PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711132}

iZombie

7,4 19 150
ocen
7,4 10 1 19150
6,3 3
oceny krytyków
iZombie
powrót do forum serialu iZombie

Albo mi się wydaje ale chyba nie ale znowu w serialu amerykańskim obrażają albo inaczej dowcipkują na Polaków jak dobrze pamiętam w 18 minucie Liv mówi ze jest Polskim trollem

Baal

Liv skojarzyła się nazwa postaci (trollock) z polskimi nazwiskami. Bardziej pasowałaby końcówka -ski, a nie -ok, ale nie można winić postaci, która nigdy zapewne nie miała zbytniego kontaktu z Polakami, za błędne skojarzenia.

ocenił(a) serial na 7
Papercat

wybacz ja z słuchu zrozumiałem ze znowu (a często bywa) mieszają nas z błotem ale dzięki mój angielski czy anglo-amerykanski nie jest tak zawansowany i dlatego było małe niedomówienie
ps. temat do zamknięcia uzyskałem odp.
pozdrawiam

Baal

Nie chodzi chyba o podobieństwo do nazwiska, a o http://pl.urbandictionary.com/define.php?term=pollock :)

Baal

Odkopuje zapomniany wątek, ale jako że dopiero teraz oglądam serial, chętnie się wypowiem. Z początku też myślałem, że tekst "Polski trol" miał być dowcipem na temat Polaków i dochodzę do wniosku, że tak miało być. Sęk w tym, że mówi to osoba, która przejęła osobowość internetowego hejtera, będącego jednocześnie seksistą i faszystą. Od tej strony jest to wręcz naturalne, że główna bohaterka robiłaby docinki na temat obcych nacji czy subkultur (Nie tylko nam się dostało. Szydziła też z Anglików i graczy). Można ubolewać nad tym, że Trollock uchodzi za docinek wobec Polaków, ale miał to być po prostu obraźliwy docinek, aby podkreślić chamski i ordynarny charakter osobowości ofiary. Innymi słowy, dałem się nabrać scenarzystom serialu. Wątek z przejmowaniem osobowości w tym serialu jest genialny, bo nigdy nie wiesz, kiedy osobowość ofiary manifestuje się u bohaterki ani w jaki sposób, póki ktoś tego dokładnie nie zaznaczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones