PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663711}

Zawód: Amerykanin

The Americans
7,7 7 459
ocen
7,7 10 1 7459
8,0 3
oceny krytyków
Zawód: Amerykanin
powrót do forum serialu Zawód: Amerykanin

Cytat:

ocenił(a) serial na 10

- Gdzie jest Polska?
- To część Rosji.
- Tego was uczą w szkole?

hehe.. Wszystko byłoby ok, ale w latach 80--tych w czasie zimnej wojny był Związek Radziecki, nie
mówiono wówczas Rosja.

użytkownik usunięty
Unibet_78

Związek Radziecki był zgrupowaniem wielu Państw. Jednym z nich była Rosja. Nie wydaje mi się, żeby w latach 80 zrezygnowano z nazywania tego kraju po imieniu. Oficjalna nazwa brzmiała RSRR (Rosyjska Socjalistyczna Republika Radziecka) ale w sumie nie była używana. Częściej mówiono Rosja Radziecka i do tego pewnie odnosi się ten cytat.

ocenił(a) serial na 8
Unibet_78

Akurat słowa "Russia(ns)" amerykanie używali zawsze. Większy fakap jak dla mnie to uparte mówienie o "narodzie radzieckim" w filmie nawet przez "rosjan". Widać niezrozumienie ówczesnych realiów przez współczesnych amerykanów.

ocenił(a) serial na 10
belorek

Russian jako Rosjanie tak, ale nie mówiono Rosja jako o kraju i tym bardziej nie w USA. Tam każdy wiedział co znaczy Związek Radziecki, to okres zimnej wojny i największy wróg USA.

Mówiono: Soviets, Unios of Soviet, Soviet Republic ale nigdy Russia.

ocenił(a) serial na 8
Unibet_78

Czyżby..?
https://www.youtube.com/watch?v=wHylQRVN2Qs&feature=kp
1985r :)

ocenił(a) serial na 10
belorek

Jak juz pisałem wcześniej - Russians to Rosjanie, nie Rosja. Co więcej - z lekcji historii - Rosja zawsze istniała jako Państwo, potem jako część Sowieckiej Republiki no nie? Ale w czasach zimnej wojny było jak pisałem wcześniej.

ocenił(a) serial na 8
Unibet_78

Tego typu uproszenia w serialach z USA to norma... można się zawsze przyczepić, ale czy jest sens? Poza tym, skąd dokładnie mamy wiedzieć jak określano w USA, w jakiś kręgach jakieś państwo/obywateli i do tego 30-40 lat temu :p

ocenił(a) serial na 10
Shoka

Pewnie że nie ma sensu, ja tylko napisałem ciekawostkę na bieżąco oglądając serial... nie sądziłem, że wyjdzie z tego dyskusja :)

Może i są jakieś błędy (jak w prawie w każdym serialu) ale i tak jest genialny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones