PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36607}

Z Archiwum X

The X Files
7,9 100 144
oceny
7,9 10 1 100144
8,2 12
ocen krytyków
Z Archiwum X
powrót do forum serialu Z Archiwum X

X-Files osobiście uważam za najlepszy serial wszechczasów (dla mnie jedyny serial, jaki mu w życiu dorównał to Cowboy Bebop), osobiście stwierdzam, że nie podskoczą mu Lost, PB, czy 4400, choćby nawet stworzyły koalicję i przypuściły szturmem atak. Jako, że o tym serialu powiedziano już niemal wszystko, prezentuję wyłącznie swoje prywatne wynurzenia na temat 10, moim zdaniem, najlepszych odcinków X-Files?

1. Bad Blood (5x12) ? Najbardziej humorystyczny odcinek X-Files, do którego scenariusz napisał Vince Gilligan (dla mnie osobiście najlepszy scenarzysta X-Files). Polowanie na wampiry przedstawione z perspektywy Muldera i Scully, co tworzy w zasadzie dwie różne wariacje tego samego wydarzenia. Dialogi w tym odcinku to mistrzostwo świata, inne seriale mogą się schować. Takich zabawnych dialogów nikt nie napisał ani wcześniej, ani później, Gillian i Duchovny biją na głowę konkurencję i nie tylko (Luke Wilson z końskimi zębami też jest nieziemski). Kiedy tylko mam zły humor od razu włączam Bad Blood, nawet po 10 projekcjach człowiek śmieje się do rozpuchu, jakby oglądał ten odcinek pierwszy raz. Geniusz i majstersztyk?

2. Closure (7x11)- Jeżeli kiedyś ktoś stwierdził, że X-Files nie niesie ze sobą nic głębokiego i prezentuje zwykłą, tanią rozrywkę, powinien sięgnąć po ten odcinek. Kontynuacja odcinka
Sein and Unit (7x10), przynosi nam ostateczną prawdę, co się stało z siostrą Muldera- Samanthą. Cudowny, piękny, wzruszający odcinek (w tle piękna piosenka Moby?ego ?My Weakness?), z cudownym tematem o wędrówce wśród gwiazd dusz małych dzieci. Najbardziej mistyczny, poetycki i najpiękniejszy odcinek X-Files, jaki kiedykolwiek powstał. Ostatnio, gdy go znowu obejrzałem, stwierdziłem, że za ten odcinek, byłbym gotów oddać wszystkie odcinki ?Lost? i ?Prison Break? razem wzięte. Poezja?

3. Home (4x03) ? Chyba najbardziej makabryczny odcinek X-Files w historii (nie licząc ?Sanguinarium?), trzej bracia Peacock dopilnują byś się porządnie przeraził. Swego czasu nawet TVP2, podczas powtórnej emisji, wyemitowała go po godzinie 23, a w gazetach TV figurował tekst- ?odcinek przeznaczony jest dla widzów o wyjątkowo mocnych nerwach?. Co by o nim nie powiedzieć, dla mnie do końca życia zostanie w pamięci jedna scena z tego odcinka- bracia Peacock kijami baseballowymi masakrują szeryfa i jego żonę, a w tle leci nastrojowa piosenka Mathisa ?Wonderfil, Wonderful?. Mistrzostwo?

4. Monday (6x15) ? Czy zdarzyło się wam kiedyś przeżywać ten sam dzień wielokrotnie? Jakież było nasze zdziwienie, gdy Mulder i Scully w początkowych scenach zginęli w eksplozji banku. Oczywiście to tylko pretekst do przedstawienia kolejnych wariacji tego samego zdarzenia a?la dzień Dzień Świstaka, choć jak wspomina Gillian (znowu!!, on jest rewelacyjny) to raczej nawiązanie do jednego z odcinków ?Strefa Mroku? (?Shadow Play?). Po prostu trzeba zobaczyć?

5. Clyde Bruckaman?s Final Repose (3x04) ? Czy chcielibyście wiedzieć, kiedy nastąpi wasze zejście z tego świata i czy bylibyście wdzięczni, gdyby ktoś wam o tym powiedział? Zapewne nie. Cóż więc ma zrobić Clyde, zwykły sprzedawca ubezpieczeń na życie, który posiada taki dar (przekleństwo)- przewiduje bowiem przyszłe sceny śmierci osób, którymi ma do czynienia (w lotto trafić nie może, choć próbuje, sick!). Stając się swoistym medium, pomaga Mulderowi i Scully w odnalezieniu psychopaty mordującego fałszywych jasnowidzów. Niesamowity, zaprawiony czarnym humorem , ale jednocześnie jeden z najsmutniejszych (finał epizodu) odcinków w historii X-Files. Nawet w USA uznano, że to najlepszy odcinek na potrzeby TV na przestrzeni lat. Trudno się z tym nie zgodzić?

6. Drive (6x02) ? ?Drive?, to słyszy agent Mulder, od Patricka Clumpa, który z bronią w ręku rozkazuje agentowi, kierować się, bez jakiegokolwiek zwalniania samochodu, na zachód.
Dlaczego? Jeżeli, ktoś pragnie poznać odpowiedź na to pytanie, niech obejrzy ten odcinek. Jeden z najlepszych, trzymających w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy, odcinków, (do którego scenariusz znów napisał Vince Gillian), z niesamowitym klimatem, który kończy się cholernie smutnie. Lecz zanim do nastąpi przygotujcie się na prawdziwe emocje?

7. Triangle (6x03)- Temat o ?trójkącie bermudzkim? pojawił się już w drugim sezonie przy okazji ?Dod Kalm? (spece od charakteryzacji wypadli świetnie- polecam), tym razem postanowiono wziąć wszystko w komediową klamrę (Carter napisal scenariusz i odpowiadał za reżyserię). Mulder musi uratować świat, będać na pokładzie statku, który płynie sobie
po oceanie w roku 1939, a Scully w teraźniejszych czasach rozpoczyna jego poszukiwania (scena ?jednego ujęcia? bez żadnych cięć montażowych to serialowi mistrzostwo świata?). Świetna historia, dialogi, aktorstwo, obłędna scenografia i klimat. Koniecznie?

8. Folie a Deux (5x19)- Czy miałeś kiedyś wrażenie, że twój szef z pracy jest przebrzydłym mutantem, który ma chęć zamienić cię w Zombie, bylebyś tylko wykonał swoją robotę na 300% normy. Jeżeli czujesz, że w pracy jest coś nie tak, obejrzyj ten odcinek. Z pozoru może wydawać się on śmieszny i trywialny, w rzeczywistości jest jednym najbardziej oryginalnych odcinków X-Files, jakie powstały (scenarzystą jest Gilligan- jakże mogłoby być inaczej?). No i Mulder w psychiatryku- bezcenne?

9. How The Ghost Stole Christmas (6x08)? (Carter napisał scenariusz i wyreżyserował ten odcinek) to jeden z najbardziej kameralnych odcinków (coś na wzór ?Post-Modern Prometheus?, także Cartera), w którym agenci FBI w Wigilię trafiają do nawiedzonego domu, w którym straszy para duchów, którzy rok w rok pojawiają się tutaj w Wiglię. Więcej nie powiem, jak dla mnie obowiązkowa pozycja w każde święta, geniusz?

10. Dreamland/ Dreamland II (6x04/ 6x05)? Na sam koniec, opowieść z Krainy Snów, a raczej ze Strefy 51, o tym jak Mulder trafił do ciała jednego z członków MIB, fajtłapowatego Morrisa Fletchera, a ten z kolei trafił do ciała Foxa i postanowił zabawić się na całego (posuwam asystentkę z biura, sprawiam sobie łóżko wodne itp.). Jest tez cudowny taniec Muldera przed lustrem, boki zrywać?


A o to reszta świetnych, godnych do polecenia odcinków (kolejność wg premiery odcinka):
- Je Souhaite (7x21)- O co byś porosił Panią Dżin, gdyby mogła spełnić twoje 3 życzenia?
- X-Cops (7x12)- jubileuszowy 150 odcinek X-Files nakręcony w genialnej formie?
- Hungry (7x01)- Odcinek oglądamy nie z perspektywy agentów FBI, ale kolesia, który nie może przestać obżerać się mózgami innych ludzi, co daje genialny efekt?
- The Sixth Extinction/ The Sixth Extinction II: Amor Fati (7x03/7x04)- o ile pierwszy odcinek jest w zasadzie ?tylko? kontynuacją ?Biogenesis? (6x22), o tyle drugi to już piękna wizja z pogranicza snu i jawy, która nie ma sobie równych?
- Kill Switch- (5x11)- ?Twillight Time? stało się jedną z moich ulubionych piosenek?
- Chinga (5x10)- Stephen King- i wszystko jasne??You do the hokey pokey? la la la?
- Post-Modern Prometheus (5x06)- Carter w swojej życiowej formie?
- Small Potatoes (4x20)- (Gilligan yeah!!)- W kogo byś się zmienił, żebyś mógł się upodobnić do kogokolwiek? Czy też markowałbyś Skywalkera, by poderwać fajną laskę? Jeden z najbardziej humorystycznych odcinków?
- Leonard Betts (4x14)- Swego czasu moja mama powiedziała ?To jest horror, i to dla ludzi o mocnych nerwach?, na widok sceny, w której Betts replikował samego siebie i z jego buzi wydobyła się kolejna głowa (w samych USA oglądało ten odcinek 25 mln ludzi, Lost, czy Prison Break może o takiej oglądalności co najwyżej pomarzyć)
- Sanguinarium (4x11)- Chciałbyś (chciałabyś) być piękny (piękna)? Uważaj na kliniki poprawiające urodę. Odcinek dla widzów o mocnych nerwach?
- Pusher (3x17)- Teraz dla odmiany możesz zmusić kogoś by poddał się twej woli. Czy zmusisz swych kumpli, by zagrali z tobą w rosyjską ruletkę? Mulder niemal przypłacił za to życiem?
- Die Hand Die Verletzt (2x14)- Jeżeli twoja nauczycielka podobna jest do pani Paddock, lepiej zmień szkołę i to jak najszybciej. Za dialog ?Miło się z wami pracowało? Archiwum zostało posądzone w naszym kraju o satanizm, w konsekwencji później przed emisją kolejnych odcinków widniał napis ?Tyko dla dorosłych?. Dziwny jest ten świat?
- The Erlenmeyer Flask (1x24)- Goodbye Deep Throat?
- Beyond the Sea (1x12)- Goodbye Sturbuck, we?ll see each other someday. Goodbye Ahab?

Ogólnie polecam zaznajomienie się z całą serią, jak dla mnie, bowiem, wątpię czy kiedykolwiek pojawi się serial, który wywoła u mnie podobnie wielkie emocje, co X-Files.
Na zakończenie dwa moja ulubione motta serialu:
- The Truth Is Out There
- Believe to Understand

Grifter

A mógłbym ciebie prosić o zestawienie tych odcinków, które są poświęcone tylko i wyłącznie kosmitom (spiskowej teorii i tajemnicze organizacji) - chyba wiesz o co mi chodzi , bo ja ten serial znam tylko na wyrywki, a tylko powyższy temat mnie interesuje.

ocenił(a) serial na 10
fajera

Odcinki mitologiczne:

Sezon 1:
"Pilot"
"Deep Throat"
"Fallen Angel"
"E.B.E."
"The Erlenmeyer Flask"

Sezon 2:
"Little Green Men"
"Duane Barry"
"Ascension"
"One Breath"
"Red Museum"
"Colony"
"End Game"
"Anasazi"

Sezon 3:
"The Blessing Way"
"Paper Clip"
"Nisei"
"731"
"Piper Maru"
"Apocrypha"
"Talitha Cumi"

Sezon 4:
"Herrenvolk"
"Tunguska"
"Terma"
"Memento Mori"
"Tempus Fugit"
"Max"
"Zero Sum"
"Demons"
"Gethsemane"

Sezon 5:
"Redux"
"Redux II"
"Christmas Carol"
"Emily"
"Patient X"
"The Red and the Black"
"The End"

Sezon 6:
"The Beginning"
"S.R. 819"
"Two Fathers"
"One Son"
"Biogenesis"

Sezon 7:
"The Sixth Extinction"
"The Sixth Extinction II: Amor Fati"
"Sein Und Zeit"
"Closure"
"En Ami"
"Requiem"

Sezon 8:
"Within"
"Without"
"The Gift"
"Per Manum"
"This Is Not Happening"
"DeadAlive"
"Three Words"
"Vienen"
"Essence"
"Existence"

Sezon 9:
"Nothing Important Happened Today"
"Nothing Important Happened Today II"
"Trust No 1"
"Provenance"
"Providence"
"Jump the Shark"
"William"
"The Truth"

Grifter

Dzięki wielkie.
A jak to wygląda w kontekście tej wypowiedzi:
<kacperowski20 w odpowiedzi na post: Grifter | 13 gru 11:01
Najlepsze odcinki to są w sezonach 1-4 :D Potem spisek znika i już nie jest tak ciekawie jak przy sezonach 1-4>
Czy w następnych sezonach wątki kosmiczne nie są powiązane ze sobą i tymi z sezonów 1-4.
Pytam o to jako kompletnie nie zorientowany, słabo pamietam nawet o co chodziło z tymi kosmitami, tyle że jak mi się wydaje, było to ze sobą powiązane w jedną fabułę...

ocenił(a) serial na 10
fajera

Spisek przewija się przez wszystkie 9 sezonów, przy czym dość spójnie poprowadzono to przez pierwszych 5, później skierowano go w trochę inne rejony, a w 8-9 sezonie - wątku o "supersoldiers" nie rozumieją chyba nawet jego twórcy (idiotyzm!)

Generalnie gościowi chodziło pewnie o to, że w pierwszych sezonach lepiej to wszystko wyglądało, w końcowych sezonach wątki mitologiczne są przekombinowane i wysilone.

ocenił(a) serial na 10
Grifter

No to jestem szczęściarzem, bo wątek z supersoldiers jest dla mnie jak najbardziej spójny (co nie znaczy, że intrygujący).

ocenił(a) serial na 8
Grifter

Dzięki za listę. Skorzystałem z niej i nie tylko ja :)

A gdzie w takim razie umieścić filmy biorąc pod uwagę chronologię serialu?

ocenił(a) serial na 10
lomboNET

"Fight the future' oglądaj między 5, a 6 sezonem. Ten drugi nie jest związany z mitologią, możesz obejrzeć go kiedy chcesz. Choć powiedziane jest, że akcja filmu toczy się 6 lat po zakończeniu 9 sezonu.

ocenił(a) serial na 9
Grifter

Witam:) Potrzebuję pomocy dotyczącej jednego odcinka. Gdy jeszcze byłam małym brzdącem , i zatoczyłam się do pokoju brata , przeraziła mnie jedna rzecz. Pamiętam że młody chłopak stał w wielkiej oświetlonej dziurze. I nagle z ziemi zaczęły wyłazić obrzydliwe robaki ( lub coś innego czarnego) Prosze o pomoc! Byłam na prawdę przerażona i z chęcią wróciłabym do tego odcinka :)

ocenił(a) serial na 10
laupinka676

Też coś podobnego kojarzę, ale nie potrafię niestety dokładnie określić o jakiś odcinek chodzi. Oświetlona dziura, jakiś chłopak. Wymieniłbym 'Field Trip' i pewnie kilka innych, podobnych odcinków, ale generalnie, nie kojarzę tego aż tak bardzo.
Przejrzę później jeszcze listę wszystkich odcinków, może coś mi do łba wpadnie :)

ocenił(a) serial na 9
laupinka676

Mi to się kojarzy z filmem "Z archiwum X: Pokonać przyszłość", albo z odcinkiem z dziewiątego sezonu "Scary monsters", ale tam to dorosły mężczyzna spadł w otchłań.

ocenił(a) serial na 9
laupinka676

Dziękuję za pomoc! Sprawdzę każdą z propozycji i znajdę wspomnienie z dzieciństwa :) Wiem ze mój opis nie był dość szczegółowy ale szybko uciekłam :D

ocenił(a) serial na 10
laupinka676

'Scary Monsters' to ciekawa sugestia od Khaostha, ale 9 sezon nie był w dawnych latach emitowany w ogólnopolskiej TV (ba, w ogóle nie był), więc mniemam, że to będzie pudło, choć rzeczywiście plot odcinka się zgadza (9 sezon generalnie wyrzuciłem z pamięci). Daj znać jak znajdziesz.
Ja jeszcze raz obiecuję przejrzeć listę, choć ten trop powyżej jest całkiem dobry, gdyby nie to, że to 9 sezon, więc coś mi tu nie gra...

ocenił(a) serial na 9
Grifter

Zapytałam u źródła. Dostałam info ze to podobno był film ale brat nie jest pewny. Tytułu nie pamięta wiec znów jestem w kropce :D Będę szukała dalej! Jeszcze raz dziękuję za pomoc :) I tak jestem na 2 sezonie iksów wiec może natrafię na to co szukam :) Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 10
laupinka676

Czyli wracamy do sugestii Khaostha. Racja - tam była taka scena (jeśli film to oczywiście pełnometrażowy 'Fight the Future', na pewno nie ten drugi), tylko w tej "oświetlonej dziurze" nie złapały go żadne robaki, tylko...coś innego. Więc dlatego mi to nie pasowało. Niemniej sprawdź.

ocenił(a) serial na 9
Grifter

Coś innego, ale też czarnego! ;)

Wklejam linki do dwóch screenów z tej sceny z filmu "Fight the Future":
http://3.bp.blogspot.com/-_LJH3YdfdHs/UhK_z5SRB5I/AAAAAAAABns/pDExR62zZno/s1600/ fightthefuture.jpg
http://cdn.seriable.com/wp-content/uploads/2013/06/fight-the-future.jpg

Z tamtych epizodów nie mogłem niczego adekwatnego znaleźć. I fakt - dziewiąty sezon w polskiej telewizji pierwszy raz wyemitowano dopiero ze dwa-trzy lata temu, także mała szansa że to był ten odcinek (chyba że brat miał inne źródła).

ocenił(a) serial na 9
Khaosth

Teraz jestem pewna ze to to! Padam ci do stóp i dziękuję za pomoc! Powrót do dzieciństwa w pięknym stylu! :)

ocenił(a) serial na 10
laupinka676

Paczka Morleyów dla Khaostha!!

ocenił(a) serial na 9
laupinka676

Spoko, paczka Morleyów starczy. Byle nie brand X. ;)

ocenił(a) serial na 10
laupinka676

Początek "Fight The Future" :)

ocenił(a) serial na 9
kelner84

Dziękuję za pomoc! Można powiedzieć że jestem w pełni spełniona! :D

Grifter

Jestes niesamowity, serio. A tak swoją droga to pomyliles sein un zeint z closure :) w poscie z 2007 :)

matbla2000

chodzilo mi o and Unit :))

ocenił(a) serial na 10
matbla2000

Spoko, nic nie pomyliłem. Tylko tam, pojawił się jakiś nieznośny odstęp, który może tak sugerować :)
Cały ten akapit to naturalnie opinia o "Closure".

Grifter

haha ok, teraz widzę :)

Grifter

Niezwykle miło jest mi stwierdzić, że są osoby tak pozytywnie zakręcony na punkcie XF jak ja :)
Z tego powodu aż postanowiłam zarejestrować się tutaj :)

Moja lista 10 (dlaczego tak mało??) najlepszych odcinków:
1. Home
2. Bad Blood
3. Squeeze/Tooms
4. Dreamland/Dreamland II
5. Chinga
6. Small patatoe
7. Je Souhaite
8. Biogenesis/ The Sixth Extinction / The Sixth Extinction II: Amor Fati
9.Duane Barry/ Ascension / One Breath
10. War of the coprophages

.. i zabrakło mi miejsca na co najmniej kolejną dziesiątkę.. albo i dwie ;)
Nie sposób wybrać tylko kilka odcinków z całej rzeszy niesamowicie dobrych.
Zdecydowanie jak dla mnie to najlepszy serial wszechczasów!

ocenił(a) serial na 10
JMV

Ja wymieniam swoje ulubione, tylko z sezonów 1-5, nie w kolejności.

The Post-Modern Prometheus
Duane Barry/Ascension
War of the coprophages
Syzygy
Tunguska/Terma
Never Again
Memento Mori
Jose Chung's From Outer Space
Wetwired
Paper Hearts
D.P.O.
Humbug
Darkness Falls
Bad Blood

ocenił(a) serial na 8
Grifter

Dobry przewodnik. Teraz nie mam wyjscia, trzeba to wszystko obejrzec...

Niektorych odcinkow zwyczajnie nie da sie wyrzucic z pamieci. Home, Tooms... Drive jest smieszny bo nie tylko Gilligan go napisal, ale jeszcze Cranston tam gra swira, popyla z Molderem po pustyni, jak pamietam... "Smierdzi" Breaking Bad po latach ;)

ocenił(a) serial na 9
Grifter

Dla mnie najleprzy jest odcinek : ,,Hollywood A.D." Fajne zakonczenie Scally zajebiscie sie cieszy na koniec...

ocenił(a) serial na 10
udyafu

@rozkminator&udyafu

Molder, Scally? Cthulhu was chyba opuścił. Oj, będzie bicie za te przeinaczenia. To kiedy bić? Zapiszcie się na odpowiedni termin, bo mam jeszcze kilka frędzli do uprowadzenia...
Ewentualnie możecie w ramach zadośćuczynienia podrzucić mi swoje wątroby...

Grifter

Witam, szukam odcinka w którym Mulder i Scully byli uwięzieni w chatce w lesie i nocą nadlatywał rój jakichś owadów i wysysały z ludzi wnętrzności, póki działała prądnica i było światło te owady nie mogły się do nich zbliżyć. Może coś źle zapamiętałem, ale coś takiego kojarzę. Wiesz może, który to odcinek?

ocenił(a) serial na 10
Mercyful85

"Darkness Falls" (1x20).

Grifter

Dzięki :)

ocenił(a) serial na 9
Grifter

a mi się najbardziej podobał MILAGROS... :) i sam nie wiem czemu, może przez specyficzny klimat, przez narrację...

użytkownik usunięty
Grifter

hej, a czy pamiętasz może, który to był odcinek kiedy fox i dana wyznali sobie pierwszy raz miłość? bądź się pocałowali?

ocenił(a) serial na 10

Pierwszy pocałunek był w "Millennium" (7x05). Później też coś Jeszce bywało, ale które to dokładnie były odcinki to ci nie powiem.

użytkownik usunięty
Grifter

dziękuję! : )

ocenił(a) serial na 9
Grifter

I ja po wielu wielu latach powróciłam do xfajlsów. A właściwie to porządnie się za nich zabrałam. W latach ich świetności byłam za mała, żeby móc spokojnie to oglądać ;)
Serial zachwyca na każdym kroku, wspomnienia ożyły, wiele zawiłości już mi się rozjaśniło. Jedynie 9 sezon przede mną, zabieram się za niego od dłuższego czasu, ale chyba warto nadrobić, zwłaszcza skoro ma nadejść sezon 10.

Mam jednak małą zagwostkę i zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Otóż, do powrotu do X Files zachęciła mnie końcówka odcinka, na która przypadkiem natknęłam się w TV.
Dosłownie ostatnie ujęcia z odcinka, Mulder i Scully siedzą w jakimś barze, jakby przy scenie czy przy parkiecie. W pewnym momencie Mulder wstaje, wyciąga rękę do Scully i zaczynają tańczyć. I tyle.
Niby przerobiłam 8 sezonów, ale ta scena mi jakoś umknęła. Nie sądzę, żeby to był 9 sezon. Może ktoś z Was kojarzy? Wiem, że szczegółów mało, ale nie daje mi to spokoju...

ocenił(a) serial na 10
J_BiN

To taniec przy piosence Cher pod koniec "The Post-Modern Prometheus" (5x06).

ocenił(a) serial na 9
Grifter

Rety, dziękuję! ;* ;)

Grifter

ja bym bardzo prosił jeżeli mógł by ktoś spisać mi wszystkie odcinki które poruszają sprawy UFO, porwania siostry Muldera itp, pierwszy sezon wchodzi mi ciężko jestem przy 8 odc i powiem szczerze ze świetny serial aczkolwiek nie chce oglądać wszystkich wątków paranormalnych poruszanych w serialu bo wszystkie mnie nie interesują, tak jak wspomniałem te o ufo najbardziej aczkolwiek zdaje sobie sprawę ze gdy serial debiutował zapewne nie mieli jeszcze takiego rozgłosu rzecz jasna co za tym idzie budżetu, czy w 2 sezonie się to zmienia?

ocenił(a) serial na 10
Die_by_the_Sword

Odcinki "mitologiczne" spisałem już wcześniej. Znajdziesz je nieco wyżej.

ocenił(a) serial na 8
Grifter

Ha, też uważam, że odcinki Villigana są świetne, nawet za dzieciaka jak nie miałem pojęcia co to za gościu to jego epizody wryły mi się mocno w pamięć. Właśnie robię sobie przebieżkę przez odcinki, przy których miał jakiś udział. Pozdrawiam, piona!

ocenił(a) serial na 9
Grifter

gdzie oglądacie wszystkie odcinki? wiem ze teraz leca na fox i zaczęłam oglądać ale nie od początku.

użytkownik usunięty
Grifter

A odcinek EVE? Troche glupia końcówka, bo wiedzieli, że to jedna z Ew.

ocenił(a) serial na 10
Grifter

Odcinek 4x20. Faktycznie odcinek który mnie najbardziej rozbawił(jak na razie, bo skończyłem właśnie na 4x20). W tym serialu jest trochę komedii, dużo odcinków oglądam z uśmiechem na twarzy. Pamiętam odcinek w którym żaby spadały z nieba(nie pamiętam który dokładnie) a Scully mówi do Muldera: "Patrz żaby z nieba spadają", a Mulder: "spadochrony się im nie otworzyły". Spadłem z krzesła :)

siwy

ja mam pytanie o odcinek, problem polega jedynie na tym, że oglądałam go będąc dzieckiem i nie jestem pewna czy należał do serii archiwum x. Udało mi się zaledwie zobaczyć początek. Było to tak :) Dwóch mężczyzn siedziało w domu, jeden ( ale nie daje głowy) siedział na wózku inwalidzkim, drugi wyglądał na bezdomnego. Z tego co pamiętam, postanowili się ogrzać i ten drugi wyciągnął zapałkę, podpalił, przyłożył do palnika i...nastąpił wybuch.

ocenił(a) serial na 10
Bat_Country

Sprawdź " Je Souhaite (7x21), ale nie ręczę za to :)

Grifter

bardzo dziękuję i zaraz sprawdzę :)

Bat_Country

tak, to byl ten odcinek. Dziekuje jeszcze raz!! Jakie to ciekawe, ze w mojej pamieci tamta scena wygladala zupelnie inaczej i mezczyzna na wozku byl starcem :)

ocenił(a) serial na 10
Grifter

Ten temat mnie nakłonił do powrotu do X-FIles po latach i poznania serialu lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones