Wikingowie (2013-2020)
Wikingowie: Sezon 5 Wikingowie Sezon 5, Odcinek 13
Odcinek Wikingowie (2013-2020)

Nowy Bóg

A New God 45m
7,6 1 018
ocen
7,6 10 1 1018
Wikingowie
powrót do forum s5e13

Odcinek 5x13

ocenił(a) serial na 9

Odcinek taki nijaki. Miałem nadzieję, że chociaż pokażą ofiarę a tu nic. Wieszcz pokazany tak znikąd więc najpewniej on jest jednak ofiarą, choć nie wiem co znaczy zapowiedź 5x14, gdzie Ivar krzyczy, że daje ludziom Lagerthę. Dobrym twistem by było gdyby tak w ostatnim momencie postanowił poświęcić tę swoją królową, która go ładnie zbajerowała, bo póki co Ivar jest pokazany bardziej jak jakiś idiota, który w sumie nic nie robi. W Anglii oczywiście konspiracje. I ponownie jakże niespodziewane Harald zdradza Ivara. No po tylu razach co się tam sojusznicy zdradzali chwile po wypłynięciu, to normalnie zaskoczenie. Do tego brat Alfreda, który widać jednak nie taki oddany bratu. Wątek Flokiego bez komentarza. Po co to komu to ja nie wiem. Jedyny ciekawy moment to chyba pojawienie się Magnusa. Ciekawe co tam zdziałają z Bjornem.

ocenił(a) serial na 10
Rotgar

Właśnie czemu z Ivara postanowili zrobić durnia ? Czy on nie miał być mądralą a odcinek słaby

ocenił(a) serial na 10
Rotgar

Dokładnie. Odcinek w 90% przegadany i na dodatek nic nowego się wydarzyło.

Wątek Ivara
Wszyscy czekali na ofiarę Ivara... no cóż, ciekawe czy w następnym odcinku ujawnią ofiarę. Jednak chciałbym (tak jak mój przedmówca) aby ofiarą została żona Ivara. To by pokazało, że nie jest nagle takim idiotą jakiego z niego próbują zrobić. Kilka odcinków wcześniej strateg i idealny władca, a teraz idiota słuchający no właśnie... kim ona w ogóle jest ;)
W ogóle Hvitserk jaki się zrobił bojowy i odważny ;)

Margaret
Szczerze? Nie sądziłem że zginęła. Myślałem że to jakaś wizja.

Alfred
Odcinek głównie o Anglii i o nim. Póki co pokazuje, że rządzi ale lud się nie zgadza z jego decyzjami jak i jego brat. Od początku przewidywałem, że będzie chciał się zemścić na Alfredzie za "pozbawienie korony".

Floki
Nie wiem co mam rzec o tym wątku. Mam nadzieję, że to ma jakiś głębszy sens.

Magnus
Pytanie, czy to będzie postać na dłużej czy jak np. Guthrum, który był pokazany kilka razy i zginął. Póki co musimy poczekać na rozwój wydarzeń. Swoją drogą... Bjorn na prawdę tak po prostu uwierzył, że to syn Ragnara? Faktycznie jeszcze za panowania Aslaug przyszedł gość i o tym wspomniał i o zniszczonej osadzie, ale też nie było to poparte jakimikolwiek faktami.

ocenił(a) serial na 9
Rotgar

W zwiastunie 14 odcinka rzeczywiście widać, że Ivar podpalił jakąś blondynkę,ale to nie jest jego żona (siedzi obok na tronie). Myślę, że to jakaś pierwsza lepsza kobieta mająca symbolizować Laghertę (może jedna z jej wojowniczek pojmanych po wielkiej bitwie). Tylko czemu przeraziło to tak Widzącego (seer). Może sam fakt, że Ivar obwołał się bogiem, toż to świętokradztwo.
Ivar jest jednak kretynem i daje kobiecie sobą rządzić. Dobrze go przejżała i mówi mu to co mu się podoba. Hmm, mam nadzieję, że Ivar przejrzy na oczy, a jak już przejrzy to nie chciał bym być w skórze tej blondyny. Bonelles się wścieknie.
Hvisterk prędzej czy później opuści Ivara, widać w zwiastunie całęgo sezonu jak walczy u boku Bjoerna.

ocenił(a) serial na 9
rafalniemiec712

No dobra...pamiętajmy, że Ivar to jednak ma być ten mądry. A więc możemy założyć, że wie iż Pięknowłosy cały czas knuje przeciwko niemu, oraz wie, że ta blond kurevvka robi go w chójaa.

rafalniemiec712

A co jeżeli to Bjorn? Ivar krzyczy "this is Lagherta...", jest ucięcie i Widzący dopowiada "... son". Te długie blond włosy pasują i w ogóle ta wisząca postać wygląda mi na faceta (budowa czaszki). No i znaczyłoby to raczej że póki co to wszystko to tylko wizja Widzącego. Oczywiście to naciągane no ale to tylko teoria.

ocenił(a) serial na 10
Dagorad

Nie ma szans. W zwiastunie sezonu 5B jest pokazane jak Bjorn atakuje Kattegat. A co do osoby która ma zginąć jako ofiara to może być wieszcz albo jakaś przypadkowa osoba i wmówi ludziom że to Lagherta (pokazując tym samym że nikt nie jest wstanie uciec przed nim) taka moja teoria :D

idA1998

Wieszcz to jakoś w ogóle nie pasuje, nijak nie przypomina postaci wiszącej za nogi. Losowa postać i wmówienie że to Lagherta byłoby bardzo słabe, cała ta otoczka skierowana do widza nie wskazuje aby to miała być ściema.

Moja teoria zakłada, że cała ta akcja będzie miała miejsce pod koniec sezonu. Wydaje mi się że nawet w zwiastunie do którego się odwołujesz widać jak Bjorn z długimi włosami przechadza się z Ivarem po wewnętrznej stronie umocnień.

Inna naciągana teoria to że może jest to Rollo? Wrócił po jakiś trybut, wkurzył ostatecznie Ivara i się doigrał? Głupie ale cały jego dotychczasowy występ w tym sezonie był taki no i dodatkowo jakieś tam powiązania z Laghertą ma.

Jest też w ogóle opcja że to jakaś zapomniana postać jak Porunn, w końcu Magnus też wyskoczył znienacka. Byłoby to słabe jak jakaś przypadkowa osoba, ale jakoś patrząc na ten sezon nie byłbym zaskoczony słabym rozwiązaniem.

ocenił(a) serial na 10
Dagorad

"Wydaje mi się że nawet w zwiastunie do którego się odwołujesz widać jak Bjorn z długimi włosami przechadza się z Ivarem po wewnętrznej stronie umocnień. "
To nie jest Bjorn w zwiastunie.
I nadal bym zostawał przy teorii że to będzie albo wieszcz albo jakaś przypadkowa osoba. Bo też pojawiały się takie teorie że to może być ta Freydis (dziewczyna Ivara).

Dagorad

Jak Bjorn skoro jest w Anglii? Sklonował się? Bojrn do Kattegat jeszcze nie przypłynął a ofiara spłonie już 14 odc. Poza tym ewidentnie jest to kobieta.

ocenił(a) serial na 7
Rotgar

Zgadzam się dupy nie urywa, zwłaszcza wątek Flokiego - pojawi się na minutę i część.
Ivar - myśli, że jest Bogiem
Bjorn - przynajmniej nikogo nie zaliczył w tym odcinku
Pięknowłosy - będzie spiskował przyciwko Ivarowi(to było do przewidzenia)


Jedyne nadzieję tego sezonu to Alfred i Heahmund.

ocenił(a) serial na 8
Rotgar

Najgłupsze sceny
-Bjorn zarzuca Ubbe, że nie jest synem Ragnara mimo, że odcinek temu sam się dowiedział, że jest synem Rollo.
-Haehmund mówi Laghercie, że wcześniej jako biskup nie pragnął nigdy kobiet a poznajemy go na początku sezonu 5 jak jedną posuwa po mszy
-Przyszła żona Alfreda wskakuje na Bjorna po wymianie jednego zdania a potem wychodzi za Alfreda
-Cały wątek z Flokim na Islandii
-Haehmund zabija biskupa w kościele, który go zastąpił a potem mówi królowi, że musiał to zrobić bo ten chciał króla zabić (oczywiście nie ma żadnych dowodów) a król mu wierzy...
-Rollo daje armię Ivarowi, żeby pokonał Laghertę i jego syna a potem przychodzi do nich mówiąc, że ich kocha i mu zalezy na ich bezpieczeństwie Xd po czym sprzedaje ich lokalizację Ivarowi za złoto i pledy jedwabiu
-Ivar kupuje bzdury o byciu bogiem i w niepokalane poczęcie
-Bjorn przybywa do Anglii w poszukiwaniu azylu i kłóci się z królem, który może ich wszystkich zabić podczas audiencji
-Sam fakt, że Bjorn i reszta płyną do Anglii, w której przecież niedawno zamordowali dwóch królów w tym króla właśnie Wessex i chcą tam uzyskać azyl ale jeszcze głupsze jest to, że ten azyl dostają...

Komuś przypomina się jeszcze jakaś idiotyczna scena/wątek?

wera1111

ten sezon niszczy ten serial... w 4 tez byly wpadki ale jeszcze mozna bylo na nie przymknac oko... 1 ,2 ,3 arcydzielo , 4a i 4b dobre , 5a sredni , 5b jak narazie tragedia ;/

ocenił(a) serial na 7
rotanimod

A dla mnie nie. Mi sie póki co sezon podoba. Ale ja to z tych których śmierć Ragnara ucieszyła i lepiej mi się oglądało sezony od 4 niż 3 pierwsze.

ocenił(a) serial na 10
inkawa

Nie wiem czy na poważnie brać komentarz osoby, której najwyżej ocenianym filmem oraz serialem są Wściekłe pięści węża i Pokemony.

ocenił(a) serial na 7
blackman19911

oho i pisze to ktoś kto najwyżej ocenia Deadpoola i sporo jakichś chińskich bajek :D Nie mówiąc o 8 dla GOT i takiej samej ocenie dla jak poznałem waszą matkę czy 6 dla twd. I przede wszystkim kto nie docenia fenomenu wściekłych pięści węża? :( współczuję mocno

użytkownik usunięty
inkawa

mi też się podoba serial trochę bardziej po śmierci Ragnara, choć ten 5x13 to dla mnie najnudniejszy w tym sezonie :p

ocenił(a) serial na 7

chociaż jedna osoba mnie tu rozumie :D mi sie 3 podobał najbardziej, ale nie ukrywam że może to wynikać z tego, że to jedyny w tym sezonie który obejrzałam na kompie bez rozpraszania się i może się bardziej wczułam :D jak oglądam w tv to zawsze jeszcze coś do roboty sobie znajdę, nie jestem w stanie usiedzieć i patrzeć w tv, nudzi mnie to, więc być może to jest przyczyną, no ale nie zmienia to faktu że ten 3 podsiadł mi najlepiej

użytkownik usunięty
inkawa

o tak, jak ja oglądam na TV to też jakoś to inaczej przebiega, wiercenie, odwracanie uwagi przez rodzinkę, heh:D

ocenił(a) serial na 8
rotanimod

zgadzam się w 100% 5b to tragedia, strach pomyśleć jak będzie wyglądał 6 sezon...

ocenił(a) serial na 10
wera1111

Haehmund mówi Lagerhcie, że wcześniej cudzołożył z kobietami ale pragnął tylko ich ciał - a z nią niby jest inaczej, bo jest wyjątkową kobietą itd.

ciekawi mnie postać świeżopoślubionej żony Alberta, zdaje się być dosyć niezależną i myślącą osobą

ocenił(a) serial na 8
nomiko

aha ok, oglądałam po ang i ciężko go zrozumieć bo strasznie dziwnie gada (szepcze xd)

nom jest bardzo myśląca, wskakuje Bjornowi do łóżka a potem wychodzi za Alfreda. Mam nadzieję, że szybko zginie.

ocenił(a) serial na 7
Rotgar

po komentarzach widzę że się nie podobało, a mi wręcz przeciwnie, bardzo fajny odcinek, dla mnie najlepszy z tego sezonu póki co, jedynie ten Floki maksymalnie nudny, nie wiem o co tam chodzi i mnie to nie interesuje, wątek zbędny.

Rotgar

Was też wkurza że Bjorn ciągle chodzi z brudnym ryjem i jest permanentnie wkurzony na wszystko? Jak Ubbe i Torvi brali chrzest to myślałem że eksploduje. Jak tak dalej pójdzie to zejdzie na nadciśnienie.

użytkownik usunięty
sharky_cross_over

O, ktoś to zauważył:D No, trochę irytujące jest to co z niego robią.

ocenił(a) serial na 10
Rotgar

a moim zdaniem Ivar wcale nie jest idiotą, wie dobrze że nie może spłodzić potomka a tu nagle trafia sie blondynka która w dodatku potwierdza że to zrobił, wie że dzieki temu bedzie traktowany inaczej i zapewni sobie nastepce ;) dlatego Margaret ( i facet który naprawde splodzil to dziecko ) zostają zamordowani by prawda nie wyszła na jaw ;)

ocenił(a) serial na 10
Rotgar

No odcinek faktycznie nijaki. Nic się nie wydarzyło. Nie było ślubu. Nie było postanowienia zdrady Ivara. Nie było Ivara który obwołał się bogiem. Nie przywrócili Hehmunda na pozycje biskupa. Nie było chrześcijańskiego chrztu. Nie było zakończenia spiny z Flokim i zniknięcia dziewczyny w ciąży. Nie było spiny Hvitserka z Ivarem. Nie było powrotu Magnusa. Nie było powrotu Wieszcza <3. Nie było wielu konspiracji i twistu z tym że wybranka jednego syna jest córką zamordowanego biskupa.

Chwila.. te wszystkie rzeczy były w tym odcinku. Jak dla mnie dawno nie było tak treściwego odcinka w którym by się tyle działo. Określenie nijaki zapewne wzięte z tego że nikt się nie mordował i nie było akcji. I bardzo dobrze że jej nie było.

ocenił(a) serial na 7
Rotgar

Wszystko zmierza ku końcowi Alfred wszystkim skopie dupsko Ivarowi też tak jak było historycznie.. Ciekawe co z pomocnikami Alfreda pewnie dostaną obiecana ziemię...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones