Wikingowie (2013-2020)
Wikingowie: Sezon 4 Wikingowie Sezon 4, Odcinek 2
Odcinek Wikingowie (2013-2020)

Zabić królową

Kill the Queen 44m
8,2 2 308
ocen
8,2 10 1 2308
Wikingowie
powrót do forum s4e2

S04E02

ocenił(a) serial na 10

Nie uważacie, że ciało córki Helgi wyglądało dość sztucznie? Nie chce mi się wierzyć, żeby było zrobione to nieumyślnie... resztę dopowiedzcie sobie sami

ocenił(a) serial na 9
nienonicniema

W jakim sensie? Zbyt sztywne? Że niby co? Helga ją zabiła, czy Ragnar zatruł jedzenie? Odcinek słabszy niż pierwszy, nie interesują mnie te akcje w Anglii, młody łowi ryby i grilluje, Rollo wizyta u fryzjera (za taki śmiech to na jego miejscu w pysk bym dał tej żonce), Ragnar zaczyna świrować więc Aslaug na pewno tak tego nie zostawi, Floki niestety nie umrze i oczywiście typowe dla Amerykanów Uchrytusowanie "kultowej postaci", miałem przez moment nadzieję że młody Ubbe dostąpi zaszczytu zaciukania Flokiego widać że będzie nie w ciemię bity.

mitrus80

Racja, odcinek 1 niezly, ale w tym nie działo się nic praktycznie. Mam nadzieję że przez to rozciągnięcie sezonu z 10 na 20 odcinków nie będzie takich jak dzisiejszy co tydzień. Sądziłem ze odcinek zakończy się jakoś epicko w stylu Bjorn vs niedziedź, ale ten sobie tylko rybkę złapał.

Anakin_Skywalker

Faktycznie, trailer 4 sezonu wyglądał nieźle, a tu na razie nuda...
Może się jeszcze rozwinie akcja.
W sumie ciekawy był tylko pościg za Flokim, bo życie małżeńskie Rolla to jakieś badziew scenariuszowy ( ale jak rozumiem oparty choć trochę na historii ), tak samo sceny z Aslaug- nienawidzę przemocy wobec kobiet, ale jak R. jej dołożył, to moją pierwszą myślą było :"I masz nauczkę, było nie rozwalać małżeństwa!". Shame on me:(

ocenił(a) serial na 10
Kasss1711

Co ty zdobywanie wieży było świetnie pokazane uwielbiam takie potyczki ;d.
No i Aslug dostałą nauczkę i dobrze jej tak przestanie się może pysznić .

mitrus80

nie ma opcji żeby uśmiercili flokiego, kto będzie robił maszyny oblężnicze i drakkary?

ocenił(a) serial na 9
MagiaJego18

Może Bjorn wybuduje kilka w tej chatce na uboczu ;-)

MagiaJego18

Machiny oblężnicze robiono wówczas w prawie całej Europie a drakkary w całej Skandynawii... Na pewno ktoś być się znalazł...

ocenił(a) serial na 9
mitrus80

No patrz, a mnie właśnie interesują najbardziej akcje w Anglii, ze względu na genialnego Ecbertha i jego nieco szalonego fanariotę synalka.

ocenił(a) serial na 9
nienonicniema

Dodam że ta świrnięta księżniczka z Mercji ma fajne szaleństwo w oczach, ją nawet trochę lubię przypomina mi Evę Green trochę.

ocenił(a) serial na 7
mitrus80

przezcież nie interesują cię akcje w Anglii

ocenił(a) serial na 9
pazdzioch10001

Ona trochę tak ;-) ale ogólnie kaszana tam była straszna, ta "bitwa" w stylu starcia na plaży z pierwszego sezonu.

ocenił(a) serial na 7
mitrus80

nie zgodzę się. jak według ciebie to powinno wyglądać?

ocenił(a) serial na 9
pazdzioch10001

Nie wiem jak, to co było mi się nie spodobało, za mało ludzi, wszystko takie jakby wyjęte z Xeny czy Herkulesa.

ocenił(a) serial na 9
mitrus80

Ty myslisz ze ktoś był by aż tak rozrzutny żeby postawić przy tej wierzy z kilkanaście drużyn i jeszcze ich karmić..... o tym to juz mówili lennicy Eckberta .. ze nie potrzeba im az tylu zbrojnych utrzymywać.. takie przekonania widać podzielali uzurpatorzy którzy przetrzymywali księżniczkę w wieży.....

A tak z innej beczki... jak niby ten błyskotliwy inaczej dzieciak Ragnara mógł dostrzec Flockiego w tej wodzie.... ? Trzecim okiem.... czy może ma czujnik termowizyjny w oczku jak jego kulawy braciszek?

ocenił(a) serial na 7
ArcyLado

no co Ty nie wiesz?
bogowie...

ocenił(a) serial na 9
pazdzioch10001

Może jedno z jego jąder działa jak GPS?

ArcyLado

może dzieciak po prostu się przypatrzył, szukał dokładniej, widać było że nie biega jak porażony piorunem tylko zwraca uwagę na szczegóły. Wielkie mi rzeczy. Widział go z daleka, to się domyślił że nie mógł się tak szybko oddalić.

Anakin_Skywalker

Też tak myślę, widać było po młodym, że nie goni dla samego gonienia, wcześniej w rozmowie z Ragnarem pokazano, że to chłopak poważny i ogarnięty. Zobaczył Flokiego, szybko znaleźli się w miejscu, gdzie go dostrzegł, a że ten nigdzie nie uciekł, to musiał się schować. Zaszerlokował i mu wyszło, że pewnie w wodzie.

ocenił(a) serial na 9
ArcyLado

Nie jestem pewny czy to nie był czasem "normalny" syn Ragnara, ten z okiem chyba jest mniejszy i ma dłuższe włosy ale nie jestem ekspertem.

mitrus80

"Wężowe oko" był trzecim z kolei synem Ragnara ( nie licząc Bjorna, ale to z innego związku i ewentualnym potomków na lewo:)), a ci dwaj w pościgu to jego starsi synowie.
Chyba:)

ocenił(a) serial na 10
mitrus80

Dla mnie ta potyczka świetna aż przypomniały mi się czasy jak z kumplami bawiliśmy się w wojnę , skakaliśmy przez murki i okładaliśmy się patykami .
Właśnie tak to powinno wyglądać.

ocenił(a) serial na 9
nienonicniema

Mnie drugi odcinek podobał się znacznie bardziej niż pierwszy.
- Bjorn idzie, idzie i idzie, chyba przejdzie kulę ziemską dookoła. Ciekawe, czyją chatkę znalazł. Mam wrażenie, że była zamieszkana, tylko jeszcze nie ujawnili przez kogo. Stawiam na Harbarda.
- Ojciec Prudencjusz z Trois <3 Oczywista, że to substytut Athelstana, oczywista, że on i Judytka będą mieli romans, ale i tak mam słabość do takich niewinnych, loczkowatych mnichów. Powiało pierwszym sezonem. Postać bardzo na plus.
- Ecbert klasa sama w sobie.
- Aethelwulf znowu grał rolę człowieka od brudnej roboty, starcie z klucznikiem było brutalne i prawdziwe, bez żadnych upiększeń, podobnie jak walka Kwen o przetrwanie.
- Żal mi Helgi i Angbrody :( Flokiego to na siłę chcę rozgrzeszyć w oczach widza wystawiając na takie męki, na 100% Ragnarowi serce zmięknie i go wypuści IMO.
- Rollo po tunningu bardzo na plus. I nawet mózgownicą chop rusza.
- No i oczywiście wielki powrót Greya i Anastazji :P Jakże za nimi tęskniłam.

ocenił(a) serial na 6
Kocham_Skippera

Walka przy wieży była jak dotąd chyba najlepsza w całym serialu właśnie przez tą brutalność oraz pewien realizm. Zazwyczaj "szeregowe postacie" giną w starciach z bohaterami szybko, a tu proszę - klucznik nie chciał umierać, chwytał się życia jak potrafił, ripostował ciosy, sprzedał cios z bańki, szarpał Aethelwulfem jak mógł. To była dobra, zaskakująca scena.

Martin von Carstein

Również uważam że scena pojedynku klucznika z księciem na plus właśnie przez ten realizm który rzadko kiedy się zdarza w takich scenach, zwykle jeden szlag i dyntka wszyscy śpią, a tutaj niespodzianka która ucieszyła :)

Martin von Carstein

Dla mnie naparzanka też była spoko. Nie było efekciarstwa, tylko proste okładanie się pięściami i czym się znajdzie pod ręką. Szarpali się bez przysłowiowych wyskoków z półobrotu :D I jak piszesz - bezimienny random walczył do końca. Aethelwulf też nie okazał się herosem, oberwał i potem zataczał się, widać, że nie jest batmanem :)
Księżniczka też walczyła jak lwica nie przebierając w środkach.
Tak że o ile walka nie była dla mnie emocjonująca, doceniam swego rodzaju realizm.

emo_waitress

Sama scena świetna, tylko rażą w oczy te wyrenderowane kamulce :D

ocenił(a) serial na 6
Sleyser1224

Lepsze to niż gdyby zrzucano tekturę. :D

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

Walka Kwenthirith o życie swoje i swego dziecka pozamiatała wszystko. Tak to miało wyglądać, strach, adrenalina, brudne chwyty i amok przy zwycięstwie i katowanie potencjalnego zabójcy swego dziecka. Najlepsza scena odcinka.

Kocham_Skippera

wydaje mi się, że Floki nie zostanie uwolniony dopóki zupełnie nie postrada zmysłów. Ragnar mówił chyba, że pragnie zaserwować mu szczególną i długotrwałą torturę. słyszałam, że tortura z kapiącą wodą, pomimo tego, że wygląda dość niewinnie jest jedną z tych najokrutniejszych.

ocenił(a) serial na 6
happyand

Tortura jest wzorowana na karze Lokiego. Z tym, że nie ma jadu węża.

Martin von Carstein

Właśnie się zastanawiałem skąd ta kara (podobieństwo do ukrzyżowania?), a tu wczoraj w nocy na Pulsie leciał ostatni odcinek 2 sezonu i była scena, gdzie Floki ostrzegał Ubbe, że jak powie komukolwiek o tym kto podał grzybki Thorsteinowi, to dosięgnie go kara taka jak Lokiego - przypięcie do skał w jaskini, gdzie na jego czoło będzie skapywał jad węża. Taki niefart - Floki przepowiedział karę dla samego siebie :)

ocenił(a) serial na 10
nienonicniema

Też mi się tak zdawało. Możliwe, że Helga chciała zmiękczyć serca Ragnara:D

ocenił(a) serial na 9
wodzu666

Co?! Prosta niewolnica Flokiego miałaby przechytrzyć takiego spryciarza jak Ragnar?! Raczej byłoby to naciągane, Ragnar wieczny obserwator wywiedziony w pole przez prostą dobrotliwą Helgę. Poza tym Spotkał ją tam chyba dosyć przypadkowo. Dziecko coś tam chorowało, no chyba że jest ewentualność że Aslaug przekazała dziecko sprytnej Azjatce która jako że jest Azjatką na pewno wszystko umie wyleczyć ;-) Faktycznie Aslaug raczej nie popiera męczenia Flokiego i pewnie mu pomoże

ocenił(a) serial na 10
mitrus80

W sumie racja, ale dla mnie trochę dziwne były te zwłoki. I ta dziewczynka wydawała się zdrowa. Ale nie wiem. A widziałeś promo 3 odc? bo jak nie to nie bd spojlerował.

ocenił(a) serial na 10
wodzu666

Ja jakoś nie przyuważyłam tam Angrbody... o ile o to ci chodzi, albo oglądałam inne promo :P

ocenił(a) serial na 10
madzia14_filmweb

Nie chodzi o nią tylko o Helge:)

ocenił(a) serial na 10
mitrus80

Helga jest żoną Flokiego nie niewolnicą.

ocenił(a) serial na 9
Tommy_DeVito

ale była zwykłą prostą niewolnicą na początku

ocenił(a) serial na 5
mitrus80

Nic takiego nie kojarzę. Helga była wolną kobietą. Po prostu żyli sobie "na kocią łapę" ;) zanim Floki poprosił ją o rękę.

ocenił(a) serial na 9
Dwight_

Nie była wolną kobietą, Rollo pokazał to chyba dobitnie w pierwszym sezonie, mógł tak zrobić bo to nie była "wolna kobieta".

ocenił(a) serial na 10
mitrus80

Rollo pokazał to na niewolnicy, tej córce kowala. Helga raczej niewolnicą nie była. Przynajmniej nie widzę ku temu przesłanek.

ocenił(a) serial na 9
Tommy_DeVito

Ja to jakoś pamiętam że jak Rollo z Ragnarem odwiedzili Flokiego to przeleciał (żeby nie powiedzieć zgwałcił) Helgę. Już sam nie wiem może jakiś super pamiętliwy fan/ka się wypowie...

ocenił(a) serial na 10
mitrus80

Chyba nie. Nie kojarzę by Rollo był z Helgą. Na pewno wziął gwałtem córkę kowala przed wyprrawa. Na pewno Thorstein ją przeleciał za aprobatą Flokiego i samej Helgi gdy byli z Ragnarem u Flokiego w chacie.

nienonicniema

Vikings w tym sezonie powraca do stylistyki 1 sezonu, tego pisanego przez stażystów na kolanie :D
W dwóch scenach pokazano córeczkę Helgi i Flokiego, całą, wydaje się, że zdrową i taką słodką i kochaną, w trzeciej scenie Helga kopie jej grób. Wut?
Floki nagle daje dyla, rach ciach zostaje złapany przez dzieciarnię. Floki w tym sezonie jest pokazany jak trochę tępy ciul.

Mieliśmy na razie dwa odcinki, chaotyczne, bez polotu, takie "letnie", w sumie o niczym. Tak jak sezon 2 oceniam na 9, gdzie napięcie można było kroić nożem, teraz po prostu wieje nudą. Nawet Egbert był taki se (oprócz sceny z biskupem, prześmiesznej).
Wątek francuski - le koszmar :D

Jedyny fajny dla mnie był biskup oraz potomstwo Ragnara :)

emo_waitress

a czy w scenie jak Ragnar przyniósł jedzenie ta mała nie kaszlała? Bo mam wrażenie, że tak. Poza tym spędziły jakiś czas na mrozie i o zapalenie płuc nie trudno.
Co do Flokiego to liczyłam, że dostaniemy drugiego krwawego orła, a tu akcja przypominając karę Lokiego. (właśnie, czy ta skapująca woda była jakaś toksyczna, czy Floki krzyczał przez ogólny ból?)

ocenił(a) serial na 9
MusujacyAnanas

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chi%C5%84ska_tortura_wodna
od razu mi się z tym skojarzyło ;)

ocenił(a) serial na 9
MusujacyAnanas

W momencie kiedy Ragnar zapowiedział, że "Floki też będzie cierpieć", od razu pomyślałam o historii z mitologii. Floki krzyczał ze zmęczenia, bólu spętanych rąk i upierdliwości spadającej wody ;)

MusujacyAnanas

Nie wiem, czy kaszlała, ale nawet jeżeli, to od kaszelku do truchełka daleka droga. Nic nie wskazywało na to, że dziecko umrze i taki brak linearności fabuły był notorycznie uskuteczniany w sezonie 1 - po którym porzuciłam Vikings, nawiasem mówiąc. Powróciłam po namowach usłużnych forumowiczów i muszę powiedzieć, że drugi sezon to w porównaniu do pierwszego cud na niebiesiech :)

Kapiąca woda to słynna tortura :)

emo_waitress

może kaszel, może brak linearności, ale wątpię, że to sprawka Ragnara. Zobaczymy jak się to dalej potoczy.

emo_waitress

Jak to mówią "achu achu i do piachu" :P. A tak serio to twórcy pewnie nie mieli pomysłu na rozwinięcie postaci dziewczynki, a przy okazji Floki został naprawdę ukarany, czyż nie ma gorszej kary niż śmierć dziecka?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones