PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36607}

Z Archiwum X

The X Files
7,9 100 144
oceny
7,9 10 1 100144
8,2 12
ocen krytyków
Z Archiwum X
powrót do forum serialu Z Archiwum X

X-Files osobiście uważam za najlepszy serial wszechczasów (dla mnie jedyny serial, jaki mu w życiu dorównał to Cowboy Bebop), osobiście stwierdzam, że nie podskoczą mu Lost, PB, czy 4400, choćby nawet stworzyły koalicję i przypuściły szturmem atak. Jako, że o tym serialu powiedziano już niemal wszystko, prezentuję wyłącznie swoje prywatne wynurzenia na temat 10, moim zdaniem, najlepszych odcinków X-Files?

1. Bad Blood (5x12) ? Najbardziej humorystyczny odcinek X-Files, do którego scenariusz napisał Vince Gilligan (dla mnie osobiście najlepszy scenarzysta X-Files). Polowanie na wampiry przedstawione z perspektywy Muldera i Scully, co tworzy w zasadzie dwie różne wariacje tego samego wydarzenia. Dialogi w tym odcinku to mistrzostwo świata, inne seriale mogą się schować. Takich zabawnych dialogów nikt nie napisał ani wcześniej, ani później, Gillian i Duchovny biją na głowę konkurencję i nie tylko (Luke Wilson z końskimi zębami też jest nieziemski). Kiedy tylko mam zły humor od razu włączam Bad Blood, nawet po 10 projekcjach człowiek śmieje się do rozpuchu, jakby oglądał ten odcinek pierwszy raz. Geniusz i majstersztyk?

2. Closure (7x11)- Jeżeli kiedyś ktoś stwierdził, że X-Files nie niesie ze sobą nic głębokiego i prezentuje zwykłą, tanią rozrywkę, powinien sięgnąć po ten odcinek. Kontynuacja odcinka
Sein and Unit (7x10), przynosi nam ostateczną prawdę, co się stało z siostrą Muldera- Samanthą. Cudowny, piękny, wzruszający odcinek (w tle piękna piosenka Moby?ego ?My Weakness?), z cudownym tematem o wędrówce wśród gwiazd dusz małych dzieci. Najbardziej mistyczny, poetycki i najpiękniejszy odcinek X-Files, jaki kiedykolwiek powstał. Ostatnio, gdy go znowu obejrzałem, stwierdziłem, że za ten odcinek, byłbym gotów oddać wszystkie odcinki ?Lost? i ?Prison Break? razem wzięte. Poezja?

3. Home (4x03) ? Chyba najbardziej makabryczny odcinek X-Files w historii (nie licząc ?Sanguinarium?), trzej bracia Peacock dopilnują byś się porządnie przeraził. Swego czasu nawet TVP2, podczas powtórnej emisji, wyemitowała go po godzinie 23, a w gazetach TV figurował tekst- ?odcinek przeznaczony jest dla widzów o wyjątkowo mocnych nerwach?. Co by o nim nie powiedzieć, dla mnie do końca życia zostanie w pamięci jedna scena z tego odcinka- bracia Peacock kijami baseballowymi masakrują szeryfa i jego żonę, a w tle leci nastrojowa piosenka Mathisa ?Wonderfil, Wonderful?. Mistrzostwo?

4. Monday (6x15) ? Czy zdarzyło się wam kiedyś przeżywać ten sam dzień wielokrotnie? Jakież było nasze zdziwienie, gdy Mulder i Scully w początkowych scenach zginęli w eksplozji banku. Oczywiście to tylko pretekst do przedstawienia kolejnych wariacji tego samego zdarzenia a?la dzień Dzień Świstaka, choć jak wspomina Gillian (znowu!!, on jest rewelacyjny) to raczej nawiązanie do jednego z odcinków ?Strefa Mroku? (?Shadow Play?). Po prostu trzeba zobaczyć?

5. Clyde Bruckaman?s Final Repose (3x04) ? Czy chcielibyście wiedzieć, kiedy nastąpi wasze zejście z tego świata i czy bylibyście wdzięczni, gdyby ktoś wam o tym powiedział? Zapewne nie. Cóż więc ma zrobić Clyde, zwykły sprzedawca ubezpieczeń na życie, który posiada taki dar (przekleństwo)- przewiduje bowiem przyszłe sceny śmierci osób, którymi ma do czynienia (w lotto trafić nie może, choć próbuje, sick!). Stając się swoistym medium, pomaga Mulderowi i Scully w odnalezieniu psychopaty mordującego fałszywych jasnowidzów. Niesamowity, zaprawiony czarnym humorem , ale jednocześnie jeden z najsmutniejszych (finał epizodu) odcinków w historii X-Files. Nawet w USA uznano, że to najlepszy odcinek na potrzeby TV na przestrzeni lat. Trudno się z tym nie zgodzić?

6. Drive (6x02) ? ?Drive?, to słyszy agent Mulder, od Patricka Clumpa, który z bronią w ręku rozkazuje agentowi, kierować się, bez jakiegokolwiek zwalniania samochodu, na zachód.
Dlaczego? Jeżeli, ktoś pragnie poznać odpowiedź na to pytanie, niech obejrzy ten odcinek. Jeden z najlepszych, trzymających w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy, odcinków, (do którego scenariusz znów napisał Vince Gillian), z niesamowitym klimatem, który kończy się cholernie smutnie. Lecz zanim do nastąpi przygotujcie się na prawdziwe emocje?

7. Triangle (6x03)- Temat o ?trójkącie bermudzkim? pojawił się już w drugim sezonie przy okazji ?Dod Kalm? (spece od charakteryzacji wypadli świetnie- polecam), tym razem postanowiono wziąć wszystko w komediową klamrę (Carter napisal scenariusz i odpowiadał za reżyserię). Mulder musi uratować świat, będać na pokładzie statku, który płynie sobie
po oceanie w roku 1939, a Scully w teraźniejszych czasach rozpoczyna jego poszukiwania (scena ?jednego ujęcia? bez żadnych cięć montażowych to serialowi mistrzostwo świata?). Świetna historia, dialogi, aktorstwo, obłędna scenografia i klimat. Koniecznie?

8. Folie a Deux (5x19)- Czy miałeś kiedyś wrażenie, że twój szef z pracy jest przebrzydłym mutantem, który ma chęć zamienić cię w Zombie, bylebyś tylko wykonał swoją robotę na 300% normy. Jeżeli czujesz, że w pracy jest coś nie tak, obejrzyj ten odcinek. Z pozoru może wydawać się on śmieszny i trywialny, w rzeczywistości jest jednym najbardziej oryginalnych odcinków X-Files, jakie powstały (scenarzystą jest Gilligan- jakże mogłoby być inaczej?). No i Mulder w psychiatryku- bezcenne?

9. How The Ghost Stole Christmas (6x08)? (Carter napisał scenariusz i wyreżyserował ten odcinek) to jeden z najbardziej kameralnych odcinków (coś na wzór ?Post-Modern Prometheus?, także Cartera), w którym agenci FBI w Wigilię trafiają do nawiedzonego domu, w którym straszy para duchów, którzy rok w rok pojawiają się tutaj w Wiglię. Więcej nie powiem, jak dla mnie obowiązkowa pozycja w każde święta, geniusz?

10. Dreamland/ Dreamland II (6x04/ 6x05)? Na sam koniec, opowieść z Krainy Snów, a raczej ze Strefy 51, o tym jak Mulder trafił do ciała jednego z członków MIB, fajtłapowatego Morrisa Fletchera, a ten z kolei trafił do ciała Foxa i postanowił zabawić się na całego (posuwam asystentkę z biura, sprawiam sobie łóżko wodne itp.). Jest tez cudowny taniec Muldera przed lustrem, boki zrywać?


A o to reszta świetnych, godnych do polecenia odcinków (kolejność wg premiery odcinka):
- Je Souhaite (7x21)- O co byś porosił Panią Dżin, gdyby mogła spełnić twoje 3 życzenia?
- X-Cops (7x12)- jubileuszowy 150 odcinek X-Files nakręcony w genialnej formie?
- Hungry (7x01)- Odcinek oglądamy nie z perspektywy agentów FBI, ale kolesia, który nie może przestać obżerać się mózgami innych ludzi, co daje genialny efekt?
- The Sixth Extinction/ The Sixth Extinction II: Amor Fati (7x03/7x04)- o ile pierwszy odcinek jest w zasadzie ?tylko? kontynuacją ?Biogenesis? (6x22), o tyle drugi to już piękna wizja z pogranicza snu i jawy, która nie ma sobie równych?
- Kill Switch- (5x11)- ?Twillight Time? stało się jedną z moich ulubionych piosenek?
- Chinga (5x10)- Stephen King- i wszystko jasne??You do the hokey pokey? la la la?
- Post-Modern Prometheus (5x06)- Carter w swojej życiowej formie?
- Small Potatoes (4x20)- (Gilligan yeah!!)- W kogo byś się zmienił, żebyś mógł się upodobnić do kogokolwiek? Czy też markowałbyś Skywalkera, by poderwać fajną laskę? Jeden z najbardziej humorystycznych odcinków?
- Leonard Betts (4x14)- Swego czasu moja mama powiedziała ?To jest horror, i to dla ludzi o mocnych nerwach?, na widok sceny, w której Betts replikował samego siebie i z jego buzi wydobyła się kolejna głowa (w samych USA oglądało ten odcinek 25 mln ludzi, Lost, czy Prison Break może o takiej oglądalności co najwyżej pomarzyć)
- Sanguinarium (4x11)- Chciałbyś (chciałabyś) być piękny (piękna)? Uważaj na kliniki poprawiające urodę. Odcinek dla widzów o mocnych nerwach?
- Pusher (3x17)- Teraz dla odmiany możesz zmusić kogoś by poddał się twej woli. Czy zmusisz swych kumpli, by zagrali z tobą w rosyjską ruletkę? Mulder niemal przypłacił za to życiem?
- Die Hand Die Verletzt (2x14)- Jeżeli twoja nauczycielka podobna jest do pani Paddock, lepiej zmień szkołę i to jak najszybciej. Za dialog ?Miło się z wami pracowało? Archiwum zostało posądzone w naszym kraju o satanizm, w konsekwencji później przed emisją kolejnych odcinków widniał napis ?Tyko dla dorosłych?. Dziwny jest ten świat?
- The Erlenmeyer Flask (1x24)- Goodbye Deep Throat?
- Beyond the Sea (1x12)- Goodbye Sturbuck, we?ll see each other someday. Goodbye Ahab?

Ogólnie polecam zaznajomienie się z całą serią, jak dla mnie, bowiem, wątpię czy kiedykolwiek pojawi się serial, który wywoła u mnie podobnie wielkie emocje, co X-Files.
Na zakończenie dwa moja ulubione motta serialu:
- The Truth Is Out There
- Believe to Understand

użytkownik usunięty
Grifter

Ja i tak mocno sie przez wszystkie przeciskam, bo ostro natworzyli tych odcinków.

ocenił(a) serial na 10
Grifter

Z ARCHIWUM X (10/10) SERIAL KULTOWY

TOP odcinków sezon po sezonie:

Sezon I
1. Darkness Falls
2. Ice
3. Squeeze

Poza tym wtedy były najlepsze odcinki mitologiczne, głównie temu że jest ona kompletnie nie znana, logiczne;) U.F.O., Głębokie Gardło, klimat. I oczywiście pilot w którym poznajemy Muldera i Scally.
"Pilot", "Deep Throat", "Fallen Angel", "E.B.E.", "The Erlenmeyer Flask"

Sezon II
1. Hymbug
2. Host
3. Fearful Symmetry
4. Dod Kalm

Sezon III
1. Clyde Bruckman's Final Repose
2. Oubliette (klimat, zdjęcia, thriller)
3. War of the Coprophages (zazdrosna Scully:))
4. Quagmire (głównie temu że Mulder i Scally "utkwili" na wysepce na jakichś bagnach i sobie rozmawiają)

Sezon IV
1. Paper Hearts (świetnie rozpisany wątek siostry Muldera)
2. Memento Mori (j.w. tylko że Scully!, a tak tutaj wspomnę że lubię Skinnera)
3. Small Potatoes

Sezon V
1. The Post-Modern Prometheus
2. Bad Blood
3. Folie a Deux

Sezon VI
1. Dreamland (1&2)
2. Drive
3. How The Ghosts Stole Christmas
4. Tithonus
5. Triangle
6. Monday
7. Arcadia
8. Terms of Endearment
9. The Rain King
10. Field Trip

Dużo tego nie mogłem się powstrzymać;)

Sezon VII
1. X-Cops (Bad Boys, Bad Boys)
2. Closure
3. Hungry
4. Orison (Scully i mocna końcówka)
5. The Goldberg Variation
6. The Amazing Maleeni
7. Hollywood A.D. (nazbyt pastiszowy ale fajny zwłaszcza ostatnia taneczna scena)
8. Millennium (pocałunek o którym można napisać wypracowanie)

Sezon VIII

Na wstępie napiszę że lubię Doggeta i ciekawił wątek poszukiwania Muldera jak i relacja Scully/Dogget bo pomimo słabych fabularnie odcinków to te relację były najciekawsze.

1. Redrum
2. The Gift

No i wątek który przewijał się od początku serialu czyli mesjanizm Muldera tutaj został potraktowany namacalnie.
SPOJLERUJĄC to umarł i zmartwychwstał:) i jeszcze doczekał się syna niepokalanie narodzonego.
Z ciekawości sezon wart obejrzenia i te 2 odcinki wyżej wymienione fajne. Brak odcinków luźnych/komediowych. Dodam jeszcze "Salvage" który można była w konwencji zgrywy zrobić i zaprosić Schwarzeneggera żeby w nim zagrał, aż się prosiło o to!:)

Sezon IX

To już stylistycznie odrealniony sezon (poza ostatnim odcinkiem), bardziej pasujący na spin-off i kto wie gdyby się przyjął może producenci wybrali by taką drogę.

1. Improbable (za Burta Reynoldsa w roli Boga)
2. William & Release (za wątek syna Doggeta, świetnie wyjaśniony)

Sezon X

Ten "sezon" to tylko świetny pastiszowy odcinek "Mulder and Scully Meet the Were-Monster" - rewelacyjna zgrywa!

Podsumując TOP 10:

1. The Post-Modern Prometheus (05x05)
2. Bad Blood (05x12)
3. Clyde Bruckaman's Final Repose (03x04)
4. Dreamland I & II (06x04,05)
5. X-Cops (07x12)
6. Humbug (02x20)
7 Darkness Falls (01x20)
8. Closure (07x11)
9. Paper Hearts (04x10)
10. Host (02x02)

ocenił(a) serial na 10
Dude_

:)
Też lubię Dogetta (na pewno lepszy to był z Reyes duet niż ten żałosny wyrób w X sezonie) i również (wnioskuję po ilości odcinków) 6 sezon uważam za najlepszy, co tylko potwierdza klasę tego serialu. Dziś trzymać poziom przez 6 lat to sztuka udająca się nielicznym.

Grifter

A jakąś minilista tych najbardziej zabawnych odcinków? Oprócz tego z Wilsonem i wampirami; )

ocenił(a) serial na 8
Grifter

Witam :)
Czytając Wasze dyskusje doszedłem do wniosku iż warto faktycznie odświeżyć sobie ten serial lecz 9 sezonów to nie tak łatwo...
Dlatego mam do Was prośbę... Czy ktoś mógłby przygotować listę odcinków z poszczególnych sezonów, które dotyczyły by wyłącznie wątku głównego serialu? Mam na myśli oś całości, bez odcinków pobocznych o ludziach jaszczurkach, człowiek pizza zjadł się sam, itp... Odcinki poboczne owszem ciekawe ale mnie interesuje tylko główny wątek bo wszystko pamiętam jak przez mgłę z dzieciństwa.
No i oczywiście pomiędzy którymi seriami trzeba wstawić filmy?

Jeśli ktoś by to dla mnie ogarnął to był bym bardzo wdzięczny :)

ocenił(a) serial na 10
lomboNET

Listę odcinków mitologicznych (główna oś serialu, o którą ci chodzi) zamieściłem gdzieś w tym poście. Wystarczy poszukać.

ocenił(a) serial na 8
Grifter

smutne odkrycie, uwielbiałam serial jako nastolatka, postanowiłam odświeżyć ( tyle że nie całość bo za dużo, więc powiedzmy ze najlepsze odcinki, te które najbardziej mi się podobałY), no i obejrzałam na razie dwa z tej listy. i rzeczywiście, teraz wydają się bardzo naiwne. te które widziałam dotyczyły akurat Toomsa z 1 sezonu.
mnie akurat nie przeszkadzał pomysł na potwora, bo to w końcu sci-fict. wiadomo że tam muszą być fantastyczne postaci. za to zbyt naiwne były inne rzeczy np. mulder który wszedł do pokoju i od razu wpadł na to, że sprawca wszedł przez wentylację, zbyt szybkie ujęcie Toomsa w garażu, niepotrzebny też był dla mnie wątek z tym starym szeryfem i znalezieniem dawnej ofiary- i że szeryf przejechał kawałek na wózku i od razu wiedział gdzie ta dawna ofiara jest pochowana- to mi przeszkadzało, było zbyt naciągane. sam pomysł na potwora był nawet fajny, ale scenariusz ogółem zbyt naciągany. a pamiętam jak kiedyś serial wbijał mnie w fotel i w napięciu oglądałam te historie. żałuję że się tak zestarzałam i z tego wyrosłam najwidoczniej, no sentyment mi został i dlatego daję 8 serialowi. chciałabym móc cieszyć się nim jak kiedys ale to już se ne vrati :(

ocenił(a) serial na 8
panna_x_filmweb

jedyne co mi zostało, to mój ulubiony odcinek Hungry o gościu wyjadającym mózgi właśnie, kiedys był to mój ulubiony odcinek ze wszystkich, i dalej mi się podoba.

ocenił(a) serial na 8
panna_x_filmweb

a co do reszty odcinków z tej listy lubianych to boję się po nie sięgać, moze lepiej nie oglądać i zostać przy miłym sentymencie z przeszłości.

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

Może lepiej zostać przy sentymencie. MacGyver był moim idolem z dzieciństwa, a dziś daję radę obejrzeć co piąty odcinek. "Drużyny A" w ogóle nie daję rady taka to marna dziś tandeta.

Cóż, seriale z lat 80/90 męczyły naiwnością - kiedyś to nam przeszkadzało, ale dorośliśmy, obejrzeliśmy więcej, telewizja przyzwyczaiła nas do poważniejszych rzeczy i stąd dziś ciężko o powrót do przeszłości bez zgrzytania zębami. Dlatego tak dobrze trzymają się komediowe odcinki iksfajli - były, są i będę równie dobre jak kiedyś, gdyż dobry humor się nie starzeje.

ocenił(a) serial na 8
Grifter

też uwielbiałam drużynę a i maca. smutne, że to mija.

ocenił(a) serial na 8
Grifter

mam pytanie na temat x files, bo widze że jesteś ekspertem:
czemu Tooms podczas badania wariografem wpadł na pytaniu o wieK? a inne pytania przeszedł pozytywnie, choć na nich kłamał. moim zdaniem powinien albo test oblać w całości, albo przejść pozytywnie w całości jeśli potrafił tak kłamać. anie że kłamie a wpada tylko na jednostkowym pytaniu?

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

Tooms wpadł na pytania których się nie spodziewał (kto by się spodziewał pytania o sto lat?). Na resztę się po prostu przygotował.

ocenił(a) serial na 8
Grifter

czy to można jakoś wyjasnić? może w filmie było, ale mi jakoś umknęło.

ocenił(a) serial na 8
Grifter

a moje drugie pytanie dotyczy odcinka Rush z sezonu 7: co to za zjawisko zmieniało te nastolatki?
i czy ten chłopak który był głównym sprawcą, był bity przez ojca?

ocenił(a) serial na 8
Grifter

ogólnie z tego co pamiętam jak kiedyś oglądałam, wolałam te mroczne odcinki niż komediowe, i raczej te o potworach/mutantach niż mitologiczne.
dlatego te z Toomsem były wśród ulubionych kiedyś.
mój ulubiony odcinek to hungry z 7 sezonu.

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

A kij wie z tym Toomsem. Typowe niechlujstwo scenarzystów.
Podobnie ze zjawiskiem - zapytaj chłopaków z CERN. Może tam zostawili przenośny zderzacz hadronów?

użytkownik usunięty
Grifter

Nie widziałam wszystkich odcinków z Twojej listy ale Folie a Deux (5x19) jest jednym z moich ulubionych. Bardzo oryginalny i ma niezły klimacik.Bad Blood też jest super. Bardzo chcę w końcu obejrzeć Home, bo wszyscy mówią, że to najbardziej brutalny odcinek serii a ja nawet go nie widziałam :D

ocenił(a) serial na 10

Polecam seansik o północy w ciemnym pokoju + słuchawki.

użytkownik usunięty
Grifter

Nie powiem, kusząca propozycja :)

ocenił(a) serial na 10
Grifter

Ej wiesz jaki to odc. pamiętam że dział się w jakimś domku bodajże na odludziu chyba śnieg był w doku na pewno mieszkała matka i dziecko czy ojceic nie wiem i bodajże tam kosmici byli ale nie jestem pewna

użytkownik usunięty
Grifter

A mnie dziwi czemu jeszcze nikt nie wspomniał, że w "Drive" Mr. Crumpa grał Bryan Cranston! Nie jestem może największą fanką BB, ale Mr.White'a (aka Heisenberg) rozpoznałam w ciągu sekundy. Widać Gilligan miał słabość do niego jak aktora.

Ogólnie trochę czasu minęło, ale bardzo cieszę się, że powstał ten watęk. X-Files zawsze oglądałam na Fox sezonami, ale nie wszystkie odcinki udało mi się zobaczyć, więc tu nadrabiam te najlepsze. Osobiście bardzo lubię te z wątkiem sekt/kultów religijnych . Mógłby ktoś polecić jakieś?

ocenił(a) serial na 10

Nikt nie wspomniał? Na moje liście jest na 6 miejscu najlepszych odcinków serialu!

ocenił(a) serial na 10

Jak już zahaczmy o Breaking Bad to wspomnę że w odcinku 09x05 gra Aron Paul. W sumie całkiem dobry odcinek biorąc pod uwagę poziom całego sezonu.

ocenił(a) serial na 10
siwy

Oho, tego już bym nie skojarzył. Wypchnąłem z pamięci większość odcinków 9 sezonu.

Podobały mi się tylko "Audrey Pauley" (wzruszający), "Improbable" (nie do końca spełniony, ale coś w sobie miał), "Jump the Shark" (też niespełniony, tytuł odcinka miał w sobie potencjał na większy absurd), oraz "Sunshine Days" (tutaj akurat dobrze pamiętam Emmersona, fajnie nostalgiczny).

Reszty odcinków (nie licząc 'The Truth', który był słabym finałem) nie pamiętam, wyrzuciłem je z pamięci - serio piszę!

ocenił(a) serial na 7
Grifter

Oho, obejrzałem "Clyde Bruckaman?s Final Repose" i chciałem się pytać, co myślisz o tym epizodzie... A tu jest na liście najlepszych! :) Podziałał na mnie motyw ustalonego przeznaczenia...

ocenił(a) serial na 10
_Garret_Reza_

No i sporo tu czarnego humoru :)

ocenił(a) serial na 7
Grifter

Grifter się śmiejesz, że w "Nie do wiary" kręcili swoje buty, a w "Home" to jednak zadziałało. W tym szaleństwie jest metoda... For the record: "Home" to mój ulubiony odcinek. Ale dopiero zacząłem czwarty sezon ;p

ocenił(a) serial na 10
_Garret_Reza_

Home jest przekozak :)

ocenił(a) serial na 10
Grifter

Kilka zagadek dla eksperta:
1.Odcinek o oddawaniu narządów przez Chińczyków
2.Odcinek o murzynie albinosie bez przysadki mózgowej
3.Odcinek o mutancie wysysającym tkankę tłuszczową
4.Odcinek o człowieku który przenika przez ściany zamieniając je w kruchy proszek
5.Odcinek o podpalaczu

ocenił(a) serial na 10
Bati99999

1. Hell Money (3x19)
2. Teliko (4x04)
3. 2Shy (3x06)
4. Trevor (6x17)
5. Fire (1x11)

Proszę :)

ocenił(a) serial na 10
Grifter

Niczym nie zaskoczyłem?

ocenił(a) serial na 10
Grifter

Tylko z trzecim miałem małe wątpliwości, bo pierwsza myśl to była "Hungry", ale tam gość nie atakował kobiet więc mi nie pasowało. Nie, z 7 sezonami nie mam problemów, problem by był jakbyć pytał o ósmy, a już na pewno o 9-ty. Zupełnie to gówno z pamięci wyrzuciłem.

ocenił(a) serial na 10
Grifter

Prawda 9 był gówniany

ocenił(a) serial na 9
Grifter

Twój post ma już ponad 10 lat. Od tego czasu powstało kilka dobrych seriali. Myślę, że Breaking Bad autorstwa Vince Gilliagan'a przypadłby ci do gustu albo ewentualnie serial Czysta Krew. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
felek87

Spoko, od tamtego czasu widziałem sporo mistrzowskich seriali jak BB właśnie czy 'Six Feet under'. Sam teraz zabieram się za "Deadwood".

Grifter

Witaj profesjonalny znawco serialu wszech czasów :)

Kojarzysz odcinek,w którym Mulder budzi się i widzi identyczny zegar jak ten w "Dniu Świstaka", z tą różnicą, że na zegarze jest 7.00? Ten zegar jest pokazywany w różnych ujęciach, wypełnia cały ekran i wygląda złowieszczo. W którymś sezonie było kilka takich odcinków, nawiązujących do znanych filmów.

A poza tym - gorąco polecam serial Black Mirror - krótkie, trzymające w napięciu odcinki o wpływie techniki na nasze życie. Każdy odcinek to osobna całość. Genialne!

ocenił(a) serial na 9
piasia

Nie jestem, pewien, ale to chyba 14 odcinek 6 sezonu, "Poniedziałek". Tam Mulder i Scully wpadli w pułapkę czasu i przeżywali jeden i ten sam dzień w kółko.

Krzys11991

Nie, to nie to. "Monday" obejrzałam wczoraj, bo też się zasugerowałam powtarzalnością zdarzeń. Ten odcinek, który pamiętam, był raczej komediowy. W ogóle kojarzę 3-4 takie odcinki, w których było sporo nawiązań do innych filmów i ich ogólny klimat był właśnie taki z przymrużeniem oka, np. ten, w którym Scully i Mulder pobili się podczas meczu bokserskiego, bo na widowni spotkały się dwie pary agresywnych sobowtórów i wszyscy zaczęli się tłuc między sobą - genialne!

ocenił(a) serial na 10
piasia

'Black Mirror' doskonale znam. Uwielbiam ten serial.

ocenił(a) serial na 9
Grifter

Pytanie do ekspertów. Poszukuje pewnego odcinka. Temat związany był ze statkiem. Nie mam na myśli tego na którym Mulder i Scully nagle szybko zaczeli sie starzeć. Chodziło o jakiś okręt w porcie (chyba) który wydawał przerażający dzwięk. Była tam mowa coś o tym, iż statek "kurczy się" pod wpływem promieni słonecznych. Wiem, że to niewiele informacji ale nic wiecej nie pamietam. Poza tym dzwiękiem który by naprawde złowrogi :) Jeśli ktoś coś kojarzy proszę o info.

ocenił(a) serial na 10
jurazz

Jesteś pewien, że chodzi o ten serial? W ogóle nie kojarzę czegoś takiego. Obok wspomnianego przez ciebie "Dod Kalm" o starzeniu się, był jeszcze odcinek 'Triangle' (6x03) o Mulderze na alianckim statku. Może sprawdź ten.

11 sezonu nie oglądałem, ale zapewne nie pochodzi stamtąd.

ocenił(a) serial na 9
Grifter

Niestety ten drugi też nie, kojarze "Triangle". Tak jestem pewny, że to X-Files. Oglądałem za gówniarza jakieś 20 lat temu :) Cięzko mi skojarzyć wiecej szczegółów. Nie wiem czy nie było tam jakiegoś ducha przy okazji. Okręt był na 100% zakotwiczony w porcie i należał do marynarki wojennej. Zdaje sie trzeba będzie prześmigać wszystkie sezony... cóz, czego sie nie robi dla nostalgii ;)

ocenił(a) serial na 8
Grifter

Właśnie odświeżam serial masz kilka błędów np:How The Ghost Stole Christmas to nie sez 6 odc 8 tylko sez 6 i odc 6

ocenił(a) serial na 10
dominik1980

Błędu nie ma. Pisałem o tym wielokrotnie. To jest tak zwane "production code", który w tamtych czasach obowiązywał. Odcinek był wyemitowany jako szósty z kolei, ale jego oficjalny numer to "6x08".
Stare dzieje w świecie seriali. Dziś już takowych problemów nie ma.

ocenił(a) serial na 8
Grifter

Zwracam honor ;-)

ocenił(a) serial na 9
dominik1980

Nawet Smurfy mają z tym problemy.

Grifter

Obejrzałem Bad Blood i nie wiem co tam było takiego śmiesznego żeby śmiać się do rozpuku. Jedyna scena przy której się uśmiechnąłem to ta w której Mulder rzucił słonecznikiem w wampira a ten poirytowany powiedział: Serio? Musiałeś to zrobić? I zaczął zbierać ten słonecznik. Ogólnie serial nudny. Lost był znacznie ciekawszy.

ocenił(a) serial na 10
Kik0z

Żeś zakończył porównaniem :) Jeszcze tam Bundych dorzuć.

Grifter

Imo Lost mnie bardziej wciągnął aniżeli The X Files. Napiszę to jeszcze raz bo mogę zostać zjedzony przez fanów ów serialu: to jest tylko moja opinia, nie ujmuje niczego temu serialowi ale on mnie po prostu wynudził.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones