Czy "Zimna wojna" dostanie Oscara?

Skrót najważniejszych wydarzeń ze świata kina i telewizji przedstawia Dorota Kostrzewa.

komentarze 33

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
22
krupastas
Wygra "Roma". Sama nominacja dla "Zimnej wojny" będzie sporym sukcesem :)
9
zielarnia_danilczyk
@krupastas Wokół Romy jest dużo medialnego szumu, niezupełnie zasłużonego. Wątpię w Oskara, zwłaszcza w kategorii ogólnej "najlepszy film" bądź "najlepszy film nieanglojęzyczny". W zasadzie można dać mu nagrodę za zdjęcia (chyba jest tam mały polski akcent), bo jeśli nie za zdjęcia to już nie wiem za co, za scenografię ?. Aktorstwo przeciętne, fabuła i scenariusz na dwie kartki papieru jakiegoś frapującego przesłania nie widzę. Historia meksykańskiej rodzinki wlecze się leniwie niczym latynoska sjesta.
Aristosek
@zielarnia_danilczyk ciekawe czy wielkość widowni latynoskiej w US siedzi akademii gdzieś z tyłu głowy przy wyborze?
MaliniaEscobar
Szczerze? Bardziej cieszyłabym się z nominacji dla Joanny Kulig w kategorii Najlepsza Aktorka. Amazon zorganizował Jej nawet kampanie oscarową co jest już sporym sukcesem. Jej nazwisko często pojawia się w prasie a Ona sama bryluje wśród gwizd na branżowych imprezach. Dziennikarka z „Vogue” napisała że „w sprawiedliwym świecie Kulig dostała by nagrodę dla najlepszej aktorki”. Joanna jest zresztą wymieniana jako kandydatka do nominacji już od jakiegoś czasu ale zawsze gdzieś na końcu listy. Mam nadzieję że przynajmniej uda jej się zagrać w jakiejś dużej produkcji.
2
kamil23234
Ciężko będzie, Roma jest więcej niż murowanym kandydatem do zwycięstwa. Jeżeli Roma przegra to tylko dlatego że Akademia nie przepada za Netfliksem, poza tym są trzy bardzo mocne filmy: Kafarnum, Płomienie, Manbiki kazoku.
2
marek446
Wiem, że się czepiam, ale nie wiedziałem, że Mary Poppins jest taka stara... :D
3
1
busiek1
jak czesto do kina ? jak jest na co.. to raz w tygodniu ;)
1
Sony_West
Własnie wymyśliłem wersję oskarów dla gatunku horror. Będzie się nazywać O!-scary. teraz sie zastanawiam, komu ją przyznać. Wiem, jestem genialny! Nie dziękujcie :)
Yssirk
Sześciu dekad, pani Doroto. 600 lat temu owszem, były czarownice ale nie było jeszcze parasolek.
1
MaliniaEscobar
Szczerze? Bardziej cieszyłabym się z nominacji dla
kto
Kevin w Wigilię, Szklana pułapka w Sylwestra i wszystko jasne. Oczywiście na Polsacie.
Wiktoria_Jaworek_1235
Chodzę do kina tylko wtedy, jeśli są dobre propozycje. A jeśli chodzi o ilość obejrzanych w kinie filmów w miesiącu to zwykle jeden film (w lipcu i w sierpniu byłam na dwóch filmach).
neo_angin
Nie wygra. Teraz będzie żenujące pompowanie balonika, a ma minimalne szanse.
3

zwiastuny