Filmweb na planie filmu "Psy 3. W imię zasad"

Trwają właśnie prace nad trzecią częścią niezwykle popularnego w latach 90.cyklu Władysława Pasikowskiego "Psy". Obraz nosi podtytuł "W imię zasad" i trafi do kin w styczniu. My odwiedziliśmy z kamerą plan zdjęciowym, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać z występującymi w filmie aktorami.

komentarze 33

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
krystian_szczepanski96
Mam nadzieję, że mimo nowych postaci, które nie pojawiły się w dwóch poprzednich częściach Psów, głównym wątkiem fabularnym pozostaną losy Franza Maurera, "Nowego" oraz Wolfa.
6
1
pawelk1504
@krystian_szczepanski96 Nie mają być postaciami pierwszoplanowymi. Pewnie Pasikowski chce mieć otwartą furtkę na PSY 4 za 10, czy 15 lat ;)
Relon
@pawelk1504 No właśnie nie jest. Podobno nie był nawet widziany na planie.
pawelk1504
@Relon Może to były sceny bez jego udziału-poczekajmy...
SzalonyHeniek
Oj coś czuję ,że potem będzie film "Nowe Psy" . A może "PSy. Nowe pokolenie." ? Pasikowski dobrze czuł lata 90, ale nowym Pitbullem udowodnił,że nie czuje obecnych czasów, sceny w klubach nie były autentyczne , dialogi nie porywały. Myślę ,że powoli nowym Pasikowskim stają się tacy twórcy jak reżyser "Ślepnąc od świateł".
3
_n0ir
@SzalonyHeniek Myśle, że wszyscy trzymamy mocno kciuki za ten film, bo zepsucie dziedzictwa i spuścizny dwóch poprzednich, legendarnych dla polskiej kinematografii filmów byłoby czymś strasznym. Obawiam się, że masz racje co do "czucia" klimatu przez Władka. Myśle, że dużo prościej było mu poczuć klimat lat 90tych, bo był wtedy młodym gościem, który w jakimś stopniu sam aktywnie brał udział w tym co opisywał. Druga sprawa jest taka, że klimat lat 90tych był chyba nieco wyraźniejszy niż to co widzimy dzisiaj. Pozostaje mocno trzymać kciuki.
2
Darabont
@_n0ir Ja nie wierzę w tego typu rzeczy jak ,,czucie klimatu''. Film ma się obronić sam, tym jaki jest. Jaką ma fabułę czy bohaterów. Poza tym to jest Władek Pasikowski, jeden z najlepszych reżyserów w historii polskiego kina. Mnie osobiście jeszcze nigdy nie zawiódł. I jestem święcie przekonany że tak będzie i tym razem. PS. kto waszym zdaniem ,,czuje klimat'' obecnych czasów VEGA?
1
_n0ir
@Darabont Nawet nie wspomniałem słowem o Vedze, wyluzuj. Wiadomo, że absolutnie nikt inny nie powinien się brać za reżyserowanie Psów niż Pasikowski, to jest bezdyskusyjny fakt. Wiadomo również, że Pasikowski zna sie na tego rodzaju kinie i z reguły nie robi złych filmów. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na moje obawy o oddanie pewnego, wiarygodnego klimatu dzisiejszej Polski, który - według mnie - taki Skonieczny czuje doskonale. No i nawet jeśli Władkowi się to uda, mam wrażenie że na dzisiejszych realiach jakoś trudniej będzie Władkowi zbudować tak absorbujący, pochłaniający człowieka klimat, w jakim tonęło się podczas oglądania poprzednich części. Nie mniej jednak, trzymam za ten film mocno kciuki, kto jeśli nie Pasikowski.
Darabont
@_n0ir @_n0ir Wiesz co, rozumiem twój punkt widzenie. Mi jednak nie zależy na klimacie i jakimś głębszym znaczeniu tego filmu. To ma być po prostu dobre kino (wierzę że będzie bardzo dobre). Ja oglądając pierwszy raz Psy oczywiście pokochałem klimat. Który potem obserwowałem w Krollu, Demonach wojny, najbardziej chyba w Glinie. Jednak nie był dla mnie najistotniejszy. Postacie, historia, muzyka czy dialogi były ważniejsze. Zresztą chyba już nie do odtworzenia. Lorenca i jego magicznej kołysanki raczej nie będzie. Paweł Edelman też raczej nie wróci. Po za tym nie ta konwencja. Zdjęcia są kręcone latem, a nie jesienią czy wczesną wiosną jak we wcześniejszych częściach. Nikt nie chodzi w kurtkach czy płaszczach. Wątpię żeby zbyt często lało czy było mrocznie i depresyjnie jak późną jesienią w poprzednich filmach Władka. Natomiast jestem przeszczęśliwy że zobaczę Franza Maurera, teraz tu, w obecnych czasach. Że dowiem się co się z nim stało (w pewnym momencie wydawało mi się że Władek go uśmiercił). Że będę światkiem rozwinięcia się (moim zdaniem) najlepiej wykreowanej historii w polskim kinie. Że zobaczę co się z Nowym i całym tym światem stało. To jest dla mnie ważne. I przy okazji liczę na kawał znakomitego gatunkowego kina.
returner
@_n0ir Psy 2 były legendarne ? Rozumiem Psy 1 można wstawić do Top 30 najlepszych polskich filmów, ale Psy 2 są daleko za Top 100.
returner
@returner Zauważ jak silna jest konkurencja wśród starszych filmów, kiedy nasza rodzima kinematografia była silna jak np: Popiół i diament 1958, Pętla 1958, Baza ludzi umarłych 1958, Pociąg 1959, Krzyżacy 1960, Matka Joanna od aniołów 1961, Nóż w wodzie 1962, Rekopis znaleziony w Saragossie 1965, Faraon 1966, Sami swoi 1967, Pan Wolodyjowski 1969, Nie Lubię Poniedziałku 1971, Sanatorium pod klepsydrą 1973, Poszukiwany - poszukiwana 1973, Nie ma róży bez ognia 1974, Potop 1974, Ziemia obiecana 1975, Człowiek z marmuru 1976, Brunet wieczorową porą 1976, Bez Znieczulenia 1978, Co mi zrobisz jak mnie złapiesz 1978, Amator 1979, Ćma 1980, Miś 1981, Czlowiek z żelaza 1981, Przypadek 1981, Vabank 1981, Kobieta samotna 1981, Konopielka 1981, Wojna światów-Następne stulecie 1981, Znachor 1982, Przesłuchanie 1982, Wielki szu 1982, Seksmisja 1984, O-bi,o-ba:Koniec cywilizacji 1985, C.K.Dezerterzy 1986, Krotki film o zabijaniu 1988, Kingsajz 1988, Konsul 1989, Ucieczka z kina wolność 1990, Psy 1992, Jancio Wodnik 1993, Nic śmiesznego 1995, Kiler 1997, Dług 1999, Ogniem i mieczem 1999, Chłopaki nie płaczą 2000, Dzień świra 2002, Symetria, Wszyscy jesteśmy Chrystusami 2004, Wesele 2004, Plac Zbawiciela 2006, Dom zły 2009, Róża 2011, Pokłosie 2012, Chce się żyć 2013, Ida 2013, Bogowie 2014, Ostatnia Rodzina, Wołyń 2016,
2
The_Witcher
Jak się cieszę, że ten film powstaje tak i się boję o niego ______________________________ ______________________________ __
3
BmkmRalf
Bardzo bym chciał aby to wypaliło , niestety Pasikowski nakręcił już Pit Bulla , który był poziom wyżej niż Vegowe tytuły ale jednak nadal było czuć tandetę i głupotę .
1
1
Qjaf
Oby to bylo chociaz na poziomie 2 czesci, bo ostatni Pitbull Pasikowskiego niczym sie nie wyroznial. No poza niepotrzebna Doda.
1
vlad21
Super materiał. Miałem nadzieję na jakąś relację Filmwebu z planu najbardziej oczekiwanego przeze mnie filmu w tym momencie i się nie zawiodłem. Dziękuję.
1
R3Mi
Jedno, co mnie martwi, to że w tym materiale nigdzie ani przez moment nie przewinął się Artur Żmijewski. Dwójkę "Psów" uważam za najlepszą odsłonę, bez Wolfa sobie tej serii nie wyobrażam, tym bardziej, że Żmijewski jest przecież w obsadzie. Mam nadzieję, że postać Wolfa nie zostanie zmarginalizowana do poziomu jednej, góra dwóch scen.
andrea_paolo_nigro
swietna wypowiedz Baki o tym ze dobrze zrealizowany film jest rowniez filmem komercyjnym. w czasach gdy wiekszosc produkcji najpierw stara sie aby film byl komercyjny a dopiero pozniej ( jesli wogole ) pracuje nad jego jakoscia. klaniaja sie filmy Pana Vegi ktore sa idealnym przykladem albo wszystkie polskie komedie...
cienmalawko
wydaje mi sie ze zrobią z tego coś złego
ppin99
Wygląda na to że to nie będą żadne Psy 3 tylko kolejna część Pitbulla, w której dla niepoznaki i omamienia widzów zamieniono tytuły. Psy i Psy 2 rozgrywały się w trójkątach aktorskich Linda - Pazura -Kondrat i Linda - Pazura - Żmijewski, a tu Dorociński, Fabijański, Schuchardt, mogli jeszcze wstawić Grabowskiego i Dodę i byłoby wszystko jasne. A Linda z Pazurą pojawią się tu pewnie tylko epizodycznie dla uzasadnienia tytułu Psy 3.
PanKracjusz
@ppin99 Na samym początku materiału masz powiedziane, że Linda w roli głównej. Pazura dzisiaj skończył zdjęcia, a był na planie grubo ponad miesiąc, więc będzie to duża rola, jedna z głównych, a nie epizod. A z tymi trójkątami to sobie coś ubzdurałeś. Gajos w jedynce to co? Gips? W dwójce ten wzór ma już rację bytu, bo trzech bohaterów stanowiło główną oś całości. Poza tym jest jeszcze szansa, że w tym projekcie weźmie udział Żmijewski, więc będziesz miał powtórkę z dwójki. To, że Fabijański, Dorociński i Schuchardt są promowani w materiałach nie znaczy, że będą najważniejszymi postaciami w tym filmie. Każda produkcja potrzebuje drugiego i trzeciego planu, który będzie trzymać poziom, bo w końcu nie każdy w obsadzie może mieć główną rolę. Powinieneś to wziąć pod uwagę.
1
Cruise_12
Po KURIERZE zaczynam się bać o Pasikowskiego...Tak tandetnego,nudnego,sztucznego i kiepsko zagranego filmu dawno nie widziałem
LukaszJarosz25
Szykuje się kolejny wielki film Pasikowskiego.
AutorAutor
Bez PAWŁA EDELMANA (zdjęcia) i MICHAŁA LORENCA (muzyka) - o czym my w ogóle mówimy. Odmłodzona obsada to też nie jest dobry kierunek - nie jestem pewny, czy widzowie oryginału chcą oglądać nowe twarze. Oni chcą oglądać stare twarze, nawet jeśli przyprószone siwizną, pomarszczoen, łyse. Ten sam błąd popełnił swego czasu Stallone robiąc "NIEZNISZCZALNYCH", usiłował pożenić starość z młodością - zupełnie niepotrzebnie.
1
PanKracjusz
@AutorAutor @AutorAutor Przecież nie ma obowiązku oglądania trzeciej części. Ktoś będzie miał ochotę to sprawdzi albo i nie. Wolny wybór. Każdy ma inne oczekiwania co do tej produkcji. Jedni chcieliby zobaczyć wyłącznie starą obsadę, ale jak dobrze wiemy część aktorów nie żyje, więc nie byłoby to w pełni możliwe. Część postaci została uśmiercona w scenariuszu w poprzednich częściach, więc wachlarz bohaterów i możliwych intryg został w pewnym stopniu ograniczony, co powoduje, że trzeba wprowadzić nowych bohaterów. Dodatkowo nie można zapominać o czasie, który minął od poprzedniej części. Przecież nagle nie stanął w miejscu. Coś się działo przez te lata. Niezniszczalni to fajna seria bazująca na sentymencie widzów, gdzie w piątek można sobie popatrzeć na znajome mordeczki z dawnych lat typu Lundgren czy Li. Czy Stallone popełnił błąd w trzeciej części "Niezniszczalnych"? Samo założenie było dobre, bo chodziło o pokazanie, że nie można starszych i doświadczonych całkowicie odstawić na boczny tor, zastępując ich młodymi żółtodziobami, którzy nie dają rady podołać zadaniu, ale casting młodziaków nie wypadł najlepiej i to jedyne większe zastrzeżenie jakie można mieć do tego filmu. Zamiast wziąć kogoś z charyzmą, wolał postawić na nieociosane kołki, co finalnie nie wyszło tak jak oczekiwał, ale moim zdaniem "Niezniszczalnych" i "Psów" nie można w ogóle porównywać w tym aspekcie, ponieważ obie serie mają różne założenia i praktycznie nie ma wspólnego czynnika, by móc je zestawić i na jakiejkolwiek płaszczyźnie porównać.
kochamkinoo
@AutorAutor o zdjęciach coś wiadomo ale skąd pewność że Lorenca w muzyce zabraknie? To byłby dramat... Muzyka była duszą tych filmów.

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię