Jak "Czarna Pantera" i "Avengers" stali się oscarowymi faworytami?

Łukasz Muszyński zaprasza na skrót najciekawszych informacji ze świata kina i telewizji. W tym odcinku m.in. o oscarowej reformie, emeryturze Roberta Redforda i kolejnej części "American Pie".

komentarze 94

Najlepsze wypowiedzi
 • Najlepsze wypowiedzi
 • Od najnowszych
kryst007
Mam nadzieję, że nikt w Akademii tego nie weźmie na poważnie. Jeśli blockbuster okaże się być rzeczywiście świetnym filmem, to nie mam nic do nominacji za "Najlepszy film", ale to wymyślanie dla nich specjalnej kategorii to zagrywka godna MTV. Jeszcze to poznawanie zwycięzców oglądając reklamy mielonki zamiast przemów artystów, którzy wykonali świetną pracę. Na szczęście może się to zmienić, bo już paru członków Akademii nie kryje swojego oburzenia tymi idiotycznymi decyzjami, np. Frances Fisher, Rob Lowe czy Adam McKay. Czekamy na pozostałych.
52
returner
@kryst007 Avengers-Infinity war jakieś nominacje w kategoriach technicznych ma szansę dostać więc kto wie czy nie zgarnie kilka statuetek.
1
JohnTheBrave
@kryst007 Problem jest poważny dla Akademii, zmieniają się gusta, zmienia widownia. W obecnej formie ta Gala w końcu zniknie telewizji a werdykty będą interesować nielicznych. Miej pretensje do obecnych autorytetów w zakresie filmu i tego, że hamburgeryzuja gusta widzów i fragmentaryczne spojrzenie na historię kina.
1
__Vermilion__
@returner jeśli chodzi o Czarną Panterę wydaje mi się, że padnie nominacja w kategorii najlepsza piosenka - The Weeknd & Kendrick - Pray for me albo Kendrick & SZA - All the stars
2
SamFarsch
@__Vermilion__ Skoro dali mu Pulitzera Oscar wydaje się być kwestią czasu ;)
tocomnieinteresuje
@kryst007 Co roku wszyscy wzdychają, że horror, komedia, czy film akcji nie dostaje nominacje, to wreszcie jest osobna kategoria, a możliwe, że w ciągu kilku lat nawet awansuje do ostatniej rozdawanej;)
Szczery997
@kryst007 Szczerze MCU bedzie zbierac Oscar za Oscarem ,a poziom ich filmow wciąż bedzie przereklamowany!:)
1
PPS
@kryst007 Myślę, że ludzie są zmęczeni coraz bardziej nachalnymi manifestacjami politycznymi i ich natężeniem podczas gali. Co do BP i rewelacyjnego wyniku finansowego - ponad pół roku w kinach to chyba jakiś rekord jeśli chodzi o dystrybucję kinową. Na ogół trwa 3 miechy, w przypadku blockbusterów max 4 - a tu mamy sztuczne pompowanie słabego, nawet na standardy Marvela, filmu.
2
Nevarius
@kryst007 To, że blockbuster dostaje nagrody to nie jest nowa rzecz, zwłaszcza, że nominacje i nagrody to efekt głosowania koło 7000 ludzi. Jeżeli wspólnie uznają, że taki film jak Avengers czy Czarna Pantera zasługują na to, co Ci do tego? To tylko Oscar, nagroda, której Ty nawet w ręku nie będziesz trzymał xD Polecam trochę dystansu, a przede wszystkim trzymanie się przy swoim.
kryst007
@Nevarius Ja tu tylko wyrażam opinię o wyjątkowo kretyńskim pomyśle na wydzielanie specjalnej kategorii. To przecież wrzucanie filmów do dwóch worków przez Akademię.
2
Nevarius
@kryst007 A ja tu tylko komentuję i wyrażam swoje zdanie o twoim zdaniu xD Ale dlaczego uważasz, że to kretynizm, bo nawet nie podałeś ku temu żadnego argumentu xD
kryst007
@Nevarius Bo to nie jest w stylu Oscarów. Oscary może nie zawsze nagradzały pod kątem sztuki, ale przynajmniej nie rozdzielali kina na kilka worów. Zawsze w kategorii "Najlepszy film" można było liczyć zarówno na inteligentne dramaty (Manchester by the Sea, Moonlight, Trzy billboardy...), ambitne kino gatunkowe (La La Land, Kształt wody, Uciekaj), jakieś widowiska (Przełęcz ocalonych, Dunkierka, Grawitacja), czasem na kino artystyczne z najwyższej półki (Nić widmo, Amour), czasem też na wyjątkowo udane kino rozrywkowe (Mad Max: Na drodze gniewu, Marsjanin), no i często puste Oscar-baity (Ukryte działania, Most szpiegów, Teoria wszystkiego). Teraz mieli by blockbustery wydzielać do jakiejś drugiej kategorii specajlnie dla nich? Idąc takim tokiem myślenia to dla wymienionych wyżej form kina też niech wymyślają osobne kategorie.
8
Nevarius
@kryst007 A jaki jest styl oskarów? Przecież ta impreza co roku wygląda inaczej, zmieniają się występy, czasami sposoby głosowania, członkowie itp. A, że blockbustery za sprawą filmów superhero, które ocierają się o geniusz artystyczny, stają się filmami, których nie sposób ominąć, to dlaczego akademia nie miałaby ich docenić? Chyba za bardzo bierzesz takie rzeczy do siebie. Każdy kto ma choć połowę mózgu traktuje oskary jako nic nieznaczącą rozrywkę nagród filmowych, a nie wyznacznik jakości kina xD Bo ten nie istnieje jako obiektywna rzecz, którą każdy może sprawdzić i zweryfikować.
2
Sebix96
@PPS Co to za bzdury, 99,9% wyniku finansowe BP nabiła przez 3 miesiące, następne 3 to jedynie wbijali brakujący milion dolarów do równych 700 milionów. Gdzie tu niby sztuczne pompowanie? A co do jego poziomu to zbytnio nie obstawał większość filmów MCU to podobne średniaki jak to, są lepsze oczywiście ale BP nie odstawał od ogółu.
Blaskun
@kryst007 Czarna pantera dostanie oskara, bo politycznie poprawni chcą być. Film marny z marną fabułą, ale o czarnych dla czarnych, więc jeśli nie dostanie, to rasizm.
3
PPS
@Sebix96 Poproszę te statystyki, że 699mln nabili w 3 miechy. Z linkiem rzecz jasna albo szoruj pokład.
Sebix96
@PPS $696,692,232 stan na 15 maja 2018 czyli dokładnie 3 miesiące.
Sebix96
@PPS https://www.boxofficemojo.com/ movies/?page=daily&id=marvel20 17b.htm
Jumpkov
@JohnTheBrave Disney jest "właścicielem" Oscarów od dawna już xd
LeSzifre
Czyli albo Avengers, najlepszy film superbohaterski w tym roku, albo Czarna Pantera? - najgorszy film roku. Czyli Oscar dostanie Czarna Pantera...
25
Daroo_3
@LeSzifre No przecież to jest kategoria stworzona stricte pod Czarną Panterę ;)
7
sznapsiarz
Co za turbo deb*ilizm.... Jeśli film jest zbyt cienki nawet z obsadą wysadzoną czarnymi na prawo i lewo, jeśli produkcja z czarną atlantydą nie daje rady dzięki potężnej poprawności politycznej do rywalizacji w konkursie, w którym zamiast jakości artystycznej decyduje polityka, to już naprawdę mówimy o movie-szicie level krawężnik. A nawet ściek. Więc skoro produkcja nie podskoczy do poprzeczki, to obniżamy poprzeczkę... To jak skok o tyczce przez kijek który leży na ziemi XD Społeczeństwo głupieje, sztuka filmowa chamieje, to i nagrody muszą być odpowiednio pod tłuszczę... Co dalej..? Najlepszy murzyn pierwszoplanowy..? Najlepsze trans drugoplanowe..? Najlepszy najgorszy film?
19
MrHipnotyczny
@sznapsiarz Poprawność polityczna nie znaczy tego co myślisz że znaczy
4
SamFarsch
@MrHipnotyczny 90% użytkowników portalu nadużywa tego wyrażenia nie znając jednocześnie jego prawdziwego znaczenia.
4
MrHipnotyczny
@SamFarsch Ale przynajmniej im lżej na sercu na że wylali swoje żale xd
2
sznapsiarz
@MrHipnotyczny Oh ah polizali się mądrale po dupach XD Wystarczy, że przyjęło się do potocznego rozumienia tego sformuowania. To tak samo, jak z pojęciem "logiki", gdzie obecnie jest rozumiane jako coś oczywistego, zgodnego z rozsądkiem, podczas, gdy pierwotny zamysł odnosił się do trzymającego się kupy ciągu zdarzeń gdzie jedno zdarzenie było następstwem poprzedniego nawet, jeśli kłóciło się to z rozumiem wystarczyło, że było spójnie skonstruowane. To mogła być kosmiczna bzdura, ważne było jedynie, aby ten bullszit w swojej bzdurze był zwyczajnie... spójny. No, ale zawsze znajdą się wykładowcy wpieprzający się z uwagami nie na temat... Ale przynajmniej im lżej na sercu, że się powymądrzali xd
3
MrHipnotyczny
@sznapsiarz Użycie tego określenie nie przyjęło się potocznie, tylko u was polaków wojowników takie coś widać
1
PPS
@sznapsiarz To samo zrobiono z terminem 'tolerancja' - to już nie "cierpliwe znoszenie osób i sytuacji niekomfortowych/przykrych w naszym otoczeniu" a "pełna i obowiązkowa akceptacja każdej bzdury wymyślanej przez 0.5% reprezentację w każdej społecznośći".
6
sznapsiarz
@MrHipnotyczny Panie hipnotyczny, to określenie występuje teraz wszędzie w mass mediach, portalach społecznościowych itp itd. Nie jest to tylko domena lokalnych, jak to określasz polaków wojowników.... Tak przy okazji, jaki to dobitny dowód na to, jak wszystko spjerdala w dzisiejszych czasach albo skrajnie w prawo, albo skrajnie w lewo. Na zachodzie wejdą czarnym w dupe byleby nie krzyczeli, że są dyskryminowani (szczytem paranoi było rozrosnięte do rozmiarów społecznego raka akcja metoo, która choć miała szczytne pierwotnie powody, stała się polowaniem na czarownice, albo tamta nagonka na Scarlett Johannson za to, że śmiała przyjąć rolę transseksualistki, bi tylko ktoś kto miał jajca a teraz ma waginę ma prawo taką postać zagrać! ) A w centralno-wschodniej europie dostaniesz w pisde tylko dlatego, że twoja karnacja nie jest dostatecznie biała.... I dzięki temu, kiedy krytykuję błędy prawicy jestem z automatu lewakiem, a kiedy pocisne po socjal justice warriors to od razu jestem wojującym prawakiem-cebulakiem XD Idzcie wszyscy w pisdu do swoi h kółek wzajemnej adoracji, wedle uznania turbo w prawo albo turbo w lewo, widać złoty środek zwany dystansem nie jest dla was :)
3
sznapsiarz
@PPS Zgadza się. Jednak pytanie, czego ma w takim razie dotyczyć ta dyskusja? Tego, że się nie podoba taka zmiana sensu używanego pojęcia, czy fakt, że niektórzy wypierają ze świadomości istnienie takiego zjawiska?
PPS
@sznapsiarz Jestem przeciwnikiem dekonstrukcji pewnych, zdawałoby się, niezmiennych pojęć bo powodują chaos w umysłach - a skonfundowany umysł zawsze się decyduje na pewną stałą, która ma mu zapewnić solidne oparcie - czy to o lewą czy o prawą ścianę. A ci ze środka co stoją o własnych siłach stają się wspólnym wrogiem obu zwaśnionych plemion, co dość obrazowo przedstawiłeś. Typowym przykładem jest dyskusja na Deadpool 2 w temacie dubbingu - gość rzeczowo napisał, że dubbing jest ok w kreskówkach dla dzieci ale nie w fabułach bo idzie się pieprzyć cały kontekst smaczków kulturowo-językowych, więc oberwał od nawiedzonego orędownika pięknej mowy ojczystej węszącego spisek niemiecki, jak również strofowanie postępowca, który od razu wmieszał do rozmowy patologiczną 'polskę', ciemnogród i cebulaków.
1
PPS
@sznapsiarz Zresztą pieprzyć to - gala oskarów od pewnego czasu jest politycznym manifestem i jej wartość, oglądalność i znaczenie obniża się systematycznie. 10 lat temu człowiek czekał na tę noc, oglądał i się emocjonował a teraz co najwyżej sprawdzi na FW wyniki i wzruszy ramionami.
1
SamFarsch
@PPS Dobrze wiedzieć, że istnieją jeszcze ludzie, którzy dostrzegają ten cały absurd jaki tu się od*****ala. Mnie jak dotąd zaklasyfikowano jako homoterrorystę, homofoba, lewaka, prawaka, cebulaka itp itd A przykład z forum Deadpoola 2 to kwintesencja dyskusji na tym śmiesznym portaliku.
1
sznapsiarz
@PPS A no tak jest - albo jesteś z nami, albo przeciwko nam. Tylko skrajności...
Raz3e
ahahha jak, którykolwiek z tych greenscreenowych kopiuj wklej z tandetna fabuła dostanie oscara to potwierdzi tylko prymitywizm widza oraz samego jury
14
ciosina
@Raz3e Niby za co Pantera miałaby dostać oskara?
1
marcusfenix345
@Raz3e Lepsze to niż te przereklamowane gówna typu Sra Sra Sraj lub Trzy bilbordy.
2
Nevarius
@Raz3e Uwielbiam takie puste krzykactwo, które nawet nie potrzebuje specjalnego orania xD Wystarczy proste zadanie: Rozwiń swoją opinię :D I Raz3e już będzie miał problem xD
4
Sebix96
@ciosina BP może dostać w kategorii Najlepsza Piosenka
olka0207
Jeśli cokolwiek z Marvela albo DC kiedykolwiek dostanie Oscara za najlepszy film to będzie oznaczało, że koniec świata już bliski. Rozumiem, w kategoriach stricte technicznych faktycznie robią te filmy wrażenie, ale fabularnie i aktorsko są to po prostu wydmuszki.
11
Chumin
@olka0207 Aktorsko? Naprawdę co jak co ale aktorzy podobierani są perfekcyjnie do swoich ról w Marvelu. Fabularnie? Masz na myśli tą fabułę, która spowodowała masę dociekliwości co do następnej części Avengers? Jeśli tak no to cóż mogę powiedzieć, jak nie to, że niektórzy mają po prostu inne gusta ;) ale proszę niech to nie będzie powodem twojej krytycznej oceny wobec dostania oscara przez ten film, skoro ogół ludzi go uwielbia.
2
olka0207
@Chumin Nie mam nic do tych filmów, sama większość widziałam i podobały mi się ale traktuję je jako zwykłe popcorniaki-odmóżdżacze i nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby nazywać je wielce ambitnymi. To, że aktorzy są fajnie dobrani do postaci nie jest równoznaczne z tym, że ich role są jakieś wybitne, bo nie są. Fabuła w większości filmów o superbohaterach jaka jest każdy widzi - odwieczna walka herosa/herosów w walce z jakimś mniejszym bądź większym złolem, nic odkrywczego. I nie, nie jestem ciekawa kolejnej części "Avengers" bo jestem praktycznie pewna, że większość bohaterów którzy rozpłynęli się w powietrzu - wróci.
1
MrHipnotyczny
Mam nadzieję, że Pantera zgarnie statuetki. Wtedy wszyscy pseudowojownicy z filmweba pocięliby się na śmierć albo popadli w depresję xD
14
Alex303
@MrHipnotyczny Jakbyś się cieszył, że gówniane filmy dostają nagrody, to raczej miłośnikiem kina to Ty nie jesteś...
7
MrHipnotyczny
@Alex303 No nie uważam się za takowego. No tak,jak tobie film się nie podobał to rzeczywiście był gówniany. Masz rację
PPS
@MrHipnotyczny Popadanie w depresję z powodu przyznawania dewaluujących się z roku na rok nagród, to oznaka kretynizmu, tak samo zresztą jak popadanie w egzaltację z powodu tegoż.
6
SynZwalonejBrzozy
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
paulaner001
XD No raczej nie. Oba się nie nadają. Ale widząc poziom Oscarów z ostatnich lat oraz tendencje do stawiania poprawności politycznej ponad artyzm filmowy to "Czarna Pantera" jest faworytem do głównej nagrody. Róbcie screeny :D
3
SynZwalonejBrzozy
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
biszek
Ale bym sobie American Pie obejrzał, takie nowiutkie...
2
lupus198116
"OSCAR" nowy synonim słowa " GÓWNO"
2
Anima6
@lupus198116 od wielu lat juz tak było wiec nic si enei zmieni
3
SynZwalonejBrzozy
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Chydzim
Wielcy kinomaniacy muszą oczywiście zhejtować MCU, bo popularne i ludziom się zwyczajnie podoba xD elyta filmuw polskiego internetu xDDDD
1
olas956
I tak pewnie wygra Black Panther - Oskary rzadko dostają naprawdę dobre filmy, a Pantera nie oszukujmy się jest dobra, ale słaba w porównaniu do Deadpoola 2 czy Infinity War.
1
emil_866
Proponuję nową kategorię do Oscarów: Najlepszy film Marvela. Co roku jest z czego wybierać :) a na American Pie zawsze mam ochotę :)
magmaga
Moim zdaniem Oscary powinny być przyznawane nie za popularność dzieła, a za jego wyraz artystyczny. I chociaż "Avengers: Infinity War" to bardzo świetny film, to jednak jest to kino egalitarne, podporządkowane pod publikę. Już mamy Złote Popcorny, Teen-Choice'y i inne tego typu statuetki nagradzające filmy popularne. Jeżeli Oscary, ze względu na oglądalność Gali, staną się nagrodą dla filmów pokroju "Zmierzchu" czy "Szybkich i Wściekłych", to kto będzie wręczał nagrody filmom, które mogą docenić tylko prawdziwi smakosze kina?
qzr
W kategorii film scenariuszowo, aktorsko i reżysersko upośledzony nominowani są:
SynZwalonejBrzozy
Płaska ziemia. Zapraszamy do oglądania live dyskusji:
mates_z
Wcale mnie to nie zdziwi. Oscary chcą sięgnąć dna i konsekwentnie równają w dół.
ewej
Jak Czarna Pantera dostanie inne nominacje do Oscara, niż za sprawy techniczne, to znaczy, że te nagrody sięgają już bruku. To równie dobrze, można nominować Solo lub Deadpoola, a pominięcie Logana w ubiegłym roku będzie dyshonorem. To jest jawna kpina z tymi Oscarami. Niech po prostu robią dobre filmy, wtedy wszystko będzie jak trzeba.
twokill
Thor Ragnarok powinien zgarnąć wszystkie Oscary w tamtym roku...Walcie sie ze swoim ambitnym kinem żydowskim banda starych zapyziałych capów,,,Prosze bardzo był jakiś lepszy film w tym roku od Avengersów????
1
doktor
Tak czytam i czytam i zastanawia mnie czy faktycznie wg Was kategoria filmowa, która od kilku lat króluje pod względem finansowym, faktycznie nie zasługuje na osobną nagrodę?
Woops_Piwko
Ja pie9dolę... "Najlepszy film popularny" hehe, ktoś z akademii musial porzadnie dostac w lape :)
3
Woops_Piwko
Zluzujcie sobie majty nerdki wy moje, kicz od marvela/dc moze zgarnac statuetke za greenscreen co najwyzej
twokill
@Woops_Piwko Morda łapsie to one właśnie rozwijają kino a nie te dałniarskie filmy dla ,,intelektualistów":)
hudylobo
Ta reforma osrtatecznie Oscary zeszly na psy ale to jedyna szansa dla MCU by cos tam wywalczyc :D
1
Szczery997
@hudylobo Tu tez ten piesek za Toba przylazl!:) Szczerze dobrze ich tresujesz XD
2
2
Szczery997
@Kinomaniak_616 Szczerze nie bronie!:) Szczerze nawet neguje: polityczna gadka szmatka!:), Szczerze bardziej to mnie weselą te wojenki "MCU to a DC tamto" niezly ubaw szczerze!:) jakby to byl poziom , szczerze zupelnie jakby te bajki Marvela i DC byly dla nich na poziomie Ojca Chrzestnego lub Czasu Apokalipsy ,szczerze niezly ubaw !:)
Kinomaniak_616
@Szczery997 Hmmm dam ci dobrą radę może po prostu nie angażuj się w to? Nie to nie są filmy na poziomie ojca chrzestnego czy czasu apokalipsy trochę szuryzm z twojej strony porównując blockbastery do takich filmów jeśli blockbaster nie nudzi mnie i daje rozrywkę to dla mnie jest to dobry film nie ważne czy to marvel czy dc bo np trylogia Nolana to wg mnie najlepsze filmy superbohaterskie ale te kupy które serwuje ostatnio DC są nie do oglądania, co innego universum marvela.
Szczery997
@Kinomaniak_616 Szczerze przed chwila skreslilem konwersacje z toba bo trollowales a tu nawet da sie szczerze to przeczytac i nawet sie bym zgodzil!:) Tylko szczerze nie porównuje pisze tylko ze te dwie zwasnione strony tak sie zachowują !:) Szczerze niezgodze sie z tym ze uni Marvela to wysoka polka po recenzjach chce sie ogladac a po seansie zawód szczerze, w dc mam od razu zjechane recenzje wiec zawodu brak, szczerze !;)
Kinomaniak_616
@Szczery997 No ok możesz się nie zgadzać dziwne jest to, że filmy marvela to filmy, które rozbijają banki a recenzje mają pozytywne.
dziuzeppe
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Alex303
Pięknie poprawność polityczna zaorała Oskary. Te nagrody już nic dzisiaj nie znaczą, a kiedyś oglądało się galę z wypiekami na twarzy.
2
SynZwalonejBrzozy
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
GIMB2004trololo
Mariusz Pudzianowski na Draxa, przecież to taki cudowny aktor. W KSW też tak jakby "udawał" (hehe).
SynZwalonejBrzozy
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
streetbrother
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

zwiastuny

 • Kadr z video nr 2 (angielski)
  Nóż + serce zwiastun nr 2 (angielski)
 • Kadr z video nr 2 (odc. "Down")
  Into the Dark zwiastun nr 2 (odc. "Down")
 • Kadr z video nr 1
  Gen: Lock zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 1
  Planeta Singli 3 zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 2 (sezon 2, polski)
  Suburra zwiastun nr 2 (sezon 2, polski)
 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  Paris est à nous zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1
  We Die Young zwiastun nr 1
 • My

  zwiastun nr 1 (polski)
  Kadr z video nr 1 (polski)
  My zwiastun nr 1 (polski)
 • Kadr z video nr 1
  Trading Paint zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 1
  Całe szczęście zwiastun nr 1