Carrie Fisher powróci w dziewiątym epizodzie "Gwiezdnych wojen"

Aby wziąć udział w głosowaniu na Nagrody Filmwebu, kliknijcie TUTAJ

komentarze 61

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
JohnTheBrave
Powróci, tylko w jakiej formie. Odrzuty z epizodu VII będą jej "rolą" w epizodzie IX. Liczy się sztuka! Kij, że nie żyje, biznes się kręci a aktorka nic już o tym nie powie. Jest to niemoralne i uwlaczajace. To tak jakby ktoś miał jakieś niewykorzystane ujęcia z Johnem Waynem czy Burtem Lancasterem i sobie wykombinowal, że zrobi z tym film. Do tego zmierzamy, ta sytuacja to niebezpieczny, nie etyczny precedens.
26
TheDevilYouKnow
@JohnTheBrave dokładnie, to jest poziom rodem z porno Deepfake.
1
Rhydian_XCX
@JohnTheBrave uwłaczające byłoby zabicie Lei na napisach początkowych ! To była jej życiowa rola, którą uwielbiała i jestem pewny, że chciałaby, aby dokończono ten film razem z nią. Jej córka zgodziła się na wykorzystanie starych scen, a to chyba najważniejsze.
11
JohnTheBrave
@Rhydian_XCX zapewne zgoda okupiona grubym plikiem dolarów
2
Rhydian_XCX
@JohnTheBrave na zrobienie komputerowej wersji się rodzina nie zgodziła. Może jednak nie każdy jest tak przekupny jak uważasz ?
8
Michael_Ambrose
@JohnTheBrave Zgadzam się z Tobą i niestety, ale już to o czym piszesz, stało się i to nie jeden raz. Będąc w UK w 2012 roku widziałem reklamę w tiwi. Przeświadczony potem, przez lata, byłem o tym iż wybrano bardzo podobną aktorkę - dzisiaj można dopatrzeć się sztuczności bo już widzieliśmy parę rzeczy ale wtedy było to dla mnie nie do pojęcia. Zachęcam do obejrzenia, wykreśl spację www. youtube.com/watch?v=_UPzO0-546 M
2
1
Michael_Ambrose
@kryst007 Z Usuń spację. Z Brucem Lee (www. youtube.com/watch?v=QkhF-N_47t A), Bogartem , Michaelem Jacksonem i paroma innymi. Doczekamy się kiedyś nawet remak'u Powrotu Do Przyszłości, gdzie krzepki i młody Michael Fox będzie partnerował, nie wiem, może Markowi Rylance...
mariposa26
@JohnTheBrave Odezwał się ten co by kasy nie wziął za zdjęcia
5
shamar
@JohnTheBrave A to PIERWSZY raz taką sytuację spotykasz? To może doinformuj się
JohnTheBrave
@shamar TO MOŻE przekaż innym swoją wiedzę, zamiast zgrywac się na sroba
1
zbyhu1
@JohnTheBrave Gladiator, Kruk, Szybcy i wściekli 6, Łotr 1...
JohnTheBrave
@zbyhu1 AKTORZY WYMIENIONYCH PRZEZW CIEBIE FILMÓW ŻYLI PODCZAS REALUZACJI. I NIE 6 a 7
shamar
@JohnTheBrave Choćby "Różowa Pantera", "Sky Captain", "Superman Returns"... "GRA ŚMIERCI 2" Zbychu dobrze dodał "RO" - przecież aktor od Tarkina nie żył.
Wilkolak_Autograf
@Rhydian_XCX A ja jestem pewny, że nie chciałaby, bo jest z ręki Disney'a, który ożywił serię Star Wars, lecz jednocześnie ją upodlił i zrujnował, wypaczając klasykę.
Rhydian_XCX
@Wilkolak_Autograf Disney tak upodlił markę, że zarobiła ponad 3 miliardy dolców i uzyskała bardzo wysokie oceny na różnych portalach hmm. To, że tobie się nie podoba, to nie znaczy, ze marka jest zrujnowana. Duzo się słyszy, o tym jak ludzie narzekają na Star Wars, ale to tylko dlatego, że krzykaczy słychać najgłosniej. CI którym sie film podobał, po prostu żyją i się tym nie przejmują.
2
JohnTheBrave
@shamar Peter Cushing został regenerowany cyfrowo. Po raz kolejny obracamy się w sferze nowych "Gwiezdnych wojen" a co do reszty cameo, fan service. Leia jest jednak postacią wiodącą
1
shamar
@JohnTheBrave Jaki fan service i jakie came'a? "Różowa Pantera" po śmierci Sellersa to film zbudowany na dublerach i niewykorzystanych scenach. "Gra Śmierci 2" podobnie. Nawet "Gra śmierci 1" zrobiona z odrzutów.
shamar
@JohnTheBrave PS - przecież TU też to będzie jedynie cameo.
shamar
@JohnTheBrave Stąd, że użyją kilka odrzuconych scen?
Wilkolak_Autograf
@Rhydian_XCX Podstawy marketingu, psychologii i socjologii. Widać nie znasz zasady działania tego świata. A ja sam oceniłem te (nowe) filmy na 8-9 (stare były na 10), także wiesz... U innych, co krytykują wygląda to podobnie. Nie jest nas tak niewielu - wierz mi ;] Oceniamy tak wysoko, bo kultywujemy tę markę, nieraz od jej zarania. Nadal wspieram produkcje, chodząc do kina, ale różnice widzę ogromne. Inaczej mówiąc - klasyka Star Wars wychodzi ponad skalę Filmweb dla fanów - jakby skala filmweb była o EKSTRA +10 pkt dla wielkich produkcji, to stare Gwiezdne Wojny miałyby 20/20, a dzisiejsze, Disneya NADAL te 8/10. Rozumiesz? :]
Rhydian_XCX
@Wilkolak_Autograf cóż moze i z ocenami to tak działa, ale z zarobkami na pewno nie. Solo nie zarobił na siebie prawie nic. 7 i 8 epizod zarobiły ponad miliard. Jednak coś to oznacza. Do tego z tymi ocenami też nie możesz być taki pewny.
1
Wilkolak_Autograf
@Rhydian_XCX Znaczy to tylko tyle, że fanów Star Wars jak ja są miliony i tak jak ja muszą być w kinie na częściach głównej sagi. ;] Spin-off to zawsze spin-off - mniej ludzi w kinie, niż na filmach głównej linii serii = niższy ranking w box-office.
Michael_Ambrose
Rozmawialiśmy z kuzynem po seansie Ostatniego Jedi o tym, co zrobią z postacią księżniczki Lei w IX epizodzie i oboje zgodziliśmy się z tym, że najlepszym rozwiązaniem i największym hołdem dla aktorki Carrie Fisher byłoby pierwsze ujęcie, skąpane w odcieniach błękitów, zimnych tonacjach w deszczu - przedstawiające kondukt pogrzebowy Lei Organy z otwartą, szklaną trumną z epickim utworem Johna WIlliamsa która niczym "Throne Room" przechodzi do historii kina. Bez zbędnego filozofowania, niech każdy sobie dopisze po swojemu historię księżniczki. Tak bym chciał zobaczyć pożegnanie ikony kina i jednej z najważniejszych postaci sagi.
11
pot3r
@Michael_Ambrose Dokładnie. Scena pogrzebu byłaby chyba najlepszym otwarciem dla IX epizodu.
7
Michael_Ambrose
@pot3r Dziękuję, marzę o tym. Bez wygibasów i wydziwiania. Subtelnie i z piękną muzyką w tle.
1
3
Wilkolak_Autograf
@Michael_Ambrose Panie, Disney nie przejdzie WYKUPIONĄ marką #1 do historii kina. Coś co było tak genialne, jak Gwiezdne Wojny, po odsprzedaży Disneyowi nie miało szans być innym, niż gorsze - i tak jest. Ludzie chodzą do kina dla samej Marki Star Wars, a Disney o tym wie, więc robią produkt na kasę. Kathleen Kennedy to bizneswoman - *ebana idiotka, która swą "karierę" zbudowała cudzym wysiłkiem, więc trudno, żeby spod jej dyrektorskiej ręki wyszło coś epickiego i "historycznego". Ona umie tylko rujnować filmy, na których ludzie się wychowywali dla czystego zysku. To zbrodniarka branży filmowej.
Michael_Ambrose
@Wilkolak_Autograf Ja wiem, czytałem o Pani. Słuchałem jej. Nie potrzeba być psychologiem, by ją odczytać po piętnastu minutach. To takie, mrzonki, jak mogłoby być pięknie. Osobiste i nie mające nic wspólnego z machiną napędzającą Disney'a, który wyciśnie wszystkie soki z tej marki a z resztek zaserwuje jeszcze soczystego hamburgera.
1
Fruflea
@Michael_Ambrose Tak, w TLJ przeżyła minutę w próżni, a teraz ma umrzeć prawie bez powodu jak Luke?? :P
Rhydian_XCX
A jakie uważacie wyjście byłoby lepsze ? Nie ma tutaj dobrego wyjścia moi drodzy. Użycie starych scen, zmiana aktorki, zabicie w napisach początkowych, użycie CGI. Każda z tych opcji kogoś urazi. Pomyślcie czasami, to że wam któraś z tych opcji odpowiada nie znaczy, że inni też tak myślą. Użycie wyciętych scen to najlepszy kompromis.
12
JohnTheBrave
@Rhydian_XCX zawsze Leia może sobie być gdzieś tam w tle nieobecna, można o niej mówić jej nie pokazując argumentujac np. złym stanem zdrowia i tym, ze obowiązki zostają przekazane (Rian to wykorzystał odcinajac J.J. droge sabotazysta) albo po prostu uszczuplic wątki i Leia jako ta siła jest w tle po prostu , nieobecna fizycznie ale duchowo jak najbardziej. Tylko takie rzeczy to wirtuozi kina potrafią a J.J. to tylko zreczny kopista.
2
olka0207
@Rhydian_XCX Zgadzam się. Tutaj idealnego wyjścia z sytuacji po prostu nie było i nie zazdroszczę twórcom filmu. Postać Lei jest zbyt ważna, żeby ją całkowicie wyciąć z fabuły i umieścić lakoniczne info o jej śmierci między epizodami w napisach początkowych. Znowu zastąpienie Carrie Fisher inną aktorką czy korzystanie z CGI przez wielu odebrane zostałoby jako profanacja albo brak szacunku. I tak źle, i tak niedobrze.
8
von_schlecht
@Rhydian_XCX Najlepszym wyjściem było gdyby Leia zginęła w tej przestrzeni kosmicznej - to moje zdanie. Wiedzieli rok przed premierą, że aktorka zmarła, więc mogli zrobić kilka dokrętek, pozmieniać sceny, bo mieli na to wszystko czas, a teraz nie będzie to wyglądało naturalnie i tego idealnego wyjścia jak piszesz nie ma, bo chyba nikt sobie nie wyobraża "nowej Lei" że zagra ją inna aktorka (chodzi mi o Leie w obecnym wieku), CGI nie zgodziła się rodzina (podobno), więc co pozostaje - śmierć w napisach ? Nie bo to była za ważna postać w świecie SW żeby ją tak potraktować, ktoś niżej napisał pogrzeb zaraz na początku filmu i chyba to byłoby dobre rozwiązanie. Nie wiem jakie są dalsze plany Disneya względem SW, czy w kolejnych filmach akcja będzie się toczyć w okresie około obecnej trylogii, bo jeśli tak to śmierć Lei w tym filmie jest obowiązkowa.
3
shamar
@Rhydian_XCX idealne wyjście BYŁO - uśmiercić ją w 8, we wiadomej scenie.
Cesarz_OLX
Jeżeli nie będą podporządkowywać scenariusza pod role zmarłej aktorki w siódmej części, będą mieli dużo do roboty. Pozmieniać komputerowo tła, pewnie zmienić nieco ruch aktorki, zrobić dubbing, etc. etc. Obawiam się, że będzie to wyglądało jak niesławna scena lotu Lei w kosmosie.
4
JohnTheBrave
@Cesarz_OLX ten film będzie podporządkowany Lei J.J.nie ma zresztą sensownego wyjscia z tej sytuacji, to nienie "KLAN" nie mogą powiedzieć, że po prostu dostała udaru ... chociaż, może tak zrobia. Kwestia zdrowotna Lei była obecna w VIII epizodzie. Niemniej probemem jest relacja Kylo -Fisher. Jakkolwiek tego nie zrobią i tak będzie to złe. Miała moment by zginąć w VIII epizodzie ale Rian zrobił z niej bohatera z Marvela
4
boga
@Cesarz_OLX to było idiotyczne to jej latanie w kosmosie.Zepsuło mi w kinie frajdę z oglądania.
DarthMnich47
Gdyby to Johnson kręcił IX część to Leia zapewne odleciałaby w siną dal (bez statku ofc), a tak to możemy główkować jak z tego wyjdą. W każdym razie mam nadzieję, że to będzie godne pożegnanie wspaniałej postaci.
3
ktyczynski
Ale po co? żeby znowu jakiś reżyser płakał jak się jego film gównianym nazywa?
1
hatti69
Zabili ta marke nikogo to juz nie obchodzi
CZacza
Tylko nie jak Peter Cushing w Rouge one.. bo to obrzydliwa praktyka.. nieetyczna i wyjątkowo krzywdząca dla samego aktora jak i jego bliskich..
Mauretania
@CZacza Przecież to jest robione za pełną zgodą rodziny.
CZacza
@Mauretania Nawet jeżeli uzyskali czyjąś zgodę.. nie oznacza to zgody wszystkich bliskich.. Co więcej osoba która wyraziła zgodę nie wiedziała czy aktorowi spodobałby się scenariusz, czy chciałby zagrać w tym filmie.. obrzydliwa praktyka..
Dosei
Zrozumiałabym gdyby wykorzystano sceny z 8-ki ale z 7-ki?
JohnTheBrave
Disney pocalowal klamkę w temacie streamingu oryginalnej trylogii. Prawa do 2024 ma Turner i nie chce od nich odstepowac
JohnTheBrave
"Tajemniczej sprawy ukrywanej przez rząd" brzmi jak "Smoleńsk"
LuX54
jak może powrócić skoro nie żyje?
kubaaa67
pewnie licza na to co sie stalo z marka szybkich i wscieklych po smierci walkera. seria swoje by zarobila ale jak gruchnela wiadomosc o tragedii to wszystkich przyciagnelo do kina zeby zobaczyc ostatnia role paula. tera tez takie zerowanko sie odwala, pewnie wszystko zostanie rozegrane w klimacie holdu dla aktorki but in the end its all about money
ter_mat
Disney widzę po trupach do celu (czytaj: kasy). Dosłownie. Szkoda.
TheDevilYouKnow
Polityka Disneya - Forsa, Forsa, Forsa.
LuX54
Nie chce mi się czytać komentarzy, SW oglądałem tylko IV,V,VI ale napiszę tylko jedno.
Ulisseska
Dali by jej odejść, zamiast tego ciągną kasę, nawet po śmierci tej kobiety. Przykre...
AutorAutor
Carrie Fisher była świetna w komedii "SZAMPON" z Warrenem Beatty, Julie Christie i Goldie Hawn!
3
per333
Po trupach do celu. Dosłownie. A co to ma wspólnego ze sztuką, taka nekrofilia?
1

zwiastuny