PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663711}

Zawód: Amerykanin

The Americans
7,7 7 457
ocen
7,7 10 1 7457
8,0 3
oceny krytyków
Zawód: Amerykanin
powrót do forum serialu Zawód: Amerykanin

Sowieccy nielegałowie mają wyrzuty sumienia z powodu tego co robią - ja pierdlę. Dzielne agentki tłuką mężczyzn jak leci i uwodzą (to akurat prawda). Jak już pisałem filmowcy na Zachodzie mają chory sentyment do ZSRR i komuny. Jakieś głupoty o polskim nawróconym komuniście teraz księdzu (?) tworzącym rząd na uchodźstwie (co to qw w ogóle było ). Niedobry prez Reagan chce zniszczyć ZSRR. Pomijam inne nieścisłości - nielegałowie nie zajmowali się likwidacją zdrajców tylko organizacją siatek wywiadowczych, o samych likwidatorach do dziś publicznie niewiele wiadomo. Temat fajny i ciekawy, można byłoby zrobić kilka odcinków o Polakach np Zacharskim (jestem pewnie że w kolejnych sezonach nic nie ma poza jakimiś głupotami). No ale to Zachód, wiadomo, która nacja jest najważniejsza po Jankesach, i którą trzeba dodatkowo wyeksponować ;).

ocenił(a) serial na 10
TheBadGoodAndUgly

Nic nie zostało schrzanione. Jak na popkulturalną rozrywkę trzyma wysoki poziom. Stosunek twórców do sowietów jest całkiem na poziomie. Pokazana bezwględność działania fanatycznie oddanych sprawie ludzi. Dobrze się oglądało.

ocenił(a) serial na 2
Ksiadz_Pistolet

To chyba oglądaliśmy inne seriale - nie tacy bezwzględni bo non stop sumienie im przeszkadzało co oczywiście jest kłamstwem. Co i rusz parskałem śmiechem np. jak sowietka nadawała, że w kościele piorą mózgi, no to było śmieszne bo w konsomole to piorą tylko gacie - i wcale nie jestem przekonany, że to był zamierzony kontrast autorów. Sprytnie pominięto wprowadzenie stanu wojennego w Polsce ograniczając się tylko do wzmianki o jakiś protestach. No i niestety standard w filmach obecnych czasów, jak kobieta w kajdankach bije wyszkolonego komandosa - to już jest żałosne. I jeszcze te dzieci - po nielegałom mordercom dzieci, żeby trudniej uciec.

ocenił(a) serial na 10
TheBadGoodAndUgly

Sposoby prania mózgu bolszewicy doskonale wiedzieli skąd wziąć. W końcu ta instytucja ma prawie 2 tyś lat. Co do wątku polskiego, to Polska nie jest pępkiem świata. Kto będzie chciał wiedzieć więcej to, sobie sam podrąży temat. Dla mnie to miły akcent. Mogło nic o tym nie być. A i sposoby niszczenia opozycji przez bolszewików zostały ukazane. Plus.
Co do nielegałów i ich działań, to z tego co wiem najważniejsze było aby nie zwracali na siebie uwagi i zbierali infio. W tym serialu i tak jest za dużo akcji pościgów, strzelanin czy porywania ludzi przez "agentów". Taka robota szybko skończyłaby się zdemaskowaniem i klęską całej operacji przygotowywanej i prowadzonej przez lata. Wydarzenia ze Skripalem pokazują, że takie akcje są wykonywane przez specjalnie do tego wyznaczoanych agentów, a nie nielegałów. Nielegałowie mogli jedynie "wystawić" Skripala. No ale na potrzeby serialu to można przymknąć na to oko. Ważne, że ogląda się super i podoba się widzom. O czym świadczy wysoki pozom ocen.

ocenił(a) serial na 2
Ksiadz_Pistolet

Bolszewicy opracowali swój własny system prania mózgu, który lewacy stosują zresztą do dziś. 2 tys lat? rozumiem że w starożytnym Egipcie, Mezopotamii, Persji, Chinach i u Inków mózgów nie prali ok. A co ma do tego pępek świata, akurat Polska stawiała komunie opór jako społeczeństwo i jako jedyna w Eur Wsch. i u nas się zaczął rozpad systemu komunistycznego, z drugiej strony np technologię stealth wykradł Marian Zacharski a nie jakaś sowiecka nielegałka. Ogólnie duża ilość ocen pozytywnych sprawia wrażenie że głosowali głównie Ruscy w ramach swoich obowiązków służbowych, co zresztą spora część kom na imdb wprost potwierdza. Być może nawet dali kasę na ten serial.

TheBadGoodAndUgly

Hej
Lepszym serialem o tej tematycje jest :
https://www.filmweb.pl/serial/Biuro+szpieg%C3%B3w-2015-740327
Bez zbędnych rzeczy, o których pisałeś plus do tego bliski realizmowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones