PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427194}

Zakazane imperium

Boardwalk Empire
8,1 48 089
ocen
8,1 10 1 48089
7,3 9
ocen krytyków
Zakazane imperium
powrót do forum serialu Zakazane imperium

Przez te pięć sezonów przewinęło się kilku Polaków, lub też mówiono o nich. Moim zdaniem nie byli oni przedstawieni w dobrym świetle. Często opisywani jako chciwi, niezbyt inteligentni ludzie. Daję przykład:
Micky - prawdziwe imię - Mieczysław. Irytujący koleś, chcący być zabawnym, jednak nie bardzo mu to wychodzi. Trochę zna się na biznesie alkoholowym, jednak Thompson raczej nie darzy go wielkim zaufaniem. Widać to po scenie, gdzie Nucky rozmawiając z A.R. ma w dupie czy ktoś zastrzeli Micky'ego czy też nie.
- agent Sawicki - przekupny glina. Łasy na pieniądze, które zasłaniają mu racjonalne myślenie.
- "kumpel" Benny Siegel'a, który posuwał mu żonę w jednym z odcinków. Widać że niezbyt kumaty, naiwny. Po chwili ginie przez przypadek z rąk zakapiorów Thompsona.
Była jeszcze mowa o co najmniej jednym Polaku, który ukrywał się pod nazwiskiem amerykańskim, handlował czymś nielegalnie. Było to w jednym z odcinków sezonu 4. albo 5.

Mam nadzieję, że nie pokręciłem. Serial mam na świeżo, bo dzisiaj oglądałem ostatni odcinek. Macie też podobne odczucia, jak ja na ten temat?

ocenił(a) serial na 8
dexapini9

Proste - właśnie tacy w większości przypadków lądowali w USA jako emigranci. Podejrzewam, że twórcy przyłożyli się do odtworzenia realiów, a więc i tego elementu.

ocenił(a) serial na 8
dexapini9

Była jeszcze następczyni Margaret Shroeder w sklepie u Francuzki, którą właścicielka traktowała jak szmatę a reżyser pokazał ją jako jakąś zacofaną przygłupią dziewuchę z wiochy. Ja równiez odebrałem serial jak bardzo antypolski. Żadna inna nacja/rasa nie została w tym serialu ukazana z taka pogardą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones