Wikingowie (2013-2020)
Wikingowie: Sezon 5 Wikingowie Sezon 5, Odcinek 19
Odcinek Wikingowie (2013-2020)

Co się zadziało w jaskini

What Happens in the Cave 44m
7,8 966
ocen
7,8 10 1 966
Wikingowie
powrót do forum s5e19

S05e19

ocenił(a) serial na 9

Lagherta śliczna, im starsza tym bardziej mi się podoba.
Bardzo ale to bardzo dobra scena walki Ubbe z danem. Judyta sobie zmarła. Hvisterk dogadał się z bratem. Ciekawe jak oni się ze sobą pogodzą jeżeli ewentualnie pokonają Ivar a . Czterech przywódców a tron w Kategat tylko jeden.
Bjoern niestety nie zabił Pięknowlosego.
Ivar wściekły, w końcu się zorientował, że Freydis go okłamywała.
Wątek Flokiego, echhh.... Nawet nie wiem czy on tam przezyl w tej jaskini...

ocenił(a) serial na 9
rafalniemiec712

No faktycznie wreszcie jest jakiś wątek który nie jest przewidywalny:-)

ocenił(a) serial na 10
rafalniemiec712

Wg mnie odcinek również dobry. W końcu nie był nudny jak flaki z olejem. Szkoda tylko zmarnowanego czasu ma wciskanie Flokiego i Lagerthy na siłę.

Zastanawia mnie tylko skąd Ivar się dowiedział że zostanie zaatakowany. Jeżeli nawet Hvisterk się by dogadał z tym "Panem Buddą" i by chcieli go wesprzeć to by przecież szybciej nie doszli :p
Tak samo z Yorkiem, skąd miał informacje że opuścili miasto, skoro ruszyli w najbardziej niekorzystny czas na morzu.

Ubbe znów wierzy w Odyna. No cóż, widać że nie jest dosłowną kopią Ragnara który przecież stwierdził że nie wierzy w żadnych Bogów. Walka z Frodo bardzo fajnie zrobiona, chociaż to zabrzmi jak czepialstwo (dosłownie), ale machnęli dwa razy mieczem i już się zmęczyli, tarcza połamana, ledwo stoją, a przy walce Bjorna z Haraldem to wyglądało jak starcie dwóch super bohaterów :D
Ale nie przeszkadza mi to pod żadnym pozorem.

Ocena odcinka 8.5/10

blackman19911

Oni mu te informacje to chyba gołębiami pocztowymi ślą... I to nie jakimiś tam pierwszymi lepszymi, tylko championami – takimi, wiecie, co to dziś po kilkaset tysięcy kosztują. Kolejny absurd. Pytanie w ogóle: kto mu te informacje przekazuje? Przecież on nie ma w tej chwili żadnych sojuszników, a ewentualnych szpiegów, których mógł zostawić przed powrotem do Kattegat, musiałoby być całkiem sporo i musieliby mieć okręt (i to też chyba nie jeden). Niby mała rzecz, ale psuje obraz całości. Za czasów Ragnara, to normalnie byli pokazywani posłańcy – tak jak ten, który przyniósł wieści o wyrżnięciu przez Sasów osady chociażby. Wtedy to w ogóle Ragnar do Anglii płynął ze dwa odcinki... Teraz nie ma na to czasu. Po prostu. Być może, że właśnie przez "wciskanie na siłę Flokiego i Lagerthy", jak to ująłeś. No i oczywiście przez to, co w innym temacie nazwałem charakterystycznym dla ostatnich sezonów (feministycznym) zakrzywieniem czasoprzestrzeni – raz, że dla głównych bohaterek czas się jakby zatrzymał, a dwa, że w jednym odcinku – ba, w kilku następujących po sobie scenach – dana postać jest w stanie nieraz odwiedzić miejsca oddzielone od siebie morzem... I tak, w tym odcinku na przykład, Lagertha wspomina Ragnara w tej nowej osadzie. Za chwilę wyjeżdża razem z Ubbem (nie wiem, jak się to imię odmienia) z powrotem chyba do tej osady...

ocenił(a) serial na 9
blackman19911

A to nie było tak że Ivar powiedział że Hvitserk miał być z ludżmi "buddy" wcześniej ,i skoro się spóżniają on się domyślił że ten przekabacił Olafa?Wszak wiedział że Hvitserk go nie lubi.

ocenił(a) serial na 9
blackman19911

No jak to skąd Ivar wiedział??? Przecież jest bogiem to i wiedział. Ragnar tak od razu nie porzucił bogów, to była ewolucja. Walka Ubbe z tym danem przypomina mi walkę Ragnara z Haraldsonem.

ocenił(a) serial na 10
rafalniemiec712

Co do Flokiego to może przejdzie na chrześcijaństwo. Mnie ciekawi skąd się w tej jaskini wziął się ten krzyż.

ocenił(a) serial na 9
idA1998

Pierwszymi mieszkańcami Islandii byli irlandzcy mnisi jednak opuścili oni wyspę chwilę przed osadnictwem Normanów.

ocenił(a) serial na 10
Jagermeilter

No i się wyjaśniło :D

rafalniemiec712

Kapitalny odcinek, nawet wątek Flokiego mi tak nie przeszkadzał. Walka Ubbe smakowita, a następny odcinek to już w ogóle zapowiada się wybitnie.

ocenił(a) serial na 8
rafalniemiec712

Nie no najlepszy był Floki, jak ja się śmiałam jak pokazali ten krzyż XD poszedł "przepełniony nadzieją" na znalezienie bogów i odpowiedzi haha to sie chłopak załamał xD

wera1111

Mogli by juz dać sobie spokój z wątkiem Flokiego, bo to naprawdę istna parodia :D

ocenił(a) serial na 8
Cannibal3

Dokładnie,niech go te kamienie przysypią na amen.

rafalniemiec712

Zgadzam się co do Lagerthy; oprócz świetnego wyglądu dodał bym równiez spora ilośc charymzy, którą zawsze mi imponowała, jednak teraz robi to jeszcze mocniej :D
W końcu doczekaliśmy się jakiejś ciekawego i brutalnego duela i wyszło naprawdę emocjonująco, bo w pewnej chwili myślalem, iz pozegnamy jednego z synów(Odyn jednak był tam gdzie trzeba jak widać:P).
Generalnie dalej wszystko zmienia się o 180 stopni i ciezko trzymać czyjąś stronę w jakimkolwiek sporze. Teraz ponownie Bjorn i Hvitserk razem, Harald pewnie chce się wyje*bac ale jestem ciekaw czy jest dogadany po cichu z Ivarem czy tez nie. Licze na jakiś plot-twist na koniec, bo przydał by się mocno.
Myślę, ze Ivar zginie w obronie Kattegat, byc moze to samo czeka Haralda? Zobaczymy.
Oczywiście Bóg Bez kości wie wszystko o wszystkich i wszystkim :P Jest mega pewny siebie jak na dobrego taktyka przystało ale nie zdziwiłbym się gdyby zginął w ramach zemsty z ręki Freydis.

rafalniemiec712

Fabuła sie ożywiła , ale pewnie nie na długo. Wkrotce koniec 5 sezonu wiec walki o Kattegat beda w 6 hehehe

ocenił(a) serial na 10
Hans_Kloss

Śmiej się śmiej. Ja tak obstawiam, że będzie jakiś kulminacyjny moment w Kattegat i będzie koniec sezonu...

ocenił(a) serial na 8
blackman19911

Mnie zastanawia jedno,jaki jest sens walczyć u boku Ivara,na ich miejscu poddałbym się bez walki,żadnych korzyści nie mają ci ludzie pod jego rządami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones