Hot Shots

W czym "Kler" jest lepszy od "50 twarzy Greya"?

Dorota Kostrzewa podsumowuje tydzień w świecie kina.

zwiastuny filmowe

komentarze 75

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
JohnTheBrave
Zestawić "Kler" z "50 twarzy Greya" to tak jakby powiedzieć: czym ciasto czekoladowe różni się od kupy.
41
Rafi07
@JohnTheBrave oba obrazy miału rekordową jak na polską warunki widownię. Nie wiem jaki z tego wniosek, jednak ani Greya ani Kleru w planach oglądać nie mam. Zazwyczaj staram się nie iść z tłumem i myśleć samodzielnie co chcę obejrzeć.
3
ronin29
@JohnTheBrave tak "obszerna" wypowiedź bez żadnych uzasadnień ma wartość takiej właśnie kupy. Bardziej merytoryczne wypowiedzi słyszałem od dziesięciolatków
1
JohnTheBrave
@ronin29 i jeszcze powiedz, że jesteś księdzem dziesięciolatku
6
dejker
@JohnTheBrave Różnica między kupą brązową a kupą żółtą. Zajmujące dywagacje.
2
Alex303
@JohnTheBrave Wczoraj byłem na "Klerze". Przecież ten film jest po prostu denny. Najgorszy film Smarzowskiego.
SamFarsch
@Alex303 A 2 dni temu pisałeś, że już film widziałeś, kłamczuszku.
3
ronin29
@JohnTheBrave już dawno dawno temu mój syn miał 10 lat, ale nawet wtedy potrafił powiedzieć o filmie więcej niż jedno zdanie. To raz. A dwa- masz tak prymitywny tok myślenia, że porównujesz nieporównywalne. W realu też masz za złe, ze ferrari nie może latać a f16 nie pływa? Na co dzień pewnie jesteś jednym z tych, co posługują się czterema słowami dla objąsnienia całej złożoności świata a wszystko inne poza ulunionym disco polo uważają za kupę.
angelacn
@ronin29 to chyba Ty nie rozumiesz,że tu nie było o czym mówić więcej...w szkole jak pytali się ile jest dwa plus dwa to przed wynikiem opowiadales połowe ortografii(Ty gramatyki).Kler to film a grey to gówno.chyba,że jazdy z greya marzą Ci się po nocach lub w wc
ronin29
@angelacn może ty jeszcze żyjesz szkołą, od dorosłego człowieka wymaga się więcej niż od małolata. może dukałaś w szkole, przynosiłaś zaświadczenia o dysleksji, dysgrafii i zwolnienia z wf,ale to twój i innych matołów problem. Jak się ktoś wypowiada publicznie, to wypadało by to zrobić w jakiejś zbornej formie, choćby z szacunku dla odbiorców. Nie wszyscy to prymitywne kołki z ławki przed blokiem.
ronin29
@angelacn Co zaś się tyczy twojej genialnej recenzji z Greya to "gówno" jest raczej odbicie zawartości twojego umysłu. Może takim zasobem pojęć posługujesz się w domu i między znajomymi, ale jeśli nie doświadczyłaś tego osobiście, to uwierz - są ludzie, którzy nawet o matematyce potrafią ciekawiej opowiadać, niż ty o filmie.
TheHush
Widać jestem prawicowym botem rosjan, bo ostatni dżedaj to straszna ch**owizna
5
kto
Sapkowski zapewne szybko dogada się z CD Projektem. Były jakieś tam migawki w mediach gdzie obydwie strony prezentowały się dość hardo, ale wydaje mi się, że żadnej ze nich nie zależy na ciągnących się latami procesach. W miarę zbliżania się realizacji serialu to chyba pewne. Pan Andrzej nie mógł znaleźć lepszego momentu żeby odgrzebać starą sprawę, która tak bardzo go gryzie. Pewnie nie zgarnie tych 60 baniek ale kwotę znacznie niższą, ale też znacznie wyższą niż te pierwotne 30-parę tys. Kluczowe pytanie brzmi tak: od kogo Netfix kupił prawa??? Nie próbuję pytać za ile ;)
5
jnkArt
@kto No ale on się ZGODZIŁ na tę kwotę... Do tego gardził tym projektem, i wszystkimi jego wielbicielami. Ja się na Sapku wychowałem, ale uważam że to egocentryk bez krzty godności.
8
jnkArt
@jnkArt Poza tym jaką miał gwarancję, że gry odbiją się takim echem na całej planecie? Źle ocenił sytuację, poniekąd chyba nie wierząc w swoje dzieło. Po prostu zrobił chyba jeden z gorszych interesów w świecie showbiznesu. I jedyną osobą którą powinien o to obwiniać jest on sam. To teraz, to zwykłe żebranie.
7
polek
@kto Tego mu życzę... Żeby się dogadali bez ciągania się po sądach i na innej zasadzie niż "kto ustąpi choćby krzynkę, ten jest cienki jak linijkę". ;) Może się jeszcze okazać nieprawdą smutna konstatacja, że co w Polsce udane i dobre, musi się ubrudzić. CD Projekt nie zbiednieje, premiując autora dzieł, na których wyrósł, a Sapek, choć sam popełnił błąd... cóż, nie zazdroszczę mu. Wierzę jednak wciąż i wbrew wszystkiemu w życzliwy świat rozumnych istot, dla których kasa nie jest najwyższą z wartości łączących ludzi.
2
kto
@jnkArt Można to porównywać tylko do biznesu jaki zrobił Sam Phillips na sprzedaży praw do nagrań Elvisa, które sprzedał za dość konkretną sumę która okazała się z czasem maleńką kroplą w morzu dolarów jaką później przyniosły nabywcy. Tam jednak obyło się bez sądowych potyczek.
1
Deadzonk
@kto Postawiłbym daleko idącą tezę, że cała ta spraw była tylko po to, aby sprawdzić wahania rynku, a w okresie przed premierą wykorzystać te badania do celowego obniżenia akcji firmy. Chyba rezultaty były za "słabe" i cała sytuacja będzie powoli wyciszana. Zaznaczam to tylko spekulację.
1
ethan10
@jnkArt Dodałbym jeszcze, że mało wspomina się o tym ile zyskał Sapek na popularności gry na świecie. Dzięki Redom dopiero rozpoczęła się prawdziwa sprzedaż jego książek. Cała ta sytuacja jest tak żałosna, że życzę Sapkowi jak najgorzej. Nienawidzę zachłanności i pazerności ludzkiej jaką reprezentuje ten typ . Straszny smród.
1
Bilet95
Socjalistyczne wartości? To przecież w UE jest jak najbardziej na plus.
16
Kuba12c
Mam takie dziwne wrażenie, że paradoksalnie Kler zrobi najwięcej dobrego dla polskiego Kościoła od czasów JPII
6
ania_88xyz
Czym różni się "Kler" od "50 twarzy Greya?" Ciężkie pytanie. "Kler" przypomina patostream w wersji kinowej?
9
klamar
Wszyscy poszli (albo pójdą)na ten KLER tak jakby nie wiedzieli co sie dzieje naprawde z kosciołem katolickim.Najprawdopodobniej często na zlość wszystkiemu."Spootlight"moim zdaniem to mocniejzy film i jakoś sie o nim nic nie mowilo w kontekscie rewolucji jak o KLERZE.
2
Wojak88LDZ
@klamar Spotlight był świetny, tu się zgodzę, ale 'Kler' ma swoją siłę w tym, że jest o Polskim kościele, robiony przez Polaków dla Polaków. Spotlight Ci, którzy ewentualnie o tym filmie słyszeli potraktowali jak 'tamten' film z zachodu dotyczący 'tamtych' problemów z zachodu i 'tamtego' kościoła z zachodu. 'Kler' (który swoją drogą naprawdę był niezłym filmem) w naszym kociołku polityczno-religijnym może sporo namieszać (i już to zrobił), bo teraz samych 'tych-tutaj' katolików stawia pod ścianą i zmusza do jakiejś refleksji i zajęcia którejś ze stron. Spotlight był dla 'tamtych', podczas gdy 'Kler' jest dla 'nas'.
1
MIRILAN
ja p... czy musiał musiał tam zagrać?
1
IAmDK
zastanawia mnie ile redakcja zjada popcornu odświeżając komentarze :D
pawelP84
serio porównujecie Kler z Greyem ???? chyba nie byliście na filmie
kittykate
Ksiądz też człowiek, ma swoje silne strony i słabości. Podobny film mógłby powstać o Budowlańcach, Kolejarzach, Górnikach. Nie wiem czy byłby tak porywający. Pokazuje niesamowity, niedostepny świat. Odsłania wszystkie cnoty i grzechy czlowieka. Piękny film. Zmienił mój sposób postrzegania księży. Zostali odczarowani, to są zwykli ludzie, którzy dokonują wyborów. Szanuję tych którzy są dobrzy dla siebie samych, dla siebie nawzajem i dla ludzi. W Boga nie wierzę lecz w człowieka i w dobro, które nosi w sercu i które innym daje. Dziękuję za ten film.
ebmr
W oglądalności zależy kto co lubi
SlimShady85
Musielak gra w tym polskim serialu Netflixa , chyba jakieś żarty, to aktorskie dno.
Rafi11
ja dzisiaj mam dzień hejtera patrząc na te wymienione pozycje. "Ostatni Jedi", "Grey" i "Kler" - dla mnie wszystko to było słabe...
2
oleksiey2000
To kto się złoży na zlecenie dla wiedzmina na Sapkowskiego?
1
8azyl1szek
Jest polski i do tego prawdziwy a nie bajeczką dla kur domowych.
8
arhilyum
Z tym deadpoolem, którego wszystkie usowe gimbusy ściągnęły już pewnie z pajratbeja to będzie raczej finansowa chlapa jak kuj ;)
zbigi30
Film dla debili przed wyborami z podtekstami politycznymi
1
Draconis
Popularność Kleru i 50 twarzy Greya świadczy tylko o tym jak mierny gust filmowy mają Polacy.
3
ronin29
@Draconis już od wieków jest znane powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje. Jedni lubią piłkę kopaną i disco polo, a inni siatkówkę i harlekiny.
cinus80
Kler to produkt ludzi chorych z nienawiści.
8
Dadelog
@cinus80 Idź obrońco pedofilów i zakłamanych złodziei w sutannach protestować pod kina...
4
Suoniu
@Dadelog Idealnie uzasadniłeś racje swojego przedmówcy ;-)
4
Dadelog
@Suoniu Dla Ciebie, jak widzę, tuszowanie pedofilii przez kościół i chciwość tej instytucji jest ok, a pokazywanie tego w filmach i krytykowanie takich postaw, to już niby "choroba nienawiści". Pytanie tylko, czy osoby, którym podobał się ten film, są faktycznie "chore z nienawiści', czy to raczej Ty i @cinus80 jesteście po prostu głupi, atakując ten film, chociaż pewnie nawet go nie widzieliście...
4
cinus80
@Dadelog Prawie 40% homoseksualistów to pedofile, wśród księży ten odsetek wynoski około 0,036%... widziałeś film o gejach pedofilach?!?! Proponuję pomyśleć zamiast wp...ć popcorn jak leming przy mainstreamowych kłamstwach :)
1
Dadelog
@cinus80 Nie ośmieszaj się, ciemniaku. Skąd Ty wziąłeś te kuriozalne statystyki i jaka jest wiarygodność źródła z którego pochodzą? Usłyszałeś je od nawiedzonego księdza Oko, czy może bezmyślnie skopiowałeś je z jakiegoś prawicowego szmatławca, nie sprawdzajac nawet ich wiarygodności? Pokaż mi inną grupę zawodową, w której dochodziłoby do tak wielu przypadków pedofilii, jak to ma miejsce wśród duchownych kościoła katolickiego. Potrafisz? Założę się, że nie. Te tysiące udokumentowanych, tylko z ostatnich kilkunastu lat, przypaków pedofilii wśród księży kk w Irlandii, USA czy w Niemczech, to zaledwie czubek góry lodowej. Gdyby te Twoje bzdurne statystyki były choć w połowie prawdziwe, to w świetle tego ułamka ujawnionych czynów pedofilskich dokonanych przez duchownych kk, musiałoby oznaczać, że zdecydowana większość księży kk to homoseksualiści o skłonnościach pedofilskich...
1
ronin29
@cinus80 w Niemczech 4% księzy katolickich to pedofile, w Australii 6%, a w takim zabobonnym kraju jak Polska może być i 10%. To około pi razy drzwi 2000-3000 knurów gwałcących dzieci, pod osłoną biskupów i całego systemu
1
cinus80
@Dadelog Słabo tym jadem rzucasz... myślę, że stać Cię na więcej... a skąd Smarzowski wie, że księża i biskupi tak postępują? Spędził w tym środowisku, choć jeden rok? Znam wielu księży i wszyscy są dobrymi ludźmi... Ale jeśli ktoś jest chory z nienawiści to zawsze będzie chciał źle dla drugiego człowieka... Modlę się za Was, abyście mieli choć trochę miłości w Waszych sercach...
1
Dadelog
@cinus80 To są fakty, a nie rzucanie jadem. Czy Ty w ogóle oglądałeś Kler? Czytając Twoje wynurzenia w komentarzach, raczej w to wątpię. Smarzowski w jednym z ostatnich wywiadów wyjaśniał, że chociaż postacie i wydarzenia przedstawione w filmie są fikcyjne, to budulec scenariusza jest wzięty z życia i powstał na podstawie bezpośrednich relacji, które reżyser uzyskał od byłych i obecnych księży oraz ofiar pedofilów w sutannach. To, że znasz wielu księży i być może nawet niektórzy z nich to kapłani z tzw. powołaniem, nie oznacza jeszcze, że znasz dobrze ich życie od strony "plebanii" i to, jak naprawdę wygląda kościół od "zakrystii". Oczywiście, nie oznacza to, że wszyscy księża są tacy jak w Klerze, ale nie znaczy to również, że kościół jest instytucją świętą, a księża osobami świętymi. I właśnie o tym jest ten film, żeby przynajmniej niektórym ludziom, takim jak Ty, spadły wreszcie klapki z oczu...
cinus80
@Dadelog A gdzie w Klerze można znaleźć Twoje stwierdzenie "Oczywiście, nie oznacza to, że wszyscy księża są tacy jak w Klerze" ???
Dadelog
@cinus80 Gdybyś naprawdę oglądał ten film, to byś zrozumiał co miałem na myśli...
cinus80
@Dadelog Gdybyś na prawdę znał Kościół, to byś tak nie pisał...
1
Dadelog
@cinus80 A Ty znasz kościół od wewnątrz? To, że znasz kilku dobrych księży, z którymi miałeś kontakt w kościele, nie oznacza jeszcze, że taki jest prawdziwy obraz tej instytucji.
zosiah
@Dadelog, a Ty znasz kościół? Jesteś w ogóle wierzący? Czy tylko chodzisz do kościoła w niedzielę i święta? Bo plujesz jadem na Kościół, jakbyś spotykał się codziennie z innym.
taksidrajwer
Skoro tyle w dzisiejszym odcinku o hajsie to ja też coś o tym. Otóż przypuszczam, że twórcy "Kleru" przynajmniej część kapuchy zarobionej na swoim dziele przeznaczą na wsparcie ofiar tegoż kleru walczących z Kościołem o zadośćuczynienie za doznane krzywdy. No bo jeśli w/w twórcy jednak tego nie zrobią to czyż niebezpiecznie nie zbliżą się etycznie do tego pazernego, żerującego na cudzej krzywdzie kleru, który tak piętnują?
9
leniwypizmak
Porąbane odwracanie kota ogonem. Wstydzić ma się i płacić ten co gwałcił i ten co go bronił, a nie ten który o tym mówi.
12
taksidrajwer
@leniwypizmak "Chciałbym poznać prawdę o tym złym, zepsutym do szpiku kości klerze. Ile muszę za to zapłacić?" - "Co łaska (nakręciliśmy ten film z potrzeby sumienia), ale nie mniej niż 25zl" :D
7
leniwypizmak
@taksidrajwer no coż. Kościół jest za to bardziej jak Facebook albo Google. Podstawowa usługa jest niby za darmo, ale przez powstałe wpływy robią miliardy. Smarzowski nigdy nie nauczał o Bogu, ani nie aspirował do roli alfy i omegi w sprawach wszystkich, a kościół robi to na co dzień.
13
XIPE
@leniwypizmak tak, ale w programach śniadaniowych w tv udaje właśnie troszkę jakby miał coś do powiedzenia poważnego w temacie. np. że niby chce zacząć dyskusję tym filmem. o czym? to będzie kolejna drogówka, czyli sklejka gagów i anegdotek jakoś tam połączona w kupę. ale ludzie będą tylko pamiętać teksty typu "co łaska, ale nie mniej". po prostu ekranizuje jakieś tam stereotypy i żarty. tak naprawdę swoimi filmami spełnia niezbyt wyrafinowane potrzeby widzów, a wypowiada się jakby jego filmy były jakimiś traktatami filozoficznymi albo przynajmniej jakby o czymś był. to taka mała dygresja.
4
XIPE
@bardzZUAkobieta przyznaję się, nie widziałem. swoją opinię zbudowałem na podstawie ostatnich filmów smarzowskiego oraz trailera. podobno jest błędna. aczkolwiek jeszcze się nie biję w piersi.
12
superartek
@zbigi30 postrzegasz ten film jak typowy, ograniczony cieć :)
9
2
hatti69
@cinus80 Ja nie jestem levakiem a film jest genialny
zbigi30
@superartek przedstawie ci kilku cieciom powtórz im to w twarz lewaku:))
1
ronin29
@zbigi30 che, che, czyli twierdzisz, że bez kolegów-bandytów czy też kiboli, co na jedno wychodzi, nie potrafisz sklecić pełnego zdania dla wyrażenia swojej opinii i jesteś tak niedowartościowany, że musisz pisać wielkimi literami, żeby cię zauważyli?
1
zbigi30
@ronin29 zwykły paplający z ciebie leszcz z przed klawiatury znam takich wiele buhahaha a w życiu srasz w gacie;)))))))))))
cinus80
Kler, to produkt ludzi przepełnionych nienawiścią.
4
GIMB2004trololo
Cieszy mnie popularność kleru. Odziera on coraz bardziej kościół z ochrony tabu, a jak się całkiem zedrze tą zasłonkę, to skończy się tak samo jak w Irlandii gdzie po aferze pedofilskiej w bardzo krótkim czasie ludzie odeszli od kościoła. To nie kwestia wiary, ale kwestia tego, że ten pośrednik nie jest tego wart.
6
XIPE
@GIMB2004trololo bez przesady, kabarety przerobiły ten temat na podobnym poziomie już dawno temu. ten film nic tu nie wnosi.
4
GIMB2004trololo
@XIPE Kabarety nie odarły kleru z tematu tabu, temu filmowi się to udało. W połączeniu z aferami pedofilskimi w kościele za granicą, ten film orze kler lepiej niż cokolwiek do tej pory. Jak się uda, to skończymy jak irlandia parę lat temu, gdy tam przestali chronić kler przed prawem.
1