu lubienia wszystkich ludzi. Dlatego też uważam, że dalej moge sobie nie lubic czarnych. A przytyki typu "ty rasisto" to dla mnie wspaniały komplement. Skoro tak kochasz czarnych, podaj mi 5 odkryc lub wynalazków których dokonali czarni. Czas start.

ocenił(a) serial na 9
remi1982

Sam przyznałeś sie, że jesteś rasistom więc nie wiem co moge Ci więcej odpisać, bo cokolwiek napisze i tak jesteś pełen nienawiśći i nic do Ciebie nie przemówi, co bym nie powiesiał.
Mam nadzieje że tylko żartujesz sobie, bo to co piszesz to jest jakaś masakra, i bardzo mi przykro że tacy ludzie żyją na świecie.
Remi, ten serial jest dobry, jeszcze lepszy dzięki różnorodności!
Pogódź się z tym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
remi1982

Rzucałeś nienawistne hasła, pełny nienawiści człowieku!
Obódź się i przeproś na forum wszyktsich których mogłęś tu obrazić.
Wierze że podstawowe ludzkie wartości i dobro może jeszcze zwyciężyć na świecie, tylko trzeba pomóc ludziom dostrzec prawdę, a przestępców zamknąć.
Po prostu przeproś.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
remi1982

W Szwecji za te słowa trafił byś już dawno do wiżęienia.

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

Weź no na miły Bóg już się zamknij....

użytkownik usunięty
HRA

A niby dlaczego, skoro on jest przeciwko szerzeniu jawnej nienawiści? A może nie rozumiesz słowa pisanego i trzeba ci coś wytłumaczyć?

ocenił(a) serial na 1

A niby dlatego, że wypisywanie andronów przez ciebie i tobie podobnych niziołków jest męczące dla czytelników tego zacnego portalu.

użytkownik usunięty
HRA

To, że pocisz się czytając dłuższe wypowiedzi, to tylko twój problem, więc mów za siebie.

użytkownik usunięty
HRA

Poza tym, jeśli to są dla ciebie androny (definicja określa tym pojęciem słowa nieprawdziwe, niewiarygodne, pozbawione sensu) nie mając żadnego argumentu na poparcie tej opinii - twoje słowa są nic nie warte.

ocenił(a) serial na 1

Wystarczającym argumentem potwierdzającym moje celne słowa jest samo twoje istnienie,mój ty natrętny niziołku.

użytkownik usunięty
HRA

Twoje zarzuty są bez pokrycia, nie mogą być zatem celne. Nie czytasz dłuższych postów, bo się męczysz. Dwa proste fakty wywnioskowane z twoich prowokacyjnych postów. Kogo ty chcesz przekonać do swoich imaginacji, oprócz siebie i idiotów? :)

ocenił(a) serial na 1

Sorki ,doczytałem do "bez pokrycia"i się zmęczyłem.....
Faktycznie rozmowy z idiotami męczą mnie niezmiernie.

użytkownik usunięty
HRA

To nie jest rozmowa, co najwyżej luźna wymiana poglądów. Jeden z nas ma coś do powiedzenia, a ten drugi jęczy, że jest zmęczony, ale nie na tyle by odpuścić i przestać trollować. Chciałbym wierzyć, że okres dojrzewania jeszcze się u ciebie nie skończył, bo nie chcę mi się wierzyć, że dorosła osoba lubi się publicznie kompromitować.

użytkownik usunięty
HRA

Chociaż nie, wróć. Za bardzo cię pochwaliłem z tą wymianą poglądów. Nazwijmy to po imieniu: przylazłeś popyskować. Resztę podtrzymuję, zwłaszcza to o kompromitacji. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 1

Wow...weble i jakiś piękny marsz we wznosłej tonacji....
Znakomicie się opisałeś w obydwu postach powyżej...przeczytałem do końca:-) Brawo Ty.
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 9
HRA

ar23s i tak wygrał. Szkoda mi tylko zmarnowanego przez Ciebie miejsca na tym forum, które mogłoby posłużyć do wymiany bardziej wartościowych, a przynajmniej z jakąkolwiek treścią inną niż pogarda opinii, jak miało to miejsce zanim zacząłeś pisać.
Słaby z Ciebie troll, i nie wiem czy kiedykolwiek to nadrobisz patrząc na aktualny poziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones