Najlepsze polskie filmy minionej dekady

Subiektywnego wyboru dokonał Michał Walkiewicz.

komentarze 87

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
JohnTheBrave
Może by tak "7 wspaniałych: najgorsze polskie filmy minionej dekady"?
20
Relon
@JohnTheBrave Kac Wawa , komedie z Karolakiem i filmy Vegi pewnie by wypełniły całą listę.
5
nazuul
@JohnTheBrave To by musiały być zestawienia dotyczące konkretnego roku, np. "7 wspaniałych: najgorsze polskie filmy 2019 roku"
4
Indy_6
@JohnTheBrave musieliby wtedy zrobić 77 wspaniałych, bo jest w czym wybierać
6
2
Manni
@JohnTheBrave A prosze bardzo: Kac Wawa, Smolensk, Kobiety bez wstydu, Studniowk@, Last Minute (Paprykiem mozna cala liste zapelnic, ale wybralem jeden symboliczny bubel), Wyjazd integracyjny oraz oczywiscie specjalne wyroznienie dla BIG LOVE i wspanialego juz niemal kultowego wystepu rezyserki tutaj na FW <3
4
nazuul
Wieża. Jasny dzień i Zimna Wojna bym wywalił. Dodałbym Wołyń, Chce się żyć, Twój Vincent
13
boolion
@nazuul wywaliłbyś najpopularniejszy na świecie polski film wszech czasów?
1
1
nazuul
@aya_rivera Czyli Władca Pierścieni nie jest amerykańskim filmem, bo jest koprodukcją NZ-USA? Czy film polski musi być w języku polskim? Dziś dzielenie filmów pod względem kraju pochodzenia jest często anachroniczne.
6
pukol13
Już myślałem, że BIG LOVE pierwsze miejsce
8
dzbani
Podsumowanie dekady moglibyście zrobić w przyszłym roku. Obecną dekadę, która trwa zamyka 2020 a nowa zaczyna się w 21 :)
8
modzel94
@dzbani Rozumiem, że jak mówisz, o filmie z 1980 roku, to mówisz, że jest to film z lat siedemdziesiątych? Zamknięcie dekady na 2019 roku jest praktyczniejsze, przynajmniej w kontekście filmów.
5
robert418
Ogólnie rzecz biorąc to zdaje się trwa festiwal w Sundance, nie nadaje się to na temat? Czy może ulubiony film Korwin Piotrowskiej jest w/g was bardziej wyczekiwaną wiadomością przez odwiedzających?
7
Manni
@robert418 ale czemu w programie "7 wspanialych" (czyli takim, ktory patrzy na tytuly z przeszlosci) mialoby byc o nowym Sundance? Pewnie napisza jakis artykul, moze wyslali jakiegos dziennikarza, fakt faktem, ze sa to oddzielne sprawy przygotowywane przez rozne osoby z zespolu i ten cykl nie ma zwiazku ze sprawami biezacymi (a jednak spojrzenie na najlepsze polskie filmy dekady jest poniekad ciekawe, nawet jesli osobiscie nie musimy sie zgadzac ze wszystkimi typami, ja np. zamiast Wiezy dalbym Monument itd).
2
interplaygirl
Kamper był spoko i miał świetny kawałek Pezeta, ale żeby w najlepsze filmy dekady to nie wiem.
4
paczanga
"Kamper" filmem dekady, chyba redaktor MW za dużo w FPS-y pyka na konsolce
4
pachota
Chciałem tylko napisać ze jestem dumny z polskich filmów. Widziałem wszystkie wymienione; Wieże dałbym wyżej, ciało wywalił, zimną wojnę wymienił z Idą ale jest dobrze. Pomimo tworzenia produktów historyczno- romantycznych umiemy tez robić rzeczy dobrze.
4
adamcpdst
@pachota Zimna wojna przehajpowana przez Oscary - ładna widokówka zza żelaznej kurtyny - ok, ale jako historia miłosna kompletnie niewiarygodna, końcówka już komiczna z tymi ich rozstaniami, powrotami..
kruczek10
Brakuje Cichej nocy, Jestem mordercą oraz Carte Blanche
4
nazuul
Co o tym sądzi ogół użytkowników portalu (uwzględnione z >10.000 głosów - tyle ile wymagane do TOP 500): 7. Twardowsky 2.0, 6. Wołyń, 5. Boże Ciało, 4. Bogowie, 3. Twój Vincent, 2. Najlepszy, 1. Tylko nie mów nikomu. Gdyby odrzucić dokumentalne, krótkometrażowe i etiudy na listę wskoczyłyby: 7. Chce się żyć, 6. Róża. Po obniżeniu do >1.000 głosów (tyle ile wymaga się od seriali do topki) miejsca 1-5 to filmy dokumentalne: 7. Twój Vincent, 6. Najlepszy, 5. Tylko nie mów nikomu, 4. Transformacja, 3. Inny świat, 2. Korespondent Bryan, 1. Niepodległość.
2
MichCorleone
Ja bym widział w tej siódemce Bogów Pawlikowskiego
1
Agatonik
Bardzo jest to zgodne z moimi wyborami - przede wszystkim pierwsza trójka. Jedynie film Jagody Szelc mnie nie zachwycił. Do zestawienia dodałabym Pokłosie.
2
Werka2_filmaniak
Dodałabym ,,Cichą noc", ,,Bogów czy też ,,Sztukę kochania" ;)
1
michal_trebacz
Całkiem zgrabna wyliczanka ;) Zabrakło jednak moim zdaniem filmu Obława i świetnego Hardkor Disko, które zresztą umieściłbym w swoim zestawieniu w pierwszej trójce.
kmpt
Dorzuciłbym jeszcze Kler i Układ zamknięty.
1
SlimShady85
Brakuje mi Cichej Nocy, Bogów, Pokłosia, W Ciemności i Wołyń.
1
1
oleksiey2000
@pachota FW powinien uwzględnić kasowanie komentarzy gdy zmieniał wygląd strony
2
pejot82
Druga dekada XXI wieku minie dopiero za niespełna rok
Manni
Bez kolejności: Imagine, Atak Paniki (smutno w ogóle, że ten film tak się wyminął z publicznością, ja dalej obstaję przy tym, że to mocno niedoceniony film), Zimna Wojna (dwa serduszka, cztery oczy...), Wołyń, Monument, Ostatnia Rodzina i Róża. Bonus: Boże Ciało.
lew890
U mnie prezentowałoby się to tak: 1. Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham 2. Ida 3. Ostatnia rodzina
al113
Co za nudny ranking i przewidywalny ranking.
pachota
I pomimo tego ze nic nie jest lepsze od Ostatniej rodziny i Róży to wymienię pare polskich tytułów które tez były dobre: Córka Trenera, Dzikie róże, Photon, Fuga, Wszystkie nieprzespane noce (za odwagę) Córki dancingu, Biała sukienka :)
pachota
I pomimo tego ze nic nie jest lepszego od Oststniej rodziny i Róży to wymienię pare polskich tytułów które tez były dobre:
pachota
Oficjalnie czekam na Sale samobójców 2 po Bożym Ciele
uniomo
Tak na prawdę tylko Zimna Woja i Córki Dancingu zrobiły karierę na świecie
Manni
@uniomo I jeszcze "Ida" oraz "Wszystkie nieprzespane noce" (znalazly sie na liscie bodajze Playlist albo Indiewire wsrod najlepszych 100 filmow dekady - wtf).
Manni
@uniomo prawda! Mozna tez dodac tu "Twojego Vincenta"
1

zwiastuny