PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 174 200
ocen
8,4 10 1 174200
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

FLOKI

użytkownik usunięty

Czy Floki dotarł na Islandię? Krajobraz za tym przemawia, ale nie jestem pewna.

ocenił(a) serial na 6

Nie, Floki dotarł do Asgardu (siedziby bogów):)))

użytkownik usunięty
Korgan_1977

nie dziwię się mu, że pomyślał o Asgardzie. Islandia jest tak piękna, że spokojnie mogłaby robić za miejscówkę dla nordyckich bogów :)

ocenił(a) serial na 9

Jeżeli już mowa o nordyckich bogach to czy dwie tajemnicze kobiety (jedna pluje pszczołami, a druga zamienia się w kruki) są wymyślone na potrzeby serialu czy jednak występują w mitologii tamtych regionów?

użytkownik usunięty
mcgregor_6

jedną z nich na pewno było Hella, a ta pierwsza z pszczołami może była jakąś jej posłanką, sama nie wiem...

ocenił(a) serial na 9

Hella - personifikacja śmierci. Czyżby Floki miałby niedługo umrzeć? Ech, tyle pytań ;)

użytkownik usunięty
mcgregor_6

noo nie, tu chodziło o to, że Floki myślał, że umiera, zaropiała rana na ręce dawała o sobie znać, poza tym o jakiegoś czasu błądził nie spotykając żywej duszy, wyczerpany i po tym jak zobaczył Hellę powiedział, że najwidoczniej bogowie chcą by umarł tutaj na Islandii, a po jakimś czasie obudził się z uzdrowioną dłonią i zrozumiał, że nie taki plan mają dla niego bogowie.

ocenił(a) serial na 8

Okolice dzisiejszego Vik właśnie na Islandii.

użytkownik usunięty
Mani_Manifest

dzięki :)

Mani_Manifest

a dokładniej po zachodniej stronie Dyrhólaey niedaleko Vik (te skały które widać gdy Floki leży obok łodzi na czarnej plaży), leżał nogami w kierunku oceanu i miał je po lewej stronie wiec był na zachód od Dyrhólaey
A wulkan... być może patrzył na erupcję Katli, może Eyjafjallajökull, raczej nie Hekli gdyż stamtąd jej nie widać,

ocenił(a) serial na 10

Gdzieś tam przeczytałem (spoiler?) że Floki według historii odkrył Islandię. Więc mam nadzieje że to Islandia.

użytkownik usunięty
JohnnyRyper

Poczytałam nieco i proszę: Prawdopodobnie najwcześniej o brzegi Islandii otarł się Szwed Gardar Svavarsson, który około 860 r. zboczył z kursu na Hebrydy (...) Na dłużej na Islandii zagościł dopiero Norweg, Flóki Vilgerdarson, który wyruszył do nowej krainy już kilka lat po Gardarze (kto by pomyślał, że wtedy tak szybko rozchodziły się nowinki geograficzne). Z wyprawy nie był szczególnie ukontentowany, ale podobno przyczynił się światu wymyślając nazwę nowoodkrytej wyspy. W kronice z przełomu XI i XII wieku zapisano:
"Flóki wszedł na wysokie wzniesienie i ujrzał, na północy za wzgórzami, fiord pełen dryfującego lodu. Nazwali zatem to miejsce Islandią [Krainą Lodu] i takie miano nosi od tamtej pory."

ocenił(a) serial na 10

Gdzieś tam przeczytałem (dużo czytam no co) (spoiler?) że z Flokim na Islandii ma być postać grana przez byłego wrestlera Adama Copelanda. Więc może w serialu Floki spotka tego Szweda. Mam nadzieje że wszystko się wyjaśni w kolejnym odcinku.

użytkownik usunięty
JohnnyRyper

Mój błąd bo nie wkleiłam całego tekstu. Gardar Svavarsson owszem dobił to Islandii, ale nie zagrzał tam miejsca i ruszył ku Ameryce. Znalazłam info kogo będzie ten ex wrestler grał: "Copeland will play Ketill Flatnose, a fierce and brave warrior, chosen by Floki to be one of the leaders of the Viking party intent on traveling to Iceland to set up a community there."

ocenił(a) serial na 10

W jakiej kronice to czytałaś? Chętnie zerknę. :)

użytkownik usunięty
IJustDiedToday

kroniką bym tego nie nazwała ;) ciekawostkihistoryczne.pl/2011/10/08/stany-zjednoczone-islandii/#2

JohnnyRyper

Nadzieja Twa trafna jest. Zaiste to jest Islandia na 100 %

Dla każdego nowe zielone światło, ogólnie jest to bardzo skomplikowane i zrobiono to raczej specjalnie. Wiem gdzie to powinno być bo są 2 wyspy o tej samej nazwie i połowa jest chwilami scen jak by z jednej a połowa przemawia za drugą wyspą co na niej byli na bank. Sam nie wiem łamigłówka niezła ale została przy 16 odcinku złamana i nie wiem czy to już pisać. Dobra zacznę od zielonego światła co biło już tak lekko w kilku odcinkach a w teraz zaświeciło konkretnie. I jest to zrobione dla filmu choć tak jest na prawdę na wyspach zielonego przylądka, sama nazwa mówi za siebie. Wbrew nazwie wyspy te wcale nie cieszą oka bujną zielenią – są raczej czarne lub popielate ze względu na wulkaniczne pochodzenie tego archipelagu. Choć zielony kolor na około wysp jest i czasami biję jak światło nawet w dzień. I bardziej to magicznie wygląda pod taką niby wyspę Bogów , jak ta wyspa co byli w rejonach kanady na prawdę a nazwa ta sama wyspy Fogo. I na terenach Afryki też niby byli i raczej się nie pomylili producenci filmu tylko w Afryce na wyspach zielonego przylądka lepszy krajobraz pod tą samą wyspę w nazwie. I ogólnie to wyspa, raczej wyspa na wulkanie wschodnia strona Fogo załamała się do oceanu 73 000 lat temu, i to był tysiące lat wulkan nie aktywny i pewnie jak w serialu było można się kąpać w kraterze, tylko zastanawia mnie czy oni wiedzą, że siedzą na wulkanie :) Tu zdjęcie z filmu i prawdziwa wyspa Fogo : https://plus.google.com/u/0/photos/photo/107923177397918035331/66424437480083695 86?authkey=CPb5t7eN3KHbqwE

https://pl.wikipedia.org/wiki/Republika_Zielonego_Przyl%C4%85dka#/media/File:Fog o-island-perspective.jpg

https://www.google.com/search?q=wikingowie+na+wyspie+fogo&tbm=isch&tbs=rimg:CfEO 5Q9FysgZIjjW-MZrdLOHQeMIUmAU6TMMZVfI-v4pkIjxvotwuhwqirO_1kyRLNKWTn-r5ow5fJhzZlNE ZnOTzWCoSCdb4xmt0s4dBEQTOXaoZ7nnZKhIJ4whSYBTpMwwRN1Rm3yrLbv8qEgllV8j6_1imQiBFmwK 9DPvP_1TioSCfG-i3C6HCqKEQgKMY6uRZvPKhIJs7-TJEs0pZMRppbhNDgx4NoqEgmf6vmjDl8mHBGVs jQraBt8GioSCdmU0Rmc5PNYEZsU_1B1iWdrn&tbo=u&sa=X&ved=2ahUKEwi_sIzAgtPfAhXNLVAKHXp UAEQQ9C96BAgBEBs&biw=1600&bih=758&dpr=1#imgrc=uTAWP_Hn2-yEBM:

Podobne bo to na bank kręcili coś tam a wyspa na wzór brana z wulkanem.
Choć na moje pomieszali z wyspą w Kanadzie bo klimat niby śniegu i deszczów to typowy do Kanady, choć tam w Afryce też tam jest na wyspach zielonego przylądka podobny klimat i nie raz pada długo a nie raz susze itp.
I odpowiadają te wyspy co do problemu z rolą i cokolwiek do jedzenia jak w serialu ludzie głodowali i opuszczali te bardziej wulkaniczne. A do Fogo w Kanadzie inaczej Nowa Fundlandia wszystkie te wyspy nawiązuje nawet gra Assassin's Creed: Rogue i znajduję się tam miecz Wikinga oraz są namalowane runy na kamieniach i inne pisma Wikingów. A te tereny Nowa Fundlandia to jak druga Skandynawia na drugim końcu świata jak by Wikingowie tam zrobili krajobraz z Bogami pod siebie i wiedzieli, że tam muszą dotrzeć i nawet do dziś są pozostałości po osadzie. Tu foty i Wikipedia https://www.google.com/search?q=fogo+kanada&tbm=isch&tbs=rimg:CeQQYlcD44YFIjjXYV JntfTmiAL5R9drIq3nzznxDMMOSKaLU2rwIO0P6-F9zmTpI2mD8kVYdlgF9CcCu1aPAdtRTioSCddhUm e19OaIEdEjUFcgO9ScKhIJAvlH12sirecRVGwfnVO5newqEgnPOfEMww5IphFB59gmjYBifyoSCYtTav Ag7Q_1rESVjigNpo3lSKhIJ4X3OZOkjaYMR9luJ8er_1pw4qEgnyRVh2WAX0JxH1yZc2u5NRfyoSCQK7 Vo8B21FOEYOjO642tteg&tbo=u&sa=X&ved=2ahUKEwjKmJmNnNPfAhVEa1AKHSXkD68Q9C96BAgBEBs &biw=1600&bih=758&dpr=1#imgrc=clubvULzNWyfeM:

https://www.google.com/search?q=Nowa+Fundlandia+i+Labrador&tbm=isch&source=iu&ic tx=1&fir=ND7te2e4JwuY9M%253A%252CRRlubUF5c7MYvM%252C_&usg=AI4_-kRLaZkl7eQBwAXxxe RTqi84P-ZsEQ&sa=X&ved=2ahUKEwjgmorvgdPfAhVFY1AKHQyIA5sQ9QEwAnoECAMQBA#imgrc=SF-d vVTu7YZtiM:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Fundlandia

To także podobne co nieco z serialu i mieszanka w całe niezłą i 2 wyspy ta sama nazwa i to nie przypadek i może gdzieś jest spór co gdzie byli, a może tu i tu choć Kanada niby na bank bo to nie zapiski gdzieś i dużo rzeczy pozostawionych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones