Bill Pullman gra w "Zimną grę"

Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin i Rosjanin. Nie będzie to zwykły mecz. Co wydarzy się podczas tego spotkania? Kto okaże się prawdziwym zwycięzcą? Jedno jest pewne: Joshua Mansky (Bill Pullman) rozegra pojedynek, w którym stawką jest ratowanie ludzkości przed nuklearną zagładą.

komentarze 11

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Kilinski
Kośmicki był bardzo dobrym operatorem, potem popełnił scenariusz "Domu złego" ze Smarzolem ciekawe jak mu reżyserka wyjdzie, bo jak pokazuje przypadek np. J. Kamińskiego czy innych bycie wybitnym operatorem nie oznacza bycie choćby dobrym reżyserem
Indy_6
Rzeczywiście wygląda to na coś nowego i mam nadzieję, że w końcu polskie kino zacznie wyfruwać poza nasz kraj i dzięki temu zaczną tu powstawać solidne produkcje :)
Grifter
Jeden z tych fajnych aktorów, o którego kino w pewnym momencie przestało się upominać, a szkoda. Zawsze Billa lubiłem.
2
AutorAutor
"PRZEKĄTNA GOŃCA" to jak do tej pory bodaj najwartościowszy film o szachach. Był jeszcze "PIONEK", no i marna "Obrona Łużyna". Ciekawe, czy ten film to zmieni. Powodzenia!

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię